דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » מאמרים » ממדור השאלות והתשובות: כל חיי אני נאבקת עם המצב הכלכלי שלי: מה עושים?
ממדור השאלות והתשובות: כל חיי אני נאבקת עם המצב הכלכלי שלי: מה עושים?
שלום יאיר,
אני פונה אליך בנושא הגעה לחופש כלכלי. אני נשואה ואמא לשתי בנות. כל חיי אני נאבקת עם המצב הכלכלי שלי. אני מרגישה תקועה מאד בנושא הזה, אני לא מצליחה לשחרר אותו, השמיכה שאני מתכסה בה קטנה מדי, מכסים מפה ונפתח משם. מה עוצר אותי מלהגיע לחופש כלכלי?

שתף:שלום יאיר.

אני פונה אליך בנושא הגעה לחופש כלכלי. נולדתי ב-12/1/1972 באילת, בשעה 23:30. אני נשואה ואמא לשתי בנות. כל חיי אני נאבקת עם המצב הכלכלי שלי. אני מרגישה תקועה מאד בנושא הזה, אני לא מצליחה לשחרר אותו, השמיכה שאני מתכסה בה קטנה מדי, מכסים מפה ונפתח משם.  יש לי הרגשה שהתת-מודע שלי הוא זה שמעכב את הפתרון לעניין כי המודע שלי מאד רוצה להיות שופע בכסף. אודה מראש לעצתך. ג.

תשובה: ובכן, מפת הלידה שלך מורכבת מאוד, בערך כמו ההתייחסות שלך לכסף, לחומר, ולמלה בטחון. למרות הכל, אנסה לענות כאן על קצה המזלג.
 
אחד הכוכבים המשפיעים ביותר במפת הלידה הזו הוא סטורן (בעגול שחור גדול). נראה שהוא שולח זויות לרוב הכוכבים במפה, סטורן הוא כוכב נוקשה וביקורתי, והוא בדרך כלל מסמל תחושה של חוסר, כדי שנוכל לעבוד על הדברים, ללמוד מהם,ולשפר מצב. אבל מיקומו של סטורן בבית השמיני, שהוא גם בית הלידה שלנו, מסמל תחושה של מחסור שמגיעה כבר מגילאים מאוד צעירים, אולי אפילו עוד לפני הלידה.
 
מפת הלידה שלנו מסמלת יותר מכל מצב נתון בין שני בני זוג שהתוצאה הסופית שלו היא ילד. הילדה הזו נולדה לתוך מצב של מחסור רגשי כלשהו, ואולי גם מצוקה גדולה יותר. זה עשוי להראות מצד אחד על לידה ארוכה במיוחד ומסובכת, על תחושה שאינך באמת רצוי כשאתה מגיע לעולם, או על מחסור לא קטן בחום ואהבה בתקופה הראשונה של חייך, ואולי גם על חוסר מגע דווקא כשאת הזדקקת לו כל כך, בגילאים צעירים.
 
מכיון שהאופק שלך נמצא במזל מאזניים, ונוס (בעגול גדול ירוק בתחתית המפה) היא זו ששולטת על האופק והיא כוכב משמעותי מאוד במפה. ונוס מסמלת לא רק רגשות ונתינה במערכות יחסים אלא גם כספים, וכשהיא חוטפת זוית פעולה – בקו אדום – מסטורן הנוקשה, אנו רואים שמלווה אותך תחושה של בדידות אישית קשה, ושל אדם שעומד לבדו במערכה, קודם כל רגשית.

הבדידות הזו מגיעה ממש מהשנים הראשונות שלך, והזוית עם שבתאי מראה שהיא מתבטאת לא רק רגשית, אלא גם כסוג של מצוקה חומרית. המצוקה הזו מגיעה מצד אחד של שבתאי, הביקורת העצמית והשיפוט הנוקשה, שאומר בשקט עמוק בפנים שזה מה שמגיע לך, או יותר נכון – זה מה שמגיע למי שנשאר לבד, ואין לו אף אחד.מהמקום הזה את גם בוחרת לך מערכות יחסים שכאלה, וגם דיאלוג השרדותי קשה עם העולם.
 
כן, השרדות היא מלה מאוד משמעותית במפה כזו, שיש בה עוצמות ויכולות רבות, אבל חוסר בלגיטימציה ליהנות מהבונוסים שלהן. נושא הכספים למשל, והמשאבים האישיים והחומריים בכלל, קשור לבית השני, שנפתח אצלך במזל עקרב. אבל פלוטו (מסומן בחץ ירוק), שליט העקרב נמצא בבית ה 12 של המפה – הבית שעוסק בדברים שלא קיבלו לגיטימציה ומסתתרים להם מתחת לפני השטח - , והוא מקשה עליך בגלל מיקומו זה לשחרר כעסים על אנשים מסויימים, לבטא רגשות אותנטיים שאת שומרת מאחורי הקלעים, ולומר בכנות מה את באמת חושבת על אנשים שיקרים או שהיו יקרים לך, למרות שעם ונוס שלך שבמזל דלי נדמה לעיתים שאת דווקא אומרת הכל..
 
פלוטו הוא השורד האולטימטיבי, אבל הוא מראה שאת הרגשות הקשים והאותנטיים את שומרת מאחורי הקלעים, וכלפי חוץ מראה את הצד ה'נחמד' שלך, את החיוך המאזנאי המקסים, את הפתיחות והאינטליגנציה, ולא את הפחד העמוק מאינטימיות אמיתית – למרות שנראה לך ההיפך, כמובן – או ממצבים של אמת וכנות ישירים באופן פרונטאליים.
 
אבל פלוטו לא רק שומר את הסודות מאחורי הקלעים – ויש כאן גם לא מעט סודות – אלא גם מעניש את מי שיוצא חוצץ, ואומר את מה שיש לו, או אפילו מעז להתנתק כשקשה לו. במקרים שכאלה פלוטו משאיר אותך בבדידות של הגולה במחתרת שמאחורי הקלעים, עם התחושה שהחיים עוברים ממש ליד, אבל לא נוגעים באסנס, במהות האמיתית שכל כך חשובה לך, ובעיקר לא נותנים לך לגעת במלה בטחון.
 
אלא שהפלירטוט הזה עם המלה בטחון הוא האישו מבחינתך: כשאת לא לבד ומאושרת,מגיע לך ליהנות ממנו.כשאת לבד ונאבקת, מגיע לך לשרוד,ולשרוד בלבד. כל חריגה מהמצב ההשרדותי מגיע דרך עונש סטורני או פלוטוני: אכזבה מחבר קרוב, אי יכולת לסגור אוברדראפט בגלל הוצאה גדולה מדי באופן לא מודע, וכו וכו. המעניין הוא שנוח לא עם העונשים האלה, כי כאמור את אלופת ההשרדות, מהסוג של הילדה המוכה שלא בוכה כדי שלא להראות את עוצמת הכאב. אבל את עם עצמך לא מבינה את עוצמת המעגל הסיזיפי הזה שאת נתונה בו, שמאפשר לך תנועה בכלוב צר מאוד, במסלול שנע בין שיפוט אישי נוקשה לבין השרדות ברמה הבסיסית, ורק שם מותר לך להתנהל מבחינה רגשית כמובן, ובאופן סמי מודע, כלומר מודע למחצה למהותו של הכלוב – כמו אדם תפוס גב שיש לו מסלול מאוד צר לנוע בו בלי כאבים – אבל לא מודע לשורש העניין, ולסיבה האמיתית.
 
סטורן הנוקשה הזה נמצא ממש מול הירח (בעגול אדום) שממול, וממש מחזיק אותו בצבת, כמו פרפר על סיכה, ולא נותן לו לנשום. הוא מונח גם תמידית כמו אבן על הלב, כשהשנים הראשונות ההן ואפילו הלידה מהוות מקום לא פתור ולא סגור, והן מושכות אותך למטה עד שתסגרי את המעגל ההוא לא במודעות שכלתנית ואינטליגנטית כמו שיש לך, אלא בחוויות עומק רגשיות, לעיתים אפילו ללא מלים, אבל עם הרבה אומץ ואמון שיביאו אותך עד למיצוי החוויה, ולא ישאירו אותך על הסף שוב ושוב, כמו עכשיו.
 
אגע רק בקצור בשאר הכוכבים שסימנתי כדי תקצר היריעה: אורנוס (בעגול כחול) שנמצא בבית הראשון ומסמל את השונות שאת מרגישה כבר מגיל צעיר מול הסביבה ובהמשך גם נוכחות חזקה ופורצת דרך לאחרים אך לא לעצמך, מרס במזל טלה (בעגול אדום) שזקוק לסיפוקים מיידיים והוכחות בשטח ומתקשה בתהליכים ארוכים שעשויים להביא אותו להצלחה, ומול אורנוס יוצר וחווה גם ניתוקים בשרשרת הפעולה והעשייה בכלל, והצמידות הרומנטית שמקשה על ראיית הדברים כפי שהם בין הירח ונפטון (בעגול אדום) – כל אלה זקוקים להרבה מלים גם הם, ותקצר היריעה, כאמור.
 
אבל כן אתעכב על מה שקורה עכשיו: פלוטו בשמים עכשיו (בעגול ירוק קטן בתחתית המפה) נמצא ממש על מרקורי כוכב התקשורת שלך (מסומן בחץ שחור) ומראה שממש עכשיו את נמצאת במרכזו של תהליך עומק התחדשותי וזה בדיוק הזמן לטפול עומק שכזה שאולי יחבר אותך מחדש אל הדברים החשובים באמת שממתינים מתחת לפני השטח, והאלמנט השני – סטורן עכשיו בשמים (בעגול ירוק קטן בצד שמאל) ממש על פלוטו, מראה שהשנה הקרובה תביא את התהליך הזה לשיא מבחינת הקושי והמצוקה הכספית, אבל דווקא בשנה כזו הוא יכריח אותך לעשות משהו כדי לשפר זאת, וכמו סטורן – יעשה זאת בדרך הקשה אך מלמדת..
 
מפה מאוד לא פשוטה, שבה נושא הכספים קשור בעיקר לבטחון הרגשי שלא חווית בגילאים צעירים ואפילו בזמן ינקות ואפילו בלידה, וזה האישו מבחינתי. אם תרצי לדעת יותר – אני כאן, ואם זה ישמש אותך כדרך ראשונית וחץ שמוביל לדרך חדשה שממנה תתבוני על הדברים ומשם גם תתחילי לפרום את החוט ההוא שהפך לקשר ופלונטר במשך השנים – כי אז כל הטכסט הארוך הזה מבחינתי היה שווה..:-)
 
בהצלחה!
 תגובת השואלת שהתקבלה במייל: 

פרטי הפניה:

שם הפונה: ג.
מספר טלפון:  
כתובת דואר אלקטרוני: galit@kituv.com
הודעה: אמאל'ה, זאת המילה שפרצה כמעט מפי (והיתה פורצת לולא בתי הישנה בחדר הסמוך).
במקרה נכנסתי לחלק של השאלות והתשובות וגיליתי שענית לי על השאלה. ידיי עדיין רועדות, וגרוני מלא בדמעות שאני מאד רוצה להוציא החוצה. כל כך נכונים הדברים שכתבת יאיר. ואני באמת לא יודעת מאיפה להתחיל לפתור את הפלונתר הזה. כפי שכבר התבטאתי בעבר בפני כמה אנשים אני מרגישה תקועה, לא מצליחה להתקדם. אוף, יש לי מיליון דברים להגיד אבל המילים נראות לי כל כך חלשות. הדברים שכתבת נכונים אחד לאחד. תודה רבה רבה.
האם תוכל לעזור לי לפתור את הפלונתר?

תודה על כל מה שכתבת עד עכשיו.
גלית.
This Email was sent at 22/11/2009 10:20:43


לג. הצעתי לעבוד על הנושא בדמיון מודרך, בתהליך שפיתחתי (כתבתי על זה מעט בחלון ההודעות הנגללות באתר), ואנחנו בדיאלוג בנושא.

 
 *עוד שאלות ותשובות - במדור, מצד שמאל.דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים