דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » מאמרים » ממדור השאלות: אני מחפשת זוגיות למעלה מ 3 שנים ולא מצליחה למצוא. מה עושים?
ממדור השאלות: אני מחפשת זוגיות למעלה מ 3 שנים ולא מצליחה למצוא. מה עושים?
מחפשת זוגיות למעלה מ 3 שנים ולא מצליחה למצוא. קיימת באופק הצעת עבודה באירופה, האם אתה חושב שזה הדבר הנכון בשלב זה של חיי? אולי שם אכיר את הבחור שלי?

שתף:שאלה: שמי ר. ילידת 19/8/1980 בשעה 14:00. אני בחורה מוכשרת, קרייריסטית, נאה, אקדמית, בעלת לב טוב ורגישות. סיימתי עבודה לפני כחודש במקום מאוד יוקרתי בארץ והתחלתי עבודה חדשה במשרה יותר בכירה.  אני מחפשת זוגיות למעלה מ 3 שנים ולא מצליחה למצוא. קיימת באופק הצעת עבודה באירופה, האם אתה חושב שזה הדבר הנכון בשלב זה של חיי? אולי שם אכיר את הבחור שלי שאינני מוצאת אותו בתל אביב והמרכז?
 

תשובה:
ובכן, אתייחס קודם כל לנושא הזוגיות. בכל מפת לידה יש מה שנקרא 'מודל זוגיות' פנימי, שבדרך כלל אנחנו מביאים מהורינו, והוא בעצם המודל הזוגי שהיה ביניהם בזמן שנולדנו, פחות או יותר.
 
מה מרכיב את המודל הזה ומסמל זוגיות? ראשית, נתבונן בשמש ובירח, שהם מייצגים את הורינו ואת הקשר ביניהם. במפת הלידה שלך השמש (בעגול חום) והירח – הנפש - (בעגול כחול) יוצרים ביניהם זוית דיסהרמונית, כלומר זוית של מתח.
 
בין מרכיבי המודל הזוגי הפרטי שלך, מרס (בעגול שחור) וונוס (בעגול ורוד) אין כלל זוית, אבל אם היתה – גם היא היתה זוית של מתח, מכיון שהשנים נמצאים במזלות מאותו יסוד שיוצרים זוית מתח אקטיבית ביניהם.
 
אבל אולי הסוד האמיתי מסתתר לו מאחורי הקלעים. השמש שלך (בעגול חום) נמצאת בקדמת הבמה בבית התשיעי, הבית המסמל הרחבת אופקים והתפתחות אישית, ונמצא פעמים רבות אצל אנשים שנמצאים הרבה בחו'ל. לעומת זאת הירח – הנפש – נמצא בבית ה 12, מאחורי הקלעים, במזל קשת, מזל שבו נמצא גם האופק שלך, מה שנקרא – קשת מודגש. הקשת הוא מזל הזקוק להרבה מרחבים וחופש אישי, ונראה שהשנים האלה – הצורך להתפתח דרך לימודים ונסיעות והרצון בחופש אישי רב – מודגשים כאן.
 
אלא שונוס (בעגול ורוד) שמסמלת את הנשיות הפרטים שלך, נמצאת במזל סרטן, שהוא הפוך לגמרי באופיו: הוא זקוק לבית, למשפחה, ולהרבה בטחון רגשי. היא נמצאת בבית השביעי, בית הנישואים, אבל הבית הזה נפתח במזל תאומים האקטיבי שלא מראה ממבט ראשון את ונוס הרגשנית שלנו..
 
ואתרגם: מצד אחד, את משדרת את הפתיחות והעוצמה הקשתית, עם צורך בחופש אישי רב ובמרחבים פתוחים, ואולי אף מקרינה החוצה לא מעט בטחון בעצמך, וצורך בעצמאות רבה. מצד שני, דיפ דאון מה שנקרא, את זקוקה לו, לבטחון הרגשי הזה ולרומנטיקה הזו, אלא שאת הצד הזה לא ממש רואים אצלך, כלומר את ההזקקות לזה, אלא את הצד העוצמתי בלבד.
 
כלפי חוץ יש אלמנט נוסף: נפטון (בעגול אדום) בבית הראשון. גם הוא מבלבל מעט, ומראה על חיפוש זהות הקשור לשייכות: לאן אני באמת שייכת? מי אני באמת? נפטון לא מקרין צורך בזוגיות או בדיאלוג, אלא מבוכה וערפול מטרות.
 
הצירוף של השלישיה הזו אינו קל לנושא הזוגיות: להיות ביחד – או לבד? אני עצמאית ולא זקוקה לאיש – או זקוקה להרבה בטחון רגשי שקשה לי להראות אותו? אני חושב שהתשובה הסופית נמצאת בזוית הפעולה שבין אורנוס (בעגול צהוב) במזל עקרב, לבין השמש. הזוית הזו מראה לנו על קושי מסויים באינטימיות לאורך זמן, וצורך חזק מאוד בספייס וחופש אישי. מיקומו של אורנוס בבית ה 11 בית המוסדות והארגונים מראה שחלק מהקושי הוא הקרבה עצמה והתמודדות עם הפן המאוד אישי: אינטימיות וקרבת יתר הופכים יותר לידידות מאשר לזוגיות, וקרבת יתר עלולה לחנוק ולהכביד. קל יותר איפה לומר לעצמך שאת נכנסת למסע חיפושים אינטנסיבי אחר זוגיות, אבל האמת היא שבסופו של דבר קשה לך עם זוגיות קרובה מדי, מה שהופך את מסע החיפושים למעט מעוקר מתוכן מראש, והוא רק נותן תירוץ טוב לאגו שהוא אכן מחפש – ורק אי אפשר למצוא אותם, את הגברים החמקנים האלה..
 
מה את באמת צריכה? גבר חם רך ומכיל, בדיוק הפוך מתדמית הגבר שמצטייר במפה (מרס בעגול שחור) שכן הוא יצטרך להכיל את הצד האמביציוזי שלך ואת הקושי בקרבה, אבל דרכו תוכלי לחוות את הבטחון שמעניקה ונוס במזל סרטן שיושבת אצלך במפה, אלא שמה שאת משדרת הוא בדיוק הפוך: שאת לא באמת זקוקה לגבר מהסוג הזה, אלמנט שכאמור משרת אותך כיון שאת פוחדת למדי מזוגיות מהסוג שאת עצמך זקוקה לה..:-)
 
מסובך? בואי נאמר שמורכב, תהיה מלה תואמת יותר. אולי משום כך החיפוש יקח זמן רב, עד שתודי בפני עצמך על הדרישות האמיתיות שלך מקשרים קרובים, ועד שתביני מהו בכלל קשר זוגי בתפיסה הרגשית הפנימית שלך.
 
אז מה נותר? להמשיך לחפש.. או לעשות עבודה פנימית אמיתית על המקום הזה, ולפגוש אותו אחת ולתמיד באומץ, ואחרי כן – הכל אפשרי, בעיקר כי גם פלוטו יגיע מול וונוס במפת הלידה שלך עוד שנתיים, יבחן אותך מה באמת למדת בבית הספר הרגשי הזה של החיים, ואולי אז הוא יעניק לך אותו, את גבר החלומות הזה, או לפחות את התחושה של איך זה יכול להיות..
 
בקיצ, כמו במקרים רבים אחרים – זה יותר תלוי בך ממה שנדמה לך.
 
 
בהצלחה!
 
 
 
 

דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים