דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » מאמרים » תחזית שנתית - 2018 מלאה.
תחזית שנתית - 2018 מלאה.
תחזית שנתית מלאה כולל מעברים משמעותיים בכל מזל.

שתף:

תחזית שנתית – ינואר 2018 יאיר טריבלסקי ©


מזל טלה: שינויים בנושאי חומר וכספים, ודגש על אמביציה וקריירה.

שנה מרתקת לפנינו, טלאים, מכמה אספקטים שונים. אבל לפני הכל אתייחס למה קרה בשנה שחלפה.

אין ספק שהאירוע המשמעותי השנה הוא סיום מעברו של כוכב אורנוס במזל שלכם. כוכב אורנוס אחראי על שינויים ובכל התחומים, והוא שהה כשש שנים במזל שלכם, מה שאומר שבעצם אין כמעט טלה שלא טעם כך או אחרת את הצורך בשינוי שהוא הביא, ואלה שהצליחו להנצל ממנו עד כה יחוו אותו בשנה הזו עד חודש מאי, אז הוא עובר למזל שור.
שינוי – זה אומר שינוי בגישה לחיים, שינוי בראיית העולם, שינוי בדרך שבה העולם חווה אתכם. בעיקר.

לא מעט טלאים גם חוו את השינוי באופן הפוך: מכיון שלא הסכימו להתנתק מדרכים ישנות או מאנשים שמיצו את הקשר איתם, העולם ניתק מהם אנשים קריירות ומצבים שבהם שהו, כדי להראות להם – בטוב או ברע – שיש גם דרכים אחרות...אם לא ילך בכוח – ילך בעוד יותר מוח, אמר העולם, וכידוע הטלה העקשן לומד פעמים רבות רק כשאין לו ברירה..

אבל.. השנה מסתיים התהליך הזה, ואת התוצאות שלו תוכלו לתרגם בנושא משמעותי מאוד עבורכם: נושאי חומר וכספים. אורנוס יתחיל עבודה מעניינת מאוד כבר במאי, כדי להתחיל ולשנות אצלכם את הגישה לנושאי חומר וכספים. במקביל מתקדם סטורן בבית הקריירה שלכם, כך ששתי ההשפעות האלה חופפות ומפעילות את עוצמתן כדי ליצור שינוי בגישה הטלאית של חטוף ואכול או התחלות נלהבות והמשכים כושלים.

כן, זה הזמן לשינוי בתהליכים האלה, ואורנוס עושה זאת בצד רצינות ואחריות שמביא איתו סטורן בבית הקריירה שלכם. עד 2020 אמור להיות מושלם רוב התהליך הזה, ובסופו יהיה קשה להכיר את הטלה הילדי האופייני: הוא הולך להתבגר..

ממש בימים אלה עובר סטורן הנוקשה שליט בית הקריירה שלכם אל מזל גדי המאכלס את..בית הקריירה שלכם, וישהה שם כשנתיים וחצי. זהו מיקום משמעותי מאוד מבחינתכם, טלאים: זוית הפעולה שיוצר סטורן עם מזל טלה תהיה זוית פעולה, וסטורן הוא כידוע לא קל, בעיקר מבחינת הטלה, כך שצפויות לכם שנתיים וחצי של התבגרות מואצת והבשלה קשוחה ואיטית בנושאי קריירה, וזה – מתחיל כבר עכשיו..

לטלה יש באופן בסיסי אנרגיה ראשונית, ילדית מאוד. ואכן, בתוך כל טלה נמצא ילד קפריזי ושובב, לפעמים גם סוג של דיקטטור קטן, שרוצה את הכל מהר – ועכשיו! סטורן לעומת זאת ידוע כמעכב סיפוקים מיידיים, ומכריח אותנו לעצור לרגע, לחשוב, ולעבור את כל התהליך בלי לפספס שום פרט, לפני שמגיעים לפרס הגדול.

הטלאים הם אולי אלה שסובלים מכך באופן המשמעותי ביותר, שכן לטלה קשה ביותר לוותר על סיפוקו, ולכן המעבר הזה משמעותי לטלה מאוד שכן סטורן יכריח אתכם השנה ללמוד באמת משמעת עצמית מהי, אם ברצונכם להגיע לפירות בבית הקריירה, שעיקרם שליטה, ניווט חכם מול סמכויות, והכרה בכוחכם וביכולת שלכם גם ליהנות מפירותיה של קריירה מצליחה באמת. בלי סטורן והשפעתו, זה פשוט לא יקרה, או יקרה אחרת..
הילוכו האחורי של מרס שליט המזל שלכם במזל דלי בין החודשים יוני ואוגוסט תוך שהייה זמנית במזל גדי, מדגיש את הצורך לא רק בשינוי קריירה אלא גם בשינוי דיאלוג עם מוסדות וארגונים בחייכם, ושינויים במעגלים החברתיים והמקצועיים שלכם. הגיע הזמן לשנות את הגישה לנושאי כספים, חברויות, שייכות, ויכולת לשתף פעולה עם אחרים למטרות החשובות שלכם.

האם יצליח השינוי? ראשית, כדאי לזכור שזהו שינוי ארוך טווח. אורנוס ישהה כשש שנים בבית החומר והכספים שלכם, וישנה הרבה מאוד הן בנושאי מקורות ההכנסה והן בדרך שבה אתם מתייחסים לכס ולחומר בכלל. לא מעט טלאים ילמדו בדרך הקשה שאגו וכסף לא הולכים ביחד, ואחרי יבינו שהערך האמיתי של הכסף הוא לא במה שהוא עושה לכם, אלא במה שאתם יכולים לעשות איתו..
היה מעניין...

תאריכים משמעותיים
26/6-28/8: מעברו של מרס שליט המזל שלכם להילוך אחורי וחזרתו: זמן לשפץ יחסים עם מוסדות וארגונים, אך לא לנתק קשרים מקצועיים. זמן טוב להחזיר ידידים וקולגות מקצועיות לחייכם לצורך שיתופי פעולה שונים.

6/10-17/11 : הילוכה האחורי וחזרתה של ונוס מדגישים את הצורך בהשקעה מיוחדת במערכות היחסים שלכם. זמן טוב לפסק זמן לצורך חישוב מסלול מחודש, הגדרה מחודשת של הצרכים הרגשיים שלכם מקשר קרוב, או סיום קשרים שמיצו את עצמם ופנייה לדרך חדשה.


מזל שור: שינויים בהרגלים ובגישה, והשקעה בזוגיות וביחסים.

אין ספק שאתם בין אלה שהשינוי שמגיע השנה יגע בהם באופן משמעותי מאוד. כוכב אורנוס ששהה מאחורי הקלעים בשש השנים האחרונות והפחיד אתכם בעזיבות נטישות או פיטורים, עובר סוף סוף אל הבית הראשון שלכם ומפגיש אתכם עם השינוי עצמו, כולל הפחדים ממנו.

ואכן, לא מעט שוורים השנה, בעיקר אלה שנולדו בשבוע הראשון של השנה, ימצאו את עצמם בתהליכי שינוי כאלה ואחרים, חלקם יזומים על ידם וחלקים יזומים על ידי העולם, שכוחות הטבע שמפעילים אותו מאחורי הקלעים גורמים לו לדחוק אתכם קדימה לפינה, כדי שלא רק תחליטו מה אתם רוצים ואיך, אלא גם תעשו – ומהר.

השור, כמו מזלות אריה דלי ועקרב, שייך לקבוצת המזלות הקבועים. מה שמאפיין בין היתר את קבוצת המזלות ההוא הוא צורך חזק בקביעות ובטחון, פיתוח הרגלים, וגם קושי להסתגל לשינויים ומצבים חדשים, יחסית לשאר המזלות.

אבל אורנוס, אותו כוכב תזזיתי וחסר שקט, לא מרחם על אף אחד, ולקבועים האלה הוא אוהב במיוחד להזיז את הגבינה ואת השטיח – או הקרקע – מתחת לרגלים, ולהכריח אותם להסתגל למצבים חדשים ולא צפויים בעיקר אחרי שהתרגלו לחום ולבטחון של ההרגלים הישנים.
השנה עדיין מתחילה ברגוע יחסית והשינוי יתחיל רק ממאי ויהיה סביר יחסית, ואז אורנוס חוזר לטלה. ורק בשנה הבאה יתחיל אורנוס את החריש האמיתי במזל שלכם אבל הכתובות כבר נמצאות על הקיר: שור שלא ישתנה או ישנה, ישאר מאחור. זה נכון גם לגבי מערכות שעובדות וצריך לרענן את השורות, אגב, וזה נכון גם מקצועית וגם חברתית, ופה ושם גם אפילו זוגית ואישית.

שכן אורנוס, תפקידו בטבע הוא לסלק את הישן שמיצה את עצמו ולפנות דרך לחדש, כדי שלא תהיה סטגנציה, כלומר הסתאבות, ומי כמו השור מתמכר למלה נוחות: בית נוח, נעלי בית נוחות, פינוקים וחשבון בנק חביב.. אבל הנוחיות היא האויב הרשמי של אורנוס, וזה נכון גם לאריות, לדליים, ולעקרבים: אופס, אומר אורנוס, הגיע הזמן לנער קצת את הגזע, להפיל כמה ענפים ועלים, ולחזור לבסיס – אבל קצת אחרת..

והוא צודק. השור יכול להתקע במקום מסוים שנים, ומי יזיז את הגבינה שלכם, הגבינה המתוקה והאהובה, אם לא אורנוס. בטחון? פינוק? אלה לא יקדמו אתכם לשום מקום לאורך זמן בלי איזה חץ אורני טוב שמשנה את סדרי העדיפויות, ועוזר לכם להמשיך להתלהב ממסע כיבושים חדש כזה או אחר בטריטוריה לא מוכרת.

בנוסף, נמצא אצלכם השנה בבית הזוגיות והיחסים יופיטר כוכב השפע. יופיטר שנמצא מול האופק פועל בשתי דרכים: ראשית, הוא מדגיש את כל נושא הזוגיות ובעצם הדיאלוג בכלל, וזה כולל גם שותפויות, אגב. שנית, הוא מביא איתו אתגרים אמיתיים שנמצאים ממש בצד השני שלך, ושקורצים לך..

יופיטר קשור גם לנסיעות וגם לח'ול ובמקרה הזה, כלומר השנה, שניהם יהיו רלוונטיים: יגבר הצורך לנסוע ולחוות – ולא תמיד זה קל לשור שאוהב להשאר עם שתי הרגלים על הקרקע – ויגבר גם הצורך ליצור קשרים עם ח'ול, מקצועיים או חברתיים.

ואם מדברים על יחסים - יופיטר מביא איתו גם יכולת למצוא לכם השנה – לאלה שליבם הרך פנוי – בן את בת זוג עם איכות של ח'ול: פתוחים, אופטימיים, רחבי אופקים.. הוא גם מאפשר לכם להשקיע בקשר עצמו, ולהפוך אותו לאופטימי ושמח, כשעם בן או בת הזוג אפשר גם ללמוד ולהרחיב אופקים, גם לטייל וגם ליהנות..

כן, שוורים: למרות מיקומו של אורנוס במזל שלכם כמביא שינויים ומנתק קשרים שמיצו את עצמם, אפשר לומר בגדול שהפעולה ההפוכה רלוונטית לא פחות: זוהי שנת הזוגיות שלכם: השקעה אמיתית בזוגיות וביחסים תניב פירות נפלאים שישארו לזמן רב, וכדאי להזדרז – יופיטר יחזור שוב למקום הזה רק עוד 12 שנה.. רק תחשבו כמה דייטים תוכלו לפגוש בינתיים, וכמה מהם גם לממש כדי להקים זוגיות ומשפחה..טינדר זה לא הכל, שוורים! לא חבל על הזמן?

מעברים משמעותיים השנה

26/6-28/8: מעברו של מרס וחזרתו מהילוך אחורי בפרק הזמן הזה עשוי להביא איתו שינויים בגישה שלכם לאמביציה ולקריירה. זמן טוב לבחון לעומק את מטרותיכם המקצועיות, ולדייק בכווני הפעולה מכאן והלאה ובמה שחשוב לכם באמת. אל תבזבזו זמן על הסחות דעת.

6/10-17/11 : הילוכה האחורי וחזרתה של ונוס שליטת המזל שלכם משמעותי במיוחד עבורכם. זהו פרק זמן שבו חשוב לא לנתק קשרים רגשיים שכן הדברים יראו אחרת בהמשך. אולם זה בהחלט זמן איכות רגשי שבו כדאי ורצוי לבחון את טיב הקשר, ואת טיב הדיאלוג עם הפרטנרים שלכם.מזל תאומים: אחריות, מחוייבות, ובניית קרקע מוצקה מתחת לרגלים.
מרקורי שליט המזל שלכם פותח את השנה הזו כאשר הוא נמצא במזל קשת ממול, המאכלס את בית הזוגיות והיחסים שלכם. ובאמת, השנה הזו עומדת בסימן העמקת יחסים וקשרים, ומתן פורמליזציה ליחסים הן בנושאי זוגיות והן בנושאי שותפויות מסוגים שונים.

אבל זה רק בקטנה: שנת הזוגיות האמיתית שלכם תתחיל ב 2019 כשיופיטר שליט המזל שלכם עובר למזל קשת כבר בסוף 2018: עד אז מחכה לכם שנה של עבודה קשה, כלומר ממש קשה: יופיטר שוהה בבית העבודה והמקצוע שלכם, עוזר לכם מצד אחד לפתוח חזית חדשה של פעילות מקצועית, בין היתר גם תוך יכולת ליצור קשרים מקצועיים עם חו'ל, ולהשקיע את כל מה שיש לכם בעבודה. אין ברירה, תאומימים: הגיע הזמן להפשיל שרוולים, ו..רובוטה!

אלמנט נוסף שמחזק את הכיוון הזה הוא מיקומו של סטורן הנוקשה. סטורן נמצא בשנתיים הקרובות בבית השמיני שלכם, אותו בית הקשור מצד אחד להתחדשות אישית ומצד שני הוא נותן מענה לבית השני שנמצא מולו הקשור למשאבים לכספים ובכלל לקרקע שמתחת לרגלים. במלים אחרות: אתם נכנסים לתקופה מאתגרת מאוד בכל מה שקשור למקורות הכנסה וכספים, כשהצורך לבנות לכם השנה בסיס כלכלי או רגשי מוצק עלול לגבות מחיר לא קטן מבחינה רגשית, ומינון גבוה במיוחד של דיוק ואחריות.

כן, נגמרה לה תקופה שבה הדברים באו לכם בקלות, ולמרות שהתקשורת התאומית נשארה כפי שהיתה, התאומים שלנו נאלצים השנה לשנס מתניים ולהשקיע גם בדברים שבאו להם בקלות בעבר. אנשי השיווק האולטימטיביים שלנו נאלצים השנה גם ללמוד להיות מפיקים בפועל של עצמם ושל התכניות שלהם, ולא לסמוך רק על אחרים.
כי השנה הזו תצטרכו לסמוך על עצמכם יותר מתמיד, ובעיקר על מסגרות הפעולה שפיתחתם לכם. קיצורי הדרך שהתרגלתם אליהם נעלמים, ואתם חייבים לעשות את המסלולים באופן יסודי יותר אחרת לא תגיעו לתוצאות.

שבתאי ששוהה במזל גדי מהשנה ועד לעוד שנתיים וחצי יכריח אתכם להתייחס אחרת לרכוש לכספים ולחומר בכלל. הגיע הזמן לקחת את העניינים ברצינות, להפסיק לפעול באופן אינטואיטיבי ולהתחיל לתכנן ולטווח ארוך, כי אחרת זה לא יקרה. במלים אחרות – הגיע הזמן להתבגר, וכמו שאנחנו יודעים לתאומים המצוי זה לא ממש קל..:-)

כן.. יופיטר וסטורן גורמים לתאומים שלנו להתבגר השנה, וזה אומר בעיקר לקחת אחריות על הבטחון האישי שלכם הן כלכלית והן רגשית. הגיע הזמן להפסיק לפלרטט עם העולם, אלא להראות לו את הפנים האחרות שלכם, אלה האינטליגנטיות שיודעות לפתור בעיות, לבנות סדר עדיפויות חכם וסדר יום פרקטי, ובעיקר כאמור – לקחת אחריות על הכל, גם על הטוב וגם על הפשלות שלכם, על הצד החפיפי שסומך על יכולת האלתור, ועל הצד הדחייני שאוהב בעיקר סיפוקים מיידיים: אם תתמקדו בצדדים האלה, השנה הזו תהיה פוריה במיוחד עבורכם.

מעברו של כוכב אורנוס למזל שור, יפגיש לא מעט מכם אם חלק מהפחדים שלכם, בעיקר אלה מכם שנמצאים בקשרים לא ממש טובים או בשותפויות גרועות, ומבינים שזה לא ימשך. זהו זמן טוב להתחיל לנקות משקעים רגשיים שהצטברו כמו גם לנקות מחייכם יחסים שמיצו את עצמם, ואנשים מיותרים. זה לא יהיה בהכרח קל, אבל כעת הזמן לפנות מקום ליחסים אחרים ולאנשים מסוג שונה.

ואם יהיה להם מקום, אם באמת תפנו להם מקום - הם יגיעו.
כידוע, מרקורי שליט המזל שלכם עובר כל שלושה חודשים להילוך אחורי של שלושה שבועות, ואז חוזר להילוך רגיל. מעניין שהשנה זה מתרחש שלוש פעמים במזלות האש.. מה זה אומר? שהשנה הזו מתאימה מאוד לחידוש האנרגיה שלכם, תאומימים, ולהחזרת האש והפלפל לחייכם: סטורן לא עושה לכם חיים קלים, אבל ההילוך האחורי במזל האש בהחלט מחזיר אתכם מדי פעם לאנרגיה הטובה שלכם, וטוב שכך..


המעברים המשמעותיים השנה

26/6-28/8: מעברו של מרס וחזרתו מהילוך אחורי בפרק הזמן הזה במזל דלי מאפשר שילוב מעניין של התכניות האישיות והמקצועיות שלכם עם חו'ל, וסגירת מעגלים הקשורה ללימודים שרציתם ולא התאפשר, או שעשיתם ואינכם מרוצים. זמן מצוין לאפס מחדש את התכניות שלכם בכל מה שקשור לצמיחה והתפתחות אישית, ו..דהירה מחודשת קדימה.

6/10-17/11 : הילוכה האחורי וחזרתה של ונוס בפרק הזמן הזה במזל מאזניים ידגישו בפרק הזמן הזה את הצורך לארגן מחדש את הלב התאומי, על כל נגזרות התהליך הזה. בין אם המדובר בסיום קשרים חיבור מחודש לקשרים מהעבר או פתיחתו של קשר רגשי חדש – זה הזמן לתת לאהבה צ'אנס אמיתי ולרגש אפשרות להתחבר מחדש למה שחשוב לכם באמת. תנו צ'אנס לאהבה, תאומימים..

מזל סרטן: מימוש יחסים ושותפויות, ולב יצירתי פתוח לאהבה...

אין ספק שהשנתיים וחצי הקרובות שמתחילות ממש עכשיו הן מאתגרות במיוחד עבורכם, סרטנונים, אולי אפילו מאתגרות יותר מאשר כל מזל אחר. אני אומר מאתגרות, לא קשות או רעות או טובות, גם כי אינני נותן ציונים של טוב או רע באופן כללי, וגם כי סטורן שהוא זה שאחראי על האתגרים שהשנים האלה מציבות לפניכם, הוא כוכב שבהחלט מתגמל את אלה שרואים בו אתגר ולא קושי, ואפילו בגדול.

ואכן, סטורן הולך להציב מולכם השנה מראה במזל גדי, ממש מול המזל שלכם, שתראה לכם בדיוק היכן אתם עומדים עכשיו, תעזור לכם למצוא מטרות חדשות, ובמקביל גם תגדיר את כווני הפעולה של השנה הזו, ואת האתגרים שלכם.


דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים