דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » מאמרים » ממדור השאלותשובות: האם מתאים לי לעסוק בחינוך? ומה עם זוגיות?
ממדור השאלותשובות: האם מתאים לי לעסוק בחינוך? ומה עם זוגיות?
השנה התחלתי ללמוד חינוך ורציתי לדעת האם לדעתך מתאים לי לעסוק בתחום זה בעתיד, מאחר ועדיין יש לי התלבטויות בעניין. שאלה נוספת, בתחום הזוגיות, אני בת 24 ומעולם לא הייתה לי מערכת יחסים. האם לדעתך זה עתיד להשתנות בקרוב?

שתף:

שאלה:
יאיר שלום, נולדתי ב 1.9.85 בשעה 4:20 בבוקר בירושלים.
השנה התחלתי ללמוד חינוך ורציתי לדעת האם לדעתך מתאים לי לעסוק בתחום זה בעתיד, מאחר ועדיין יש לי התלבטויות בעניין. שאלה נוספת, בתחום הזוגיות, אני בת 24 ומעולם לא הייתה לי מערכת יחסים. האם לדעתך זה עתיד להשתנות בקרוב?תודה מראש, ש.

 
תשובה: ובכן, אפשר לומר שבגדול – החינוך אכן מתאים לך. לא שזה ילך קל בתחילה: האופק שלך הוא במזל אריה, שמצביע על הצורך להיות 'ראש גדול', לפעול באופן דרמטי, ולהרגיש במרכז הבמה.
 
אלא שהשמש (בעגול ירוק), שליטת מזל אריה, נמצאת במזל בתולה שעיקרו מתן שירות וגישה דידקטית וחינוכית, בבית השני שעוסק בקרקע שמתחת לרגלים, ובבית שמראה לנו את מקור ההכנסה הבסיסי של בעל המפה. המיקום הזה מראה שהגישה לחיים היא פרקטית, גם אם האופק במזל אריה מחפש בעיקר ריגושים וסיפוקים.
 
מעבר לכך, הכוכב המשמעותי הקרוב לאופק הוא כוכב מרקורי (בעגול אדום) כוכב התקשורת שלנו: המיקום הזה גם הוא מראה על צורך להעביר ולקבל אינפורמציה בתפקידי הוראה והדרכה שונים. זוית הרמונית בין מרקורי לכוכב אורנוס (בעגול כחול) מראה גם על חשיבה וגישה מקורית. ברם אולם זוית פעולה בין מרקורי לסטורן הנוקשה (בעגול חום) עלולה להראות על קושי מסויים עם מסגרות פעולה נוקשות מדי, ועלולה להביא איתה קשיי ביטוי מסויימים בשלבים הראשונים. בהמשך, דווקא זוית שכזו תוכל לאפשר לרוץ קדימה ואף לנהל מורים אחרים, בגלל חוש אחריות מפותח ויכולת לקחת על עצמך קצת יותר מאחרים.
 
המיקום שעלול להקשות מעט על כל אלה הוא מיקומה של ונוס הרגשית (בעגול ורוד) במזל אריה, מאחורי הקלעים. נראה שיש כאן צד שלם שלך שלא מקבל ביטוי, והוא עשוי להיות אמנותי יותר, רגשני ויצירתי יותר, ובעיקר כזה שאוהב את מרכז הבמה לא מהכוון הפדגוגי דווקא, אלא מכוון של דרמה, משחק, תיאטרון, וצורך לקבל הרבה תשומת לב. נראה שדווקא הצד הזה לא קיבל אצלך דגש חזק יותר בבחירות שלך, והוא זה שעלול להביא איתו תחושות של שעמום מהתפקיד של המורה שאת מחפשת, ותחושה שדברים לא זזים, בעיקר כשהונוס הזו זקוקה כל כך לסיפוקים מיידיים, ולא לעבודות ארוכות טווח שחוזרות על עצמן, ללא גירויים כאלה ואחרים.
 
ונוס נמצאת בזוית של עימות עם כוכב יופיטר (בעגול צהוב) שמראה על צורך בלתי פוסק להתפתח ולהרחיב אופקים, לנסוע, ולחוות חוויות חדשות ומלהיבות מדי פעם, ולא לשקוע בשגרה משעממת. אותה ונוס עצמה גם אחראית באופן עקיף לכך שאת מרגישה לבד, ושאת מתקשה ליצור קשרים עם בני המין השני: יש משהו מטעה במה שאת מציגה כלפי חוץ מצד אחד, דמות שקטה יחסית, נעימה ומסתפקת במועט, ובין מה שקורה בפנים: דמות נשית צבעונית ותוססת שזקוקה להכרה בה ובכשרונותיה, ולא מסתפקת במה שיש אלא הולכת בגדול, ועל כל הקופה.
 
מכיון שלא קיבלת לגיטימציה בילדות או בבית לבטא את הונוס הזו בגדול, קשה לך לבטא אותה כלפי חוץ, אבל עמוק בפנים היא זו שאחראית על הסלקציה הקפדנית שאת עושה בגברים שאת מכירה, וגם לשמש במזל בתולה יש חוש סלקטיבי ברמה גבוהה כך שבסופו של כל תהליך הנסיכה במזל אריה שמאחורי הקלעים מוצאת את עצמה שוב ושוב לבד, כי בינינו – קצת קשה לנסיכה למצוא מישהו שמתאים לה, וזאת גם כי כל דבר קטן עלול להפריע לחיפוש השלמות בבן הזוג, שלמות שקשה לך להתפשר עליה..
 
הירח במזל דגים (בעגול כחול כהה) בבית התשיעי מראה על צורך בלתי פוסק להרחיב אופקים, ללמוד ולהתפתח, וגם זה עלול להפריע לשגרה שמורה בישראל צריכה להתמודד איתה. ממש עכשיו כוכב אורנוס (בעגול שחור) שאחראי על שינויים וניתוקים נמצא על הירח הזה, ומקשה עליך להתקרב לאחרים, ולהתמודד באופן משמעותי עם המלה אינטימיות: זהו זמן טוב להרבה ידידים וחברים, אך לא לבני זוג. אלה יגיעו רק לקראת אמצע או סוף השנה, כשאורנוס יעבור על פני הירח וימשיך הלאה אל תוך מזל טלה.
 
לסיכום: מורה והתחום החינוכי בכלל – בהחלט כן. הייתי אולי מוסיף לצד החינוכי הזה גם סדנת דרמה או מורה לתיאטרון, או מורה שמשתמשת באמצעי עזר יצירתיים במיוחד לתלמידיה כמו וידיאו,משחק תפקידים ועוד. גם תחום הדרמתרפי – טפול באמצעות דרמה – עשוי להיות מתאים כקו מקצועי כזה או אחר. בכל מקרה, נראה שאם תאהבי את המקצועי הדברים ירוצו קדימה,ומהר מאוד תמצאי את עצמך בהמשך בתפקידי ניהול כאלה ואחרים.
 
לגבי יחסים – נראה לי שיש קושי בכך השנה, ורק לקראת סופה תהיי מוכנה יותר לפתוח את הלב ולהפתח ליחסים כאלה, כל זאת אם תסכימי להוריד מעט את מינון הביקורתיות והקפדנות שאת נוקטת בהם, לצאת מתפקיד ה'נסיכה' ולרדת אל העם, וכאן – למצוא במקום הבלתי צפוי מבחינתך את בחיר לבך, שיהיה לא נסיך כי אם גבר נעים הליכות שבהחלט יפתיע בדרכו - אם תתני לו צ'אנס, לא כנסיכה ולא כמורה – אלא כאשה...
 
בהצלחה!
 
 
 
יאיר טריבלסקי @
 
 
 
 
 
 
 
 
 

דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים