דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » מאמרים » ממדור השאלותשובות: איך פותחים את צואר הבקבוק, ומשנים כוון?
ממדור השאלותשובות: איך פותחים את צואר הבקבוק, ומשנים כוון?
שאלה: אני מרגישה תקועה מאד, כאילו באמצע צוואר בקבוק: החיים שלי פשוט "בהולד". האם אתה רואה אותי משתחררת ומתחילה תהליכים של התחדשות בחיי?

שתף:
שאלה:
נולדתי ב 23/12/71 בשעה 7:45 בבוקר בפתח תקוה – אמא ל 3 , גרושה מזה שנתיים.אני מרגישה תקועה מאד, כאילו באמצע צוואר בקבוק: החיים שלי פשוט "בהולד". האם אתה רואה אותי משתחררת ומתחילה תהליכים של התחדשות בחיי?בעיקר מעיק עליי מאבק משפטי שאני תבעתי ,תביעת נזיקין ושאני מצפה לסיומה. והכי הכי הייתי רוצה בית לי ולילדיי. אודה מאד מאד על תשובתך.

 
תשובה: ובכן, מפה מורכבת ולא קלה כשלעצמה, ואת אכן גדייה 'כפולה' מה שנקרא: בת מזל גדי עם אופק במזל גדי. האלמנט הזה הופך את סטורן (בעגול שחור) שליט הגדי למשמעותי במיוחד ומיקומו בבית ה 5 שלך שהוא בית הביטוי האישי גם הופך את דרך הביטוי הגדיית למשמעותית במיוחד במפת הלידה הזו.
 
ומה אומרת דרך הביטוי הזו? יש לה משפטים כמו 'בא בקלות – הולך בקלות' או 'אם לא התאמצת בשביל זה – זה לא שווה' ואפילו 'אלוהים מעמיד אנשים קשים במבחנים קשים', ועוד כהנה. לא זו בלבד, גם ונוס, אותו מקום רגשי ועדין הקשור ליחסים, נמצאת גם היא במזל גדי ועוד בבית הראשון, מיקום מעניין שמביא איתו כמה בונוסים נאים כמו יכולת לעמוד בקומה זקופה בכל מצב, אבל גם לא באמת להאמין שהחיים יכולים להיות נעימים, רכים, ובעיקר קלים: לא לא, את הונוס הזו אתם לא תלמדו כלום: היא חכמה, ובוגרת מגילה, ויודעת ה- כל, כולל התוספות הביקורתיות שלה, הסקפטיות והציניות שצריך.
 
אין ספק, זו מפת לידה של לוחמת מלידה, אבל לוחמת קשוחה מאוד: היא זו שבוחרת את זירות הקרב, ואין מצב שזו לא זירה: החיים הם מלחמה, והכללים הם – הלחם ככל יכלתך!
 
השמש (בעגול אדום), האני האמיתי של בעלת המפה, נמצאת בבית ה 12 שהוא גם בית הפוטנציאל וגם ביתו של תת המודע. הקשר עם האב משמעותי מאוד כאן, אבל לא ברור בדיוק היכן הוא והיכן היה כשהיו זקוקים לו. השמש יוצרת זוית של מתח ייחודית עם סטורן הנוקשה (בקוים מרוסקים) שמראה ששני החלקים שמהווים את דמות האב – החלק החם והחזק והחלק הסמכותי והיודע – נמצאים בקונפליקט תמידי, והיא אכן תמצא אותו את הקונפליקט הזה בדמויות הגברים בחייה.
 
זוית פעולה אקטיבית בין השמש לכוכב מרס (בעגול ירוק) שהוא מייצג את הדרייב והעשייה, מראה שהמלחמה לעולם אינה פוסקת, וגם מראה שהמלחמה הפנימית התמידית הזו נמצאת תמיד בגברים שבחייה, והם חסרי מנוח וחסרי שקט: מעניין שדווקא לידם את רגועה ויודעת, אבל כשהם אינם את נכנסת להיפר המוכר, ולא מפסיקה לדאוג ולעשות.
 
הירח (בעגול כחול) הנפש, נמצא במזל דגים העדין: זהו מיקום מעניין ויצירתי מאוד, עם יכולת נתינה גדולה. אבל מיקומו של הירח בבית הכספים דווקא מראה שיש קושי בנושא, ויצירתיות היא לא בדיוק האישו שאפשר להרויח ממנו.. זוית פעולה בין הירח לכוכב נפטון (בעגול כתום) המערפל ומטשטש, מראה על גישה רומנטית מאוד לחיים שאינה יודעת גבולות – גישה הפוכה לגמרי לשמש – הקשורה גם לגוף – שהיא מעשית מאוד, ולה – לא יספרו סיפורים. 

אמא חסרת גבולות שיודעת מליון סיפורים, ואשה קשת יום בעבודות הקשורות להשרדות? סביר מאוד להניח שכן. אלא שאין שום זוית שמחברת בין הירח לשמש, ונראה שחיי הנפש והרגש וחיי היומיום הם שני דברים שונים לגמרי. עמוק בפנים אין את חספוסיו של סטורן אלא תעצומות הנפש הרכות של נפטון, ושם עדיין ישנה ילדה שיושבת עם היד מתחת לסנטר, קוראת ספר גדול, ומסתכלת דרך החלון החוצה.. מעניין.
 
משולש הרמוני גדול בצבע כחול בין הכוכבים סטורן ונוס ופלוטו (בעגול כחול כהה למעלה) מראה על יכולת ליפול תמיד על הרגלים, ולהמשך ללכת. אותו פלוטו כוחני נמצא גם גבוה במפה, מראה שההשרדות כאן היא דרך חיים יותר מאשר בחירה אישית מודעת, ויוצר זוית של עימות עם מרס שממול, זוית שעלולה להראות על גברים לא קלים בלשון המעטה בחייך, כמו גם על צורך לשלוט למרות הכל על כל מה שקורה, מבלי יכולת להתמסר עד הסוף לרכות ולחלקים הרכים כי תמיד עלול לקרות משהו, שם בחוץ..
 
מרקורי (בעגול אפור) נמצא גם הוא מאחורי הקלעים במזל קשת המתפזר, ומראה שיש מתחת לכל אלה גם תקשורת בראש צעיר ואקטיבי שונה מאוד מהקליפה הגדיית המחוספסת, אבל החלק הצעיר הזה לא ממש קיבל לגיטמציה הואו יוצא רק במצבים מאוד ספציפיים כשהוא מרגיש בטוח. מתי זה קורה? אוהו..
 
ומה מתרחש לו עכשיו? פלוטו נמצא על השמש, בתהליך ארוך שהחל בעצם לפני כעשרה חודשים בעצם, ויחווה במפה עוד כשנה וחצי. בפרק הזמן הזה אפשר לעשות הרבה מאוד, ובעיקר – לנקות את כל המשקעים הרגשיים שהצטברו, להגיע לגרעין האמיתי שנמצא עמוק בפנים ולהתחיל לחבר את כל החלקים אחד לאחד: אשה, נשיות, יצריות, ילדים, משפחה, בית, שרשים.. פלוטו נוגע ביד חטטנית וחד משמעית בכל אלה, הופך ומנער, ומכריח אותך לא רק לקום ולהלחם על שלך, אלא גם להצליח לגעת בגרעין ה'אני' שנמצא שם עמוק בפנים כמו פרח נפלא, ולאפשר לו לצאת החוצה אם תסכימי, ולכבוש לעצמך מקום וטריטוריה, כמו אותם מתיישבים שמגיעים עם הקרון ומחליטים שכאן, במקום הזה, הם יפריחו את השממה.
 
כן, פלוטו הוא זה שמביא איתו ממש עכשיו את בשורת השינוי, ואפשר לומר שאת כבר ממש עכשיו בעצם התהליך: מה נשאר לי לומר? ללכת עם התהליך הזה עד הסוף הסוף, להתמסר לו בלי שיור ובלי פחד (פלוטו גם ככה לא משאיר אפשרות אחרת..) ולהעיז ולפרוץ קדימה בכל הכוח: הכל אפשרי כשפלוטו בשטח, לטוב – ולרע. אם תחליטי ממש השנה הזו להוריד את דגל ההשרדות של שודדי הים עם העצמות ולהרים את דגל הצמיחה עם פרח הלוטוס, כי אז הראשון שיצדיע לך יהיה פלוטו, יושב על ראש התורן כמו פירט ענק ומגחך עם שן הזהב היחידה שלו, ואחריו יצדיעו לך החיים עצמם..
 
רוצי קדימה, אשת הברזל, ורק אל תשכחי להוריד את השריון כשתפתחי את הלב בשנה הבאה לאהבה, כדי שהפרח גם יוכל להבשיל, ולא להשאר שם צרוב על שריון הבזלת רק כסימן למשהו שהיה אפשרי פעם – ועכשיו הוא תלוי מעל התנור לעיניהם של הילדים והאורחים בלבד..
 
בהצלחה!


@
 

דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים