דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » מאמרים » המבוגר שבילד, או הילד שבמבוגר? מזל טוף לגדיים!
המבוגר שבילד, או הילד שבמבוגר? מזל טוף לגדיים!
מזל גדי הוא אחד המזלות הקשוחים ביותר על פני גלגל המזלות. הוא מגלם בתוכו את עצם החשיבה הפרקטית בתוך גבולות מוגדרים ומוסכמים, במסלולי עשייה צפויים ואיטיים אך גם יסודיים מאוד. מלת המפתח שלו - משימות: תנו לו איזה משימה טובה - והוא בעננים, אבל דברו איתו על רגשות, ותראו איך הוא מתחיל להתבלבל..

שתף:

 

מזל גדי – דגש על תהליכים ארוכים, והתפתחות לגילאים מבוגרים.


מזל גדי הוא אחד המזלות הקשוחים ביותר על פני גלגל המזלות. מהיותו שייך לקבוצת הקרדינלים – יוצרי האנרגיה – וליסוד האדמה, המזל הזה מגלם בתוכו את עצם החשיבה הפרקטית בתוך גבולות מוגדרים ומוסכמים, במסלולי עשייה צפויים ואיטיים. מלת המפתח של בני המזל הזה - משימות. תנו לו איזו משימה, קטנה או גדולה, ותראו איך הוא פורח וחוזר אליכם לקבל ציון כמו הילד המצטיין, אבל דברו איתו על רגשות - ותראו איך הוא מתחיל להתבלבל..

בצעירותו, מרגיש הגדי הקטן כמו איש מבוגר. מכיון שהוא ביישן ומפחד מאוד לחשוף את החלקים הרכים שלו, הוא מרגיש תסכול על כך שהוא מופנם ולא מובן על ידי הסביבה, ובונה סביבו מעין חומה שרק בגילאים מבוגרים תרד בהדרגה, מכיון שרק אז הוא מתחיל לבטוח באחרים שלא יפגעו בו, ושאפילו יבינו אותו. 

אולי משום כך נושא השליטה בחייו, בעיקר שליטה דרך קריירה וחומר בכלל, חשובים לו במיוחד, וגם המלה הערכה: קשה לו להבין מה זו באמת אהבה מכיון שהוא מאוד ביקורתי לגבי עצמו ומתקשה להבין שקל לאהוב אותו, ולכן הוא בוחר במלה שניה למלה הזו בעצמתה – הערכה – ודבק בה. אהבה? זה כבר לגילאים מאוחרים יותר, אז הוא כבר בטוח ביכולת העשייה שלו, וגם אז.. רגשות.. אהמ.. לגדי לא קל עם המלה הזו, ולפעמים הוא אפילו הופך אותה את המלה 'זוגיות' למשימה.. כן כן.

הערכה, זו מלה משמעותית לגדי. אולי משום כך עסוק הגדי בעיקר בבניית הוכחות שטח מעשיות לכך שהוא שווה את ההערכה הזו, והוא גם מאמין לה: עשית – מגיע לך - קיבלת! זה המוטו שלו. אהבה היא מבחינתו משהו לא צפוי ולא ברור, גחמתי ולא עקבי, שאתה יכול לקבל ויכול גם לא: עצם העובדה שיש שם חוקיות שאינה ברורה לו, היא סיבה מספיק טובה כדי לדבוק בדרך העבודה הקשה וההוכחה העובדתית. רק בגילאי 40 פלוס מתרכך הגדי לאיטו, ומוכן גם לקבל את העבודה שיתכן ואוהבים אותי כי..זה הוא, ולא כי הוא עובד יעיל, איש אחראי, או מאורגן היטב. 

אפרופו ארגון - יש קושי לגדיים להיות ספונטניים, לפחות בחלקים מסויימים של חייהם. הצורך בשליטה ובפחד מדחייה חזק עד כדי כך, שקשה להם לפעול באופן לא מאורגן, ברור, ובעיקר מבוקר. רק עם הזמן הם לומדים לשחרר ולקחת סיכונים בנושאי ביטוי רגשי ספונטני ואותנטי, כשעד אז המשפט שהכי קרוב לתאר את מה שהם עושים הוא - ספונטני מתוכן היטב..

משום כך מגיעים גדיים רבים לשיאם רק בגילאים מבוגרים יחסית לכל השאר, אבל גם נהנים מכך יותר מאחרוים, גם כי יש קו ברור ועקבי מאוד מרגע שהתחילו לחלום על מימוש והישגים ועד שהשיגו אותם, והקו הזה נמצא כל הזמן בעלייה..

בגלל כל אלה אפשר לומר שהגדי משתבח מאוד עם השנים, ואף מצליח להיראות צעיר יותר ויותר, אולי כי הילדות האמיתית שלו, שהיא מבחינתו היכולת לקבל את עצמו כפי שהוא ואף לאהוב את עצמו כך, מגיעה רק בגילאים האלה.

מזל גדי בעיקרון ממשיך להיות בכותרות  גם בשנים הקרובות: פלוטו ממשיך לנוע בו ומגיע עד המעלה ה 8 של המזל כשהוא מקיץ את נרדמי השבוע הראשון ופה ושם גם השני של המזל, ומביא אליהם שינויים לא קטנים הן בגישה והן בהתחייחסות לחיים ולעצמם, כמו גם שינויים מפליגים הן בגישה והן בדרך הבצוע, אם ירימו את הכפפה הזו, למרות הקושי הראשוני, יחוו צמיחה נפלאה: כל שצריך הוא להתידד עם פלוטו, העוצמתי והטוטאלי, שמפגיש אותנו בעיקר עם העוצמה והטוטאליות שלנו עצמנו.
מוכנים?..@דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים