דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » מאמרים » ממדור השאלותשובות: אהבה בלתי אפשרית - להלחם או לוותר?
ממדור השאלותשובות: אהבה בלתי אפשרית - להלחם או לוותר?
אני מנהלת מערכת יחסים כבר למעלה מ 3 שנים עם גבר שלא בדיוק פנוי על הנייר.. הלכתי כל כך רחוק.. הקרבתי כל כך הרבה.. להלחם או לוותר? מה דעתך?

שתף:

שאלה: אני נמצאת במצוקה גדולה!! תאריך לידתי הוא 7/7/1976
שעת הלידה אם איני טועה היא שלוש וחמישה בצהרים. העניין הוא שאני מנהלת מערכת יחסים כבר למעלה מ 3 שנים עם גבר שלא בדיוק פנוי על הנייר.. אהבתי אותו אהבה עזה .. בל תתואר.. הלכתי כל כך רחוק.. והקרבתי כל כך הרבה..לא יודעת מה לעשות ואיך להמשיך - להילחם או לוותר? מה דעתך?

תשובה
:
ובכן, יש מצבים שבהם קריאת המצוקה צריכה להגיע מהאדם עצמו, אחרת יהיה קשה מאוד להגיע אליו, ועוד יותר – לעשות דברים עבור עצמו, או לוותר על משהו שיש לו כל כך הרבה בונוסים מבחינתו. ואכן, לקשר הזה יש הרבה בונוסים מבחינתך, עד כמה שזה נשמע מוזר.

 ראשית, האופק שלך, אותו צד שאת מראה כלפי העולם, נמצא במזל עקרב. זהו מיקום מופנם למדי, והשליט של האופק – פלוטו (בעגול תכלת) – נמצא במזל מאזניים, בבית 11 המאוד חברתי ו..לא אישי. פלוטו מכה בעצמה בזויות פעולה הן במרקורי (בעגול צהוב) כוכב התקשורת שלך ו הן בשמש (בחץ אפור) ה'אני האמיתי', וגורם לך לחפש סערות ודרמות כדרך לביטוי אישי, עם הרבה מאוד אקשן.. מערכת יחסים שקטה, הרמונית, נעימה? לא בבית ספרנו. מיקומו של פלוטו גם מקשה על קבלת ה'אהבה' הזו שכן כאמור הוא בבית לא אישי, ולכן גם הסערות והדרמות הן במינון גבוה במיוחד, אבל אי אפשר לקרוא לזה באמת אהבה פרופר.. אני קורא לזה - תיאטרון הרגש. אפשר לומר שאת בעצם מאוהבת בדרמה שאהבה יוצרת, או מאוהבת באהבה עצמה, אבל בתכל'ס – אין פה ממש אהבה, אלא צורך לחוות רגשות בעוצמה חזקה ובמינון גבוה ממקום מוגן ולא אישי – ומה מוגן יותר מגבר נשוי?
 
תורם לכך גם כוכב נפטון (בבית הראשון) שמביא איתו קושי מסויים גם בזהות האישית שלך. מי אני? מה אני באמת רוצה? לאן ללכת? זוית פעולה בין פלוטו למרס (בעגול כחול) מראה שאת עושה אידיאליזציה רגשית לדמויות הגברים בחייך, והם אלה שהופכים להיות כוון הפעולה. מיקומו הגבוה במיוחד של מרס בבית העשירי, יותר משאר כוכבי המפה, מראה גם על העוצמה והחשיבות שאת מייחסת לגברים שאיתם את יוצרת קשר, ומראה במקביל שהגבר שלך הוא אדם כנראה בתפקיד סמכותי, איש שהוא דמות מפתח מרשימה בסביבתו, ושדרך הקשר איתו את גם מתחברת לעוצמה שלך, שנמצאת מאחורי הקלעים.
 
הירח (בעגול אדום) שמייצג את הנפש, נמצא גם הוא במזל עקרב המופנם יחסית, ומאחורי הקלעים. אפשר לומר שחיי הנפש והרגש שלך מתרחשים שם, בחדרי חדשים, ממקום של דמיון יצירתי מאוד, ופה ושם גם לא מעט אשליות. שליט העקרב פלוטו הוא גם שליט הירח, שבדמיון שלך הופך את הכל לסאגה מפוארת ורבת דמיון שמביאה איתה הקרבה רבה מאוד מצידך (לא נשכח גם שנפטון הוא כוכב ההקרבה האישית שמעל האגו), אבל המטרה, המטרה.. ככל שהיא רחוקה יותר ממימוש – כך רב גם הצורך להקריב, כי אין איום במימוש המטרה, וכשאין מימוש – אין לך גם צורך להפגין את הכסוי להבטחה שיש כאן, ההבטחה הרגשית שאת מבטיחה לדמות הזו: היא נשואה, הדמות, ולכן אין כאן איום ממשי במימוש, מה שמאפשר לך להשקיע עוד ועוד, וללא גבולות..
 
ממש עכשיו מתחיל פלוטו (בעגול שחור למטה) את הסבוב השני של המסע שלו במזל גדי, ותיכף יצור זוית של עימות (בחץ שחור לרוחב המפה) - שאותה את מתחילה להרגיש כבר עכשיו - עם מרקורי כוכב התקשורת שלך שממול. הזוית הזו תביא אולי בפעם הראשונה, לא רק כמה תובנות חדשות לגבי הקשר הזה אלא גם - ובעיקר – גם תובנות לגבי חייך שלך: כעת נושא המודעות למה שאת עושה עולה ומתחזק, והיא גם עשויה לחלחל לחיי הרגש ולחיי היומיום. מודעות כזו היא המפתח לא רק להבנת התהליך שאת נמצאת בו, אלא לקוד הרגשי הנשי שלך בכלל, שבעצם מפחד מזוגיות אמיתית בגובה העינים, ומעדיף חלום ופנטזיה על פני מציאות שעלולה להיות קשה, ולא ממש נעימה. דמות האם במפה הזו היא דמות מפתח להבנה של כל התפקיד הנשי כפי שאת תופסת אותו בכלל, והמצאותה מאחורי הקלעים היא אכן משמעותית במיוחד לצורך כך, אולם.. אי אפשר במסגרת הזו לראות – ולכתוב – הכל..
 
עבודת עומק בעזרת הזוית הזו שמתחילה להתרחש או ט וטו, תראה לך אולי את המקום הרגשי שאת נמצאת בו ובוחרת בו בשתי ידים, ואת הבונוסים שהוא נותן לך, זאת – אם תרצי אכן לשנות את הדברים, ולהתמודד אולי בפעם הראשונה עם עצמך כפי שאת, דמות שיכולה קודם כל להיות עבור עצמה עם עומק ומשמעות, ורק אחר כך – ובאופן טבעי – למצוא לה פרטנר אמיתי ובגובה העינים, איתו תוכלי לחוות מערכת יחסים אמיתית, ללא כל הדרמות הגדולות שמהוות בעצם תחליף למערכת כזו, נכון לרגע זה.
 
בהצלחה!
 
 @תגובת השואלת שהתקבלה במייל

יאיר היקר..
ברצוני להגיב על ניתוח המפה שעשית בעבורי וקודם כל לאמר תודה!!
גרמת לי להזיל דמעות!!
וכך בעצם שוב לשאול: מי אני??
אכן סערות ודרמות זה אני והוא!! אני היוצרת אותם..
אכן דמיוני מפותח ויצירתי בצורה יוצאת דופן בעליל..
מערכת יחסים הרמונית ואני לא חברים טובים כמו שאמרת.. כי אחרת ישעמם לי.. למרות הצורך הבלתי נגמר שלי באהבה שמבחינתי היא סם החיים..
רק דבר אחד : אני באמת אוהבת אותו!!
בהערכה..ק.דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים