דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » מאמרים » ממדור השאלותשובת: האם תוכל להאיר לי לגבי זוגיות? לא רואה עצמי אם חד הורית ומצד שני השעון הביולוגי...
ממדור השאלותשובת: האם תוכל להאיר לי לגבי זוגיות? לא רואה עצמי אם חד הורית ומצד שני השעון הביולוגי...
האם תוכל להאיר לי לגבי זוגיות? לא רואה עצמי אם חד הורית ומצד שני השעון הביולוגי... (אני רווקה). ומה לגבי התחום הטיפולי שהוא החלום האמיתי והבלתי מוגשם שלי?

שתף:שאלה: יאיר שלום. נולדתי ב-09/07/1972 בשעה 01:25 (בלילה), בוומבלי פארק בלונדון. האם תוכל להאיר לי לגבי זוגיות? לא רואה עצמי אם חד הורית ומצד שני השעון הביולוגי... (אני רווקה). כמו כן, אני מנחה סדנאות למיניהן כפרילנסרית, למרות שטכנית אני יודעת אילו צעדים עליי לנקוט על מנת לקדם עצמי ולעבוד יותר,אני בעיקר מגיבה וכמעט שלא יוזמת, עד מתי? ומה לגבי תחום טיפולי שהוא החלום האמיתי והבלתי מוגשם שלי?

 

תשובה: ובכן, הבה נתבונן במפה. על פניו זוהי מפה מורכבת למדי. האופק במזל שור מראה על אדם פרקטי בעיקרו, עם שתי רגלים על הקרקע. אלא שונוס שליטת האופק נמצאת במזל תאומים האסרטיבי, כשהיא צמודה לסטורן מימין – ולירח משמאל (כל הקבוצה בעגול אדום). בצד שמאל ישנו הגורם המעכב והשיפוטי, ובצד ימין – הנפש, האמהות, והרגשות העדינים, כשבתווך בין הפטיש והפרח או בין הסדן והקטיפה, נמצאת ונוס שלנו.. להתמסר – או להתבודד? להצטרף לעולם – או להתנזר? לפתוח את הלב – או לחטוף על הראש? נראה שדיפ דאון המשפט האחרון מגיע בכל מקרה, האמת..

 

כן, הצד הביקורתי כאן מודגש מאוד: סטורן הוא הכוכב הקרוב ביותר אל האופק, וככזה הוא זה שקובע את הטון הבסיסי: חמור סבר, ביקורתי, ויודע כל. מצד שני, הירח וונוס כל כך ילדותיים במזל תאומים, צעירים, מפחדים להזדקן ולהסתגר עם מישהו אחר בתוך מסגרת חונקת.. אוף! מה עושים? ומלמעלה מרעים לו השעון הביולוגי הכבד: בה בם.. בה בם.. עוד מעט נגמר הזמן.. לא קל, אין ספק J

 

אבל.. הדילמה הזו אינה פשוטה. מבחינתך, הרוח הצעירה הזו שמפעפעת עמוק בפנים עלולה להנזק קשות מזוגיות, ואפילו אמהות:  אחרי הכל, נראה שאת עצמך תמיד תהיי ילדה, עמוק בפנים, מה שאומר שהקונפליקט לא ממש יגמר גם כשיקרו עובדות בשטח.

 

בנוסף, יוצרת השמש שלך שבמזל סרטן (בעגול כחול) זוית  פעולה עם אורנוס התזזיתי, אלמנט שמביא איתו פעמים רבות לצורך חזק בגרויים ופתיל קצר, ולא בתהליכים ארוכים וממושכים שדורשים הרבה סבלנות ואורך רוח. חוסר השקט הזה שהשמש מביאה איתה גורם גם לעכובים בתהליכי קריירה הדורשים הרבה אורך רוח ופתוח אישי, ובמפה הזו על כן הם בנויים בעיקר על הברקות והארות.

 

הצמידות בין מרקורי כוכב התקשורת שלך לבין מרס (בעגול אפור) מביאה איתה הזדהות חזקה עם המלים שלך, אבל גם מלחמה על עקרונות, וחוסר שקט עם המן הגברי בכלל. ריבים קטנים, סכסוכים מרגיזים – נראה שיש משהו ווכחני במפה הזו שלא מוותר, מתווכח ועומד על שלו, ומדי פעם גם מזדהה יתר על המידה עם המלים שלו ויוצר איתן לא מעט דרמות (השנים במזל אריה..) שנראות כאילו גדולות מהחיים, אבל איכשהו נוצרות כדי לא ממש לגעת בהם..

 

זוית פעולה בין הירח לבין פלוטו (בעגול ירוק) גם היא גורמת לחיים לא ממש קלים, בלשון המעטה. זו זוית מעט כוחנית, שמראה שנשים בסביבה זקוקות לעמדות כוח, ולהרגיש ולהתמסר עלול למסמס את הכוח הזה. אם נוסיף לכך את זוית העימות השאפתנית בין הירח ובין יופיטר (בעגול חום) ממול נבין שיש תכניות גדולות אי שם, וקרקוע מוקדם מדי עלול לשבש אותן – כך בכלל אופן התחושה עלולה להיות, במעמקי הרגש.

 

זו מפה שרוצה מאוד מחוייבות, אבל גם פוחדת ממנה מאוד. היא עוסקת בתגובות של מזל תאומים ובמרקורי שמגיב למרס,אבל לא ממש עוזר לו ליזום: עובדות בשטח עלולות לקרקע לפני שהחלומות יוגשמו, ובמפה הזו הם לא יוגשמו בקלות – עוד מכשול לא מודע בדרך למימוש שמעדיף סיפוקים מיידים וחלומות גדולים על פני דחיית סיפוקים והסתפקות במה שיש, בעיקר כשיש שם ילדה מתוקה שחולמת אותם, ומעדיפה לעשות חיים ולחלום בגדול לפני שהיא מתבגרת ועושה משפחה, אלא שהשעון הביולוגי מזכיר לה שהזמן רץ, אלא שהיא עצמה – אינה מוכנה לכך, עדיין או בכלל.. האם תהיה מוכנה להיות אחראית ואמא, הילדונת? תלוי.. אולי.. יכול להיות.. ואולי גם וגם?

 

הגישה לכל האחריות והמחוייבות הזו מאוד אמביוולנטית, ומעדיפה דרמות וסיפורים על פני אמת קונקרטית שמכריחה לקחת אחריות ומחוייבות. זו תוכל להגיע רק אם תקחי את עצמך ברצינות, תוותרי על החלומות הגדולים, תעשי עבודה על הילדה הפנימית הזו ותאפשרי לה לגדול, ותלמדי להסתפק בפרטים הקטנים שעושים את ההבדל: קליניקה קטנה, בית קטן, עציץ, שולחן עם מפה לבנה, וקוסקוס חם לצהריים. פשוט, אבל מסובך לילדים להגיע לשם לבד..

 

אולי משום כך רק כשפלוטו יגיע למעלה העשירית במזל גדי, בסוף השנה הבאה או בשנה שאחריה, יתחיל הדיאלוג האמיתי עם השעון הזה, עם האחריות הזו, ועם הילדה שיושבת בפנים ומחכה שמישהו יגיד לה שאפשר כבר לצאת, כי המרכבה שחלמה שתקח אותה לחוץ לארץ מחכה לה ליד הדלת, וכרטיס הטיסה מחכה ליד המטוס.. עד אז – אל תפריעו לי בבקשה לחלום, או קיי?

 

גוד לאק!

 

 

 

 


דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים