דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » מאמרים » ממדור השאלות והתשובות: קושי בזוגיות, וגברים שנעלמים. למה זה קורה לי?
ממדור השאלות והתשובות: קושי בזוגיות, וגברים שנעלמים. למה זה קורה לי?
יש לי כל הזמן קשרים עם גברים שאני ממש רוצה אבל תמיד הם אלו שלא רוצים בקשר ולפתע גם נעלמים מחיי בלי הסבר. למה זה קורה?

שתף:
שאלה:
יאיר שלום רב. הנני ילידת 19/07/1979 שעת לידה 10:20 בבוקר
משכילה,נראית מעולה, רגישה, חריפה, חמה ואוהבת, לב ענק אבל גם קצת קשה - בקיצור בחורה שיש לה הרבה מה להציע, אך יחד עם זאת אני לא מצליחה לקשור קשר זוגי יציב, אמיתי וחזק, ולמסד אותו. יש לי כל הזמן קשרים עם גברים שאני ממש רוצה אבל תמיד הם אלו שלא רוצים בקשר ולפתע גם נעלמים מחיי בלי הסבר ואני נשארת בתחושת אי וודאות מוחלטת, וטובעת בתוך מיליון שאלות כגון "מה קרה שם?!" אשמח אם תעזור לי בהכוונה ובדבר העתיד שצפון לי בתחום זה, ו/או בדבר תשובות לסיבה שהקשרים שלי כולם נגמרים באותו האופן....
 

תשובה: 
ובכן, התשובה לשאלתך מורכבת למדי, או לפחות כל הפרטים המרכיבים אותה, אבל אנסה לענות לך על קצה המזלג.
 
בגדול, את בת מזל סרטן, כלומר השמש שלך נמצאת במזל הזה השייך ליסוד המים הרגשי, מזל ביתי ומשפחתי למדי, עם אופק במאזניים שמראה על פניו על מוכנות לקבל את הזולת כפי שהוא, ועל צורך חזק בפידבק ובמשוב אישי ביחסים.
 
אלא שהירח שליט הסרטן (בעגול כחול) נמצא במזל תאומים המנטלי, מיקום שאינו רגשי אלא שכלתני ודעתני משהו. הירח הזה זקוק לסטימולציה מנטלית חריפה מולו ולאנשים שיאתגרו אותו ברמה המנטלית כאמור, ולא הרגשית. כבר כאן יש לנו קונפליקט בין צורך רגשי חזק כביכול, אבל התרגום שלו בשטח מראה שהמיקוד אינו רגשי, וכל בחור עובר כאן בוחן פתע מעניין שמצריך ממנו להיות מעניין ומילולי, ובעיקר מפותח לא רגשית אלא מנטלית. עם ירח שכזה – אל תשעמם אותי.. זו הבקשה העיקרית שאת יכולה להפנות אליהם.
 
הלאה: ונוס שליטת האופק שלך(בעגול ורוד) נמצאת גם היא במזל סרטן: כאן יש לנו היפוך מעניין – האופק השכלתני והאינטליגנטי במזל מאזניים עובר אכן היפוך מעניין במזל סרטן, ומסתבר שהוא רגשי יותר ממה שחשבנו.. מסתבר שגם כאן וגם שם את מטעה את מי שנמצא ממול: במקום שדורש רגש ומעורבות רגשית את מביעה ריחוק אינטליגנטי, ובמקום שבו את זקוקה למשוב חכם ומעניין את מפגינה מעורבות רגשית שאינה קשורה למשוב הזה, ולוקחת אישית אלמנטים שאינם קשורים אליך ישירות, ולהיפך – לא רואה היכן החלק שלך בריחוק רגשי שמפגינים הבחורים, בעוד שהשידור לכך מגיע בעצם ממך.
 
נשאלת כאן השאלה המסקרנת – למה? למה שידור כפול שהוא מקרב את הרחוק ומרחיק את הקרוב? התשובה היא – פחד. במקרה שלך – פחד מאיבוד שליטה.
 
נתבונן רגע בכוכב סטורן הנוקשה והביקורתי שנמצא מאחורי הקלעים (מסומן בעגול שחור). הביקורת הזו והצורך בשליטה שנמצאים מאחורי הקלעים, מקפלים בתוכם סוד מסויים, איזו אמת מסויימת, שאת לא מפגינה כלפי חוץ. סטורן במפה הזו שולט על הבית הרביעי, שמסמל את הבית, ודמות האב. השליט שנמצא בבית ה 12 של התת מודע, מסמל שיש משהו בערכים שהבאת מהבית שלא מאפשר לך להפתח לאנשים מסויימים שלא עוברים את הביקורת שהיתה בבית הזה. יתכן והביקורת היא על כך שאינם מעשיים מספיק, שאינם חרוצים או שאפתנים מספיק, או שהנושא הכספי אינו מודגש בחייהם. יתכן גם שהמדובר בבית דתי, או שהאב מגיע מבית דתי ובו ערכים נוקשים יותר מערכיך שלך. כלפי חוץ את באמת נמשכת לבחורים מסוג מסויים, והם אכן מגיעים לחייך, אבל השדר הכפול שלך והצורך שלך להשאר בשליטה ובעיקר הביקורתיות המרומזת שלך, הם אלה שמרחיקים אותך, ובעצם מבטאים את הרצון האמיתי שלך, ולא הרצון כביכול להיות איתם.
 
הבה נתבונן רגע בבחורים עצמם: במפת הלידה שלך מסמל אותם כוכב מרס (בעגול אדום) שנמצא במזל תאומים השכלתני והאינטליגנטי, הקליל והמהיר, בעל כושר הביטוי והקסם האישי. אבל מרס נמצא מול כוכב נפטון (בעגול אפור) המתעתע והמעורפל, מה שמראה באמת על הרבה מאוד קסם אישי, אבל גם על פחד ממחוייבות, ואי רצון להיחשף באמת. מרס יוצר גם זוית פעולה קשה לסטורן שבעיגול השחור, זוית שמראה שכאן עלולה להיות לך תחרות על שליטה, והוא – הבחור – מרגיש שהוא עצמו לא עומד בקריטריונים שלך, או לפחות לא נמצא בשלב המחוייבות העמוק שאת זקוקה לו, או עונה על הצורך בבסיס אמיתי שאפשר להשען עליו. המשיכה היא לסוג שונה לגמרי של טיפוס מאשר הערכים שהבאת מהבית, או מאשר הערכים שהיו לאביך. נוצרת כאן מעין תחרות סמויה בין הבחורים האלה ששונים מאוד מדמות אביך, לבין ערכיו האמיתיים. אפשר לומר אפילו שיש מעין דווקא או התרסה מסויימת בבחירות לך לבין הבחירות שהיה עושה אביך וסולם ערכיו, ובסופו של דבר הבחור מגיע אל הצל שמאחורי הקלעים, נלחץ ונעלם.
 
עוד זוית שמאוד משמעותית במפה הזו היא זוית של מתח (בקו מרוסק) בין ונוס שליטת האופק שלך (בעגול ורוד) לבין נפטון המתעתע, זוית שעיקרה שאלת זהות הקשורה לנשיות שלך: האם משתלם באמת להיות אשה, כשהמעורבות הרגשית הגבוהה ביחסים גורמת לה לאבד שליטה? שימי לב: ונוס יוצרת זוית מתח עם נפטון הרגשני, ומרס – עם סטורן הנוקשה. כל הגורל הנשי הזה של לאבד את עצמך לא נראה משתלם במיוחד: יתכן שבכלל עדיף להיות לבד, לשפוט באופן ביקורתי את מי שנמצא ממול, ו..להשאר בשליטה.
 
ואכן, את מנסה ליהנות משני העולמות: מצד אחד לפלרטט את הבחורים הקלילים האלה, אבל מצד שני – המחוייבות האמיתית מפחידה אותך, והביקורתיות שלך משמשת לך מעין אמצעי הרחקה כדי שלא יתקרבו יותר מדי, ובסופו של דבר הם אכן נעלמים מול השדר הכפול שהם מקבלים ממך, כי בסופו של דבר – מבחינתך כנראה, באופן לא מודע, עדיפה השליטה על חוסר השליטה, ואת אכן נשארת בשליטה – ולבד..
 
זה כאמור חלק מכל המפה המעניינת הזו, וגם החלק הזה – אפשר לעבוד עליו, לפגוש את הפחדים שלך בשיטות שונות (שיטת הדמיון המודרך שפיתחתי, למשל, אם תהיי מעוניינת) ולעשות עבודת עומק על הנושא.
 
בהצלחה!
 
 
תגובות השואלת: 
 
אז קודם כל - תודה!

שנית, וואו!

שלישית, פשוט קלעת בול!

הניתוח מדוייק למדי ויחד עם זאת מציג את הדברים באור שונה ונותן לי עוד פרספקטיבה נכונה על עצמי.

 אשמח לקבלת פרטים ליצירת קשר בעתיד, להמשך פענוח המפה וכלים להתמודד עם עצמי.


דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים