דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » מאמרים » ממדור השאלות והתשובות: זוגיות - איך מגיעים אליה?
ממדור השאלות והתשובות: זוגיות - איך מגיעים אליה?
כל חיי היו לי קשרים בעייתיים בזוגיות.בחמש שנים האחרונות אני ללא זוגיות בכלל, אולי קשר קצר שהסתיים אחרי חודש וקצת..אני מנסה המון דרכים להיכרויות, דרך אינטרנט, חברים ומשפחה שמכירים וכו'. השאלה שלי היא: מאיפה ה"בעייתיות" הזאת מגיעה ?

שתף:


שאלה: שלום יאיר. נולדתי בתאריך ה 6.11.79 בשעה 11:25 בפתח תקווה. כל חיי היו לי קשרים בעייתיים בזוגיות.בחמש שנים האחרונות אני ללא זוגיות בכלל, אולי קשר קצר שהסתיים אחרי חודש וקצת..אני מנסה המון דרכים להיכרויות, דרך אינטרנט, חברים ומשפחה שמכירים וכו'. השאלה שלי היא: מאיפה ה"בעיתיות" הזאת מגיעה (אני יודעת שלוקח לי המון זמן שמישהו "יעשה לי את זה"), מה הדרכים שמומלץ לי להכיר מישהו, ומתי הפונטציאל לכך?

תשובה: אנסה לגעת בקצרה בנקודות שאכן מעכבות אותך, ולתת לך חומר למחשבה. ראשית, האופק שלך, הדרך שבה את מציגה את עצמך לעולם, נמצא במזל גדי הביקורתי והמופנם. זהו מיקום שיפוטי ודורשני, בעיקר כלפי עצמך, שאומר שהעולם הוא מקום קשוח וקר, ואדם לא אמור להראות את רגשותיו כדי שלא יפגעו בו, למרות שמן הסתם יפגע בכל מקרה. בגילאים מאוחרים לעומת זאת, השיפוט יורד, וככל שהזמן עובר הדרך שבה את מקבלת את עצמך כפי שאת, הופכת להיות קלה יותר ונעימה יותר.
 
סטורן (בעגול ירוק) שליט האופק במזל גדי נמצא במזל בתולה, ומראה שפילוסופיית החיים שלך – נושא הבית התשיעי שבו הוא נמצא – קשורה גם היא להשרדות נוקשה בעולם אכזר, וגם כאן – מינון השיפוט והביקורת גבוה, בעיקר כשהוא יוצר זוית של עימות עם הירח (בעיגול כחול) הרגשני שנמצא בסוף מזל דגים. הירח מסמל את הנפש, שמרגישה שכובד העולם בדמותו של סטורן שממול רובץ עליה, מכביד עליה, ודורש ממנה משמעת קשיחות וגבולות מוגדרים, ובעיקר – תוצאות מעשיות בשטח. אפשר לומר שיש כאן צד מבוגר שבתוכך שדורש מהצד הרך והרגשי להתקשח, להפגין בגרות ויעילות, ולא להתבכיין ולרחם על עצמו: אלה החיים – וזה מה יש, אומר סטורן, ומחכה בסבלנות עם הסרגל ביד למבחן התוצאה, ולא לביטוי רגשי רך.
 
צמידות (בעגול שחור) בין ונוס הרגשית, שמסמלת נתינה קבלה ומערכות יחסים, נמצאת במזל עקרב העמוק והיצרי, לבין כוכב אורנוס התזזיתי, עושה גם היא חיים לא קלים, בעיקר חיי הרגש. ונוס הזו זקוקה מאוד לעומק רגשי ומחוייבות עמוקה, אבל קרבתו של אורנוס מקשה על התחברות לאינטימיות עמוקה מדי לאורך זמן שמעט מאיימת בחשיפת יתר, ומשאירה אותך שוב ושוב בתחושה של ננטשת בשיא הקרבה כשאת באמת מרגישה שאת נחשפת, כשאת לא מבינה שאת היא זו שבעצם נוטשת כשאת לא מאמינה שבאמת הקרבה הזו אפשרית, ובוחרת לשם כך פרטנרים מסוג מאוד ספציפי שמאויימים בקלות מבחינה רגשית, ושעוזבים ברגע הקריטי, או שאת היא זו שנוטשת אחרי שהם אלה שמפגינים רגשות, כדי לא ליצור מצב של תלות רגשית בזולת, שעלולה להביא איתה נטישה בהמשך. נטוש לפני שינטשו אותך, אומר הלב, ופשוט לא סומך על מצבים של אינטימיות ארוכת טווח, ולא לוקח צ'אנס.
 
אם נוסיף לכך את מיקומו של מרס (בעגול אדום) בזוית פעולה לונוס ולאורנוס, נבין שוב שהבחירות שלך בגברים שאצלם נושא האגו ונושא הפחד ממחוייבות משמעותיים במיוחד, נבין שבאופן לא מודע הבחירות שלך נעשות כדי שאת עצמך לא תקחי אחריות ובאמת תהיי שם, עבורם או עבור עצמך, כי הפחד מנטישה ומדחייה הוא גדול מדי. עדיף להיות לבד, אומר הלב, מאשר שינטשו אותי, ובכך הוא קודם כל נוטש את עצמו, או בוחר גברים בלתי אפשריים לקשר כדי שהם יעשו כביכול את העבודה, והוא, הלב, יצא בסדר מהעניין.
 
נוסיף לכך את מרקורי כוכב התקשורת במזל קשת (בחץ אדום) שכביכול לא קשור לעניין, שעשוי להפגין קלילות וזרימה בניגוד מוחלט לרגשות העמוקים והכבדים שבפנים, ונראה שהשדר שלך לעיתים בקשרים כלפי חוץ שונה מאוד ממה שאת מרגישה בפנים, וכך קשה לנחש את מה שעובר עליך, ולפעול בהתאם.
 
מעברו של פלוטו למזל גדי בשנה האחרונה מתחיל לפתוח דברים לעומק, אבל המלאכה עדיין רבה. השאלה אינה מתי תהיה לך זוגיות, אלא מתי תעשי עבודת עומק ותהיי מוכנה לפגוש את הפחדים שלך ממנה כדי להפטר מהם סוף סוף, ובאמת לפתוח את הלב. פלוטו יעזור לך בכך בשנים הקרובות, אבל הוא לא יוכל לעשות את העבודה עבורך: את היא זו שתצטרכי לצעוד באומץ פנימה, לקחת אחריות, ולקבל החלטות משמעותיות בתקופה הקרובה, אם את רוצה שדברים ישתנו: זה לא יקרה מעצמו. 

מצד שני, אם תעשי את הצעד, תצללי פנימה באומץ, ותפגשי את הפחדים והביקורתיות הפנימית הזו ותטפלי בהם, זה בהחלט יהיה אפשרי, ואפילו מהר יותר ממה שאת חושבת.
 
 
בהצלחה!


@


תגובת השואלת: דבר ראשון אני מאד מודה ומעריכה את תגובתך על שאלתי באתרך.

אין ספק שנגעת בנקודות בעייתיות באופיי, שהנני מודעת לגביהן, ובאמת משתדלת לעבוד על זה.

הקשרים הזוגיים שלי תמיד היו (כשהיו...) עם כאלה שאין סיכוי שהם יחזיקו מעמד לאורך זמן, ותמיד ידעתי שזה יגמר יום אחד.

בחלק מהקשרים שלי אכן הייתי זאת שנטשו אותה, אחרי שנתתי השקעתי ונחשפתי (והחשיפה כמה היא קשה לי..), ומתוך החוויות האלה ישנה את התחושה שעם קשרים כאלה עדיף להיות לבד.

היום אני מודעת יותר לדברים ומחפשת גברים רציניים יותר....ולכן ההמתנה הארוכה לזוגיות....כי באמת איפה הם??? :)

תודה על שהדלקת אצלי נקודות מבט נוספות, אני בהחלט אתמקד בהן.


@

דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים