דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » מאמרים » ממדור השאלות: עבודה, זוגיות ולימודים: איך יוצאים ממאבק ההשרדות?
ממדור השאלות: עבודה, זוגיות ולימודים: איך יוצאים ממאבק ההשרדות?
אני במסע לגיבוש זהות עצמית כאילו כל מה שהייתי לפני התפרק הלך לאיבוד ולא היה. איבדתי ביטחון ואמונה בעצמי ומאז תהליך ההבראה ארוך לעתים מייגע ומייאש ולעתים מחוייך ומשלים וסלחני. איך יוצאים ממאבק ההשרדות הבלתי נגמר הזה?

שתף:
שאלה:
שלום יאיר, נולדתי ב-16/05/68 ברבע לשש בבוקר. אני אמא לבן בן 10, מאז גירושי בשנת 2003 אני במסע לגיבוש זהות עצמית כאילו כל מה שהייתי לפני התפרק הלך לאיבוד ולא היה. איבדתי ביטחון ואמונה בעצמי ומאז תהליך ההבראה ארוך לעתים מייגע ומייאש ולעתים מחוייך ומשלים וסלחני בטח שיש עוד דרך לפני, גם עקב מאבק הישרדותי. רציתי לשאול על זוגיות כיצד מתאים לי לקחת צעד כדי לקדם בניית ביתי ומשפחתי מחדש, וגם בתחום מקצועי האם העבודה עם הילדים בה עובדת היא כיוון להמשך ואולי ללימודים? תודה לך.

תשובה: ובכן, זו מפה מורכבת מאוד, ואגע בדברים על קצה המזלג. את אכן נמצאת במסע השרדות לא קטן, וברמה מסויימת אפילו מתחילה מההתחלה. אלא שנכון לקוד של המפה הזו – אלה בדיוק התהליכים שנמצאים בה כבר מגילאים צעירים, וזה בדיוק מה שנמצא שם: קושי לתת לגיטימציה לתכונות וליכולות שלך, או לפחות לרובן, וצורך להתנגש שוב ושוב באותן קירות, להתרסק, ו..לקום ולהתחיל מחדש.
 
הכוכב המשמעותי שאיתו אפשר לבנות דברים במפה הוא מרקורי (בעגול אדום) כוכב התקשורת שלנו. הכוכב הזה נמצא בבית הראשון שלך, ובעצם מסמלן את מה שחשוב לך במיוחד: התקשורת שלך. תקשורת שכזו יכולה לתפוס כוון של הוראה, עבודה עם ילדים, מדריכה, כתיבה יוצרת, מידענית, וכל דבר שקשור לאינפורמציה – ומלים. היותו של מרקורי במזל תאומים רק מדגיש את היכולות שלך להתנער מדי פעם, ובעזרת תקשורת חכמה לנווח באופן אינטואיטיבי ו..לחזור לעצמך.
 
אבל מאחורי מרקורי מסתתרים להם שלושה כוכבים נוספים: מרס שקשור לדרייב ולעשייה שלנו (בעגול כחול), השמש – האני האמיתי (בעגול סגול) וונוס הרגשית שקשורה גם ליחסים ולנתינה (בעגול ורוד). כל השלישיה הזו נמצאת בבית ה 12 שלך, בית הקשור בעיקר לתת מודע, ולמקום שלא קיבל לגיטימציה להתפתחות אישית, ולמימוש פוטנציאל.
 
בעצם אפשר לומר שכל מה שקשור ליחסים ולזוגיות קורה יותר מאחורי הקלעים ובאופן לא מודע מאשר לפניהם, וזה נכון גם למימוש האישי הפרטי שלך, רגשית ומקצועית. כל העומס מוטל איפה על המרקורי החמוד הזה שיודע אכן לדבר בשם שלושת האילמים ההם שנמצאים מאחורי הקלעים, אבל קצת כבד לו, האמת..
 
אבל גם מרקורי לא נקי לגמרי: הכוכבים פלוטו הכוחני ואורנוס התזזיתי (בעגול חום) יוצרים איתו זויות פעולה, ומדי פעם גם הוא סובל מהפסקות בזרימה וברצף, והוא נאלץ לאלתר כמיטב יכולתו.. מצד שני, הוא מביא איתו ברק והארות נאות לחשיבה שלך, ומאפשר לך מדי פעם להמציא את עצמך מחדש, אם תאפשרי לו..
 
הירח (בעגול ירוק) שמסמל את הנפש והמגע עם היומיום נמצא במזל גדי הנוקשה, וגם הוא מוכן מהר מאוד לקפוץ ולהתאכזב, בגלל ביקורתיות היתר שלו. ירח שכזה מאפשר לך להתפתח בעיקר לגילאים מבוגרים יותר שבהם מפלס הביקורת שלך מוכן לרדת ולאפשר לך לקבל קצת יותר הערכה ואהבה, שכן זה האישו במפה הזו – קשה לצאת ממעגל ההשרדות המוכר כל כך למקום של הצלחה – אין את זה פשוט בסיסטם: יש מאבקים קשים, גם כדרך חיים וגם כמודל שאת מביאה איתך מהבית. סטורן הנוקשה (בעגול שחור) הוא הכוכב הגבוה במפה, והוא מראה על ביקורתיות במינון גבוה ושיפוט מחמיר, שגם גורם לך להרגיש לבד בעולם, עם כל העומס הזה על כתפייך..
 
מה עושים? כמו תמיד, הדברים מורכבים ואינם פשוטים. אין ברירה, וכמו פעמים רבות אחרות – יש פה עבודה לעשות: עבודה על הדימוי העצמי הלא גבוה ששוב ושוב מכניס אותך למערכות יחסים לא מתגמלות או לעבודות שלא ממש מבטאות את הכישורים שלך, עבודה על ההערכה האישית שתגיע דרך עבודה קשה והרבה ממנה, ודיאלוג משופר עם החלקים האלה בתוכך שמעדיפים מצבי השרדות כי אותם הם מכירים טוב יותר מאשר מצבי הצלחה..
 
כל המפה כולה נבנית כאמור לגילאים מאוחרים. יופיטר שעבר למזל דגים יפעיל לחץ על מרקורי, ונראה שאת תשרדי את השנה הזו, ותתחילי לטפס חזרה לקראת סוף השנה. חשוב לזכור שיש לך כמה וכמה משולשים הרמוניים ויפים – בצבע כחול – שתמיד יפילו אותך על הרגלים, מה שאומר שהתרסקות טוטאלית לא תהיה כאן, אלא שוב ושוב חזרה למצבי השרדות שמוכרים לך כל כך טוב.. דמות האם הקרבנית אחראית לחלק מכם, ודמות האב שנמצאת מאחורי הקלעים ולא תרמה יותר מדי – לחלק השני.
 
אבל די להאשים: מיקוד בעובדות הפשוטות יעזור לך כאמור השנה לחזור לתלם, ובשנה הבאה תקבלי כמה הזדמנויות חדשות לעבוד עם אנשים, ובמקצועי טיפולי – זה אולי המקום המתאים לך יותר מאחרים. קצת יותר עדוד ואת על הסוס, אבל.. בלי עבודת עומק אמיתית – פסיכולוגית, דמיון מודרך וכו עם אנשי מקצוע טובים – את עלולה בשקט לחזור להשרדות ההיא, וחבל.
 
יש הרבה כוח במפה הזו: אם תצליחי להתנתק מהמודלים הרגשיים של האב והאם ולעבוד על יכולת הקבלה שלך, בעיקר על היכולת לקבל אהבה כי.. כי זו את, ולא בגלל שום סיבה אחרת – הגלגל יחל להסתובב לאט לטובתך, בעיקר כי אזו היא זו שתסובב אותו, הבנתוש?
 
בהצלחה!

דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים