דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » מאמרים » ממדור השאלותשובות: יצירתיות מול קושי למצוא פרנסה - מה עושים ?
ממדור השאלותשובות: יצירתיות מול קושי למצוא פרנסה - מה עושים ?
אני עובדת לפתיחת החסמים שמונעים ממני, בולמים אותי ומעכבים בעדי. לא הצלחתי עדיין בנושאי עבודה ופרנסה: איך עוברים את המכשול הזה?

שתף:


שאלה: נולדתי בתאריך: 2.1.1972 בשעה 21:20 (בישראל, ב"ש). זמן רב אני מחפשת עבודה. בפן המעשי למדתי מגוון רחב של טכניקות טיפול ויצרתי שיטות להבעה רגשית ולאחרונה למדתי הוראת אמנות וחינוך אנתרופוסופי. בפן העמוק יותר, אני עובדת לפתיחת החסמים שמונעים ממני, בולמים אותי ומעכבים בעדי. לא הצלחתי עדיין בנושאי עבודה ופרנסה, שלא לדבר על בכלל למצוא את מה שאני באמת רוצה: זה פשוט מתמוסס במפגש עם העולם התעסוקתי. מה עושים?


תשובה:
 ובכן, ראשית אפשר להתפעל מגודש האקשן שבמפה הזו. נראה שכל אחד מחלקיה יוצר דיאלוג עם כל אחד משאר החלקים, וברוב המקרים גם יותר מדיאלוג אחד. בגדול זה מראה לנו על אישיות עשירה ורבגונית מאוד, עם ים של כישורים, צבעים, אזורי פעולה, ויכולות רבות.
ברם אולם, כמו פעמים רבות במקרים שכאלה, עודף של כווני פעולה ואפשרויות לא תמיד פועל לטובתו של האדם, בעיקר כשפעמים רבות הם גם עובדים האחד כנגד השני, במקום לשתף פעולה זה עם זה, מה שאומר שעל האיש לבחור בדרך אחת מבין שתים (לפחות..) ולהחמיץ את כל השאר. זה גם יוצר קונפליקטים וקושי לבחור בין אפשרויות שונות שלכל אחת מהן יש את הבונוס שלה, ובמפה שכזו אכן יש לא מעט בונוסים..
לוקח זמן רב לנתח לעומק מפה שכזו, עם כל כך הרבה כווני פעולה, כדי להבין את שפתה הפנימית, ומה בעצם מפעיל את מי, ולהיפך. אולי משום כך אתמקד רק בכמה נקודות שיעזרו להבין חלק מהמקשים הטמונים מתחת לפעילות הרבגונית הזו, כדי להבין מהיכן צריך להתחיל להתיר את הפלונטר שכל כך עוצר אותך.
האופק במפת הלידה הזו הוא במזל בתולה, מה שאומר שכלפי חוץ את נראית כאישיות דעתנית וביקורתית, נהלהבת לעשייה אך גם ביקורתית לא מעט. אופק שכזה מדגיש את רצונו בעובדות ופרטים שסידורם יעזור לו לנווט את חייו, ורצוי שיהיו פרקטיים ככל האפשר.

אבל.. שליט האופק מרקורי (בעגול אפור) נמצא במזל קשת שהוא הפוך במהותו לאופק הזה: מזל קשת הוא פזרן אנרגיה ידוע, וזקוק להרבה מאוד מרחבים לצורך פעולה, ולעצמאות רבה בתחום האישי ובעיקר בתחום התקשורת האישית. אם האופק מחושב מאוד, הרי שמרקורי הוא ספונטני ואותנטי, אומר את דעתו הישירה, ומתקשה לפעול במסגרת: הוא רוצה לצייר כשמתחשק לו, לאכול כשהוא רעב, ולישון כשהוא שבוע. זוית פעולה שהוא יוצר עם פלוטו היצרי (בעגול שחור) מרמזת על כך שהוא גם זקוק להרבה עומק ומשמעות, ושהוא לא חושש לומר את דעתו בקול רם לבוסים, אחראים ואלה שמעליו, אם הוא בכלל מתיר למישהו להיות מעליו, ולא בגובה העינים... קשה לעבוד במוסדות וארגונים עם מרקורי שכזה, בעיקר מבחינת משמעת, אלא אם אתה בתפקיד יצירתי שבו יש לך הרבה חופש אישי ואוטונומיה לעשות את מה שאתה באמת רוצה, ובזמן שאתה רוצה את זה.

כנגד אפקט מרקורי נוכל למצוא כאן משולש גדול ויפה (בכחול) בין הכוכבים נפטון (בחץ אדום) הירח במזל אריה (בעגול אדום) וכוכב מרס (בעגול ירוק). המשולש הזה שכולו במזלות האש מראה על חלק אישיותי אינטואיטיבי אופטימי ויצירתי מאוד, ללא ספק, אבל.. מול כל אחד משלושת החבר'ה השמחים האלה שמתנדבים לנגן לצייר ולשמוח עם ילדים ועם מי לא בעצם, נמצא כוכב אחר בזוית של עימות שמכריח אותו לבחור בינו לבין סוג פעילות אחר, שבמקרים מסויימים השפעתו הפוכה לגמרי. 

ואכן, מול מרס –בעגול ירוק – נמצא כוכב פלוטו הכוחני בעגול שחור שעלול להביא איתו מאבקי כוח לא קלים עם סמכויות כשהשואלת נכנסת למצבים של יזמה ועשייה, ומול הירח - הנפש - במזל נמצאת ונוס הרגשית במזל דלי, כשהירח שוהה בבית החברתי וונוס היא החברתית כאן. הזוית הזו מעמתת את הצורך בביטוי אישי עם צורך באנשים שמחים מסביב, ומרחיבה את המנעד הרגשי הקשור לקבוצות ואנשים, אבל.. האם הם באמת שמחים? האם ונוס עצמה שמחה? יש סיפור מאחורי ונוס, אולי אחד הסיפורים הכואבים של המפה.

אז ככה: ונוס נמצאת במזל דלי שעליו שולט כוכב אורנוס, כוכב הניתוקים והשינויים: דווקא הוא - שכל כך רחוק מהמלה בטחון - נמצא בבית השני המסמל בטחון כלכלי ורגשי, ומרמז על כך שהיחס לכסף – ולמלה 'בטחון' הוא אמביוולנטי: השואלת אינה זקוקה לבטחון אלא מפלרטטת איתו, עד שהוא נעלם, גם כי נושא הכספים לא קל לה. וכי למה? כי אורנוס יוצר זוית פעולה לשמש, ה'אני האמיתי' של בעלת המפה, אלמנט שמראה שיש קושי לשמור אותו: כסף בא וכסף הולך באותה מהירות, כי הדיאלוג עם האב אינו קל כאן. 

וכך זה עובד: האב אמור היה לתת לגיטימציה לכל הצד הפרקטי הזה שיכול להרויח מהיצירתיות של בעלת המפה, ברם אולם הוא עצמו התקשה לקבל את הצד הזה בה, או שהעדיף גישה חומרנית ואישית, או שפשוט לא היה שם כשהיתה זקוקה לו: לא ברגש, ובודאי לא ביכולת שלו להעניק לה בטחון שהיא בסדר. זוית כזו מראה גם על קושי מסויים בקבלת אהבה, שכן כשהיתה פתוחה לכך – האהבה חמקה לה, והשאירה אותה נטושה בצורה מסויימת. זוית הפעולה בין אורנוס לשמש הופכת כאן לביטוי לא מודע כלפי היעדרותו של האב, מן 'דווקא' שכזה, אלא שהשמש מייצגת גם את דמות האב וגם את ה'אני האמיתי' כאמור, וכהוא איננו בסביבה – כפי שמן הסתם לא היה בעבר – היא מפנה אותו אל עצמה, ופוגעת בעצמה בדרך שבה היא מונעת מעצמה את הבטחון הכספי והרגשי הנדרש, בכל פעם כשהוא מגיע. 

זה מתבטא גם באופי מרדני מסויים כלפי אחראים ודמויות אב במקומות עבודה ובמוסדות בכלל, והופך את האינדיבידואליות של בעלת המפה למעמסה מסויימת בשלב כלשהו, שכשהיא כבר רוצה להתנתק ממנו ולפעול ביחד עם כולם, היא אינה מסוגלת, לא בלי עבודה על המקום הפגוע הזה.

אחרון אחרון – נתבונן לרגע בכוכב שבתאי,(בעגול תכלת) שנמצא במקום גבוה מאוד במפה, ממש על הציר של בית 10 השייך לקריירה. גם הוא מבטא 'אני מאמין' מסויים שאומר שכל משא ומתן עם סמכויותצ וכל מה שקשור לקריירה – הוא מקום של מצוקה וקושי: השואלת עצמה מתקשה להאמין בכוחה וביכולתה, והדמוי העצמי שלה כמפרנסת וכאדם שיכול לעמוד ברשות עצמו אינו חיובי במיוחד. 

סטורן מראה על ביקורת פנימית במינון גבוה במיוחד, וקושי להתמודד עם מסגרות כשהשיפוט של כל מה שקשור לאמנות ויצירה הוא דורשני ונוקשה: מצד אחד היא עצמה לא מפסיקה ליצור, ומצד שני – הערכים של אלה ששופטים אותה – יתכן וגם אביה – לא מאמינים ביצירתיות הזו כמנוף לפרנסה. מה הפלא שהקושי כאן עוצמתי כל כך? הוא דורש מפגש מעמיק עם הפחד הזה להצליח ולהוכיח, וזה לא יבוא בקלות וללא מאמץ להבין מהיכן הוא מגיע, ולמה הוא נמצא שם.
כאמור, אלא רק כמה נקודות מתוך הרבה יותר, אבל גם הן מצליחות לצייר לנו תמונת מצב מסויימת, וכפי שראינו בניתוחי המפות עד עכשיו –הדברים תלויים בשואלת עצמה יותר מכל דבר אחר, ובעבודת העומק שתעשה על המקום הזה, ועם מפת לידה נאה שכזו – אם כי טריקית למדי, אני מוכרח לומר – זה בהחלט אפשרי.
בהצלחה!


@


תגובת השואלת במייל:

שלום יאיר.

תודה!


התרגשתי מאוד לקבל את התשובה,
מה גם, שזה הופיע ליום הולדתי, (2.1.1972)
כך שאנני יודעת אם זה היה מכוון או לא... אבל הצליחה ההפתעה המיוחדת.


תודה על התיחסותך ותשובתך הנרחבת.
נגעת ברבדים עמוקים ועם זאת חשתי את הרגישות הרבה שנקטת מעל דפי האינטרנט ואני מודה לך על כך.


חלק נכבד ממה שכתבת היכה בי, על אף הכרותי עם המקומות הללו,
למצוא שיקוף לכך במפה מרגיש לפעמים קצת כמו מכה בבטן.


עם זאת, הזכרתי לעצמי כי אני בדרך הנכונה כי אני נוגעת המקומות הללו
עושה עבודת חריש אינטנסיבית ולא מוותרת.


ואני מקווה ביום מן הימים להגיע לפגישה אישית.


אני מאחלת לך הרבה אהבה
וכי תמצא בך הכוח והאומץ לבחור בה
בכל אשר תלך
בך פנימה
ובחייך סביב.


בברכה

מ.


היי מ.
תודה על תגובתך ואיחוליך
שמח לשמוע שהצלחת לקחת את המיטב מתגובתי וכמובן לא להפגע
 
האם אני יכול לפרסם אותה באתר שלי או בוואלה וגם שם בעילום שם כמובן?
 
תודה בכל מקרה
 
יאיר טריבלסקיהיי יאיר.

לא נפגעתי, וכנות ומקצועיות היא מה שביקשתי וציפיתי.

ואכן נגעת לפחות בחלק גדול.

 קיבלת את אישורי.

ותודה שביקשת.

 כל טוב

מ.
דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים