דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » מאמרים » מרקורי בהילוך אחורי עד ה 11 למאי: הגיע הזמן לסגור מעגלים.
מרקורי בהילוך אחורי עד ה 11 למאי: הגיע הזמן לסגור מעגלים.
הילוכו האחורי של מרקורי במזל שור מפגיש אותנו עם הצורך בשינויים בגישה לנושאי חומר וכספים, ובמלה 'בטחון' בחיינו: בטחון ביחסים, בטחון כלכלי, ובטחון בעצמנו. סגירת מעגלים מוצלחת תביא איתה אחרי ה 11 למאי הליכה בוטחת קדימה.

שתף:*מרקורי בהילוך אחורי במזל שור: בטחון ויציבות - הגיע הזמן לסגור מעגלים ולבדוק לעומת את המלים האלה.
 
הילוכו האחורי של מרקורי תמיד מעניין, ככל תהליך שהוא היפוכו של התהליך הרגיל, שעוזר לנו לעכל את מה שנשנשנו קודם, ולשפר את הקיים, ומעבר לכך – עצם זה שזה קורה יומיים לפני יום העצמאות, מסמל במידה רבה את התהליך שיתכן שכולנו נעבור בשנה הקרובה הזו, ביום ההולדת של המדינה: הצורך להסתכל רגע אחורנית, לשאול את עצמנו האם באמת לילד הזה פילננו, ואולי גם סוף סוף להתחיל לנקות את האורוות, ולסגור מעגלים גרועים הקשורים לעבר כדי שנוכל להמשיך קדימה ברגל ימין.
 
אבל אולי לפני כן מלה אחת על ההילוך האחורי הזה שכולנו מדברים עליו: מה הוא בעצם אומר?
 
כוכב מרקורי, ממש כמו רוב הכוכבים במערכת השמש שלנו נכנס אחת לכמה זמן להילוך אחורי, כך לפחות זה נראה מכדור הארץ, ואז חוזר למסלולו הרגיל. מרקורי נכנס להילוך האחורי אחת לשלושה חדשים למשך שלושה שבועות. כששואלים אותי מה זה בעצם אומר, אני מנסה לתאר אדם שרץ קדימה שלושה חדשים, ואז יש לו שלושה שבועות של עיכול כל מה שחווה בשלושת החדשים האלה, אפשרות לסגור מעגלים עם התהליך שעבר כדי לשפר את הקיים ולארגן את הדברים, ואז.. שוב הוא רץ קדימה. מעין שלושה חדשים של אכילה, ואז שלושה שבועות של עכול, של תובנות, ושל שפור כל מה שאירע בשלושת החדשים האלה, מעין עבודת עומק ולא רוחב או אורך.
 
הפעם ההילוך האחורי הזה מתרחש במזל שור. מזל שור קשור אצלנו לנושאי חומר וכספים ולקרקע שאנחנו עומדים עליה, והוא גם המזל שאליו שייכת מדינת ישראל. כרגע במזל שור מרקורי מכריח אתנו לבדוק את הרזרבות שלנו, לראות מה באמת יש לנו ומה אין, ובעיקר לעשות בדק בית רציני הן בחשבון הבנק, והן ברזרבות שלנו. מרקורי מכריח אותנו לשאול את השאלות הנכונות כדי לתת להן תשובות: האם הקרקע שאני עומד עליה אכן יציבה? האם המלה בטחון בחיי אכן מתבטאת כמו שרציתי, או שמעלתי בתפקידי, להעניק לעצמי את הבטחון הזה, כשהמדובר בחשבון הבנק, במערכת יחסים, ואפילו בי עצמי? ומהי בכלל המלים האלה, יציבות או בטחון? שאלות לא פשוטות למי שבאמת שואל את השאלות מבפנים, וגם התשובות מורכבות למדי. דין וחשבון אמיתי יעזור לנו לא רק לסדר את חשבון הבנק או חשבון הלב, אלא גם יתן לנו כמה תובנות לגבי ההתנהלות האמיתית שלנו בעולם, לאור המלים האלה.
 
כרגיל בהילוכו האחורי של מרקורי, דווקא עכשיו אנחנו שוכחים מפתחות ארנק או פגישות חשובות, מבטלים פגישות ברגע האחרון או סובלים מבטולים כאלה, ואולי סתם לא זוכרים את מה שצריך באמת – גם זהו חלק מהילוכו המוזר של הכוכב הזה, שמכריח אותנו קצת לעזוב לרגע את מה שקיים, על מנת שנוכל בהמשך לשפר, או להכניס דאטא חדשה לכל מקום בחיינו – במקרה הזה מקומות שעוסקים בשתי המלים האלה ובכל הנלווה אליהן – שזקוק לזה.
 

 
יאיר טריבלסקי (C)

דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים