דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » מאמרים
מזל שור שייך למזלות האדמה הפרקטיים, ובמקביל גם שייך לקבוצת המזלות הקבועים. הקבוצה הזו מקבלת אנרגיה מאחרים אבל לה עצמה קשה לה להשתנות, וההרגלים הקבועים שלה לעיתים קצת נוקשים: כן, לשור קשה לוותר על נעלי הבית הישנות שלו, על ההרגל לישון אחר הצהריים, או על האהבה הישנה שלו מהתיכון. מה לעשות, הוא פשוט התרגל..
כוכב מרס פועל בדרך כלל בדרך של עימותים ופריצות דרך, ולא באופן הרמוני, ולכן סביר להניח שבפרק הזמן הזה לא מעטים בינינו הרגישו חוסר כוח או חוסר רצון או היעדר יזמה לקום ולעשות מעשה, לשנות את מצבם, או לפתוח חזית חדשה של עשייה ולחימה מול העולם. מעכשיו - כל זה הולך להשתנות..
ממש לפני ערב החג נכנע כוכב מרקורי להפצרות של כל הגלקסיה שלא להפוך את התקשורת בערב פסח לבעייתית, מסתובב, וחוזר להילוך רגיל. האמת שאת ההילוך הרגיל הזה נרגיש כולנו בעוצמה רק אחרי שבוע, אבל אפילו זה מספיק כדי להחזיר חיוכים לערב החג אחרי ים של אי הבנות ביטולים וכעסים קטנים, וכבר ליד שולחן הסדר אפשר להרגיש שדברים מתחילים לחזור בהדרגה למקומם הטבעי, וכך יהיה גם בהמשך השבוע.
והנה אחת הזויות היותר עצבניות שיש : זוית של מתח בין השמש למרס. יש משהו משותף לשני הכוכבים האלה: ביחד הם מייצגים את הצד האסרטיבי שלנו, אבל כשהם יוצרים זוית של מתח ביניהם אפשר לומר שהאקשן שביניהם עלול להיות מסתכל למדי, והתוצאות בהתאם..
השמש עוברת השבוע למזל טלה, והאנרגיה שלנו משתנה. מזל טלה הוא הראשון על פני גלגל המזלות, ומשום כך הוא מבטא פריצה החוצה לעולם, על כל המשתמע. הטלה הצעיר מרגיש שכשהוא נולד הוא מגיש לעולם מתנה נפלאה – את עצמו, וקשה לשכנע אותו אחרת. אבל מעבר לכל זה - זוהי פתיחתו הרשמית של האביב.. מוכנים?
כשהילוכו האחורי של מרקורי מתרחש במזל טלה שאחראי על יזמה ופריצות דרך, הוא מאפשר לנו להסתכל שוב על מעשינו ולראות היכן פרצנו דרכים באופן מוטעה, קיבלנו החלטות על פעולות שגויות, והיכן יכולנו – ולא פרצנו כלל.. זה גם אומר לקחת אחריות על יזמות שהביאו איתן בעיקר אכזבה ותסכול, שנעשו בטיימינג לא טוב, או כאלה שפגעו באחרים – או בנו עצמנו.
במזל שור מקבלת ונוס איכות אחרת: זו איכות רגשית שקטה יותר, פסיבית משהו, שנשענת על אוסף של הרגלים קבועים ונעימים, ובעיקר – פינוק אמיתי. כן, הגיע הזמן להתפנק עכשיו, תוך שאנו מוותרים על הסערות שברגש ובוחרים בפינוקי הגוף: אוכל טוב, שינה טובה, והרבה מגע.
התהליך שבו ונוס שוהה מול סטורן מאוד סמלי השבוע למהלך הכוכבים בכלל בימים אלה. ונוס מייצגת את הצד הרגשי שלנו זה שקשור למערכות יחסים ולדיאלוג רגשי בכלל, בעוד סטורן מייצג את המערכת הקשורה לממסד, לחוקים, לארגון הדברים, ולצורך לשים גבולות. אבל האם זה מספיק?..
אין ספק שהאירוע המשמעותי השבוע הוא חזרתו של נפטון שליט המזל שלכם למזל דגים בפרואר 2012 כשהפעם הוא נשאר לשנים ארוכות. מה הוא בעצם עושה, הכוכב הזה?
כוכב מרס אחראי במפת הכוכבים על לקיחת יזמה, כיבוש טריטוריה, ופעולה שהופכת מלים וכוונות – למעשים. ברם אולם מרס הוא גם אל המלחמה במיתולוגיה הרומאית.. האם זה אומר שאנו בעצם צריכים להלחם על כל מה שקשור לפעולה ועשייה בחיינו? כעת כשהוא עובר להילוך אחורי במזל בתולה נוכל לדעת את התשובה, גם אם היא תהיה מורכבת ותצריך מאתנו שדרוג בדרכי הפעולה שלנו.
מאמר מרתק מאת האסטרונום יגאל פת-אל על הנבואה שהפחידה רבים, ועל הסכנות הטמונות במפת הכוכבים בשנת 2012. מהבעצם הבסיס לנבואה הזו, ומה קורה כאשר למאיה נגמר הלוח? הממ..
אחרי שלושה שבועות לא קלים – בעיקר למזלות האיש והאויר, יש לומר – חוזר לו מרקורי שלנו להילוך רגיל, תהליך שקורה בערך כל שלושה חדשים. כעת הזמן להתחיל למצוא שוב את הסלולרי, המפתחות ואפילו את האוטו, ולחבר אותם לזכרון ליומן ולראש שגם הוא, אפעס, הלך מעט לאיבוד בשלושת השבועות האלה.
אין ספק שזוית הפעולה – 90 מעלות – בין מרקורי כוכב התקשורת שלנו ששוהה במזל קשת למרס הערס האסרטיבי ששוהה במזל בתולה, נחשבת לאחת הזויות הלוחמניות ביותר שקיימות באסטרולוגיה, בעיקר מבחינה מילולית. הזוית הזו מביאה איתה בעיקר את הצורך לומר את המלה האחרונה בתקשורת שלנו עם העולם ועם אנשים קרובים, ולהיות צודקים בכל מחיר..
בחודש הקודם שהתה ונוס הרגשית במזל קשת השמח והאופטימי וכעת היא צמודה למרקורי כוכב התקשורת במזל גדי השייך ליסוד האדמה, מזל שהוא בעל גבולות מוגדרים היטב, חכם ומאורגן. אבל האם תסכים ונוס להכנס למשמעת הזו? ומה זה אומר על הלב?
הילוכו האחורי של מרקורי במזל קשת מביא איתו בעיקר את הצורך לבחון מחדש את הדרך שבה אנו מרחיבים את אופקינו ואת ההסתכלות שלנו על העולם, כולל את היכולת לצאת ממקומות סגורים ששהינו בהם ולעבור מחדש למצב של צמיחה והתפתחות אישית. כרגיל הוא גם מביא איתו שכחה של חפצים אישיים, מבטל פגישות או משנה סיטואציות – כיד הדמיון הטובה עליו..
ונוס הרגשית צמודה צמודה למרקורי כוכב התקשורת במזל גדי, ואת הצמידות הזו כדאי להכיר - ולנצל.
בחודש הקודם שהה מרקורי במזל עקרב, הוציא אל פני השטח את מה שמצא בקישקעס, חשף לא מעט רגשות שהחזקנו בבטן, לטוב ולרע, עזר לנו להתמודד עם רגשות שליליים שבדרך כלל קשה לנו לבטא, ופה ושם גם הוציא שיחות עומק נפלאות, אלא שהתקשורת עצמה היתה טעונה מאוד, וכל דבר קטן היה יכול בקלות לגרום לנו להסח לדרמה אמיתית וחסרת פרופורציות. אבל השבוע הוא רוקד כל הדרך במזל קשת, והצמידות עם ונוס עושה לו רק טוף...
העקרב אינו מתמסר בקלות : הוא דורש הוכחות בשטח שהוא באמת יכול לסמוך עליך, ולוקח לו הרבה זמן עד שהוא פותח את החלון, ומזמין אותך להכנס. אבל משנכנסת, זכית לחבר אמיתי לכל החיים, ובכל מצב. אבל אם תשקר אותו אפילו פעם אחת..
בחודש הקודם שהה מרקורי במזל מאזניים השייך ליסוד האויר השכלתני, והביא איתו שיחות נפלאות, קלילות וזורמות, ולא מעט אקשן חברתי. איכשהו הכרנו לא מעט אנשים חדשים ומעניינים, יצרנו שיחות נפלאות בארבע עינים עם הסברים מתוקים על מהות החיים, והמלים שלנו הפכו לכוח משל עצמן. אבל השבוע עובר מרקורי למזל עקרב, והכל משתנה..
אין ספק שזו היתה אחת השנים היותר סוערות שהיו לנו: אורנוס התזזיתי ופלוטו הכוחני התעקשו להביא אביב למדינות ערב, לשחוט פרות קדושות, ולהעמיד אותנו מול שאלות נוקבות: מהפכה חברתית או שלטון הטייקונים? שלום - או עימות? ומה עם הכלכלה העולמית, והמדינה הפלסטינאית.. זו היתה שנת השאלות הקשות, ועל חלק מהן תענה כבר השנה הבאה.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 »
דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים