דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » מאמרים » ממדור השאלותשובות: אני מרגישה זוגית במהות שלי, ובכל זאת - זה לא קורה..
ממדור השאלותשובות: אני מרגישה זוגית במהות שלי, ובכל זאת - זה לא קורה..
שאלה: שלום יאיר. נולדתי ב 24.06.73, בשעה 11:30 בבוקר באסף הרופא. אני מרגישה שאני במהות שלי זוגית ובכל זאת זה לא קורה... משהו לא משוחרר, לא זורם עם החיים שלי. מה קורה עם הנשמה שלי? האם היא "קשורה"?

שתף:


שאלה: שלום יאיר. נולדתי ב 24.06.73, בשעה 11:30 בבוקר באסף הרופא. אני מרגישה שאני במהות שלי זוגית ובכל זאת זה לא קורה... וכבר הרבה מאוד זמן. משהו לא משוחרר, לא זורם עם החיים שלי. הייתי אצל כל מיני מטפלים, כאלו ואחרים. ההתקדמות היא מאוד איטית. מה קורה עם הנשמה שלי? האם היא "קשורה"? זה ברור לי שאני יוצרת את כל העיכובים הללו מתוך התת מודע. כי המודע שלי רוצה לחיות בשמחה , לחיות 
בזוגיות, באהבה. אשמח לעזרתך. מה אתה רואה? תודה, ש

תשובה: ובכן, זו מפה מורכבת מאוד, ואפילו קצה המזלג שאכתוב עליו הוא מזלג לא קטן.. נתחיל מה'אני האמיתי' שלך, שהוא השמש שצמודה לסטורן (בעגול ירוק כהה) שנמצאת במזל סרטן, ביחד עם ונוס (בעגול אפור) שעוסקת בזוגיות ונתינה וקשורה לנשיות הפרטית שלך, ומרקורי (בחץ ורוד, לידה) כוכב התקשורת – כל שלושת אלה נמצאים במזל סרטן העדין והרגיש,המופנם, והזקוק להרבה חום ובטחון כדי להפתח. השמש אף צמודה לסטורן הנוקשה, אלמנט שמגביר את הצורך הזה בבטחון ובחיזוק, ומראה על קושי מסויים בעיקר בגילאים צעירים, לצאת החוצה מהקונכיה.

אמה מה – הירח (בחץ כחול) שליט מזל הסרטן ו בעצם זה שמייצג אותו בעולם, נמצא ב..מזל טלה האסרטיבי, ששונה לגמרי באופיו וברוחו ממזל סרטן העדין. זהו ירח אנרגטי מאוד, ילדי ואפילו שובב, והוא אומר – תנו לי אקשן! כבר כאן אנו רואים כאילו שתי דמויות שונות בתוכך:האחת עדינה וזקוקה להגנה, והשניה – אסרטיבית, תחרותית, ובעיקר עצמאית מאוד, ולא זקוקה לאף אחד.

אם נזכור שהשמש מייצגת את דמות האב, והירח מייצג את דמות האם, אפשר לומר שהקונפליקט מתחיל בעצם בחווייה שלך את שתי הדמויות האלה בחייך, ומכאן גם בבניית המודל הזוגי הבסיסי שלך שאומר – הגבר הוא מופנם ורגיש, האשה אסרטיבית וילדית, ויש קונפליקט ביניהם. את הקונספט הזה – את מביאה למערכות היחסים שלך.

אבל זו רק ההתחלה.. הירח המשמעותי הזה יוצר שתי זויות פעולה מאוד משמעותיות לכוכבים פלוטו (בעגול אדום) ואורנוס (בעגול כחול), שכל אחת מהן סותרת את השניה, וגם מביאה איתה כוחות נוספים למערכה. פלוטו הוא כוכב כוחני ויצרי מאוד, וכשהוא מול הירח הוא עוסק בשליטה על מקורות הרגש הבסיסיים (יצריות, כעסים, עומקים) ועל הקושי לבטא אותן מול דמויות מסויימות (דמות האם?) ובחיי הרגש בכלל, בעוד אורנוס הוא כוכב תזזיתי שעוסק בעיקר בשינויים וניתוקים, ובזוית מול הירח הוא מביא למערכת קושי לבנות משהו שיש בו חום ובטחון מבלי לרצות ולהתנתק ממנו.

שתי הזויות האלה קשורות לדמות האם, שהירח מסמל, חוויות שהיא עברה, ואולי בעצם מסמלות את ה'אני מאמין' שלה בחיים. אם נוסיף לכך את העובדה ששני הכוכבים האלה נמצאים בבית הראשון שלך, אותו בית שמסמל יותר מכל את חווית ה'אני' שלך ואת מה שאת מקרינה לעולם, אפשר לומר שברגע שאת נכנסת למערכת יחסים כלשהי, משהו משתנה בצורך הבסיסי שלך בשמחה זוגיות ואהבה כפי שכתבת, והרבה פחדים נכנסים למערכת: פחד מהיעלמות בתוך המערכת, פחד מדחייה, ופחד מניתוקים ושינויים. מתחת להם מסתתר גם רצון חזק בעצמאות אישית כי רק שם את מרגישה שאת שולטת בחייך, והפחד שלך מאיבוד השליטה הזו חזק יותר מהצורך להתמסר לאהבה ולשמחה שרצית, ובכך גם להיחשף לעובדה שאת עלולה להפגע מאוד מהאפשרות שהם יעלמו, ותשארי חשופה.

אם נוסיף לכך את זוית המתח בין נפטון (בעגול כחול) המטשטש ומערפל לבין השמש, נבין שאת גם מתקשה לראות נתינה ומערכות יחסים בכלל כמו שהן, ועלולה לעשות אידיאליזציה שלהן מתוך מקום של פנטזיה אין הן צריכות להיות בדמיון, יותר מאשר לפגוש אותן כפי שהן במציאות, גם בגלל הקושי לראות את הצד הפחות 'נחמד' של הדברים, שמתרחש לו מתחת לפני השטח. בקיצור – יש מקום לעבודת עומק רצינית במפה הזו ובעיקר בחייך שלך, לדעתי, על מנת שתוכלי להעלות את הפחדים – שחלקם אגב לא ממש קשורים אליך אלא יותר לאמך – ולפגוש אותם פנים אל פנים, ואז להתמודד איתם, ולהפוך אותם למשהו שהוא חלק מהחיים ולא גדול מהם, ובעיקר כזה שלא יפריע לך להתמסר לאהבה ולשמחה כפי שרצית, ללא חשש. זה בהחלט אפשרי.

וכל זה, כאמור, על קצה המזלג... אחרי הכל, יש דברים שאפשר לפגוש רק בפגישת עומק אישית, כדי להבין את מורכבותם ומה הם מסמלים מעבר לקונפליקט הבסיסי.

אז.. בהצלחה!

 


דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים