דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » מאמרים » ממדור השאלות והתשובות: זוגיות מאכזבת, או נסיכה שלא מתפשרת?
ממדור השאלות והתשובות: זוגיות מאכזבת, או נסיכה שלא מתפשרת?
היי יאיר. מעולם לא היתה לי מערכת זוגית רצינית. חוויתי מערכות שהותירו אותי מאוכזבת, חלקן אפילו הסתיימו לפני שהתחילו. האם צפויה לי זוגיות?

שתף:


 ממדור השאלות והתשובות
 


שאלה: שלום יאיר, נולדתי בתאריך 9.9.72 בשעה 12:50 פ"ת. מעולם לא היתה לי מערכת זוגית רצינית. חוויתי מערכות שהותירו אותי מאוכזבת, חלקן אפילו הסתיימו לפני שהתחילו. מרגישה שדברים בחיים קורים לי מאוד לאט. האם צפויה לי זוגיות? כיצד עלי לפעול בתחום זה? בברכה ובתודה.
 
תשובה: ראשית, אומר כמו תמיד שהניתוח – כמו גם העצות של איך לשנות דברים, הם על קצה המזלג בלבד – יותר מזה קשה לתת בכמה שורות באינטרנט. פגישת עומק תראה את כל התמונה כמו גם דרכים לצאת מהקשיים שלה, אבל אפשר בהחלט לגעת בכמה מרכיבים.
 
ובכן, אכזבה היא אכן מלה שכיחה במפת הלידה הזו. כוכב סטורן (מסומן בחץ כחול) הנוקשה יושב ממש מול האופק, מתבונן בכל פרט ופרט בחיי אלה שאת בוחרת, ולא עושה להם חיים קלים עם שבט הביקורת שלנו. אם נוסיף לכך את שני הקוטרים שיושבים למעלה על המרפסת, השמש ומרס (בעיגול אדום) במזל בתולה שמעבירים עמוק בפנים מינון גבוה של ביקורתיות בעצמם, כולל מרקורי כוכב התקשורת (בחץ אדום) שגם הוא שם, נבין שיש שופט מאוד חמור עמוק בפנים, שמחפש את אותה מלה נדירה שנקראת – שלמות.
 
חיפוש השלמות הזה הוא רק תירוץ בדרך כלל לפחד שמסתתר מאחורי הקלעים להתמסר לאדם ה'לא ראוי', ולהמשך לחפש את ה'אדם הנכון'. ואכן, כבר מילדות מלעיטים אותנו בדרך כלל בסיפורים על הגבר הנכון או האשה הנכונה, הנפש התאומה ועוד סיפורים מסיפורים שונים, ולא מספרים לנו את האמת: שזוגיות היא מראש אוסף של חלקים שאין סיכוי שכולם יתאימו, ורק מאמץ הכולל פשרות תובנות עומק והרבה אורך רוח באמת מאפשר לה להתרחש בצורה טובה, כשאנחנו מבינים את העובדה הזו, ושמים את סיפורי המעשיות בצד.
 
אל הצורך בשלמות שאנו פוגשים פה במפה, מצטרף גם האופק במזל קשת ויופיטר השליט שנמצא בבית הראשון במזל הזה, שמשמעותו העיקרית – הרצון לחופש ומרחבים. הקונפליקט בין הצורך בשלמות ובמסגרת (סטורן) לבין הצורך בחופש יוצר דילמות שלא נגמרות, שמותירות אותך כמעט תמיד מאוכזבת או לא מרוצה: פעמים רבות תמצאי שהפרטנר עצמו הוא זה שאינו מרוצה ומאוד ביקורתי, ויהיו גם פעמים שהוא יהיה חופשי ועצמאי – ואת תהיי זו שתמצאי בו לא מעט פגמים, או תנסי לאלף אותו כדי שיתאים למסגרת.
 
נוסיף לכך שלישיה נוספת – פלוטו הכוחני ואורנוס התזזי כשביניהם הירח למעלה במזל מאזניים (בעיגול שחור) וקיבלנו גם אפקט של שעמום מהיר וחוסר שקט, שאוהב סיפוקים מיידיים ומגיב בחוסר סבלנות כשהם לא מגיעים. זהו אפקט 'ילדי' למדי, ששונא פשרות, בדיוק כמו ונוס האריסטוקרטית במזל אריה (בעגול כחול) ותחושת הנסיכה עם הדם הכחול, שלא רוצה להתפשר.
 
לא פלא שהכל קורה לאט: ההתפתחות הרגשית ומתן האפשרות לאדם אחר להכנס לשם איטית מאוד, ולוקח הרבה זמן לצירוף הזה של הנסיכה והשופט להבין שאו ט וטו הם באמת ישארו לבד בסופו של דבר, מבלי למצוא אפילו מישהו לקטר עליו כמו שצריך..
 
נוסיף לכך את כירון (בעגול צהוב) שזוית העימות שלו עם הירח ממול מרמזת על אפשרות של כאב או פגיעה ביחסים. יתכן שהחלק הזה מגיע דווקא מדמות האם שחוותה אותם, ובאופן לא מודע מעבירה לך את האינפורמציה הרגשית הזו מבלי שתהיי גם את עצמך מודעת לה: כשאת הופכת להיות אשה ואם - ירח - את עלולה לסבול כאב, אומרת זוית העימות הזו, ותת המודע אכן מציית, ו..נמנע.
 
מה עושים? ושוב, על קצה המזלג - קודם כל עושים: יוזמים, נפגשים כמה שיותר, ובעיקר – מחליטים שמורידים עד כמה שאפשר את מפלס הביקורת הקשה הזה כולל התחושה של 'זהו גורלי', מאפשרים לחיים – ולגברים - להכנס פנימה אל תוך הפריים בלי שום תנאים מוקדמים, ומתחילים לפגוש את הפחד שמתחת לביקורת שבעצם לא יודע איך באמת לפגוש אדם אחר מבלי להבלע בתוך הקשר, ולאבד את עצמו. כן, זה אפשרי, אבל.. עם ראש צלול ובעיקר – גישה כנה שלא עושה לעצמה הנחות, ולא מיפה דברים.
 
בהצלחה!


@


* השואלת שלחה כמה שעות אחר פרסום השאלה תגובה במייל, והרשתה לי לפרסם את תגובתה.


יאיר שלום,
לא היה לי ספק שלא תטעה. אמת. כל הדברים שהעלת כ"כ מדויקים ונכונים, עד כדי כך שזה גרם לי להתרגשות. תודה על שענית והתייחסת. רק הזמן גורם לתובנות שהגעתי אליהם - עד כמה אני אוהבת את החופש שלי, אבל זקוקה לאהבה חזקה (עושה מבחני אופי לגברים) רק כדי להוכיח לעצמי שטוב לי עם הלבד (כי אני פוחדת להיפגע). מקווה שיהיה לי חבר אמיתי ושותף לחיים. אני לוקחת את העצות שלך ומאמצת אותן בחום.

אשמח להגיע לייעוץ. אשמח לשמוע פרטים. אצור עמך קשר.
בברכה חמה. 

ד.


@


* לשאלות ותשובות נוספות - במדובר שאלותשובות בדף הבית *
 

דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים