דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » מאמרים » מרקורי בזוית פעולה למרס: איך לא להפוך כל ויכוח למלחמת עולם?
מרקורי בזוית פעולה למרס: איך לא להפוך כל ויכוח למלחמת עולם?
התקשורת שלנו הופכת תוקפנית, ולא קלה, ובדיאלוג האגרסיבי בין מרקורי למרס שנוצר השבוע, נראה שכל דבר קטן עלול לשגע אותנו מבחינה תקשורתית, לגרום לנו להרגיש שמדברים עלינו ולא על אחרים, ולהפעיל אותנו בעוצמה רבה מהרגיל.

שתף:


 

* מרקורי בזוית פעולה למרס – איך לא להפוך כל ויכוח למלחמת עולם?..

 
סטורן עובר למזל מאזניים, מרקורי שוהה במזל עקרב, מרס מתקדם במזל אריה ומביא איתו ים של דרמות – יש ים של אקשן בשמים, אבל אין ספק שהזוית שנוצרת השבוע בין מרקורי במזל עקרב לבין מרס במזל אריה, היא הזוית הטורדנית של השבוע מבחינת כולנו. 
 
אז ככה: מרס, הערס השכונתי היודע, מנסה להשליט את רצונו כל כל מה שזז, ובדרך כלל מצליח. מרקורי הוא כוכב התקשורת שלנו, והוא זה שאחראי בגדול על הדרך שבה אנו מתקשרים,מדברים, ומעבירים מסרים זה לזה. כשהשנים האלה נמצאים בזוית פעולה זה לזה, התקשורת שלנו הופכת תוקפנית, ולא קלה, ובדיאלוג האגרסיבי בין מרקורי למרס שנוצר השבוע, נראה שכל דבר קטן עלול לשגע אותנו מבחינה תקשורתית, לגרום לנו להרגיש שמדברים עלינו ולא על אחרים, ולהפעיל אותנו בעוצמה רבה מהרגיל.
 
כדאי לזכור שהזוית הזו היא כוחנית במיוחד, שכן המלים שלנו עלולות להפוך בקלות לנשק בידי הזולת – ולהיפך, אלמנט שמביא איתו מניפולציות ומשחקי כוח מלוא החופן, ופה ושם גם סערות ודרמות, ולא מעט קצרים בתקשורת.
 
אז.. מה עושים? ראשית – חשוב שלא להזדהות יתר על המידה עם המלים שלנו, ולזכור שכל שנוצר השבוע אינו מצב של חיים ומוות, וגם אם נפסיד בו הזה או שלשני תהיה הזכות למלה האחרונה – זה עדיין לא סוף העולם.
 
שנית, חשוב לא להתווכח יותר מדי על נושאים עקרוניים ולמצוא את עצמנו חוזרים וטוחנים שוב ושוב את אותם הטיעונים, אלא להבין מתי הסיטואציה חוזרת על עצמה – ולהפסיק בזמן לפני שזה יתיש אותנו.
 
שלישית – לא לשכוח את ההומור.. אישית – ממש לא אוהב להתווכח עם אנשים חסרי הומור, שכן רצינות יתר עלולה באמת להפוך כל ויכוח למלחמת עולם, שבה כל מי שמתווכח איתו ולא מבין מה שאני אומר הוא בעצם אויב שלי. אם לא אקח ברצינות יתר את הויכוח הזה, אשמור על פרופורציות, ואדע גם לקבל את הזולת ולאהוב אותו למרות שדעתו שונה משלי – עניין שנשמע קל על הנייר אך כל כך קשה במציאות – כי אז עשיתי צעד גדול קדימה, ואם אזכור בדרך גם את ההומור וגם את החיוך, אוכל להפוך בקלות כל ויכוח למנוף לחיזוקה של מערכת היחסים.
 
מינון גבוה של כבוד הדדי לדעה אחרת, והערכה כנה לאנשים שמחזיקים בדעות שונות משלי, יאפשרו לי לראות בהם את הצדדים המקסימים שאינם קשורים לויכוח הזה, כך שאוכל להפוך את הויכוח עצמו לחוויה יצירתית – ובונה.
 
מה אתם אומרים?..

דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים