דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » מאמרים » יומולדת לקשתים: המורדים האולטימטיביים חסרי הטקט..
יומולדת לקשתים: המורדים האולטימטיביים חסרי הטקט..
מי תמיד שואל את המורה שאלות מרגיזות ולא דופק חשבון? מי נלחם עבור הצדק, כשמוציאים תלמיד שלא מגיע לו החוצה, או חייל שמתעללים בו בטירונות? לקשת יש חוש צדק טבעי, והוא לא מתבייש לשלוף אותו בלי חשבון כשצריך.

שתף: 

*מזל קשת – והצורך בפריצת גבולות, בחופש ובמרחבים.

 
מזל קשת שייך ליסוד האש שקשור לתנועה ועשייה, אבל הוא גם שייך לקבוצת המזלות המשתנים, והצירוף הזה הופך אותו לחסר מנוחה באופן בסיסי.
 
ואכן, הצורך הבסיסי של בני המזל הזה הוא להרגיש את הרוח בפנים, את האספלט רץ מתחת לגלגלים, ואת הרצון הבלתי פוסק לנסוע ולנוע, הן פיזית והן מנטלית, ובאופן אינסטינקטיבי גם להלחם בכל מה שמנסה לעצור את התנועה הזו.
 
הקשתים נחשבים כמורדים האולטימטיביים, ואת התכונה הזו נוכל לגלות אצלם כבר בגיל צעיר: מי תמיד שואל את המורה שאלות מרגיזות ולא דופק חשבון? מי נלחם עבור הצדק, כשמוציאים תלמיד שלא מגיע לו החוצה, או חייל שמתעללים בו בטירונות? לקשת יש חוש צדק טבעי, והוא לא מתבייש לשלוף אותו בלי חשבון כשצריך, בלי קשר לעובדה שהוא במיעוט, ואפילו להיפך: דווקא כשהוא לבד מול הרוב והוא מניף את לפיד המרד, הוא מתלהב ומתרגש כמו ילד שמגלה את האמת בפעם הראשונה לגבי החיים.
 
אולי משום כך, בדיוק מהמקום הילדי והמתלהב הזה. יצא לקשתים שם של חסרי טקט שתמיד אומרים את האמת, גם אם היא לא ממש נעימה. אמירת האמת הזו גם היא סוג של בדיקת גבולות שהקשת אוהב לערוך לסביבה, ולמרוד באלה מהם שנראים לו לא צודקים ולא נכונים. הצירוף של זה ושל האימפולסיביות שאינה חושבת פעמיים, מזכיר לנו את הילד שצעק בסיפור 'המלך הוא עירום!', מלים שאף אחד אחר לא העז לומר למלך.אין ספק שהילדהזה היה שייך למזל הדווקאי הזה, שכן המלה דווקא גם היא חלק מהארסנל המילולי של הקשתים, וגם היא עוזרת להם להגדיר את עצמם מול החברה.
 
הקשת שייך באופן קלאסי לבית התשיעי שעוסק בהתפתחות אישית, וזה נכון להתפתחות אישית דרך לימודים – כלומר דרך הראש, או התפתחות אישית דרך נסיעות וטיולים – כלומר דרך הרגלים: כך או כך – הקשת חייב פשוט לנוע או להתפתח, אחרת הוא הופך חסר מנוחה, וקשת עצבני הוא קשת לא נעים, לאחרים ולעצמו..
 
מה הקשת צריך בעצם? הוא צריך אנשים שיבינו אותו בגובה העינים ולא ינסו להשתלט עליו, הוא צריך הרבה חופש אישי – גם ביחסים, והוא צריך מרחבים סביבו, וטיול אחד פעם בשבועיים לפחות.. אז נוכל לראות אותו כמות שהוא: מקסים, אופטימי וסוחף.
 
@
 

דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים