דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » מאמרים » ממדור השאלותשובות: לימודי משחק - או תקשורת וניהול? מבולבלת, וזקוקה לתובנות.
ממדור השאלותשובות: לימודי משחק - או תקשורת וניהול? מבולבלת, וזקוקה לתובנות.
כבר כמה שנים אני לומדת משחק ובחרתי לעזוב את התחום. האם זו החלטה נכונה עבורי? האם לימודי תקשורת וניהול יהיו נכונים עבורי? מאוד מבולבלת, וזקוקה לתובנות.

שתף: 


שאלה: היי, נולדתי ב 2/6/85 בשעה 00:15 בערך, באסף הרופא.כבר כמה שנים משקיעה המון מאמץ בלימודי משחק, ולאחרונה גיליתי המון לחצים ועומס נפשי שמונע ממני להתקדם עם הלימודים. (אני לומדת במוסד לימודים מאוד נחשב בארץ למשחק)אני ממש בימים אלה בחרתי לעזוב את הלימודים ולשנות כיוון משמעותי. האם זאת בחירה נכונה לעזוב את התחום? ושאלה נוספת היא האם לימודי תקשורת וניהול יהיו כיוון יותר נכון ? מאוד מבולבלת. מרגישה צורך עז ביציבות! אשמח לעזרה,תודה.
 
תשובה: ובכן, על פניו נראה שאת מוכשרת לשני התחומים, אבל כשרון בלבד כמו שאנחנו יודעים אינו מספיק.
 
האופק שלך הוא במזל דלי הידידותי, ואורנוס (בעגול אדום) שליט הדלי נמצא בבית העשירי, שהוא בעצם הבמה הגדולה שלנו שנקראת – העולם. זהו מיקום מצוין לשחקנים, שכן היכולת להחצין מצבים, להחצין רגשות ולהפוך אותם לדרמות של ממש בהחלט נמצא כאן.
 
ברם אולם.. אורנוס נמצא מול השמש (בחץ אדום) שמסמלת את ה'אני', וזה אומר שברגע שיש מחיר ליכולת שלך להחצין רגשות, והוא לא תמיד קל. ואכן, הזוית הזו יוצרת לעיתים עומס רגשי גבוה על ה'אני' שלך שמייצגת השמש: מכיון שאורנוס מייצג גם ניתוקים ושינויים, אפשר לומר בעדינות שאת בהחלט יוצאת מעצמך כשאת מחצינה רגשות והופכת אותן לדרמה, אבל במקביל גם מתנתקת מ'האני' שלך, וכאילו מוותרת על דברים שחשובים לך כמו תקשורת אישית כנה ואותנטית, יכולת לפעול מתוך מקום מודע וכן, ובעיקר – צורך בשקט נפשי.
 
ואכן, הזוית הזו – זוית של עימות בין אורנוס התזזיתי לבין ה'אני' – זוית שמייצגת בעקיפין גם ניתוק מדמות האב שנמצא ממול - אינה קלה, והעומס הרגשי עלול לגבות מחיר גבוה של צורך בשקט נפשי שלא בא על סיפוקו לטווח ארוך אם חייך אינם מאוזנים דיים. משום כך בהחלט מבין את תחושתך לגבי העומס הנפשי והלחצים שדיברת עליהם.
 
תקשורת וניהול – גם הם מאוד אפשריים כאן. השמש נמצאת במזל תאומים התקשורתי, והיא זו גם שמאפשרת לנו לנהל דברים. ברם אולם.. כאן נוכל לראות את הצד השני שלך, הצד שרוצה לתקשר ולשלוט על מה שקורה, אולם המצאותו של אורנוס ממול על חוסר השקט הנפשי שהוא מביא לא ממש מאפשרת שקט נפשי מספק כדי להתמודד עם הניהול ועם השליטה, ממש מצב הפוך לנושא המשחק והדרמה.. מעניין.
 
אפשר לומר שהימצאותו של הירח (הנפש) בצמידות לסטורן הנוקשה (השנים בעגול כחול) במזל עקרב הטעון רגשית, מייצגת את הקונפליקט הזה באופן אחר. הירח הרגשי הזה מאוד עמוס כשלעצמו  על פניו, והופך כל דבר לדרמה בפני עצמה. זהו ירח מרתק, שאוהב מאוד לחקור את רגשותיו ולעומק תוך שהוא מחצין אותן – זה מה שקורה לו בבית התשיעי, הקשור להתרחבות אישית ופילוסופיית חיים – ומאפשר לעולם לראות את התוצאה בדמות אותו חלק משחקי ודרמטי שעליו דיברת קודם.
 
ברם אולם.. הצמידות לסטורן הנוקשה אינה קלה לנפשך הרגישה: סטורן הוא כוכב מאוד ביקורתי ושיפוטי, ותוך כדי שאת מחצינה רגשות את גם מעבירה את עצמך סדרת חינוך ביקורתית לא פשוטה, דורשת מעצמך לא מעט, ועלולה בדרך כלל להתאכזב בגלל השאיפה הפדנטית החזקה לשלמות שסטורן מביא איתו, תחושה של שאפתנות חזקה שלא ממש באה על סיפוקה.
 
בנוסף לחוסר הסיפוק, הרי שהירח הזה נוטה כל הזמן לשתף ברגשותיו תוך שסטורן מנסה במקביל לנהל אותם ולשלוט בהם, והתוצאה שוב מחזירה אותנו לקונפליקט הבסיסי: צורך חזק לבטא ולהוציא, ומצד שני – תחושה של אבדן שליטה, וצורך חזק במקביל לשלוט ולנהל. התוצאה – תסכול מתמשך, כששתי הבחירות שציינת שאת נמצאת ביניהן מראות בדיוק על הקונפליקט הנ'ל, וכל אחת מהן מייצגת פן אחר של עולם הרגשות שלך.
 
פן נוסף של הקונפליקט נראה בתקשורת שלך המיוצגת על ידי מרקורי (בעגול אפור), בזוית העימות הדרמטית בין פלוטו היצרי (בעגול חום) לבין ונוס (בעגול ירוק),  ובזויות המתח הכמעט מקבילות (בקוים מרוסקים) שיוצרים כוכב מרס (בעגול צהוב) שאחראי על הדרייב שלנו, וונוס (בעגול ירוק) שנמצאת במזל טלה: מה משותף לכל אלה אלה? הצורך בסיפוקים מיידיים.
 
וזה גם הקטש של המפה: בגדול, את נמצאת בעיצומם של שני תהליכים ארוכים ומשמעותיים, ושתי בחירות מאוד עוצמתיות שמגיעות מבפנים, כשכל אחת מהן מייצגת צד משמעותי בחיי הרגש שלך, ואם את שואלת אותי מה לבחור ביניהן, הייתי אומר ברמה מסויימת – את שתיהן, אולי אפילו במקביל. כן, את זקוקה גם להחצנת רגשות מצד אחד, וגם לשליטה רגשית בחייך תוך בצוע סוג אחר של עבודה כדי להפגין את השליטה הזו ולשמור על איזון עם ההחצנה ההיא, אלא שהאויב האמיתי שלך הוא אותו צד ילדותי שאנו רואים דרך מרס וונוס, שמפגין חוסר סבלנות, בגלל הצורך בסיפוקים מיידיים.
 
כן, שילובם של שני הנושאים ביחד בחייך – המשך לימוד המשחק בצד עבודה הדורשת ניהול שקט ופרקטי ביומיום בנושא תקשורתי כלשהו – עשוי בהחלט לעזור לך, אולם הצורך שלך לראות תוצאות מהירות מדי בשני התחומים האלה, בעיקר בנושא המשחק, ותסכול מהיר מדי מצד שני כשדברים יוצאים מאיזון, הם אויבי התהליך כולו, וחבל.
 
משום כך, אני אומר כך: במקום לבחור אחד מהשנים, הייתי אומר לך – לכי על שניהם, ועשי זאת באופן זהיר שיאפשר לך לא לוותר על אף אחד מהם, כי שניהם חיוניים לך בתהליך:זה עוזר להחצין רגשות, וזה שומר על איזון תוך כדי. אולם עשי זאת מתוך גישה אחראית ובוגרת שמבינה שהמדובר בתהליך ארוך שקשור במקביל גם לתהליך ההתבגרות האישית והנפשית שלך עצמך, ושהתוצאות המיידיות שלו פחות חשובות מהתהליך עצמו כרגע: ברגע שתביני את זה, ותהיי קצת פחות ביקורתית כלפי עצמך – בהחלט תוכלי ליהנות משני העולמות.
 
לימוד התיאטרון והמשחק – אולי אפילו במסגרת יותר מאפשרת ופחות דורשנית – תוך התמקדות בתחום התקשורת והניהול, יאפשרו לך ביטוי ומצוי עצמי מכסימלי, אם ההתנהלות שלך בשניהם תהיה כאמור בוגרת אחראית וזהירה, ולטווח ארוך לדעתי גם תביא איתה פירות נאים של עשייה.
 
בהצלחה!
 
 
 

דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים