דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » מאמרים » ממדור השאלות והתשובות: אני מתקשה ביצירת קשרים לאורך זמן, ובמציאת התחום הכלכלי שמתאים לי לעסוק בו. מה לא עובד?
ממדור השאלות והתשובות: אני מתקשה ביצירת קשרים לאורך זמן, ובמציאת התחום הכלכלי שמתאים לי לעסוק בו. מה לא עובד?
אנשים שמתחברים אליי מנתקים איתי קשר לאחר תקופה קצרה, ובתחום הכלכלי אני מתקשה למצוא את התחום שמתאים לי. היכן נמצאים המוקשים לדעתך?

שתף:


שאלה: אני יליד 27/2/1967 סביב השעה 8:20 בבוקר. מקום: תל אביב. אקדמאי. נשוי+2. ב7  השנים  האחרונות אני  תקוע מבחינה כלכלית . תחלופה גבוהה של מקומות תעסוקה(בתחום הייעוץ הפיננסי) תקופות של אבטלה וחוזר חלילה. המעגל החברתי גם בעייתי: תמיד אנשים שמתחברים אליי מנתקים איתי קשר לאחר תקופה קצרה. משהו, שלא הצלחתי להבין ,גורם להם לעשות סיבוב אחורה ולהתאדות. וזה משאיר לי צלקות נפשיות לזמן רב. אני מבקש שתנסה להתחקות במפת הלידה שלי איפה נמצאים המוקשים בתחומים שהזכרתי ?(האם מדובר על בעיה באישיות שלי? יותר מדי כריזמטי ונוקשה?אני ישיר מדי)? איזה מקצוע היית אתה מייעץ לי לעסוק בו ולהתפרנס בכבוד?


תשובה: ובכן, מפת הלידה שלך מרתקת - ומורכבת מאוד, ונראה לי שאוכל לגעת בדברים רק ממש בראשי פרקים, מבחינת היכולת והמקום לנתח זאת לעומק.
 
השמש שלך (בעגול שחור) נמצאת במזל דגים הרגשי, בבית ה 11 שהוא בעצם הבית הקולקטיבי שלנו, וקשור למוסדות וארגונים. זהו בעצם המקום שבו אתה עשוי לחפש את זירת הפעולה שלך מבחינה מקצועית, עם מינון גבוה של יכולת ניתוח והבנה לדרך פעולתם של ארגונים ומוסדות שונים, ושתוף פעולה איתם בדרכים שונות, באופן פעולה לא אישי.
 
האופק שלך נמצא במזל טלה, מיקום שהוא מאוד שונה מהותית מדרכה העדינה והרגשית של השמש. הצורך החזק כאן הוא להיראות, להפגין נוכחות, להרשים, ולהיות במרכז העניינים. מרס (בעגול אדום) שליט האופק, נמצא ממש ממול, במזל עקרב, מיקום מעניין כשלעצמו – ומאוד לא קל. האופק הוא ביסוד האש, פתוח וישיר, אבל מרס במזל עקרב אינו ישיר: הוא פועל מתחת לפני השטח, אלוף בלאתר נקודות תורפה אצל הזולת, ופה ושם גם להשתמש בהן בחכמה – אך גם בעוקצנות. המרס הזה לא מאפשר בקלות לאנשים ממול לשכוח מי אתה, ולהראות שאתה נמצא בעצם בכל מקום: יש פה מפגן גבוה של יכולות: ראו אותי חביב וישיר, ראו אותי חכם ויודע, ראו איך אני משתנה ונמצא בכל מקום. אתה זקוק להרבה הערכה, אבל קשה לך שלא להיות במרכז בכל דרך אפשרית ולשחרר את המקום הזה, שעשוי לתת לזולת תחושה שאתה שואב אותו או ממנו, ולא מאפשר לו ספייס ומרחב פעולה. השילוב הזה של אש ומים כאן – ומימיו של העקרב הם מים שמתחת לפני השטח – יוצר לא מעט דרמות כדרך פעולה. אי אפשר שלא לחוש בנוכחותך, אבל גם אתה – אם תרצה או לא – מתעקש להזכיר אותה שוב ושוב, בעיקר כי יש כאן חוסר בטחון מסויים בדרך שבה אנשים אחרים מפרשים אותך, ואתה נזקק להראות להם איך פעלת, מה עשית, ואיך אתה שולט בכל אלמנט שבסביבה.
 
ואכן שליטה – זה שם המשחק כאן. האופק במזל טלה זקוק מאוד לשליטה ולהיות במרכז, וכשהוא בעקרב ממול הוא מודע מאוד לזולת ולצרכיו, ולא מאפשר לו ממש להרגיש נוח. משום כך אתה עלול להצטייר לאחרים כאדם אינטנסיבי מאוד וחסר שקט, ובעיקר כאדם שקשה להיות בשקט לידו. גם כשאתה אכן שקט אפשר ממש להרגיש את הנוכחות המסיבית הזו שפועלת מאחורי הקלעים, אוספת אינפורמציה, ומתעקשת להיות נוכחת בכל פעולה.
 
אפשר לומר שאתה עצמך מתבונן בך מבחוץ ובדרך פעולתך, ופעמים רבות משתמש בזולת גם כסוג של מראה להסתכלות הזו. אני חושב שאנשים לפעמים נדהמים ממידת החשיפה הזו שהם זוכים לה, ולא תמיד מרגישים בנוח, בו בזמן שאתה לא ממש מצליח להבין אותם, מהיותך עסוק מאוד בעצמך חווה ומשתף אותם בחוויה.
 
אלמנט משמעותי נוסף – ריכוז כוכבים בבית ה 12 של המפה. הבית הזה מייצג את תת המודע שלנו, ואת הקושי שלנו לקבל לגיטימציה לפעולות שלנו. כאן נוכל למצוא למשל את מרקורי (בעגול ירוק בהיר) כוכב התקשורת שלך שנמצא בעצם מאחורי הקלעים, ולא נראה על פני השטח. מרקורי הזה הוא בעיקר תחושתי מהיותו במזל דגים השייך ליסוד המים, ולא רק זאת – הוא גם בהילוך אחורי, אלמנט שגורם לך פעמים רבות להבין דברים רק בדיעבד, ולא כשהם קורים בשטח.
 
גם כאן, כל זה קורה דרך התקשורת שלך עם אנשים היא מקום שבו אתה לומד הרבה מאוד ממנו על עצמך, אבל גם משתף אחרים בתובנות האלה. נראה שלא קיבלת לגיטמציה להשתמש בתקשורת הזו בגילאים צעירים, והיית צריך להסתיר אותה, כמו גם להסתיר חלקים אחרים מזהותך הרגשית מאחורי הקלעים, ומכיון שלא קיבלת לגיטימציה להם נראה שחיי הרגש האמיתיים שלך התנהלו שם, בבדידות, עם עצמך. עכשיו כשאתה מנסה ליצור קשרים עם אנשים אתה חוזר באופן לא מודע למקום ההוא, הכואב והמיוסר משהו, שלא קיבל הכרה כזו או אחרת, והוא עצמו לא מאמין אפילו עכשיו שיכולים לקבל אותו כמות שהוא ולאהוב אותו. בעזרתו של מרס האסרטיבי הוא בוחן את אלה שמתקרבים שוב ושוב, מפגין מולם את היכולות שלו מצד אחד, אבל גם מעמיס לא מעט על התקשורת איתם, תקשורת שסוף סוף מוצאת דרך להגיח החוצה ולצאת לאור, ולא שמה לב שהעומס הרגשי הזה רק מרתיע אחרים לאורך זמן, ומביא איתו תחושת אי נוחות,למרות שדיפ דאון הם בהחלט יכולים לאהוב אותך ואפילו להעריך, אלא שאינם רואים את כל העומס שרק מחכה לצאת מהארון הסגור ההוא, ונבהלים שהוא באמת יוצא..
 
נושאים שמתאימים לך לעסוק בהם? יש מגוון, אבל המשותף להם חייב לחבר את מה שקורה מאחורי הקלעים עם מה שקורה לפניהם. יעוץ פיננסי הוא סביר, אבל גם הכסף במפת הלידה הזו הוא פועל יוצא של רגשות, ויעוץ רגשי – עם מינון גבוה יותר של מודעות אולי מצדך לחלקים הרגשיים שלך – היה יכול להיות ישיר יותר, אם תסכים לעשות עבודה על עצמך, להתעמת עם מינון גבוה של כעסים שעדיין נמצא שם ולא יצא עד כה, ולהתחיל להוציא דברים החוצה לעולם בצורה הרמונית.
 
ועדיין לא נגעתי בים של מרכיבים אחרים במפה כמו ונוס בטלה, הצמידות שלה לסטורן שמניחה מראש שיחסים תמיד יסתיימו באכזבה וכשהיא לא מגיעה היא דוחקת בה להגיע וגם יוצרת אותה, ועוד ועוד..
 
כאמור – זה רק על קצה המזלג, ואם תרצה – אני פה. אם לא, מאמין שבמעט שכתבתי יש גם מספיק כדי להתחיל לחפור בפנים, ולהוציא אותו אל פני השטח החוצה.. אפשר לעשות זאת בהצלחה, עם הרבה סבלנות והקשבה, ואם זה יעבוד - תוכל אפילו להצליח בגדול.
 
אז.. בהצלחה!
 

@
 

דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים