דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » שאלות ותשובות
שאלה: שלום יאיר. אני ילידת 12.05.1982 בשעה 16:00 בערך. אני אדריכלית במקצועי, לפני כחודש החלטתי לעזוב את המשרד בו אני עובדת כבר 4 שנים והחל מהשבוע הבא אני מתחילה דרך חדשה מבחינה מקצועיתאבל מרגישה עייפות גדולה מהעובדה שאני לא מצליחה למצוא בן זוג. מצד אחד אני מאוד ביקורתית כלפי האחר ומצד שני אני מוצאת את עצמי מנסה לבנות מערכת יחסים עם אנשים שלא יודעים להעריך אותי וסובלת מכך. באיזה תחום בחיי עדיף לי להתרכז כעת, ומה הם הצדדים עליהם עליי לעבוד כדיי להצליח לבנות יחסים ומשפחה בעתיד?

שאלה: שלום יאיר. אני ילידת 12.05.1982 בשעה 16:00 בערך. אני אדריכלית במקצועי, לפני כחודש החלטתי לעזוב את המשרד בו אני עובדת כבר 4 שנים והחל מהשבוע הבא אני מתחילה דרך חדשה מבחינה מקצועיתאבל מרגישה עייפות גדולה מהעובדה שאני לא מצליחה למצוא בן זוג. מצד אחד אני מאוד ביקורתית כלפי האחר ומצד שני אני מוצאת את עצמי מנסה לבנות מערכת יחסים עם אנשים שלא יודעים להעריך אותי וסובלת מכך. באיזה תחום בחיי עדיף לי להתרכז כעת, ומה הם הצדדים עליהם עליי לעבוד כדיי להצליח לבנות יחסים ומשפחה בעתיד?
 

תשובה:
ובכן, הבה נתחיל. האופק שלך הוא במזל בתולה – מיקום מאוד ביקורתי כשלעצמו, פרפקציוניסטי, דורש שלמות, ולא קל עם עצמו.. נפלא לאלה שאת עובדת איתם, לא קל עבורך.
 
מול האופק נוכל למצוא בבית השביעי, בית הנישואים והיחסים את ונוס (בעגול צהוב) במזל דגים. ונוס היא זו שאחראית על הנתינה והקבלה שלנו במערכות יחסים ובנתינה בכלל: במזל דגים היא נותנת הרבה מאוד מעצמה, כמעט ללא גבולות, ברם אולם.. מתקשה מעט לקבל בחזרה.
 
כוכב מרס, אותו כוכב שאחראי על העשייה והדרייב שלנו, נמצא אצלך במזל מאזניים. מרס שייך בעיקרון למזל טלה שיודע לעמוד על שלו: במזל מאזניים הוא מקבל איכות נעימה ומרצה משהו, מתקשה לבטא כעסים ורגשות שליליים, ולעמוד על שלו. זוית של מתח שאנו רואים (בקו מרוסק) בינו לבין ונוס, מראה שיש מתח בין כל מה שקשור לנתינה וקבלה בחייך: קל לך מאוד להעניק מעצמך, אבל קשה לך לקבל ועוד יותר לעמוד על שלך, לקבוע גבולות מוגדרים בתחום האישי, וליהנות מהדברים שלדעתך מגיעים לך. זוית פעולה בין נפטון הרגשי (בעגול חום) לבין מרס רק מחזקת את תחושת התסכול, מסמוס הרצון והגבולות, והתחושה שקשה לעמוד על שלך.
  
גבוה למעלה במזל טלה נוכל למצוא את השמש ומרקורי (בעגול ירוק). האם באמת הגענו אל המנוחה והנחלה, כשהשמש – שמבטאת את ה'אני האמיתי' שלך – נמצאת במזל טלה ויודעת לעמוד על שלה ביחד עם מרקורי התקשורתי שהוא גם שליט האופק שלך? ובכן, לא ממש.. אם תסתכלי תוכלי לראות זויות של עימות בין השמש ומרקורי לבין הכוכבים פלוטו הכוחני וסטורן הנוקשה (בעגול סגול) ממול. אפשר לראות שוב שאת מתקשה לבטא כעסים ורגשות אותנטיים מול סמכויות (סטורן) או מול מצבי רגשיים טעונים ואנשים כוחניים (פלוטו) ואת מעדיפה להמנע מעימותים, או בצורה מעניינת – ליצור דווקא קשרים רגשיים עם אנשים שכאלה: מבחינתך הם יודעים לעמוד על שלהם, ויש משהו בתכונות שלהם שמושך אותך וגורם לך להרגיש לעיתים שבזה שאת מנהלת יחסים איתם – חלק מתכונות האופי האלה דבק גם בך.
 
אלא שהמציאות הרגשית שונה למדי: זוית העימות בין סטורן לשמש ולמרקורי מראה על דמוי עצמי נמוך ולא גבוה בגילאים צעירים, יתכן וגם על אב נוקשה שלא מפרגן, ואת נמשכת לאנשים שאיתם הדיאלוג הרגשי הזה שאת מביאה מהבית יחזור שוב ויבוא לידי ביטוי. שוב ושוב את מנסה לזכות מהם להערכה ולהכרה, אלא שהמדובר בתהליכים שכלל אינם קשורים לגיל הזה אלא לגילאים צעירים מאוד, ועמוק בפנים הביקורתיות שלך על עצמך אף גדולה משלהם: גם אם יכירו בך או יקבלו אותך כפרטנר וכבת זוג שווה – את עצמך עדיין לא מקבלת את עצמך ככזו. זויות הקשורות לסטורן מסוג זה מתפוגגות בהדרגה בעיקר בגילאים מאוחרים יותר, כשה'אני' לומד עם השנים להעריך ולקבל את עצמו כפי שהוא ואינו זקוק יותר להערכת הזולת.
 
עד אז - ה'אני' הזה מחפש לו שופטים סטורניים נוקשים כפי שבאופן לא מודע מגיע לו מבחינתו. אומר לך יותר מזה: אם אכן היו מקבלים אותך ומכירים בך – בסופו של דבר את היא זו שהיית מתנתקת, שכן הדמוי הפנימי שלך הוא זה שעושה את העבודה – הם רק כלים בידיו, ואת משתמשת בהם כדי לנהל את הדיאלוג הפנימי הזה עם אותו שופט נוקשה שבתוכך, מכיון שעדיין אינך יודעת איך לעשות זאת בלעדיהם.
 
נמשיך: במרכז התמונה אנו רואים את הצמידות (בעגול אדום) בין הירח, הנפש, לבין אורנוס התזזיתי. הירח הקשתי זקוק לחופש ומרחבים, והצמידות עם אורנוס גם מראה על חוסר סבלנות וקושי מסויים בקרבה ואינטימיות. זוית של מתח בין הצמידות הזו ובין ונוס שזקוקה למינון גבוה מאוד של אינטימיות, מראה על קונפליקט עמוק בין שני חלקים שמאוד שונים זה מזה: הנפש זקוקה לחופש ומרחבים, והצד הנשי הרגשי העמוק שלך זקוק לבטחון ומחוייבות.
 
עקב כל אלה, הבחירות שלך מראות בדיוק את עצם הקונפליקט: את בוחרת אנשים שלא ממש מעריכים אותך (סטורן מול מרקורי) או שלא יכולים להעניק לך את הבטחון הרגשי שאת זקוקה לו (הקונפליקט בין הירח לסטורן, הזוית בין נפטון שליט בית הנישואים למרס שמראה על דמויות לא ברורות של גברים שמתפוגגות תחת המלה 'מחוייבות') כדאי לצאת 'בסדר' עם עצמך מצד אחד, ובמקביל – להאשים את אלה שאת בוחרת בחוסר היכולת שלהם כביכול להעניק לך את ההכרה או הבטחון הרגשי שאת זקוקה להם: כך את גם אוכלת את העוגה, היא גם נשארת שלמה, ואפשר אפילו להתלונן על הטבח..
 
מה עושים? מבחינת יחסים הולכים סוף סוף ליעוץ או טפול, פוגשים לעומק את כל נושא הדמוי העצמי שלך ועושים טפול שורש בנושא: עבודה אמיתית תשחרר אותך מכבלי הקונפליקטים, ותעזור לך לא רק להגדיר בדיוק מה את רוצה, אלא גם להגדיר אותך עצמך ואת הצרכים הרגשיים העמוקים שלך, כולל הקונפליקט שדיברתי עליו שלמרות הסבל שהוא גורם לך – הוא בהחלט משרת את מטרתו של ה'אני הפנימי' שלך, ומטרותיו הסותרות.
 
הדבר נכון גם מקצועית: עכשיו כשיצאת לדרך חדשה, עבודת עומק רגשית תעזור לך להוריד חלק מהעול של השופט הפנימי הנוקשה שדורש ממך יותר מאשר מעניק לך, תעזור לך לחזור לפרופורציות, ולהכיר לא רק בערך עצמך אלא גם בערך עבודתך והתגמול שמגיע לך עבורה.
 
לא קל, אבל אפשרי...
 
בהצלחה!
 


שלום יאיר. נולדתי ב 21/11/1971 בשעה 4.10 בישראל. עד שנת 2001 חיי היו נפלאים מבחינה זוגית וכלכלית.בשנת 2001 נישואי עלו על שרטון ובשנת 2003 התגרשתי ומאז אינני מוצאת בן זוג. בנוסף, אינני מצליחה למצוא עבודה תקופה מאוד ארוכה על אף היותי אקדמאית ובעלת שני תארים. האם הכוכבים מרמזים על שינוי לטובה ו/או חזרה לחיים ה"נפלאים שהיו לי"?תודה על תשובתך. ל.תשובה:
מפת הלידה שלך הינה 'פלוטונית' במיוחד, כלומר מושפעת מאוד מכוכב פלוטו, ומה הפלא? פלוטו הוא גם שליט השמש (בעגול אפור) שלך, ה'אני האמיתי', וגם שליט האופק שלך, כלומר הדרך שבה את מציגה את עצמך לעולם. שניהם נמצאים במזל עקרב עליו שולט פלוטו, לא פלא איפה שכל תנועה של הכוכב הזה, בעיקר תנועות שיוצרות זויות פעולה עוצמתיות אצלך במפה, משפיעות חזק כל כך.

ואכן, אנו רואים שפלוטו אכן אחראי בין היתר גם למשבר הרציני הזה שתיארת. בשנים שכתבת עליהן הוא עבר אחד אחד על הכוכבים שנמצאים בעגול שחור גדול בצד שמאל למטה של המפה, ושינה הכל. אלא שפלוטו בדרך כלל אינו משנה חיים נפלאים: הוא זה שמנענע בחזקה את הצמרות, אבל מה שנטוע חזק לא נופל, נשבר או מתרסק: נופלים ונשברים בעיקר הדברים שאינם חזקים, או שהם נמצאים שם בסוג של העמדת פנים, ופלוטו פשוט מעלה דברים מתחת לפני השטח אל המודעות שלנו, וגורם לאדמה סביבנו לרעוד.

אלא שחשוב שתדעי שעם מפה שכזו, משהו בך אוהב את הדרמות הפלוטוניות האלה, את הזעזועים החזקים, את הגישה הזו של היה לי עכשיו ועכשיו אין לי כלום או במלים אחרות – הכל טוטאלי כאן, שחור או לבן, טוב מאוד או רע מאוד: כשגם האופק וגם השמש בעקרב, זה אומר שהצד הפלוטוני שבך זקוק גם הוא למהפכים מהסוג הזה כדי להתחדש.

אומר לך יותר מזה: עמוק בפנים הגיע אז הזמן להתחדש ולשנות כוון, כשפלוטו עלה אז על מקבץ הכוכבים שיש לך במזל קשת, ואת אפילו חשת בזה, אלא יתכן שסירבת להקשיב, ובמקרים כאלה – הדברים קורים בבומים, בפיצוצים ודרמות, שכן יש לנו הרגל אנושי מוכר: אנו אוהבים להיאחז בכל מה שכביכול נותן לנו בטחון ולא לעזוב, ולכן גם השחרור עצמו וגם ההלם מכל התהליך היה מן הסתם חזק מאוד.

כנראה שהתהליך היה משהו מסוג הורדת הכסוי מהעינים, והכרה בכך שעד אז הדברים היו אמנם טובים כביכול, אבל דיפ דאון ידעת גם ידעת שמשהו שם לא טוב או לא עובד, ובחרת להתעלם. פלוטו מגיע למקרים כאלה כמו בולדוזר ענק: הוא מגלח את כל מה שיש על פני הקרקע, שובר, הורס, ו..בונה את הכל מחדש. 
את אומרת – או קיי, אבל.. זה טוב או רע? ובכן - זה עוצמתי מאוד, זה בטוח, ולטווח ארוך – זה עשוי להיות מצוין, תלוי מה תעשי עם כל התובנות שהפקת מהתהליך הזה. יש כאלה שלוקח להם שנים להתאושש ממשברים פלוטוניים שבעצם שוברים את כל מה שנראה כמושלם ולו רק כדי להפגיש אותך עם האמת העירומה. יש לעומת זאת כאלה שנושמים לרווחה אחרי שזה מסתיים, כאילו התעוררו מחלום ארוך ורע, וכוח החיים שלהם הופך להיות עוצמתי וחי מתמיד ומביא אותם על מחוזות של אמת ויופי שלא היו מסוגלים לראותם קודם לכן. יש ויש.

ולאן דברים הולכים? ממש עכשיו נמצא פלוטו (בעגול כתום מחוץ למעגל) עכשיו בשמים על פני הירח שלך (בעגול סגול) ויוצר איתו צמידות (בחץ שחור) מעניינת. זו אחת הצמידויות החזקות ביותר שיש באסטרולוגיה, שכן היא מכריחה אותנו להרגיש דברים לעומק ובעוצמה, לנקות משקעים רגשיים שהצטברו להם שנים רבות, ולקחת אחריות מלאה על חיינו לא באופן קרבני או בכייני, אלא באופן בוגר ומבין. 

מכיון שהתהליך הזה – שהחל אגב משהו כמו לפני חצי שנה בערך – נמצא עכשיו בעיצומו ויגמר בעוד כשנה פחות או יותר, קשה לי להסביר לך לאן את הולכת ולך בודאי קשה גם לראות את הדרך עצמה. אולם אני יכול להבטיח לך חגיגית שכשכל זה יסתיים – פוטנציאל האושר שלך והיכולת שלך לא רק לחוש דברים בעוצמה אלא גם לפעול עם רגשותיך ממקום חכם ובוגר, יהיה גבוה בכמה וכמה דרגות ממה שהיה קודם, אלא אם תתעקשי להפוך את עצמך לקרבן ולראות את ה'שנים היפות ההן' באור ורוד ונוסטלגי ללא יכולת לראות אותן כפי שהן, וכך להמשיך לקונן ולא להפרד, לשחרר, ולהמשיך הלאה.

אבל.. אם תחליטי לקחת אחריות מלאה על חיי הרגש שלך כמו גם על החיים המקצועיים ולהבין שבסופו של דבר רוב הדברים הם בשליטתנו או באחריותנו, כי אז היכולת שלך לסגור את המעגלים הקשים האלה עם העבר ולהמשיך הלאה תהיה קצרה הרבה יותר, וכואבת הרבה פחות.

גם הפרטנרים שתפגשי בתקופות האלה – עד שהמעגל הזה יסגר – יהיו אנשים פלוטוניים ברובם, חלקם עוצמתיים וכוחניים וחלקם קרבנות של משברים פלוטוניים שעברו, ותהיה לך אפשרות לנהל דיאלוג מעניין עם הצד הפלוטוני הזה ששוכן בתוכך דרכם, ודרך היחסים איתם. 

ואכן, אם תעשי עבודת עומק על הנושא ולא תוותרי לעצמך ולא תסתפקי במערכות יחסים חלקיות או ביחסים נטולי עומק ומשמעות רק כדי שלא להרגיש קרבן, אני מבטיח לך שלא רק שתוכלי לצאת מכל התהליך הארוך והכואב הזה כשידך על העליונה, אלא גם פוטנציאל העוצמה והחיוניות שלך כמו גם היכולת שלך לחוות דברים באופן טוטאלי, בעיקר היכולת להיות מאושרת כשדברים יתחילו לצמוח סוף סוף, יהיו גבוהים הרבה יותר משהיו קודם, כשהיית מאושרת עם חיוך גדול ועינים עצומות שלא ממש רצו לראות את מה שבאמת קורה..

מאחל לך הרבה עוצמה וסבלנות – תהליך פלוטוני הוא מתנה אמיתית לאלה שמוכנים להרים את הכפפה שהוא זורק, וללכת עד הסוף. אלה שמוכנים להעז ולהסתכן מגיעים בסופו של דבר אל פרח לב הזהב, ואל המתנה האמיתית שבסופה של הדרך: אל עצמם.

בהצלחה!
 
 
 
 
 
נולדתי ב 19.3.68 ב 14:10 אסף הרופא. זה חודשים אסטרולוגים רבים מדברים על כוכבים מיטיבים המשפיעים בגזרת מזל דגים. אני בת מזל דגים ולא רואה שום שינוי שלו אני מייחלת כבר כ"כ הרבה זמן. האם ההשפעה אמורה להיות על כל בני דגים חוץ ממני? ):

 

תשובה: בחרתי לענות על שאלה זו כי היא מייצגת שאלות רבות מאותו סוג, המחפשות קורלציה – התאמה – בין מה שכתוב בהורוסקופים, לבין חייהם האישיים, ולא תמיד מצליחים למצוא אותה.. מכיון שמפת הלידה שלנו מורכבת מגורמים רבים, בחרתי מפה אחת כדי להראות זאת, וכדי להראות גם את השפעתו היחסית של יופיטר עליה.
 
ובכן.. במפת הלידה שלך מקבץ הכוכבים במזל דגים (בעגול כחול) מודגש, ובעיקר מודגשת השמש (חץ שחור) שבמזל הזה. זה קורה כי האופק שלך – הדרך שבה את מתנהלת מול העולם – הוא במזל אריה, מיקום עוצמתי וסמכותי כשלעצמו. אבל השמש שוהה במזל דגים הרגיש בבית השמיני, בית שנמצא מאחורי הקלעים, וקשור לתהליכי עומק, התחדשות, ותחושות עומק הקשורות ללידה.
 
על פניו, זהו מיקום לא קל: יש קונפליקט בין מיקום האופק ביסוד האש לבין מיקום השמש השייכת ליסוד המים במזל דגים, ומכיון שהדיאלוג עם האב אינו פשוט כלל במפה הזו, נראה שלא קיבלת מספיק לגיטימציה לבטא את עצמך בכוח ובעוצמה כפי שיכולת. מיקום השמש מצביע על קושי של האב לתת לך לגיטימציה לבטא את הצד הזה שבך, בין אם בגלל העובדה שזהו אופק מוחצן ושייך לאנרגיה גברית ואת אשה, ובין בגלל העובדה שלא היה ממש נגיש אליך ואל הצרכים הרגשיים שלך, ששונים ממה שאת מציגה כלפי חוץ.
 
גם מיקומו של האב כאן לא ברור: האם הוא מאחורי הקלעים? האם אישיותו לא באה לידי ביטוי בבית? האם הזדהית עם מיקומו והעלמותו בתפקוד היומיומי? יש כאן שאלות שצריכות להשאל, אבל ישנו קושי לחוות את השמש – ה'אני האמיתי' שלנו – כפי שהיא, ובמלוא עוצמתה.
 
צמודים לשמש גם ונוס הרגשית ומרקורי כוכב התקשורת – גם הם מבטאים רגישות רבה מאוד, וצורך חזק בחום ובטחון. זוית הרמונית שהם יוצרים עם הירח (בעגול סגול) במזל עקרב השייך ליסוד המים גם הוא, מראה שיש מעין הסכמה שבשתיקה על תפקוד רגשי מאוד ביתי וחם מאחורי הקלעים, אבל קושי מסוים לצאת משם, ולמלא תפקיד אקטיבי ואסרטיבי יותר בחייך.
 
נפטון (בחץ ירוק) הוא שליט מזל דגים, ומאוד משמעותי במפה. מיקומו בבית השלישי מראה לנו על תקשורת מעניינת עם העולם, אבל רובה רגשית ולא ממש ברורה. זוית של מתח (בקו מרוסק) עם כוכב מרס (בעגול סגול בהיר) בתחילת מזל תאומים, מראה לנו על יכולת מילולית לא רעה ויכולת ביטוי אישי, אבל לא באופן אישי מדי. זוית מעשית לעומת זאת בין מרס לבין מקבץ הכוכבים במזל דגים, מאפשרת תפקוד פרקטי ויעיל במציאות, אולם קושי לבטא את עצמך כפי שהיית רוצה באמת.
 
כוכב אורנוס (בעגול צהוב) שנמצא מאחורי הקלעים, עלול להראות על פחד משינוי מצבים, ופחד נטישה בכלל. קשה לעשות שינויים עם אורנוס שכזה, כל שכן לבטא אותו כלפי חוץ, ואיתו את הפחד להיות לבד, או לשנות מסגרות שלא מתאימות לך. אולי משום כך גם הצורך לחכות לעזרת הכוכבים כדי לעשות שינויים מרחיקי לכת שבמפה שכזו קשה לעשות..
 
כוכב יופיטר (בעגול תכלת בצד החיצוני של המפה) עדיין לא הגיע למקבץ הכוכבים שלך במזל דגים, כל שכן לשמש, ולכן גם אותו תהליך מדובר לא הגיע עדיין לכלל מעשה. לעומת זאת ממש עכשיו יושב כוכב אורנוס (בעגול שחור בצד החצוני של המפה) על השמש במפת הלידה שלך (בחץ שחור) ומראה על אפשרות של סיום תהליך לא קל שעברת בשלוש השנים האחרונות, עת אורנוס עבר על פני ונוס ומרקורי וכעת על השמש, והשלים תהליך ארוך של ניתוקים ושינויים שהתקשית לעשות בכוחות עצמך, תוך שהוא מגביר את תחושת הבדידות מצד אחד, אבל גם מאפשר לך חופש אישי מסויים לעשות ולשנות את הדברים שחשובים לך בהמשך.
 
המשך מעברו של אורנוס בחדשים הקרובים לכוון מזל טלה ישלים את התהליך ו'ישחרר' את השמש שלך לחופשי. אולי אז תוכלי סוף סוף לקחת יזמה ולעשות דברים באופן יסודי ואישי יותר, שהתקשית לעשות בשנים האחרונות.
 
ואולי דווקא לקראת סוף השנה הזו, אז ישהה כוכב יופיטר על השמש שלך וישלים את התהליכים האלה, תוכלי להיעזר בו גם את, וליהנות ממינון גבוה יותר של אומץ ואופטימיות שיסייעו לך לעשות את מה שחשוב לך כל כך, ומבחינה רגשית – אולי סוף סוף גם לצאת לחופשי..
 
מה שניסיתי להסביר כאן בעצם, שכל מפה מורכבת מהרבה מאוד כוכבים: השמש במזל דגים היא רק אחד מהם. אפשר לומר אפילו שההשפעה של אורנוס עליה חזקה הרבה יותר מההשפעה של יופיטר. רבים טועים וחושבים שהשמש היא הפקטור היחיד במפת הלידה, אבל כמו שראינו – הרבה מאוד גורמים משפיעים עליך בו זמנית, והשפעתו של יופיטר, חזקה ככל שתהיה, אינה חזקה כל כך יחסית לשאר, אצלך ואצל הרבה בני ובנות מזל דגים אחרים.
 
ואכן, יש משהו מטעה בלא מעט הורוסקופים שמבטיחים הרים וגבעות לגבי תנועתם של כוכבים כאלה ואחרים, אבל בלי יזמות אישיות שלנו – דבר מאלה לא ממש יקרה, בסופו של דבר. יופיטר שנחשב כוכב השפע, למשל, מביא איתו אפשרויות ויזמות כמו גם דלתות חדשות, אבל.. אנחנו אלה שצריכים ללחוץ על הידית, לקחת יזמה, ולפתוח אותן. הוא לא יעשה זאת בשבילנו.
 
מקווה שעכשיו הבנת, ומקוה שיופיטר אכן יעזור לך לעזור לעצמך ובסופו של דבר – לפתור חלק מהחידה, ולצאת לחופש מהשפעתו של אורנוס בשנה הקרובה לדרך חדשה ובעיקר – יוזמת.
 
בהצלחה!
בני נולד 26.2.67 בשעה 6.45 בבקר בצפון. כבר 7 שנים נמצא במצב אישי וכלכלי נוראי. במשך הזמן הזה הקים עסק עם חברים נפל עם חובות עצומים. התגרש ולא מצליח להתאושש. (גם אני לא, כיון שאני נתתי את כל אשר היה לי מכל הבחינות אני מחפשת אור בקצה...או בתחילת המנהרה.


 
תשובה: ובכן, נשמע שבנך עבר לא מעט דרמות בחייו הקצרים יחסית, ומפת הלידה שלו היא אכן אחת היותר דרמטיות שראיתי בזמן האחרון. מקבץ הזויות שבין הכוכבים השונים וכל האקשן שנמצא שם הוא עצום ורב, ומראה קודם כל על אישיות עוצמתית ורבגונית, שבחייה אין רגע דל..
 
 המפה מורכבת מצד הרמוני מפותח מאוד – כל הזויות הכחולות בין הכוכבים שמראות על צורך בהרמוניה ובשקט נפשי, ומצד דיסהרמוני לא פחות – כל הזויות האדומות שנראה שכל הזמן עוסקות בלהפר את השקט הזה.. מעניין.
 
אפשר לראות חלוקה מעניינת במפה בין קבוצת כוכבים בצד השמאלי של המפה, לקבוצת כוכבים בצד הימני. אלא ממש שני גושים, שני מחנות, שמראים שיש צורך חזק לבעל המפה לחפש לו אתגרים גדולים, להתמודד עם הבלתי אפשרי לעיתים, לחשוב בגדול ואפילו בענק, ולנסות ולממש שוב ושוב חלומות גדולים.
 
אפשר לומר שדמויות האב והאם מאוד משמעותיות כאן. השמש – בעגול ירוק – נמצאת בבית ה 12 של תת המודע, ומראה על אב שנמצא כל הזמן מאחורי הקלעים. השמש יוצרת רק זוית אחת והיא הרמונית, וזו ביחד עם מיקומה מראה שהמעורבות האמיתית בחיי הבן אינה גדולה, וחבל: הצורך בדמות גברית אבהית וחזקה כאן הוא גדול, ולא בא לידי מימוש אמתי.
 
לעומת זאת, דמות האם לכאורה נוכחת מאוד: הירח (בעגול כחול) נמצא ממש ממול ומתבונן בבן כשהוא במזל מאזניים העדין והמרצה, אלא שהירח צמוד לכוכב אורנוס שנמצא גם הוא בעגול הכחול, אלמנט שמראה על דמות שאינה צפויה דיה, והבטחון שהיא מעניקה לא ממש מגיע אל הבחור. הוא עשוי להרגיש שכשהוא זקוק לה היא לא נמצאת שם, ואין לה את העוצמה הדרושה כדי שתוכל לתמוך בו ובחלומותיו הגדולים. בהחלט היה יכול להסתייע באב אלא שזה גם הוא לא נמצא שם: לכן הילד יוצא לבדו להרפתקאותיו מול העולם.
 
ואלה הרפתקאות לא פשוטות: הוא צריך להראות לעולם שהוא שווה – ובגדול. אלא שהבחירות שלו הופכות את ההרפתקאות האלה למשהו שסופו באופן מסויים ידוע מראש.
 
ראשית נפתח במרקורי, כוכב התקשורת (בעגול חום) : מרקורי נמצא על האופק במזל דגים, ומראה על יכולת דיבור מעניינת, כמו גם יכולת לסחוף איתו אחרים לתכניות ולחלומות שלו. לחילופין, אותו מרקורי גם נמשך לא מעט לאשליות ופנטזיות, ובעיקר – לפעולות פזיזות: זוית של עימות עם אורנוס התזזיתי שנמצא ממול מראה על קדחתנות פנימית, על תגובות מהירות ולעיתים מהירות מדי ללא מחשבה שמגיבות על כל גרוי מהבטן, ואולי גם על קושי בשיקול דעת מסויים.
 
נמשיך מכאן לבית הכספים שקשור גם לבטחון רגשי: כאן נוכל למצוא צמידות מעניינת של שני כוכבים שונים זה מזה באופיים: ונוס הרגשית וסטורן, כששניהם נמצאים בעגול סגול. ונוס מייצגת את הצד הרגשי שלנו, אותו צד עדין שרוצה לקבל, ושקשור הן לכספים והן לרגשות. במזל טלה מביאה איתה ונוס איכות ילדית ומתלהבת מאוד שדורשת סיפוקים מיידיים – גישה דומה מאוד לגישתו של מרקורי התקשורתי שמגיב עוד לפני שהוא חושב.
 
הצמידות עם סטורן הנוקשה מביאה איתה אכזבות לא מעטות הן בנושאי כספים והן בנושאי יחסים, ביקורתיות חזקה, וקושי לבטא רגשות או להתמקד בתהליכים ארוכים בגילאים צעירים: מכיון שסטורן הוא כוכב שמתבטא בעיקר בגילאים מאוחרים, הרי שכאן נוכל לראות התפתחות אמיתית של הבחור בעיקר בגילאים מאוחרים כיון שהלקחים שהוא לומד בגלל הצורך הפזיז בסיפוקים מיידיים מעכבים את ההתפתחות שלו, ורק נפילותיו מלמדות אותו לקח, אם בכלל.
 
כוכב מרס (בעגול אפור) במזל עקרב יוצר זוית פעולה אמביציוזית עם יופיטר השאפתן (בעגול כתום), ומראה שהצורך לרוץ ולהצליח גובר שוב ושוב על השכל ההגיוני והרציונלי. זוית כזו גם היא זקוקה לתוצאות מהירות של כאן ועכשיו, ולהרבה סיפוקים מיידיים. יחד עם זאת, טוב שיש אותה בסביבה: היא מאפשרת הרבה פעמים לשמור על אופטימיות למרות כל הסיכויים, ולהמשיך לנסות למרות הקושי המצטבר.
 
הצירוף של שני כוכבים קשים – אורנוס וסטורן – הצמודים לשני הכוכבים הרגשיים של המפה – ונוס וירח, עושים חיים לא קלים לבחור: הוא מחפש בכוח כמעט ריגושים במקומות שקשה להצליח בהם, אוהב להלחם כנגד כל הסכויים על כל הקופה, ועושה שוב ושוב שגיאות בשיפוט. אפשר לומר שהוא כאילו עושה דווקא הרסני לשני האנשים האלה שלא היו שם מבחינתו, ובחוסר גבולות ושיפוט מגיע למצבים לא קלים שבהם שוב ושוב – כמו עוף החול- הוא נאלץ להתחיל מחדש.
 
מה יהיה? ממש עכשיו יוצר פלוטו (בעגול שחור בראש התמונה) זוית פעולה (בקו שחור) לונוס וסטורן, ומראה שהתהליך שהוא עובר עכשיו הוא מאוד משמעותי: משהו מת שם, ומשהו חדש נולד. זהו תהליך משמעותי מאוד מבחינה רגשית, שכן האופן שבו יצא מהתהליך הזה שמכריח אותו לברוא מחדש את עולם הרגש שלו שספק לא מעט, יקבע את איכות חיי הרגש ונושא הכספים גם לשנים הקרובות. השנה וחצי הקרובות יעבירו אותו את התהליך הזה באופן מזורז, והוא זה שיבגר אותו מהר יחסית, ויאפשר לו להראות בפרק הזמן שלאחר מכן, מה למד משגיאותיו.
 
בהצלחה!
 
שאלה: תאריך הלידה שלי הוא 12.6.1981 ונולדתי בשעה 20:31. אני בתקופה של מצב רוח ירוד מזה כמה חודשים ונדמה שמאוד קשה לי לסיים תהליכים שהתחלתי ומאוד חשובים לי. כמו כן אני מוצאת קשיים במציאת זוגיות שטובה לי. הייתי רוצה לדעת: האם המצב עתיד להשתפר? אני עושה מאמצים להסתכל על חצי הכוס המלאה, אך תחושת הקושי מסרבת להרפות... אשמח לייעוצך.

תשובה: ובכן, מפת הלידה שלך מורכבת למדי, ומתרחשים שם כמה וכמה תהליכים במקביל. אנסה לגעת בקצה המזלג בדברים הרלוונטיים ביותר לשאלה שלך.

 ובכן, ראשית אפשר לומר שבגדול – את נמצאת בסיומו של תהליך אחד שלקח לא מעט זמן ומשאבים אבל את כבר בדרך החוצה, ובעיצומו של תהליך נוסף שהוא רק חלק משרשרת של כמה כאלה שיגיעו בשנים הקרובות.
 
ראשית, את אכן שייכת למזל תאומים, כלומר השמש שלך במזל הזה וגם כוכב מרס- כוכב האקשן והפעילות- נמצא בו, שני כוכבים עם רוח דינמית וצעירה עד מאוד, אבל האופק שלך נמצא במזל גדי הנוקשה והביקורתי, אלמנט שגורם לך לעיתים להתנהג בדיוק ההיפך ממה שאת מרגישה, ולנקוט בגישה פסימית או ביקורתית בדיוק כשצריך לרוץ קדימה. אין ספק שהאינטליגנציה תופסת מקום חשוב במפה הזו, אבל את עלולה מדי פעם להביס את עצמך באופן רגשי דווקא כשאת לא מצפה לכך, בעיקר בגלל דרישות גבוהות – לדעתי גבוהות מדי – מעצמך, ואי עמידה בסטנדרטים שאת מציבה לעצמך. קצת סלחנות לא היתה מזיקה כאן, האמת, אבל הסבלנות שלך נדרשת בעיקר עכשיו.
 
השמש (בעגול ירוק) שמסמלת את ה'אני האמיתי' שלך נמצאת במזל תאומים, וזה עתה סיים כוכב אורנוס התזזיתי (בעגול אפור מחוץ למעגל) את זוית הפעולה שהוא יצר איתה בשנתיים האחרונות. אין ספק שהיו לא מעט שינויים והתרחשויות בפרק הזמן הזה, אבל כעת כשהוא כבר זז קדימה ולא יחזור לזוית הזו, נדמה שכאילו האנרגיה התזזיתית והעירנית שהיתה שם דועכת לה בהדרגה, והדברים הופכים איטיים וכבדים יותר, כמו בסיומו של כל תהליך שאורנוס מעורב בו.
 
לפני כמה חדשים, נכנס כוכב פלוטו (בעגול שחור מחוץ למעגל) הכוחני והיצרי לזוית של עימות עם מרקורי (בעגול כחול) כוכב התקשורת שלך, שנמצא במזל סרטן הרגשני. פלוטו מביא איתו את הבולדוזר שלו לפרק את כל מה שלא עובד, מחפף או לא רציני, ו..להרכיב מחדש. במהלך תקופה שכזו שבה הוא נמצא מול פלנטה אישית כמו מרקורי, הרבה מאוד דברים משתנים: התקשורת שלך עם העולם הופכת להיות מעמיקה וממוקדת יותר, חברים שאיתם היחסים היו שטחיים נעלמים, ובעיקר השיחות שלך משתנות: כל שיחה פתאום הופכת לים של תובנות חדשות, שיחות עומק על החיים, ומתברר שקשה פתאום סתם לשוחח באיזה סמול טוק חביב מבלי לקפוץ לתובנה או שתים..

במקביל, יוצר פלוטו זוית מעשית לירח (בעגול כחול) ומאפשר לתובנות האלה גם להקלט, ולהפוך למקום מיישם בשטח. אם תוכלי לתרגם זאת לעובדות תוך שאת שמה בצד את תחושות הכובד והעומק שפלוטו מביא, תרויחי בגדול.
 
השינוי התקשורתי הזה ישפיע על כל מהלך חייך בשנה וחצי הקרובות, ומכאן והלאה: הדלת הזאת שנפתחה, לא תסגר יותר. נראה שהגיע הזמן לקחת את החיים ברצינות ובעומק, גם אם זה בא על חשבון דיאלוג חביב או נעים שעד עכשיו שירת אותך. זה נכון לתחום המקצועי או לתחום הזוגי והאישי: כשייגמר התהליך הזה יעבור פלוטו ל'עבוד' על ונוס הרגשית שנמצאת ליד מרקורי, ואז יגיע השינוי הזה גם למערכות היחסים שלך: זוית שכזו היא יצרית ועמוקה מאוד, והשינוי שהיא תביא איתה בתפיסת העולם הנשית והזוגית שלך ובכל מה שקשור לנשיות הספציפית שלך יהיה משמעותי.
 
אבל למה להקדים את המאוחר? נתמודד עם הדברים תהליך – תהליך. כרגע – נושא התקשורת שלך עם הסביבה ועם העולם מבודד אותך מעט, מכניס אותך פנימה לעצמך לחשבון נפש מעמיק, וגורם לך לא לעשות דברים שאין לך איתם חיבור אמיתי, ומקשה עליך להתפשר על משהו שהוא פחות מאמיתי, לפחות אמיתי עבורך. זהו כאמור תהליך לא קצר, וכדאי לראות בו תהליך ניקוי תקשורתי אמיתי, שבו אולי כדאי גם לקחת סדנת תקשורת כזו או אחרת כדי לשפר אותה גם מבחינת ההאוטפוט ולא רק התהליכים הפנימיים: כשהוא יסתיים – מבטיח לך שהדברים יראו – וגם יורגשו - אחרת..
 
בהצלחה!שלום יאיר. נולדתי ב 23/12/71 בשעה 7:45 בבוקר בפתח תקוה ? אמא ל 3 , גרושה מזה שנתיים.אני מרגישה תקועה מאד, כאילו באמצע צוואר בקבוק: החיים שלי פשוט "בהולד". האם אתה רואה אותי משתחררת ומתחילה תהליכים של התחדשות בחיי?בעיקר מעיק עליי מאבק משפטי שאני תבעתי ,תביעת נזיקין ושאני מצפה לסיומה. והכי הכי הייתי רוצה בית לי ולילדיי. אודה מאד מאד על תשובתך.
 
תשובה: ובכן, מפה מורכבת ולא קלה כשלעצמה, ואת אכן גדייה 'כפולה' מה שנקרא: בת מזל גדי עם אופק במזל גדי. האלמנט הזה הופך את סטורן (בעגול שחור) שליט הגדי למשמעותי במיוחד ומיקומו בבית ה 5 שלך שהוא בית הביטוי האישי גם הופך את דרך הביטוי הגדיית למשמעותית במיוחד במפת הלידה הזו.
 
ומה אומרת דרך הביטוי הזו? יש לה משפטים כמו 'בא בקלות – הולך בקלות' או 'אם לא התאמצת בשביל זה – זה לא שווה' ואפילו 'אלוהים מעמיד אנשים קשים במבחנים קשים', ועוד כהנה. לא זו בלבד, גם ונוס, אותו מקום רגשי ועדין הקשור ליחסים, נמצאת גם היא במזל גדי ועוד בבית הראשון, מיקום מעניין שמביא איתו כמה בונוסים נאים כמו יכולת לעמוד בקומה זקופה בכל מצב, אבל גם לא באמת להאמין שהחיים יכולים להיות נעימים, רכים, ובעיקר קלים: לא לא, את הונוס הזו אתם לא תלמדו כלום: היא חכמה, ובוגרת מגילה, ויודעת ה- כל, כולל התוספות הביקורתיות שלה, הסקפטיות והציניות שצריך.
 
אין ספק, זו מפת לידה של לוחמת מלידה, אבל לוחמת קשוחה מאוד: היא זו שבוחרת את זירות הקרב, ואין מצב שזו לא זירה: החיים הם מלחמה, והכללים הם – הלחם ככל יכלתך!
 
השמש (בעגול אדום), האני האמיתי של בעלת המפה, נמצאת בבית ה 12 שהוא גם בית הפוטנציאל וגם ביתו של תת המודע. הקשר עם האב משמעותי מאוד כאן, אבל לא ברור בדיוק היכן הוא והיכן היה כשהיו זקוקים לו. השמש יוצרת זוית של מתח ייחודית עם סטורן הנוקשה (בקוים מרוסקים) שמראה ששני החלקים שמהווים את דמות האב – החלק החם והחזק והחלק הסמכותי והיודע – נמצאים בקונפליקט תמידי, והיא אכן תמצא אותו את הקונפליקט הזה בדמויות הגברים בחייה.
 
זוית פעולה אקטיבית בין השמש לכוכב מרס (בעגול ירוק) שהוא מייצג את הדרייב והעשייה, מראה שהמלחמה לעולם אינה פוסקת, וגם מראה שהמלחמה הפנימית התמידית הזו נמצאת תמיד בגברים שבחייה, והם חסרי מנוח וחסרי שקט: מעניין שדווקא לידם את רגועה ויודעת, אבל כשהם אינם את נכנסת להיפר המוכר, ולא מפסיקה לדאוג ולעשות.
 
הירח (בעגול כחול) הנפש, נמצא במזל דגים העדין: זהו מיקום מעניין ויצירתי מאוד, עם יכולת נתינה גדולה. אבל מיקומו של הירח בבית הכספים דווקא מראה שיש קושי בנושא, ויצירתיות היא לא בדיוק האישו שאפשר להרויח ממנו.. זוית פעולה בין הירח לכוכב נפטון (בעגול כתום) המערפל ומטשטש, מראה על גישה רומנטית מאוד לחיים שאינה יודעת גבולות – גישה הפוכה לגמרי לשמש – הקשורה גם לגוף – שהיא מעשית מאוד, ולה – לא יספרו סיפורים. 

אמא חסרת גבולות שיודעת מליון סיפורים, ואשה קשת יום בעבודות הקשורות להשרדות? סביר מאוד להניח שכן. אלא שאין שום זוית שמחברת בין הירח לשמש, ונראה שחיי הנפש והרגש וחיי היומיום הם שני דברים שונים לגמרי. עמוק בפנים אין את חספוסיו של סטורן אלא תעצומות הנפש הרכות של נפטון, ושם עדיין ישנה ילדה שיושבת עם היד מתחת לסנטר, קוראת ספר גדול, ומסתכלת דרך החלון החוצה.. מעניין.
 
משולש הרמוני גדול בצבע כחול בין הכוכבים סטורן ונוס ופלוטו (בעגול כחול כהה למעלה) מראה על יכולת ליפול תמיד על הרגלים, ולהמשך ללכת. אותו פלוטו כוחני נמצא גם גבוה במפה, מראה שההשרדות כאן היא דרך חיים יותר מאשר בחירה אישית מודעת, ויוצר זוית של עימות עם מרס שממול, זוית שעלולה להראות על גברים לא קלים בלשון המעטה בחייך, כמו גם על צורך לשלוט למרות הכל על כל מה שקורה, מבלי יכולת להתמסר עד הסוף לרכות ולחלקים הרכים כי תמיד עלול לקרות משהו, שם בחוץ..
 
מרקורי (בעגול אפור) נמצא גם הוא מאחורי הקלעים במזל קשת המתפזר, ומראה שיש מתחת לכל אלה גם תקשורת בראש צעיר ואקטיבי שונה מאוד מהקליפה הגדיית המחוספסת, אבל החלק הצעיר הזה לא ממש קיבל לגיטמציה הואו יוצא רק במצבים מאוד ספציפיים כשהוא מרגיש בטוח. מתי זה קורה? אוהו..
 
ומה מתרחש לו עכשיו? פלוטו נמצא על השמש, בתהליך ארוך שהחל בעצם לפני כעשרה חודשים בעצם, ויחווה במפה עוד כשנה וחצי. בפרק הזמן הזה אפשר לעשות הרבה מאוד, ובעיקר – לנקות את כל המשקעים הרגשיים שהצטברו, להגיע לגרעין האמיתי שנמצא עמוק בפנים ולהתחיל לחבר את כל החלקים אחד לאחד: אשה, נשיות, יצריות, ילדים, משפחה, בית, שרשים.. פלוטו נוגע ביד חטטנית וחד משמעית בכל אלה, הופך ומנער, ומכריח אותך לא רק לקום ולהלחם על שלך, אלא גם להצליח לגעת בגרעין ה'אני' שנמצא שם עמוק בפנים כמו פרח נפלא, ולאפשר לו לצאת החוצה אם תסכימי, ולכבוש לעצמך מקום וטריטוריה, כמו אותם מתיישבים שמגיעים עם הקרון ומחליטים שכאן, במקום הזה, הם יפריחו את השממה.
 
כן, פלוטו הוא זה שמביא איתו ממש עכשיו את בשורת השינוי, ואפשר לומר שאת כבר ממש עכשיו בעצם התהליך: מה נשאר לי לומר? ללכת עם התהליך הזה עד הסוף הסוף, להתמסר לו בלי שיור ובלי פחד (פלוטו גם ככה לא משאיר אפשרות אחרת..) ולהעיז ולפרוץ קדימה בכל הכוח: הכל אפשרי כשפלוטו בשטח, לטוב – ולרע. אם תחליטי ממש השנה הזו להוריד את דגל ההשרדות של שודדי הים עם העצמות ולהרים את דגל הצמיחה עם פרח הלוטוס, כי אז הראשון שיצדיע לך יהיה פלוטו, יושב על ראש התורן כמו פירט ענק ומגחך עם שן הזהב היחידה שלו, ואחריו יצדיעו לך החיים עצמם..
 
רוצי קדימה, אשת הברזל, ורק אל תשכחי להוריד את השריון כשתפתחי את הלב בשנה הבאה לאהבה, כדי שהפרח גם יוכל להבשיל, ולא להשאר שם צרוב על שריון הבזלת רק כסימן למשהו שהיה אפשרי פעם – ועכשיו הוא תלוי מעל התנור לעיניהם של הילדים והאורחים בלבד..
 
בהצלחה! 
שלום יאיר, נולדתי ב-16/05/68 ברבע לשש בבוקר. אני אמא לבן בן 10, מאז גירושי בשנת 2003 אני במסע לגיבוש זהות עצמית כאילו כל מה שהייתי לפני התפרק הלך לאיבוד ולא היה. איבדתי ביטחון ואמונה בעצמי ומאז תהליך ההבראה ארוך לעתים מייגע ומייאש ולעתים מחוייך ומשלים וסלחני בטח שיש עוד דרך לפני, גם עקב מאבק הישרדותי. רציתי לשאול על זוגיות כיצד מתאים לי לקחת צעד כדי לקדם בניית ביתי ומשפחתי מחדש, וגם בתחום מקצועי האם העבודה עם הילדים בה עובדת היא כיוון להמשך ואולי ללימודים? תודה לך.


תשובה: ובכן, זו מפה מורכבת מאוד, ואגע בדברים על קצה המזלג. את אכן נמצאת במסע השרדות לא קטן, וברמה מסויימת אפילו מתחילה מההתחלה. אלא שנכון לקוד של המפה הזו – אלה בדיוק התהליכים שנמצאים בה כבר מגילאים צעירים, וזה בדיוק מה שנמצא שם: קושי לתת לגיטימציה לתכונות וליכולות שלך, או לפחות לרובן, וצורך להתנגש שוב ושוב באותן קירות, להתרסק, ו..לקום ולהתחיל מחדש.
 
הכוכב המשמעותי שאיתו אפשר לבנות דברים במפה הוא מרקורי (בעגול אדום) כוכב התקשורת שלנו. הכוכב הזה נמצא בבית הראשון שלך, ובעצם מסמלן את מה שחשוב לך במיוחד: התקשורת שלך. תקשורת שכזו יכולה לתפוס כוון של הוראה, עבודה עם ילדים, מדריכה, כתיבה יוצרת, מידענית, וכל דבר שקשור לאינפורמציה – ומלים. היותו של מרקורי במזל תאומים רק מדגיש את היכולות שלך להתנער מדי פעם, ובעזרת תקשורת חכמה לנווח באופן אינטואיטיבי ו..לחזור לעצמך.
 
אבל מאחורי מרקורי מסתתרים להם שלושה כוכבים נוספים: מרס שקשור לדרייב ולעשייה שלנו (בעגול כחול), השמש – האני האמיתי (בעגול סגול) וונוס הרגשית שקשורה גם ליחסים ולנתינה (בעגול ורוד). כל השלישיה הזו נמצאת בבית ה 12 שלך, בית הקשור בעיקר לתת מודע, ולמקום שלא קיבל לגיטימציה להתפתחות אישית, ולמימוש פוטנציאל.
 
בעצם אפשר לומר שכל מה שקשור ליחסים ולזוגיות קורה יותר מאחורי הקלעים ובאופן לא מודע מאשר לפניהם, וזה נכון גם למימוש האישי הפרטי שלך, רגשית ומקצועית. כל העומס מוטל איפה על המרקורי החמוד הזה שיודע אכן לדבר בשם שלושת האילמים ההם שנמצאים מאחורי הקלעים, אבל קצת כבד לו, האמת..
 
אבל גם מרקורי לא נקי לגמרי: הכוכבים פלוטו הכוחני ואורנוס התזזיתי (בעגול חום) יוצרים איתו זויות פעולה, ומדי פעם גם הוא סובל מהפסקות בזרימה וברצף, והוא נאלץ לאלתר כמיטב יכולתו.. מצד שני, הוא מביא איתו ברק והארות נאות לחשיבה שלך, ומאפשר לך מדי פעם להמציא את עצמך מחדש, אם תאפשרי לו..
 
הירח (בעגול ירוק) שמסמל את הנפש והמגע עם היומיום נמצא במזל גדי הנוקשה, וגם הוא מוכן מהר מאוד לקפוץ ולהתאכזב, בגלל ביקורתיות היתר שלו. ירח שכזה מאפשר לך להתפתח בעיקר לגילאים מבוגרים יותר שבהם מפלס הביקורת שלך מוכן לרדת ולאפשר לך לקבל קצת יותר הערכה ואהבה, שכן זה האישו במפה הזו – קשה לצאת ממעגל ההשרדות המוכר כל כך למקום של הצלחה – אין את זה פשוט בסיסטם: יש מאבקים קשים, גם כדרך חיים וגם כמודל שאת מביאה איתך מהבית. סטורן הנוקשה (בעגול שחור) הוא הכוכב הגבוה במפה, והוא מראה על ביקורתיות במינון גבוה ושיפוט מחמיר, שגם גורם לך להרגיש לבד בעולם, עם כל העומס הזה על כתפייך..
 
מה עושים? כמו תמיד, הדברים מורכבים ואינם פשוטים. אין ברירה, וכמו פעמים רבות אחרות – יש פה עבודה לעשות: עבודה על הדימוי העצמי הלא גבוה ששוב ושוב מכניס אותך למערכות יחסים לא מתגמלות או לעבודות שלא ממש מבטאות את הכישורים שלך, עבודה על ההערכה האישית שתגיע דרך עבודה קשה והרבה ממנה, ודיאלוג משופר עם החלקים האלה בתוכך שמעדיפים מצבי השרדות כי אותם הם מכירים טוב יותר מאשר מצבי הצלחה..
 
כל המפה כולה נבנית כאמור לגילאים מאוחרים. יופיטר שעבר למזל דגים יפעיל לחץ על מרקורי, ונראה שאת תשרדי את השנה הזו, ותתחילי לטפס חזרה לקראת סוף השנה. חשוב לזכור שיש לך כמה וכמה משולשים הרמוניים ויפים – בצבע כחול – שתמיד יפילו אותך על הרגלים, מה שאומר שהתרסקות טוטאלית לא תהיה כאן, אלא שוב ושוב חזרה למצבי השרדות שמוכרים לך כל כך טוב.. דמות האם הקרבנית אחראית לחלק מכם, ודמות האב שנמצאת מאחורי הקלעים ולא תרמה יותר מדי – לחלק השני.
 
אבל די להאשים: מיקוד בעובדות הפשוטות יעזור לך כאמור השנה לחזור לתלם, ובשנה הבאה תקבלי כמה הזדמנויות חדשות לעבוד עם אנשים, ובמקצועי טיפולי – זה אולי המקום המתאים לך יותר מאחרים. קצת יותר עדוד ואת על הסוס, אבל.. בלי עבודת עומק אמיתית – פסיכולוגית, דמיון מודרך וכו עם אנשי מקצוע טובים – את עלולה בשקט לחזור להשרדות ההיא, וחבל.
 
יש הרבה כוח במפה הזו: אם תצליחי להתנתק מהמודלים הרגשיים של האב והאם ולעבוד על יכולת הקבלה שלך, בעיקר על היכולת לקבל אהבה כי.. כי זו את, ולא בגלל שום סיבה אחרת – הגלגל יחל להסתובב לאט לטובתך, בעיקר כי את היא זו שתסובב אותו, הבנתוש?


בהצלחה! 
נולדתי בתאריך: 2.1.1972 בשעה 21:20 (בישראל, ב"ש). זמן רב אני מחפשת עבודה. בפן המעשי למדתי מגוון רחב של טכניקות טיפול ויצרתי שיטות להבעה רגשית ולאחרונה למדתי הוראת אמנות וחינוך אנתרופוסופי. בפן העמוק יותר, אני עובדת לפתיחת החסמים שמונעים ממני, בולמים אותי ומעכבים בעדי. לא הצלחתי עדיין בנושאי עבודה ופרנסה, שלא לדבר על בכלל למצוא את מה שאני באמת רוצה: זה פשוט מתמוסס במפגש עם העולם התעסוקתי. מה עושים?

תשובה: ובכן, ראשית אפשר להתפעל מגודש האקשן שבמפה הזו. נראה שכל אחד מחלקיה יוצר דיאלוג עם כל אחד משאר החלקים, וברוב המקרים גם יותר מדיאלוג אחד. בגדול זה מראה לנו על אישיות עשירה ורבגונית מאוד, עם ים של כישורים, צבעים, אזורי פעולה, ויכולות רבות.

ברם אולם, כמו פעמים רבות במקרים שכאלה, עודף של כווני פעולה ואפשרויות לא תמיד פועל לטובתו של האדם, בעיקר כשפעמים רבות הם גם עובדים האחד כנגד השני, במקום לשתף פעולה זה עם זה, מה שאומר שעל האיש לבחור בדרך אחת מבין שתים (לפחות..) ולהחמיץ את כל השאר. זה גם יוצר קונפליקטים וקושי לבחור בין אפשרויות שונות שלכל אחת מהן יש את הבונוס שלה, ובמפה שכזו אכן יש לא מעט בונוסים..
לוקח זמן רב לנתח לעומק מפה שכזו, עם כל כך הרבה כווני פעולה, כדי להבין את שפתה הפנימית, ומה בעצם מפעיל את מי, ולהיפך. אולי משום כך אתמקד רק בכמה נקודות שיעזרו להבין חלק מהמקשים הטמונים מתחת לפעילות הרבגונית הזו, כדי להבין מהיכן צריך להתחיל להתיר את הפלונטר שכל כך עוצר אותך.
האופק במפת הלידה הזו הוא במזל בתולה, מה שאומר שכלפי חוץ את נראית כאישיות דעתנית וביקורתית, נהלהבת לעשייה אך גם ביקורתית לא מעט. אופק שכזה מדגיש את רצונו בעובדות ופרטים שסידורם יעזור לו לנווט את חייו, ורצוי שיהיו פרקטיים ככל האפשר.

אבל.. שליט האופק מרקורי (בעגול אפור) נמצא במזל קשת שהוא הפוך במהותו לאופק הזה: מזל קשת הוא פזרן אנרגיה ידוע, וזקוק להרבה מאוד מרחבים לצורך פעולה, ולעצמאות רבה בתחום האישי ובעיקר בתחום התקשורת האישית. אם האופק מחושב מאוד, הרי שמרקורי הוא ספונטני ואותנטי, אומר את דעתו הישירה, ומתקשה לפעול במסגרת: הוא רוצה לצייר כשמתחשק לו, לאכול כשהוא רעב, ולישון כשהוא שבוע. זוית פעולה שהוא יוצר עם פלוטו היצרי (בעגול שחור) מרמזת על כך שהוא גם זקוק להרבה עומק ומשמעות, ושהוא לא חושש לומר את דעתו בקול רם לבוסים, אחראים ואלה שמעליו, אם הוא בכלל מתיר למישהו להיות מעליו, ולא בגובה העינים... קשה לעבוד במוסדות וארגונים עם מרקורי שכזה, בעיקר מבחינת משמעת, אלא אם אתה בתפקיד יצירתי שבו יש לך הרבה חופש אישי ואוטונומיה לעשות את מה שאתה באמת רוצה, ובזמן שאתה רוצה את זה.

כנגד אפקט מרקורי נוכל למצוא כאן משולש גדול ויפה (בכחול) בין הכוכבים נפטון (בחץ אדום) הירח במזל אריה (בעגול אדום) וכוכב מרס (בעגול ירוק). המשולש הזה שכולו במזלות האש מראה על חלק אישיותי אינטואיטיבי אופטימי ויצירתי מאוד, ללא ספק, אבל.. מול כל אחד משלושת החבר'ה השמחים האלה שמתנדבים לנגן לצייר ולשמוח עם ילדים ועם מי לא בעצם, נמצא כוכב אחר בזוית של עימות שמכריח אותו לבחור בינו לבין סוג פעילות אחר, שבמקרים מסויימים השפעתו הפוכה לגמרי. 

ואכן, מול מרס –בעגול ירוק – נמצא כוכב פלוטו הכוחני בעגול שחור שעלול להביא איתו מאבקי כוח לא קלים עם סמכויות כשהשואלת נכנסת למצבים של יזמה ועשייה, ומול הירח - הנפש - במזל נמצאת ונוס הרגשית במזל דלי, כשהירח שוהה בבית החברתי וונוס היא החברתית כאן. הזוית הזו מעמתת את הצורך בביטוי אישי עם צורך באנשים שמחים מסביב, ומרחיבה את המנעד הרגשי הקשור לקבוצות ואנשים, אבל.. האם הם באמת שמחים? האם ונוס עצמה שמחה? יש סיפור מאחורי ונוס, אולי אחד הסיפורים הכואבים של המפה.

אז ככה: ונוס נמצאת במזל דלי שעליו שולט כוכב אורנוס, כוכב הניתוקים והשינויים: דווקא הוא - שכל כך רחוק מהמלה בטחון - נמצא בבית השני המסמל בטחון כלכלי ורגשי, ומרמז על כך שהיחס לכסף – ולמלה 'בטחון' הוא אמביוולנטי: השואלת אינה זקוקה לבטחון אלא מפלרטטת איתו, עד שהוא נעלם, גם כי נושא הכספים לא קל לה. וכי למה? כי אורנוס יוצר זוית פעולה לשמש, ה'אני האמיתי' של בעלת המפה, אלמנט שמראה שיש קושי לשמור אותו: כסף בא וכסף הולך באותה מהירות, כי הדיאלוג עם האב אינו קל כאן. 

וכך זה עובד: האב אמור היה לתת לגיטימציה לכל הצד הפרקטי הזה שיכול להרויח מהיצירתיות של בעלת המפה, ברם אולם הוא עצמו התקשה לקבל את הצד הזה בה, או שהעדיף גישה חומרנית ואישית, או שפשוט לא היה שם כשהיתה זקוקה לו: לא ברגש, ובודאי לא ביכולת שלו להעניק לה בטחון שהיא בסדר. זוית כזו מראה גם על קושי מסויים בקבלת אהבה, שכן כשהיתה פתוחה לכך – האהבה חמקה לה, והשאירה אותה נטושה בצורה מסויימת. זוית הפעולה בין אורנוס לשמש הופכת כאן לביטוי לא מודע כלפי היעדרותו של האב, מן 'דווקא' שכזה, אלא שהשמש מייצגת גם את דמות האב וגם את ה'אני האמיתי' כאמור, וכהוא איננו בסביבה – כפי שמן הסתם לא היה בעבר – היא מפנה אותו אל עצמה, ופוגעת בעצמה בדרך שבה היא מונעת מעצמה את הבטחון הכספי והרגשי הנדרש, בכל פעם כשהוא מגיע. 

זה מתבטא גם באופי מרדני מסויים כלפי אחראים ודמויות אב במקומות עבודה ובמוסדות בכלל, והופך את האינדיבידואליות של בעלת המפה למעמסה מסויימת בשלב כלשהו, שכשהיא כבר רוצה להתנתק ממנו ולפעול ביחד עם כולם, היא אינה מסוגלת, לא בלי עבודה על המקום הפגוע הזה.

אחרון אחרון – נתבונן לרגע בכוכב שבתאי,(בעגול תכלת) שנמצא במקום גבוה מאוד במפה, ממש על הציר של בית 10 השייך לקריירה. גם הוא מבטא 'אני מאמין' מסויים שאומר שכל משא ומתן עם סמכויותצ וכל מה שקשור לקריירה – הוא מקום של מצוקה וקושי: השואלת עצמה מתקשה להאמין בכוחה וביכולתה, והדמוי העצמי שלה כמפרנסת וכאדם שיכול לעמוד ברשות עצמו אינו חיובי במיוחד. 

סטורן מראה על ביקורת פנימית במינון גבוה במיוחד, וקושי להתמודד עם מסגרות כשהשיפוט של כל מה שקשור לאמנות ויצירה הוא דורשני ונוקשה: מצד אחד היא עצמה לא מפסיקה ליצור, ומצד שני – הערכים של אלה ששופטים אותה – יתכן וגם אביה – לא מאמינים ביצירתיות הזו כמנוף לפרנסה. מה הפלא שהקושי כאן עוצמתי כל כך? הוא דורש מפגש מעמיק עם הפחד הזה להצליח ולהוכיח, וזה לא יבוא בקלות וללא מאמץ להבין מהיכן הוא מגיע, ולמה הוא נמצא שם.
כאמור, אלא רק כמה נקודות מתוך הרבה יותר, אבל גם הן מצליחות לצייר לנו תמונת מצב מסויימת, וכפי שראינו בניתוחי המפות עד עכשיו –הדברים תלויים בשואלת עצמה יותר מכל דבר אחר, ובעבודת העומק שתעשה על המקום הזה, ועם מפת לידה נאה שכזו – אם כי טריקית למדי, אני מוכרח לומר – זה בהחלט אפשרי.
בהצלחה!


@


תגובת השואלת במייל:

שלום יאיר.

תודה!


התרגשתי מאוד לקבל את התשובה,
מה גם, שזה הופיע ליום הולדתי, (2.1.1972)
כך שאנני יודעת אם זה היה מכוון או לא... אבל הצליחה ההפתעה המיוחדת.


תודה על התיחסותך ותשובתך הנרחבת.
נגעת ברבדים עמוקים ועם זאת חשתי את הרגישות הרבה שנקטת מעל דפי האינטרנט ואני מודה לך על כך.


חלק נכבד ממה שכתבת היכה בי, על אף הכרותי עם המקומות הללו,
למצוא שיקוף לכך במפה מרגיש לפעמים קצת כמו מכה בבטן.


עם זאת, הזכרתי לעצמי כי אני בדרך הנכונה כי אני נוגעת המקומות הללו
עושה עבודת חריש אינטנסיבית ולא מוותרת.


ואני מקווה ביום מן הימים להגיע לפגישה אישית.


אני מאחלת לך הרבה אהבה
וכי תמצא בך הכוח והאומץ לבחור בה
בכל אשר תלך
בך פנימה
ובחייך סביב.


בברכה

מ.


היי מ.
תודה על תגובתך ואיחוליך
שמח לשמוע שהצלחת לקחת את המיטב מתגובתי וכמובן לא להפגע
 
האם אני יכול לפרסם אותה באתר שלי או בוואלה וגם שם בעילום שם כמובן?
 
תודה בכל מקרה
 
יאיר טריבלסקיהיי יאיר.

לא נפגעתי, וכנות ומקצועיות היא מה שביקשתי וציפיתי.

ואכן נגעת לפחות בחלק גדול.

 קיבלת את אישורי.

ותודה שביקשת.

 כל טוב

מ.שמי ר., ילידת 19/8/1980 בשעה 14:00 אני בחורה מוכשרת, קרייריסטית, נאה, אקדמית, בעלת לב טוב ורגישות. סיימתי עבודה לפני כחודש במקום מאוד יוקרתי בארץ והתחלתי עבודה חדשה במשרה יותר בכירה. אני מחפשת זוגיות למעלה מ 3 שנים ולא מצליחה למצוא. קיימת באופק הצעת עבודה באירופה, האם אתה חושב שזה הדבר הנכון בשלב זה של חיי? אולי שם אכיר את הבחור שלי שאינני מוצאת אותו בתל אביב והמרכז?

תשובה: ובכן, אתייחס קודם כל לנושא הזוגיות. בכל מפת לידה יש מה שנקרא 'מודל זוגיות' פנימי, שבדרך כלל אנחנו מביאים מהורינו, והוא בעצם המודל הזוגי שהיה ביניהם בזמן שנולדנו, פחות או יותר.
 
מה מרכיב את המודל הזה ומסמל זוגיות? ראשית, נתבונן בשמש ובירח, שהם מייצגים את הורינו ואת הקשר ביניהם. במפת הלידה שלך השמש (בעגול חום) והירח – הנפש - (בעגול כחול) יוצרים ביניהם זוית דיסהרמונית, כלומר זוית של מתח.
 
בין מרכיבי המודל הזוגי הפרטי שלך, מרס (בעגול שחור) וונוס (בעגול ורוד) אין כלל זוית, אבל אם היתה – גם היא היתה זוית של מתח, מכיון שהשנים נמצאים במזלות מאותו יסוד שיוצרים זוית מתח אקטיבית ביניהם.
 
אבל אולי הסוד האמיתי מסתתר לו מאחורי הקלעים. השמש שלך (בעגול חום) נמצאת בקדמת הבמה בבית התשיעי, הבית המסמל הרחבת אופקים והתפתחות אישית, ונמצא פעמים רבות אצל אנשים שנמצאים הרבה בחו'ל. לעומת זאת הירח – הנפש – נמצא בבית ה 12, מאחורי הקלעים, במזל קשת, מזל שבו נמצא גם האופק שלך, מה שנקרא – קשת מודגש. הקשת הוא מזל הזקוק להרבה מרחבים וחופש אישי, ונראה שהשנים האלה – הצורך להתפתח דרך לימודים ונסיעות והרצון בחופש אישי רב – מודגשים כאן.
 
אלא שונוס (בעגול ורוד) שמסמלת את הנשיות הפרטים שלך, נמצאת במזל סרטן, שהוא הפוך לגמרי באופיו: הוא זקוק לבית, למשפחה, ולהרבה בטחון רגשי. היא נמצאת בבית השביעי, בית הנישואים, אבל הבית הזה נפתח במזל תאומים האקטיבי שלא מראה ממבט ראשון את ונוס הרגשנית שלנו..
 
ואתרגם: מצד אחד, את משדרת את הפתיחות והעוצמה הקשתית, עם צורך בחופש אישי רב ובמרחבים פתוחים, ואולי אף מקרינה החוצה לא מעט בטחון בעצמך, וצורך בעצמאות רבה. מצד שני, דיפ דאון מה שנקרא, את זקוקה לו, לבטחון הרגשי הזה ולרומנטיקה הזו, אלא שאת הצד הזה לא ממש רואים אצלך, כלומר את ההזקקות לזה, אלא את הצד העוצמתי בלבד.
 
כלפי חוץ יש אלמנט נוסף: נפטון (בעגול אדום) בבית הראשון. גם הוא מבלבל מעט, ומראה על חיפוש זהות הקשור לשייכות: לאן אני באמת שייכת? מי אני באמת? נפטון לא מקרין צורך בזוגיות או בדיאלוג, אלא מבוכה וערפול מטרות.
 
הצירוף של השלישיה הזו אינו קל לנושא הזוגיות: להיות ביחד – או לבד? אני עצמאית ולא זקוקה לאיש – או זקוקה להרבה בטחון רגשי שקשה לי להראות אותו? אני חושב שהתשובה הסופית נמצאת בזוית הפעולה שבין אורנוס (בעגול צהוב) במזל עקרב, לבין השמש. הזוית הזו מראה לנו על קושי מסויים באינטימיות לאורך זמן, וצורך חזק מאוד בספייס וחופש אישי. מיקומו של אורנוס בבית ה 11 בית המוסדות והארגונים מראה שחלק מהקושי הוא הקרבה עצמה והתמודדות עם הפן המאוד אישי: אינטימיות וקרבת יתר הופכים יותר לידידות מאשר לזוגיות, וקרבת יתר עלולה לחנוק ולהכביד. קל יותר איפה לומר לעצמך שאת נכנסת למסע חיפושים אינטנסיבי אחר זוגיות, אבל האמת היא שבסופו של דבר קשה לך עם זוגיות קרובה מדי, מה שהופך את מסע החיפושים למעט מעוקר מתוכן מראש, והוא רק נותן תירוץ טוב לאגו שהוא אכן מחפש – ורק אי אפשר למצוא אותם, את הגברים החמקנים האלה..
 
מה את באמת צריכה? גבר חם רך ומכיל, בדיוק הפוך מתדמית הגבר שמצטייר במפה (מרס בעגול שחור) שכן הוא יצטרך להכיל את הצד האמביציוזי שלך ואת הקושי בקרבה, אבל דרכו תוכלי לחוות את הבטחון שמעניקה ונוס במזל סרטן שיושבת אצלך במפה, אלא שמה שאת משדרת הוא בדיוק הפוך: שאת לא באמת זקוקה לגבר מהסוג הזה, אלמנט שכאמור משרת אותך כיון שאת פוחדת למדי מזוגיות מהסוג שאת עצמך זקוקה לה..:-)
 
מסובך? בואי נאמר שמורכב, תהיה מלה תואמת יותר. אולי משום כך החיפוש יקח זמן רב, עד שתודי בפני עצמך על הדרישות האמיתיות שלך מקשרים קרובים, ועד שתביני מהו בכלל קשר זוגי בתפיסה הרגשית הפנימית שלך.
 
אז מה נותר? להמשיך לחפש.. או לעשות עבודה פנימית אמיתית על המקום הזה, ולפגוש אותו אחת ולתמיד באומץ, ואחרי כן – הכל אפשרי, בעיקר כי גם פלוטו יגיע מול וונוס במפת הלידה שלך עוד שנתיים, יבחן אותך מה באמת למדת בבית הספר הרגשי הזה של החיים, ואולי אז הוא יעניק לך אותו, את גבר החלומות הזה, או לפחות את התחושה של איך זה יכול להיות..
 
בקיצ, כמו במקרים רבים אחרים – זה יותר תלוי בך ממה שנדמה לך.
 
 
בהצלחה!
 
 
 


שאלה: אני נמצאת במצוקה גדולה!! תאריך לידתי הוא 7/7/1976 שעת הלידה אם איני טועה היא שלוש וחמישה בצהרים. העניין הוא שאני מנהלת מערכת יחסים כבר למעלה מ 3 שנים אם גבר שלא בדיוק פנוי על הנייר.. אהבתי אותו אהבה עזה .. בל תתואר.. הלכתי כל כך רחוק.. והקרבתי כל כך הרבה..לא יודעת מה לעשות ואיך להמשיך - להילחם או לוותר?? מה דעתך?

תשובה
:
ובכן, יש מצבים שבהם קריאת המצוקה צריכה להגיע מהאדם עצמו, אחרת יהיה קשה מאוד להגיע אליו, ועוד יותר – לעשות דברים עבור עצמו, או לוותר על משהו שיש לו כל כך הרבה בונוסים מבחינתו. ואכן, לקשר הזה יש הרבה בונוסים מבחינתך, עד כמה שזה נשמע מוזר.

 ראשית, האופק שלך, אותו צד שאת מראה כלפי העולם, נמצא במזל עקרב. זהו מיקום מופנם למדי, והשליט של האופק – פלוטו (בעגול תכלת) – נמצא במזל מאזניים, בבית 11 המאוד חברתי ו..לא אישי. פלוטו מכה בעצמה בזויות פעולה הן במרקורי (בעגול צהוב) כוכב התקשורת שלך ו הן בשמש (בחץ אפור) ה'אני האמיתי', וגורם לך לחפש סערות ודרמות כדרך לביטוי אישי, עם הרבה מאוד אקשן.. מערכת יחסים שקטה, הרמונית, נעימה? לא בבית ספרנו. מיקומו של פלוטו גם מקשה על קבלת ה'אהבה' הזו שכן כאמור הוא בבית לא אישי, ולכן גם הסערות והדרמות הן במינון גבוה במיוחד, אבל אי אפשר לקרוא לזה באמת אהבה פרופר.. אני קורא לזה - תיאטרון הרגש. אפשר לומר שאת בעצם מאוהבת בדרמה שאהבה יוצרת, או מאוהבת באהבה עצמה, אבל בתכל'ס – אין פה ממש אהבה, אלא צורך לחוות רגשות בעוצמה חזקה ובמינון גבוה ממקום מוגן ולא אישי – ומה מוגן יותר מגבר נשוי?
 
תורם לכך גם כוכב נפטון (בבית הראשון) שמביא איתו קושי מסויים גם בזהות האישית שלך. מי אני? מה אני באמת רוצה? לאן ללכת? זוית פעולה בין פלוטו למרס (בעגול כחול) מראה שאת עושה אידיאליזציה רגשית לדמויות הגברים בחייך, והם אלה שהופכים להיות כוון הפעולה. מיקומו הגבוה במיוחד של מרס בבית העשירי, יותר משאר כוכבי המפה, מראה גם על העוצמה והחשיבות שאת מייחסת לגברים שאיתם את יוצרת קשר, ומראה במקביל שהגבר שלך הוא אדם כנראה בתפקיד סמכותי, איש שהוא דמות מפתח מרשימה בסביבתו, ושדרך הקשר איתו את גם מתחברת לעוצמה שלך, שנמצאת מאחורי הקלעים.
 
הירח (בעגול אדום) שמייצג את הנפש, נמצא גם הוא במזל עקרב המופנם יחסית, ומאחורי הקלעים. אפשר לומר שחיי הנפש והרגש שלך מתרחשים שם, בחדרי חדשים, ממקום של דמיון יצירתי מאוד, ופה ושם גם לא מעט אשליות. שליט העקרב פלוטו הוא גם שליט הירח, שבדמיון שלך הופך את הכל לסאגה מפוארת ורבת דמיון שמביאה איתה הקרבה רבה מאוד מצידך (לא נשכח גם שנפטון הוא כוכב ההקרבה האישית שמעל האגו), אבל המטרה, המטרה.. ככל שהיא רחוקה יותר ממימוש – כך רב גם הצורך להקריב, כי אין איום במימוש המטרה, וכשאין מימוש – אין לך גם צורך להפגין את הכסוי להבטחה שיש כאן, ההבטחה הרגשית שאת מבטיחה לדמות הזו: היא נשואה, הדמות, ולכן אין כאן איום ממשי במימוש, מה שמאפשר לך להשקיע עוד ועוד, וללא גבולות..
 
ממש עכשיו מתחיל פלוטו (בעגול שחור למטה) את הסבוב השני של המסע שלו במזל גדי, ותיכף יצור זוית של עימות (בחץ שחור לרוחב המפה) - שאותה את מתחילה להרגיש כבר עכשיו - עם מרקורי כוכב התקשורת שלך שממול. הזוית הזו תביא אולי בפעם הראשונה, לא רק כמה תובנות חדשות לגבי הקשר הזה אלא גם - ובעיקר – גם תובנות לגבי חייך שלך: כעת נושא המודעות למה שאת עושה עולה ומתחזק, והיא גם עשויה לחלחל לחיי הרגש ולחיי היומיום. מודעות כזו היא המפתח לא רק להבנת התהליך שאת נמצאת בו, אלא לקוד הרגשי הנשי שלך בכלל, שבעצם מפחד מזוגיות אמיתית בגובה העינים, ומעדיף חלום ופנטזיה על פני מציאות שעלולה להיות קשה, ולא ממש נעימה. דמות האם במפה הזו היא דמות מפתח להבנה של כל התפקיד הנשי כפי שאת תופסת אותו בכלל, והמצאותה מאחורי הקלעים היא אכן משמעותית במיוחד לצורך כך, אולם.. אי אפשר במסגרת הזו לראות – ולכתוב – הכל..
 
עבודת עומק בעזרת הזוית הזו שמתחילה להתרחש או ט וטו, תראה לך אולי את המקום הרגשי שאת נמצאת בו ובוחרת בו בשתי ידים, ואת הבונוסים שהוא נותן לך, זאת – אם תרצי אכן לשנות את הדברים, ולהתמודד אולי בפעם הראשונה עם עצמך כפי שאת, דמות שיכולה קודם כל להיות עבור עצמה עם עומק ומשמעות, ורק אחר כך – ובאופן טבעי – למצוא לה פרטנר אמיתי ובגובה העינים, איתו תוכלי לחוות מערכת יחסים אמיתית, ללא כל הדרמות הגדולות שמהוות בעצם תחליף למערכת כזו, נכון לרגע זה.
 
בהצלחה!


תגובת השואלת שהתקבלה במייל

יאיר היקר..
ברצוני להגיב על ניתוח המפה שעשית בעבורי וקודם כל לאמר תודה!!
גרמת לי להזיל דמעות!!
וכך בעצם שוב לשאול: מי אני??
אכן סערות ודרמות זה אני והוא!! אני היוצרת אותם..
אכן דמיוני מפותח ויצירתי בצורה יוצאת דופן בעליל..
מערכת יחסים הרמונית ואני לא חברים טובים כמו שאמרת.. כי אחרת ישעמם לי.. למרות הצורך הבלתי נגמר שלי באהבה שמבחינתי היא סם החיים..
רק דבר אחד : אני באמת אוהבת אותו!!
בהערכה..ק.


 
 
יאיר שלום רב. הנני ילידת 19/07/1979 שעת לידה 10:20 בבוקר משכילה,נראית מעולה, רגישה, חריפה, חמה ואוהבת, לב ענק אבל גם קצת קשה - בקיצור בחורה שיש לה הרבה מה להציע, אך יחד עם זאת אני לא מצליחה לקשור קשר זוגי יציב, אמיתי וחזק, ולמסד אותו. יש לי כל הזמן קשרים עם גברים שאני ממש רוצה אבל תמיד הם אלו שלא רוצים בקשר ולפתע גם נעלמים מחיי בלי הסבר ואני נשארת בתחושת אי וודאות מוחלטת, וטובעת בתוך מיליון שאלות כגון "מה קרה שם?!" אשמח אם תעזור לי בהכוונה ובדבר העתיד שצפון לי בתחום זה, ו/או בדבר תשובות לסיבה שהקשרים שלי כולם נגמרים באותו האופן....
תשובה: ובכן, התשובה לשאלתך מורכבת למדי, או לפחות כל הפרטים המרכיבים אותה, אבל אנסה לענות לך על קצה המזלג.

 
בגדול, את בת מזל סרטן, כלומר השמש שלך נמצאת במזל הזה השייך ליסוד המים הרגשי, מזל ביתי ומשפחתי למדי, עם אופק במאזניים שמראה על פניו על   מוכנות לקבל את הזולת כפי שהוא, ועל צורך חזק בפידבק ובמשוב אישי ביחסים.
 
אלא שהירח שליט הסרטן (בעגול כחול) נמצא במזל תאומים המנטלי, מיקום שאינו רגשי אלא שכלתני ודעתני משהו. הירח הזה זקוק לסטימולציה מנטלית חריפה מולו ולאנשים שיאתגרו אותו ברמה המנטלית כאמור, ולא הרגשית. כבר כאן יש לנו קונפליקט בין צורך רגשי חזק כביכול, אבל התרגום שלו בשטח מראה שהמיקוד אינו רגשי, וכל בחור עובר כאן בוחן פתע מעניין שמצריך ממנו להיות מעניין ומילולי, ובעיקר מפותח לא רגשית אלא מנטלית. עם ירח שכזה – אל תשעמם אותי.. זו הבקשה העיקרית שאת יכולה להפנות אליהם.
 
הלאה: ונוס שליטת האופק שלך(בעגול ורוד) נמצאת גם היא במזל סרטן: כאן יש לנו היפוך מעניין – האופק השכלתני והאינטליגנטי במזל מאזניים עובר אכן היפוך מעניין במזל סרטן, ומסתבר שהוא רגשי יותר ממה שחשבנו.. מסתבר שגם כאן וגם שם את מטעה את מי שנמצא ממול: במקום שדורש רגש ומעורבות רגשית את מביעה ריחוק אינטליגנטי, ובמקום שבו את זקוקה למשוב חכם ומעניין את מפגינה מעורבות רגשית שאינה קשורה למשוב הזה, ולוקחת אישית אלמנטים שאינם קשורים אליך ישירות, ולהיפך – לא רואה היכן החלק שלך בריחוק רגשי שמפגינים הבחורים, בעוד שהשידור לכך מגיע בעצם ממך.
 
נשאלת כאן השאלה המסקרנת – למה? למה שידור כפול שהוא מקרב את הרחוק ומרחיק את הקרוב? התשובה היא – פחד. במקרה שלך – פחד מאיבוד שליטה.
 
נתבונן רגע בכוכב סטורן הנוקשה והביקורתי שנמצא מאחורי הקלעים (מסומן בעגול שחור). הביקורת הזו והצורך בשליטה שנמצאים מאחורי הקלעים, מקפלים בתוכם סוד מסויים, איזו אמת מסויימת, שאת לא מפגינה כלפי חוץ. סטורן במפה הזו שולט על הבית הרביעי, שמסמל את הבית, ודמות האב. השליט שנמצא בבית ה 12 של התת מודע, מסמל שיש משהו בערכים שהבאת מהבית שלא מאפשר לך להפתח לאנשים מסויימים שלא עוברים את הביקורת שהיתה בבית הזה. יתכן והביקורת היא על כך שאינם מעשיים מספיק, שאינם חרוצים או שאפתנים מספיק, או שהנושא הכספי אינו מודגש בחייהם. יתכן גם שהמדובר בבית דתי, או שהאב מגיע מבית דתי ובו ערכים נוקשים יותר מערכיך שלך. כלפי חוץ את באמת נמשכת לבחורים מסוג מסויים, והם אכן מגיעים לחייך, אבל השדר הכפול שלך והצורך שלך להשאר בשליטה ובעיקר הביקורתיות המרומזת שלך, הם אלה שמרחיקים אותך, ובעצם מבטאים את הרצון האמיתי שלך, ולא הרצון כביכול להיות איתם.
 
הבה נתבונן רגע בבחורים עצמם: במפת הלידה שלך מסמל אותם כוכב מרס (בעגול אדום) שנמצא במזל תאומים השכלתני והאינטליגנטי, הקליל והמהיר, בעל כושר הביטוי והקסם האישי. אבל מרס נמצא מול כוכב נפטון (בעגול אפור) המתעתע והמעורפל, מה שמראה באמת על הרבה מאוד קסם אישי, אבל גם על פחד ממחוייבות, ואי רצון להיחשף באמת. מרס יוצר גם זוית פעולה קשה לסטורן שבעיגול השחור, זוית שמראה שכאן עלולה להיות לך תחרות על שליטה, והוא – הבחור – מרגיש שהוא עצמו לא עומד בקריטריונים שלך, או לפחות לא נמצא בשלב המחוייבות העמוק שאת זקוקה לו, או עונה על הצורך בבסיס אמיתי שאפשר להשען עליו. המשיכה היא לסוג שונה לגמרי של טיפוס מאשר הערכים שהבאת מהבית, או מאשר הערכים שהיו לאביך. נוצרת כאן מעין תחרות סמויה בין הבחורים האלה ששונים מאוד מדמות אביך, לבין ערכיו האמיתיים. אפשר לומר אפילו שיש מעין דווקא או התרסה מסויימת בבחירות לך לבין הבחירות שהיה עושה אביך וסולם ערכיו, ובסופו של דבר הבחור מגיע אל הצל שמאחורי הקלעים, נלחץ ונעלם.
 
עוד זוית שמאוד משמעותית במפה הזו היא זוית של מתח (בקו מרוסק) בין ונוס שליטת האופק שלך (בעגול ורוד) לבין נפטון המתעתע, זוית שעיקרה שאלת זהות הקשורה לנשיות שלך: האם משתלם באמת להיות אשה, כשהמעורבות הרגשית הגבוהה ביחסים גורמת לה לאבד שליטה? שימי לב: ונוס יוצרת זוית מתח עם נפטון הרגשני, ומרס – עם סטורן הנוקשה. כל הגורל הנשי הזה של לאבד את עצמך לא נראה משתלם במיוחד: יתכן שבכלל עדיף להיות לבד, לשפוט באופן ביקורתי את מי שנמצא ממול, ו..להשאר בשליטה.
 
ואכן, את מנסה ליהנות משני העולמות: מצד אחד לפלרטט את הבחורים הקלילים האלה, אבל מצד שני – המחוייבות האמיתית מפחידה אותך, והביקורתיות שלך משמשת לך מעין אמצעי הרחקה כדי שלא יתקרבו יותר מדי, ובסופו של דבר הם אכן נעלמים מול השדר הכפול שהם מקבלים ממך, כי בסופו של דבר – מבחינתך כנראה, באופן לא מודע, עדיפה השליטה על חוסר השליטה, ואת אכן נשארת בשליטה – ולבד..
 
זה כאמור חלק מכל המפה המעניינת הזו, וגם החלק הזה – אפשר לעבוד עליו, לפגוש את הפחדים שלך בשיטות שונות (שיטת הדמיון המודרך שפיתחתי, למשל, אם תהיי מעוניינת) ולעשות עבודת עומק על הנושא.
 
בהצלחה!
 

תגובת השואלת:

אז קודם כל - תודה!

שנית, וואו!

שלישית, פשוט קלעת בול!

הניתוח מדוייק למדי ויחד עם זאת מציג את הדברים באור שונה ונותן לי עוד פרספקטיבה נכונה על עצמי.

 אשמח לקבלת פרטים ליצירת קשר בעתיד, להמשך פענוח המפה וכלים להתמודד עם עצמי. 
שמי אילת נולדתי ב12 לחמישי 1966,בשעה 6ורבע בבוקר.בעלי יוסי נולד ב25 לינואר 1974 בשעה אחת בלילה לערך.אנחנו סוף סוף יוצאים למשרדים אחרי קרוב ל4 שנים שאנו עובדים מהסטודיו בבית.(יש לנו סטודיו לעיצוב גרפי ותקשורת חזותית)בעלי הוא המעצב ,ואני מנהלתאת המשרד. שאלתי היא האם התקופה מבחנתנו לצאת החוצה היא נכונה?האם אתה צופה התרחבות בעסק,והאם המצב הכלכלי ישתפר.האם אני אוכל לעסוק בשיווק העסק למרות שאני לא באה מהתחום?אנא סבר את אוזני בדחיפות.


תשובה: ובכן, באופן עקרוני במדור הזה אני מתבונן באופן עקרוני במפת לידה אחת בלבד: הצלבת מפות ושערוך של זוגיות או שותפות מסוג זה, היא לא פונקציה אפשרית כאן, אלא רק בפגישה אישית. אבל גם דרך מפת הלידה שלך אפשר לראות את התהליך שאת מדברת עליו.
 
ראשית, נראה שנושא היזמה והדרייב אינו קל מבחינתך. גם השמש וגם מרס (בעגול אדום) נמצאים בצמידות במזל שור – צירוף שמראה על אמביציה חזקה, ורצון להצליח ולהוכיח. אבל.. השנים האלה נמצאים בבית ה 12 של המפה, הבית של תת המודע והקושי במימוש פוטנציאל שנמצא מאחורי הקלעים, מה שאומר שיש לא מעט פחדים ביציאה לאור העולם מבחינת עשייה וחשיפה, בעיקר כי לא קיבלת לגיטימציה לכך כאשה: שתי הפלנטות האלה הן גבריות בעיקרן, וזה אומר שעמוק בפנים באופן לא מודע – מגיע לגברים להצליח, לא לנשים. 

מעניין, שכל הצד היזמתי הזה נמצא מאחורי הקלעים, ואת מרגישה צורך למשוך בחוטים בעיקר מאחורי הקלעים ולא בקדמת הבמה בעיקר כי את עצמך לא ממש מאמינה בעצמך. כך גדלת. גם הקשר עם האב פה משמעותי מאוד, אולם מאחורי הקלעים. אם היית בן מן הסתם זה היה אחרת.. את זה אנחנו יכולים לראות גם בזויות שיוצר נפטון (בעגול כחול בהיר) כשהוא מול מרס והשמש, מביא איתו לעיתים מורך לב וריפוי ידים, מה גם שהוא נמצא בבית הששי, בית העבודה. זו זוית רומנטית מאוד אך לא קלה מבחינה פרקטית, וגם היא עלולה היתה להשאיר אותך – ואתכם – מאחורי הקלעים עוד זמן רב אלמלא פלוטו שתיכף אדבר עליו.
 
אבל.. למרות נפטון ולמרות מיקומה של הצמידות הזו מאחורי הקלעים, הרצון שלך להצליח ולהוכיח חזק מאוד, ואת פותרת את הבעייה באופן מעניין: דרך שותפות עם גבר. כך את מקבלת לגיטימציה ניהולית כמו שבעצם רצית, וכך גם מתאפשר לך להראות את הצדדים החזקים שלך, ובעיקר להוכיח מה את שווה. לא אתפלא אם כל הרעיון של הקמת העסק והדרייב שלו מגיעים ממך, ודמות השותף מאפשרת לך לגדול ולהוכיח לעצמך שמגיע לך, ובצדק. מן הסתם את גם זו שמניעה את הדברים מאחורי הקלעים.
 
נוסיף לכך את מיקומו של סטורן הנוקשה (בעגול שחור) בבית הקריירה שלך. סטורן הוא כוכב אמביציוזי למדי אבל גם מאוד ביקורתי ודורשני: מבחינתו – אף פעם לא תהיי טובה מספיק, ואת הביקורת הזו את מפנה בעיקר לעצמך, מה שאומר שהכל קורה בשלבים וגילאים מאוחרים יחסית, מכיון שאת צריכה לצבור הרבה שעות נסיון ולהשתפשף עד שתרגישי מוכנה לצאת לעולם בגדול.
 
הירח (בעגול ירוק) – הנפש – נמצא אצלך במזל דלי, ורואה את כל התמונה באופן אינטליגנטי וברור, ומעט מחפה על המגננה של השמש ומרס בבית ה 12. זהו ירח חכם שיודע להתנהל בעולם, ולהראות פן ווינרי למרות שבפנים הווינאיות הזו זקוקה להרבה רבה עשייה כדי שתרגיש שהיא באמת כזו. נפטון פוגע בזוית גם בירח כפי שהוא פוגע בשמש, מה שאומר שיש קושי גם נפשי וגם מהותי לא רק להצליח, אלא גם להגדיר באופן מדויק מטרות, ובעיקר – להאמין בעצמך.
 
לעומת זאת, שני הכוכבים הקשורים לשפע ולגישה חיובית במפה, נמצאים במקומות נאים. ונוס – בעגול ורוד – נמצאת במזל טלה האסרטיבי, בבית המוסדות והארגונים, וכל הזמן דוחפת קדימה. גם יופיטר כוכב השפע – בעגול צהוב – שנמצא בבית הראשון, מראה שמעבר לכל מה שקורה במפה, הגישה האופטימית שלך תנצח בסופו של דבר, גם אם זה יקרה מאוחר יחסית לכל התכניות שלך.. השנים האלה הם בהחלט עוגן ראוי להיאחז בו ולהאמין שתצליחי.
 
למה בסופו של דבר מגיעה היציאה החוצה מהבוידעם הביתי אל המשרד והעולם? לכך אחראי פלוטו (בעגול שחור בצד ימין של המפה). מלפני תשעה חדשים בערך, עם כניסתו למזל גדי, הצורך לצאת אל העולם הולך ומתחזק. פלוטו הגיע בחדשים האחרונים אל המעלה הרביעית בגדי ויצר שם זוית עם ונוס, ואז נסוג אחורית: אפילו הזוית החלשה הזו הספיקה כדי לייצר את הדחף החזק הזה לצאת החוצה לעולם, סוף סוף. אפקט פלוטו מראה כאן שזו ממש לידה מבחינתך ומבחינתכם, אבל.. גם אם זו לידת עכוז שמפעיל פלוטו כשהוא נסוג, זו בהחלט לידה מכובדת, ועכשיו כשהוא נמצא כבר בתנופה ויתקרב מאוד לזוית בחדשים הקרובים, אפשר לומר שבכל מקרה הייתם יוצאים החוצה ונחשפים אל העולם.
 
החשיפה לעולם.. טובה או גרועה? האם תצליחו? ובכן, זה כבר תלוי בך/בכם: במפת הלידה שלך עם הקושי להאמין שאת אכן מסוגלת להצליח בגדול, את עלולה גם לירות לעצמך ברגל פה ושם. יש כאן איזה חוסר אמון בסיסי בעצמך ופחד לא קטן מהצלחה. יחד עם זאת, הצורך הזה להוולד בהצלחה ולהוכיח את עצמך לעולם חזק מאוד, למרות החששות, ונראה שהיציאה – בגדול – תהיה מוצלחת, למרות שכדאי להזהר בארבעת החודשים הקרובים מהילוכו האחורי של מרס במזל אריה בזוית פעולה לירח שלך: זהו מקום פגיע ורגיש. יתכן שהייתי דוחה את היציאה הזו עד מאי שנה הבאה, אבל אם כבר עשיתם את הצעד – צפו לתקופה נזילה של לא מעט שינויים, והמשיכו להאמין בעצמם.

לגבי נושא השווק - חושב שזה יכול להיות בית ספר מצוין עבורך, וסגירת מעגל עם כל החלקים בתוכך שלא קיבלו לגיטימציה הורית או ממסדית: לכי על זה, ותוך כדי התהליך גם תלמדי רבות על עצמך.
 
 
בהצלחה!להלן תשובתה של א. שאת שאלתה ניתחתי כאן.


יאיר היקר
אין לי מילים להודות לך על תשובתך: אכן בכל תשובתך אלי ראיתי כי אכן קראת אותי נכון ועוד איך נכון.מצד אחד הרצון העז שלי להוכיח ולהשפיע,ומצד שני הפחד הבילתי מוסבר הזה שגם לי לא ברור מהיכן הוא מגיע.אבל אני אופטימית מטבעי
ואכן נכון לעכשיו אנחנו בחוץ,ואני הולכת לעבור את הסף הזה של הפחד ולהתחיל לעשות כסף.נכון מאוד העינין שאני מנהלת את הדברים מאחור ואני המנוע מאחורי הפעילות הזו.ואני היוזמת כי למרות הכל אני אוהבת שינויים ואני צריכה גירוי למוח.
אין לי בעיה שתפרסם את תגובתי במדורך.אני בטוחה שאתה עוד רואה המון דברים.קלעת בול ושוב אני מודה לך מקרב ליבי האופטימי.
שלך, אילתאני יליד 27/2/1967 סביב השעה 8:20 בבוקר. מקום: תל אביב. אקדמאי. נשוי+2. ב7 השנים האחרונות אני תקוע מבחינה כלכלית . תחלופה גבוהה של מקומות תעסוקה(בתחום הייעוץ הפיננסי) תקופות של אבטלה וחוזר חלילה. המעגל החברתי גם בעייתי: תמיד אנשים שמתחברים אליי מנתקים איתי קשר לאחר תקופה קצרה. משהו, שלא הצלחתי להבין ,גורם להם לעשות סיבוב אחורה ולהתאדות. וזה משאיר לי צלקות נפשיות לזמן רב. אני מבקש שתנסה להתחקות במפת הלידה שלי איפה נמצאים המוקשים בתחומים שהזכרתי ?(האם מדובר על בעיה באישיות שלי? יותר מדי כריזמטי ונוקשה?אני ישיר מדי)? איזה מקצוע היית אתה מייעץ לי לעסוק בו ולהתפרנס בכבוד?תשובה: ובכן, מפת הלידה שלך מרתקת - ומורכבת מאוד, ונראה לי שאוכל לגעת בדברים רק ממש בראשי פרקים, מבחינת היכולת והמקום לנתח זאת לעומק.
 
השמש שלך (בעגול שחור) נמצאת במזל דגים הרגשי, בבית ה 11 שהוא בעצם הבית הקולקטיבי שלנו, וקשור למוסדות וארגונים. זהו בעצם המקום שבו אתה עשוי לחפש את זירת הפעולה שלך מבחינה מקצועית, עם מינון גבוה של יכולת ניתוח והבנה לדרך פעולתם של ארגונים ומוסדות שונים, ושתוף פעולה איתם בדרכים שונות, באופן פעולה לא אישי.
 
האופק שלך נמצא במזל טלה, מיקום שהוא מאוד שונה מהותית מדרכה העדינה והרגשית של השמש. הצורך החזק כאן הוא להיראות, להפגין נוכחות, להרשים, ולהיות במרכז העניינים. מרס (בעגול אדום) שליט האופק, נמצא ממש ממול, במזל עקרב, מיקום מעניין כשלעצמו – ומאוד לא קל. האופק הוא ביסוד האש, פתוח וישיר, אבל מרס במזל עקרב אינו ישיר: הוא פועל מתחת לפני השטח, אלוף בלאתר נקודות תורפה אצל הזולת, ופה ושם גם להשתמש בהן בחכמה – אך גם בעוקצנות. המרס הזה לא מאפשר בקלות לאנשים ממול לשכוח מי אתה, ולהראות שאתה נמצא בעצם בכל מקום: יש פה מפגן גבוה של יכולות: ראו אותי חביב וישיר, ראו אותי חכם ויודע, ראו איך אני משתנה ונמצא בכל מקום. אתה זקוק להרבה הערכה, אבל קשה לך שלא להיות במרכז בכל דרך אפשרית ולשחרר את המקום הזה, שעשוי לתת לזולת תחושה שאתה שואב אותו או ממנו, ולא מאפשר לו ספייס ומרחב פעולה. השילוב הזה של אש ומים כאן – ומימיו של העקרב הם מים שמתחת לפני השטח – יוצר לא מעט דרמות כדרך פעולה. אי אפשר שלא לחוש בנוכחותך, אבל גם אתה – אם תרצה או לא – מתעקש להזכיר אותה שוב ושוב, בעיקר כי יש כאן חוסר בטחון מסויים בדרך שבה אנשים אחרים מפרשים אותך, ואתה נזקק להראות להם איך פעלת, מה עשית, ואיך אתה שולט בכל אלמנט שבסביבה.
 
ואכן שליטה – זה שם המשחק כאן. האופק במזל טלה זקוק מאוד לשליטה ולהיות במרכז, וכשהוא בעקרב ממול הוא מודע מאוד לזולת ולצרכיו, ולא מאפשר לו ממש להרגיש נוח. משום כך אתה עלול להצטייר לאחרים כאדם אינטנסיבי מאוד וחסר שקט, ובעיקר כאדם שקשה להיות בשקט לידו. גם כשאתה אכן שקט אפשר ממש להרגיש את הנוכחות המסיבית הזו שפועלת מאחורי הקלעים, אוספת אינפורמציה, ומתעקשת להיות נוכחת בכל פעולה.
 
אפשר לומר שאתה עצמך מתבונן בך מבחוץ ובדרך פעולתך, ופעמים רבות משתמש בזולת גם כסוג של מראה להסתכלות הזו. אני חושב שאנשים לפעמים נדהמים ממידת החשיפה הזו שהם זוכים לה, ולא תמיד מרגישים בנוח, בו בזמן שאתה לא ממש מצליח להבין אותם, מהיותך עסוק מאוד בעצמך חווה ומשתף אותם בחוויה.
 
אלמנט משמעותי נוסף – ריכוז כוכבים בבית ה 12 של המפה. הבית הזה מייצג את תת המודע שלנו, ואת הקושי שלנו לקבל לגיטימציה לפעולות שלנו. כאן נוכל למצוא למשל את מרקורי (בעגול ירוק בהיר) כוכב התקשורת שלך שנמצא בעצם מאחורי הקלעים, ולא נראה על פני השטח. מרקורי הזה הוא בעיקר תחושתי מהיותו במזל דגים השייך ליסוד המים, ולא רק זאת – הוא גם בהילוך אחורי, אלמנט שגורם לך פעמים רבות להבין דברים רק בדיעבד, ולא כשהם קורים בשטח.
 
גם כאן, כל זה קורה דרך התקשורת שלך עם אנשים היא מקום שבו אתה לומד הרבה מאוד ממנו על עצמך, אבל גם משתף אחרים בתובנות האלה. נראה שלא קיבלת לגיטמציה להשתמש בתקשורת הזו בגילאים צעירים, והיית צריך להסתיר אותה, כמו גם להסתיר חלקים אחרים מזהותך הרגשית מאחורי הקלעים, ומכיון שלא קיבלת לגיטימציה להם נראה שחיי הרגש האמיתיים שלך התנהלו שם, בבדידות, עם עצמך. עכשיו כשאתה מנסה ליצור קשרים עם אנשים אתה חוזר באופן לא מודע למקום ההוא, הכואב והמיוסר משהו, שלא קיבל הכרה כזו או אחרת, והוא עצמו לא מאמין אפילו עכשיו שיכולים לקבל אותו כמות שהוא ולאהוב אותו. בעזרתו של מרס האסרטיבי הוא בוחן את אלה שמתקרבים שוב ושוב, מפגין מולם את היכולות שלו מצד אחד, אבל גם מעמיס לא מעט על התקשורת איתם, תקשורת שסוף סוף מוצאת דרך להגיח החוצה ולצאת לאור, ולא שמה לב שהעומס הרגשי הזה רק מרתיע אחרים לאורך זמן, ומביא איתו תחושת אי נוחות,למרות שדיפ דאון הם בהחלט יכולים לאהוב אותך ואפילו להעריך, אלא שאינם רואים את כל העומס שרק מחכה לצאת מהארון הסגור ההוא, ונבהלים שהוא באמת יוצא..
 
נושאים שמתאימים לך לעסוק בהם? יש מגוון, אבל המשותף להם חייב לחבר את מה שקורה מאחורי הקלעים עם מה שקורה לפניהם. יעוץ פיננסי הוא סביר, אבל גם הכסף במפת הלידה הזו הוא פועל יוצא של רגשות, ויעוץ רגשי – עם מינון גבוה יותר של מודעות אולי מצדך לחלקים הרגשיים שלך – היה יכול להיות ישיר יותר, אם תסכים לעשות עבודה על עצמך, להתעמת עם מינון גבוה של כעסים שעדיין נמצא שם ולא יצא עד כה, ולהתחיל להוציא דברים החוצה לעולם בצורה הרמונית.
 
ועדיין לא נגעתי בים של מרכיבים אחרים במפה כמו ונוס בטלה, הצמידות שלה לסטורן שמניחה מראש שיחסים תמיד יסתיימו באכזבה וכשהיא לא מגיעה היא דוחקת בה להגיע וגם יוצרת אותה, ועוד ועוד..
 
כאמור – זה רק על קצה המזלג, ואם תרצה – אני פה. אם לא, מאמין שבמעט שכתבתי יש גם מספיק כדי להתחיל לחפור בפנים, ולהוציא אותו אל פני השטח החוצה.. אפשר לעשות זאת בהצלחה, עם הרבה סבלנות והקשבה, ואם זה יעבוד - תוכל אפילו להצליח בגדול.

 
אז.. בהצלחה!

את תגובתו של השואל קיבלתי במייל:

תגובתי על התשובה:
 
ניתוח מעמיק ומקיף , במגבלות הזמן והמקום של המדור.
 
אין ספק, שהצלחת לעלות על שורשי "המוקשים" הקיימים בתחומים שהזכרתי. הגעת למימצאים מרשימים מאוד .
 
אני חושב שמעבר לכריזמה והיכולת האישית,  כפי שציינת, יש בי  גם סוג של עקשנות/אגו  ומתיחת גבולות מול אחרים שהם בסופו של חשבון מביאים ,כנראה, לתוצאת ההתנתקות ממני ברמה החברית.
 
מכל מקום תודה רבה ואני מקווה שהניצוץ שבי ידלק לטובה, בעיתוי הנכון , לקראת הטוב הצפוי למזל דגים בשנת 2010.
 
אני מסכים שתפרסם את תגובתי זו במדור שלך.  
 
 


שלום יאיר, אני פונה אליך בנושא הגעה לחופש כלכלי. נולדתי ב-12/1/1972 באילת, בשעה 23:30. אני נשואה ואמא לשתי בנות. כל חיי אני נאבקת עם המצב הכלכלי שלי. אני מרגישה תקועה מאד בנושא הזה, אני לא מצליחה לשחרר אותו, השמיכה שאני מתכסה בה קטנה מדי, מכסים מפה ונפתח משם. יש לי הרגשה שהתת-מודע שלי הוא זה שמעכב את הפתרון לעניין כי המודע שלי מאד רוצה להיות שופע בכסף. אודה מראש לעצתך. ג.


תשובה
: ובכן, מפת הלידה שלך מורכבת מאוד, בערך כמו ההתייחסות שלך לכסף, לחומר, ולמלה בטחון. למרות הכל, אנסה לענות כאן על קצה המזלג.
 
אחד הכוכבים המשפיעים ביותר במפת הלידה הזו הוא סטורן (בעגול שחור גדול). נראה שהוא שולח זויות לרוב הכוכבים במפה, סטורן הוא כוכב נוקשה וביקורתי, והוא בדרך כלל מסמל תחושה של חוסר, כדי שנוכל לעבוד על הדברים, ללמוד מהם,ולשפר מצב. אבל מיקומו של סטורן בבית השמיני, שהוא גם בית הלידה שלנו, מסמל תחושה של מחסור שמגיעה כבר מגילאים מאוד צעירים, אולי אפילו עוד לפני הלידה.
 
מכיון שמפת הלידה מסמלת יותר מכל מצב נתון בין שני בני זוג שהתוצאה הסופית שלו היא ילד, הילדה הזו נולדה לתוך מצב של מחסור רגשי כלשהו, ואולי גם מצוקה גדולה יותר. זה עשוי להראות מצד אחד על לידה ארוכה במיוחד ומסובכת, על תחושה שאינך באמת רצוי כשאתה מגיע לעולם, או על מחסור לא קטן בחום ואהבה בתקופה הראשונה של חייך, ואולי גם על חוסר מגע דווקא כשאת הזדקקת לו כל כך, בגילאים צעירים.
 
מכיון שהאופק שלך נמצא במזל מאזניים, ונוס (בעגול גדול ירוק בתחתית המפה) היא זו ששולטת על האופק והיא כוכב משמעותי מאוד במפה. ונוס מסמלת לא רק רגשות ונתינה במערכות יחסים אלא גם כספים, וכשהיא חוטפת זוית פעולה – בקו אדום – מסטורן הנוקשה, אנו רואים שמלווה אותך תחושה של בדידות אישית קשה, ושל אדם שעומד לבדו במערכה, קודם כל רגשית.
 
הבדידות הזו מגיעה ממש מהשנים הראשונות שלך, והזוית עם שבתאי מראה שהיא מתבטאת לא רק רגשית, אלא גם כסוג של מצוקה חומרית. המצוקה הזו מגיעה מצד אחד של שבתאי, הביקורת העצמית והשיפוט הנוקשה, שאומר בשקט עמוק בפנים שזה מה שמגיע לך, או יותר נכון – זה מה שמגיע למי שנשאר לבד, ואין לו אף אחד.
מהמקום הזה את גם בוחרת לך מערכות יחסים שכאלה, וגם דיאלוג השרדותי קשה עם העולם.
 
כן, השרדות היא מלה מאוד משמעותית במפה כזו, שיש בה עוצמות ויכולות רבות, אבל חוסר בלגיטימציה ליהנות מהבונוסים שלהן. נושא הכספים למשל, והמשאבים האישיים והחומריים בכלל, קשור לבית השני, שנפתח אצלך במזל עקרב. אבל פלוטו (מסומן בחץ ירוק), שליט העקרב נמצא בבית ה 12 של המפה – הבית שעוסק בדברים שלא קיבלו לגיטימציה ומסתתרים להם מתחת לפני השטח - , והוא מקשה עליך בגלל מיקומו זה לשחרר כעסים על אנשים מסויימים, לבטא רגשות אותנטיים שאת שומרת מאחורי הקלעים, ולומר בכנות מה את באמת חושבת על אנשים שיקרים או שהיו יקרים לך, למרות שעם ונוס שלך שבמזל דלי נדמה לעיתים שאת דווקא אומרת הכל..
 
פלוטו הוא השורד האולטימטיבי, אבל הוא מראה שאת הרגשות הקשים והאותנטיים את שומרת מאחורי הקלעים, וכלפי חוץ מראה את הצד ה'נחמד' שלך, את החיוך המאזנאי המקסים, את הפתיחות והאינטליגנציה, ולא את הפחד העמוק מאינטימיות אמיתית – למרות שנראה לך ההיפך, כמובן – או ממצבים של אמת וכנות ישירים באופן פרונטאליים.
 
אבל פלוטו לא רק שומר את הסודות מאחורי הקלעים – ויש כאן גם לא מעט סודות – אלא גם מעניש את מי שיוצא חוצץ, ואומר את מה שיש לו, או אפילו מעז להתנתק כשקשה לו. במקרים שכאלה פלוטו משאיר אותך בבדידות של הגולה במחתרת שמאחורי הקלעים, עם התחושה שהחיים עוברים ממש ליד, אבל לא נוגעים באסנס, במהות האמיתית שכל כך חשובה לך, ובעיקר לא נותנים לך לגעת במלה בטחון.
 
אלא שהפלירטוט הזה עם המלה בטחון הוא האישו מבחינתך: כשאת לא לבד ומאושרת,מגיע לך ליהנות ממנו.כשאת לבד ונאבקת, מגיע לך לשרוד,ולשרוד בלבד. כל חריגה מהמצב ההשרדותי מגיע דרך עונש סטורני או פלוטוני: אכזבה מחבר קרוב, אי יכולת לסגור אוברדראפט בגלל הוצאה גדולה מדי באופן לא מודע, וכו וכו. המעניין הוא שנוח לא עם העונשים האלה, כי כאמור את אלופת ההשרדות, מהסוג של הילדה המוכה שלא בוכה כדי שלא להראות את עוצמת הכאב. אבל את עם עצמך לא מבינה את עוצמת המעגל הסיזיפי הזה שאת נתונה בו, שמאפשר לך תנועה בכלוב צר מאוד, במסלול שנע בין שיפוט אישי נוקשה לבין השרדות ברמה הבסיסית, ורק שם מותר לך להתנהל מבחינה רגשית כמובן, ובאופן סמי מודע, כלומר מודע למחצה למהותו של הכלוב – כמו אדם תפוס גב שיש לו מסלול מאוד צר לנוע בו בלי כאבים – אבל לא מודע לשורש העניין, ולסיבה האמיתית.
 
סטורן הנוקשה הזה נמצא ממש מול הירח (בעגול אדום) שממול, וממש מחזיק אותו בצבת, כמו פרפר על סיכה, ולא נותן לו לנשום. הוא מונח גם תמידית כמו אבן על הלב, כשהשנים הראשונות ההן ואפילו הלידה מהוות מקום לא פתור ולא סגור, והן מושכות אותך למטה עד שתסגרי את המעגל ההוא לא במודעות שכלתנית ואינטליגנטית כמו שיש לך, אלא בחוויות עומק רגשיות, לעיתים אפילו ללא מלים, אבל עם הרבה אומץ ואמון שיביאו אותך עד למיצוי החוויה, ולא ישאירו אותך על הסף שוב ושוב, כמו עכשיו.
 
אגע רק בקצור בשאר הכוכבים שסימנתי כדי תקצר היריעה: אורנוס (בעגול כחול) שנמצא בבית הראשון ומסמל את השונות שאת מרגישה כבר מגיל צעיר מול הסביבה ובהמשך גם נוכחות חזקה ופורצת דרך לאחרים אך לא לעצמך, מרס במזל טלה (בעגול אדום) שזקוק לסיפוקים מיידיים והוכחות בשטח ומתקשה בתהליכים ארוכים שעשויים להביא אותו להצלחה, ומול אורנוס יוצר וחווה גם ניתוקים בשרשרת הפעולה והעשייה בכלל, והצמידות הרומנטית שמקשה על ראיית הדברים כפי שהם בין הירח ונפטון (בעגול אדום) – כל אלה זקוקים להרבה מלים גם הם, ותקצר היריעה, כאמור.
 
אבל כן אתעכב על שני אלמנטים שמתרחשים עכשיו: פלוטו בשמים עכשיו (בעגול ירוק קטן בתחתית המפה) נמצא ממש על מרקורי כוכב התקשורת שלך (מסומן בחץ שחור) ומראה שממש עכשיו את נמצאת במרכזו של תהליך עומק התחדשותי וזה בדיוק הזמן לטפול עומק שכזה שאולי יחבר אותך מחדש אל הדברים החשובים באמת שממתינים מתחת לפני השטח, והאלמנט השני – סטורן עכשיו בשמים (בעגול ירוק קטן בצד שמאל) ממש על פלוטו, מראה שהשנה הקרובה תביא את התהליך הזה לשיא מבחינת הקושי והמצוקה הכספית, אבל דווקא בשנה כזו הוא יכריח אותך לעשות משהו כדי לשפר זאת, וכמו סטורן – יעשה זאת בדרך הקשה אך מלמדת..
 
זו מפה מאוד לא פשוטה, שבה נושא הכספים קשור בעיקר לבטחון הרגשי שלא חווית בגילאים צעירים ואפילו בזמן ינקות ואפילו בלידה, וזה האישו מבחינתי. אם תרצי לדעת יותר – אני כאן, ואם זה ישמש אותך כדרך ראשונית וחץ שמוביל לדרך חדשה שממנה תתבוני על הדברים ומשם גם תתחילי לפרום את החוט ההוא שהפך לקשר ופלונטר במשך השנים – כי אז כל הטכסט הארוך הזה מבחינתי היה שווה..:-)
 
בהצלחה!

תגובת השואלת שהתקבלה במייל: 

פרטי הפניה:

שם הפונה: ג.
מספר טלפון:  
כתובת דואר אלקטרוני: galit@kituv.com
הודעה: אמאל'ה, זאת המילה שפרצה כמעט מפי (והיתה פורצת לולא בתי הישנה בחדר הסמוך).
במקרה נכנסתי לחלק של השאלות והתשובות וגיליתי שענית לי על השאלה. ידיי עדיין רועדות, וגרוני מלא בדמעות שאני מאד רוצה להוציא החוצה. כל כך נכונים הדברים שכתבת יאיר. ואני באמת לא יודעת מאיפה להתחיל לפתור את הפלונתר הזה. כפי שכבר התבטאתי בעבר בפני כמה אנשים אני מרגישה תקועה, לא מצליחה להתקדם. אוף, יש לי מיליון דברים להגיד אבל המילים נראות לי כל כך חלשות. הדברים שכתבת נכונים אחד לאחד. תודה רבה רבה.
האם תוכל לעזור לי לפתור את הפלונתר?

תודה על כל מה שכתבת עד עכשיו.
גלית.
This Email was sent at 22/11/2009 10:20:43


לג. הצעתי לעבוד על הנושא בדמיון מודרך, בתהליך שפיתחתי (כתבתי על זה מעט בחלון ההודעות הנגללות באתר), ואנחנו בדיאלוג בנושא. 
 
שאלה: שלום יאיר,גם אני בעניין הזוגיות. נולדתי ב 24.06.73, בשעה 11:30 בבוקר באסף הרופא. אני מרגישה שאני במהות שלי זוגית ובכל זאת זה לא קורה... וכבר הרבה מאוד זמן. משהו לא משוחרר, לא זורם עם החיים שלי. הייתי אצל כל מיני מטפלים, כאלו ואחרים. ההתקדמות היא מאוד איטית. מה קורה עם הנשמה שלי? האם היא "קשורה"? זה ברור לי שאני יוצרת את כל העיכובים הללו מתוך התת מודע. כי המודע שלי רוצה לחיות בשמחה , לחיות בזוגיות, באהבה. אשמח לעזרתך. מה אתה רואה? תודה, ש.

תשובה: ובכן, זו מפה מורכבת מאוד, ואפילו קצה המזלג שאכתוב עליו הוא מזלג לא קטן.. נתחיל מה'אני האמיתי' שלך, שהוא השמש שצמודה לסטורן (בעגול ירוק כהה) שנמצאת במזל סרטן, ביחד עם ונוס (בעגול אפור) שעוסקת בזוגיות ונתינה וקשורה לנשיות הפרטית שלך, ומרקורי (בחץ ורוד, לידה) כוכב התקשורת – כל שלושת אלה נמצאים במזל סרטן העדין והרגיש,המופנם, והזקוק להרבה חום ובטחון כדי להפתח. השמש אף צמודה לסטורן הנוקשה, אלמנט שמגביר את הצורך הזה בבטחון ובחיזוק, ומראה על קושי מסויים בעיקר בגילאים צעירים, לצאת החוצה מהקונכיה.

אמה מה – הירח (בחץ כחול) שליט מזל הסרטן ו בעצם זה שמייצג אותו בעולם, נמצא ב..מזל טלה האסרטיבי, ששונה לגמרי באופיו וברוחו ממזל סרטן העדין. זהו ירח אנרגטי מאוד, ילדי ואפילו שובב, והוא אומר – תנו לי אקשן! כבר כאן אנו רואים כאילו שתי דמויות שונות בתוכך:האחת עדינה וזקוקה להגנה, והשניה – אסרטיבית, תחרותית, ובעיקר עצמאית מאוד, ולא זקוקה לאף אחד.

אם נזכור שהשמש מייצגת את דמות האב, והירח מייצג את דמות האם, אפשר לומר שהקונפליקט מתחיל בעצם בחווייה שלך את שתי הדמויות האלה בחייך, ומכאן גם בבניית המודל הזוגי הבסיסי שלך שאומר – הגבר הוא מופנם ורגיש, האשה אסרטיבית וילדית, ויש קונפליקט ביניהם. את הקונספט הזה – את מביאה למערכות היחסים שלך.

אבל זו רק ההתחלה.. הירח המשמעותי הזה יוצר שתי זויות פעולה מאוד משמעותיות לכוכבים פלוטו (בעגול אדום) ואורנוס (בעגול כחול), שכל אחת מהן סותרת את השניה, וגם מביאה איתה כוחות נוספים למערכה. פלוטו הוא כוכב כוחני ויצרי מאוד, וכשהוא מול הירח הוא עוסק בשליטה על מקורות הרגש הבסיסיים (יצריות, כעסים, עומקים) ועל הקושי לבטא אותן מול דמויות מסויימות (דמות האם?) ובחיי הרגש בכלל, בעוד אורנוס הוא כוכב תזזיתי שעוסק בעיקר בשינויים וניתוקים, ובזוית מול הירח הוא מביא למערכת קושי לבנות משהו שיש בו חום ובטחון מבלי לרצות ולהתנתק ממנו.

שתי הזויות האלה קשורות לדמות האם, שהירח מסמל, חוויות שהיא עברה, ואולי בעצם מסמלות את ה'אני מאמין' שלה בחיים. אם נוסיף לכך את העובדה ששני הכוכבים האלה נמצאים בבית הראשון שלך, אותו בית שמסמל יותר מכל את חווית ה'אני' שלך ואת מה שאת מקרינה לעולם, אפשר לומר שברגע שאת נכנסת למערכת יחסים כלשהי, משהו משתנה בצורך הבסיסי שלך בשמחה זוגיות ואהבה כפי שכתבת, והרבה פחדים נכנסים למערכת: פחד מהיעלמות בתוך המערכת, פחד מדחייה, ופחד מניתוקים ושינויים. מתחת להם מסתתר גם רצון חזק בעצמאות אישית כי רק שם את מרגישה שאת שולטת בחייך, והפחד שלך מאיבוד השליטה הזו חזק יותר מהצורך להתמסר לאהבה ולשמחה שרצית, ובכך גם להיחשף לעובדה שאת עלולה להפגע מאוד מהאפשרות שהם יעלמו, ותשארי חשופה.
אם נוסיף לכך את זוית המתח בין נפטון (בעגול כחול) המטשטש ומערפל לבין השמש, נבין שאת גם מתקשה לראות נתינה ומערכות יחסים בכלל כמו שהן, ועלולה לעשות אידיאליזציה שלהן מתוך מקום של פנטזיה אין הן צריכות להיות בדמיון, יותר מאשר לפגוש אותן כפי שהן במציאות, גם בגלל הקושי לראות את הצד הפחות 'נחמד' של הדברים, שמתרחש לו מתחת לפני השטח. בקיצור – יש מקום לעבודת עומק רצינית במפה הזו ובעיקר בחייך שלך, לדעתי, על מנת שתוכלי להעלות את הפחדים – שחלקם אגב לא ממש קשורים אליך אלא יותר לאמך – ולפגוש אותם פנים אל פנים, ואז להתמודד איתם, ולהפוך אותם למשהו שהוא חלק מהחיים ולא גדול מהם, ובעיקר כזה שלא יפריע לך להתמסר לאהבה ולשמחה כפי שרצית, ללא חשש. זה בהחלט אפשרי.

וכל זה, כאמור, על קצה המזלג... אחרי הכל, יש דברים שאפשר לפגוש רק בפגישת עומק אישית, כדי להבין את מורכבותם ומה הם מסמלים מעבר לקונפליקט הבסיסי.

אז.. בהצלחה!
 
 
שלום יאיר. נולדתי בתאריך ה 6.11.79 בשעה 11:25 בפתח תקווה. כל חיי היו לי קשרים בעייתיים בזוגיות.בחמש שנים האחרונות אני ללא זוגיות בכלל, אולי קשר קצר שהסתיים אחרי חודש וקצת..אני מנסה המון דרכים להיכרויות, דרך אינטרנט, חברים ומשפחה שמכירים וכו'. השאלה שלי היא: מאיפה ה"בעיתיות" הזאת מגיעה (אני יודעת שלוקח לי המון זמן שמישהו "יעשה לי את זה"), מה הדרכים שמומלץ לי להכיר מישהו, ומתי הפונטציאל לכך?תשובה: ובכן, אנסה לגעת בקצרה בנקודות שאכן מעכבות אותך, ולתת לך חומר למחשבה. ראשית, האופק שלך, הדרך שבה את מציגה את עצמך לעולם, נמצא במזל גדי הביקורתי והמופנם. זהו מיקום שיפוטי ודורשני, בעיקר כלפי עצמך, שאומר שהעולם הוא מקום קשוח וקר, ואדם לא אמור להראות את רגשותיו כדי שלא יפגעו בו, למרות שמן הסתם יפגע בכל מקרה. בגילאים מאוחרים לעומת זאת, השיפוט יורד, וככל שהזמן עובר הדרך שבה את מקבלת את עצמך כפי שאת, הופכת להיות קלה יותר ונעימה יותר.
 
כוכב סטורן הנוקשה (בעגול ירוק) שליט האופק במזל גדי נמצא במזל בתולה, ומראה שפילוסופיית החיים שלך – נושא הבית התשיעי שבו הוא נמצא – קשורה גם היא להשרדות נוקשה בעולם אכזר, וגם כאן – מינון השיפוט והביקורת גבוה, בעיקר כשהוא יוצר זוית של עימות עם הירח (בעיגול כחול) הרגשני שנמצא בסוף מזל דגים. הירח מסמל את הנפש, שמרגישה שכובד העולם בדמותו של סטורן שממול רובץ עליה, מכביד עליה, ודורש ממנה משמעת קשיחות וגבולות מוגדרים, ובעיקר – תוצאות מעשיות בשטח. אפשר לומר שיש כאן צד מבוגר שבתוכך שדורש מהצד הרך והרגשי להתקשח, להפגין בגרות ויעילות, ולא להתבכיין ולרחם על עצמו: אלה החיים – וזה מה יש, אומר סטורן, ומחכה בסבלנות עם הסרגל ביד למבחן התוצאה, ולא לביטוי רגשי רך.
 
צמידות (בעגול שחור) בין ונוס הרגשית, שמסמלת נתינה קבלה ומערכות יחסים, נמצאת במזל עקרב העמוק והיצרי, לבין כוכב אורנוס התזזיתי, עושה גם היא חיים לא קלים, בעיקר חיי הרגש. ונוס הזו זקוקה מאוד לעומק רגשי ומחוייבות עמוקה, אבל קרבתו של אורנוס מקשה על התחברות לאינטימיות עמוקה מדי לאורך זמן שמעט מאיימת בחשיפת יתר, ומשאירה אותך שוב ושוב בתחושה של ננטשת בשיא הקרבה כשאת באמת מרגישה שאת נחשפת, כשאת לא מבינה שאת היא זו שבעצם נוטשת כשאת לא מאמינה שבאמת הקרבה הזו אפשרית, ובוחרת לשם כך פרטנרים מסוג מאוד ספציפי שמאויימים בקלות מבחינה רגשית, ושעוזבים ברגע הקריטי, או שאת היא זו שנוטשת אחרי שהם אלה שמפגינים רגשות, כדי לא ליצור מצב של תלות רגשית בזולת, שעלולה להביא איתה נטישה בהמשך. נטוש לפני שינטשו אותך, אומר הלב, ופשוט לא סומך על מצבים של אינטימיות ארוכת טווח, ולא לוקח צ'אנס.
 
אם נוסיף לכך את מיקומו של מרס (בעגול אדום) בזוית פעולה לונוס ולאורנוס, נבין שוב שהבחירות שלך בגברים שאצלם נושא האגו ונושא הפחד ממחוייבות משמעותיים במיוחד, נבין שבאופן לא מודע הבחירות שלך נעשות כדי שאת עצמך לא תקחי אחריות ובאמת תהיי שם, עבורם או עבור עצמך, כי הפחד מנטישה ומדחייה הוא גדול מדי. עדיף להיות לבד, אומר הלב, מאשר שינטשו אותי, ובכך הוא קודם כל נוטש את עצמו, או בוחר גברים בלתי אפשריים לקשר כדי שהם יעשו כביכול את העבודה, והוא, הלב, יצא בסדר מהעניין.
 
נוסיף לכך את מרקורי כוכב התקשורת במזל קשת (בחץ אדום) שכביכול לא קשור לעניין, שעשוי להפגין קלילות וזרימה בניגוד מוחלט לרגשות העמוקים והכבדים שבפנים, ונראה שהשדר שלך לעיתים בקשרים כלפי חוץ שונה מאוד ממה שאת מרגישה בפנים, וכך קשה לנחש את מה שעובר עליך, ולפעול בהתאם.
 
מעברו של פלוטו למזל גדי בשנה האחרונה מתחיל לפתוח דברים לעומק, אבל המלאכה עדיין רבה. השאלה אינה מתי תהיה לך זוגיות, אלא מתי תעשי עבודת עומק ותהיי מוכנה לפגוש את הפחדים שלך ממנה כדי להפטר מהם סוף סוף, ובאמת לפתוח את הלב. פלוטו יעזור לך בכך בשנים הקרובות, אבל הוא לא יוכל לעשות את העבודה עבורך: את היא זו שתצטרכי לצעוד באומץ פנימה, לקחת אחריות, ולקבל החלטות משמעותיות בתקופה הקרובה, אם את רוצה שדברים ישתנו: זה לא יקרה מעצמו. מצד שני, ברגע שתקבלי את ההחלטות הנ'ל, הכל באמת הופך בר שינוי, ובגדול.
 
 
בהצלחה! 


תגובת השואלת:
 דבר ראשון אני מאד מודה ומעריכה את תגובתך על שאלתי באתרך.

אין ספק שנגעת בנקודות בעייתיות באופיי, שהנני מודעת לגביהן, ובאמת משתדלת לעבוד על זה.

הקשרים הזוגיים שלי תמיד היו (כשהיו...) עם כאלה שאין סיכוי שהם יחזיקו מעמד לאורך זמן, ותמיד ידעתי שזה יגמר יום אחד.

בחלק מהקשרים שלי אכן הייתי זאת שנטשו אותה, אחרי שנתתי השקעתי ונחשפתי (והחשיפה כמה היא קשה לי..), ומתוך החוויות האלה ישנה את התחושה שעם קשרים כאלה עדיף להיות לבד.

היום אני מודעת יותר לדברים ומחפשת גברים רציניים יותר....ולכן ההמתנה הארוכה לזוגיות....כי באמת איפה הם??? :)

תודה על שהדלקת אצלי נקודות מבט נוספות, אני בהחלט אתמקד בהן.

 


,


יאיר שלום. נולדתי בתאריך 16/12/1977 בשעה 1:30 אינני עובדת וחשבתי להרשם ללימודים. אני לא יודעת מה מתאים לי ללמוד חשבתי על שלושה תחומים: חינוך לגיל הרך, תרפיה או רפואה אלטרנטיבית מה הכי יתאים לי?


תשובה: ובכן, ראשית אפשר לראות קונפליקט בסיסי בין הצורך שלך בלימודים גבוהים והתפתחות אישית הזקוקים לסיפוקים מיידיים – מקבץ הכוכבים (מסומן בעגול אדום) במזל קשת, לבין היכולת לדגור ולהשקיע כשהאופק הוא במזל שור, אבל גם ונוס שליטת האופק במזל קשת, מה ששוב מדגיש צורך בלימודים קצרים יותר מהרגיל

אלמנט שני – הירח במזל דגים (בעגול כחול) מסמל את הצורך שלך בהבנות עומק למיניהן, ובגישה לתת המודע. זוית שהוא יוצר עם ונוס במזל קשת מסמלת את הקונפליקט בין הרצון להעמיק פנימה כמה שיותר, לבין הרצון לרוץ ולשרוף שטח.
 
מרקורי כוכב התקשורת שלך לעומת זאת נמצא במזל גדי (בעגול ירוק), אלמנט שמביא איתו יכולת להעמיק, להתמקד בתהליכי לימוד ארוכים ולקחת אחריות רבה. ברם אולם מרקורי נמצא בהילוך אחורי, מה שאומר שאת עלולה להתקשות בללמוד דברים באופן קונבנציונלי ורגיל אלא חייבת ללמוד הכל בדרך שלך, לפי האינטואיציה שלך, ולא תמיד עם מסגרת הפעולה שמתאימה לך, שגם כאן מראה על קונפליקט בין מה שיש לבין הצורך לעשות דברים בדרך שלך, על כל המשתמע.
 
משלים את הקונפליקט הזה כוכב אורנוס (מסומן בחץ כחול) התזזיתי, שנמצא בזוית פעולה לכוכב מרס (בחץ אדום) השוהה במזל אריה, מה שיוצר שוב חוסר שקט פנימי בולט, ורצון לראות תוצאות של עבודה כאן – ועכשיו. משלים את הקונפליקט הזה פלוטו (בעגול שחור) בזוית של מתח לירח, הנפש, זוית שמביאה איתה גם רצון להעמיק פנימה ולדעת יותר וגם רצון להגיע לעמדת כוח משמעותית שתעזור לתדמית שלך, ולצורך הזה לטפל ולהבין – לקבל גם הכרה בעולם.
 
אם נחבר את הכל, נראה שהתשובה אינה פשוטה. חינוך לגיל הרך עשוי להביא איתו אכן סיפוק לא קטן, אבל חוסר הסבלנות שלך לאורך זמן עלול לגרום לך להרגיש שזה לא בשבילך, חוסר סבלנות שכנראה רק כשתהיי בתוך התהליך תראי ותרגישי.
 
נושא התרפיה נמצא כאן חזק בצורך לטפל ולהעמיק, אבל גם כאן – תהליכי עומק ארוכים עלולים לשבור את רוחך. מצד שני, תרפיה הקשורה לתנועה למשל – כמו דאנס תרפי לדוגמא – עשויה בהחלט להתאים, כי היא משלבת את הצורך בעומק ומשמעות עם הצורך בתנועה ושחרור לחצים.
 
נושא הרפואה האלטרנטיבית הוא גדול ורחב אופקים, אבל דווקא כאן את עשויה למצוא את התשובה. אם תעסקי בנושא מתוך הרפואה הזו שבבסיסו אלמנט המחבר גוף ונפש - שהוא בעצם ביסוד כל הרפואה האלטרנטיבית שאני מכיר (החל משיאצו וכלה בשיטת גרינברג) - אני חושב שתוכלי למצוא שם את הסיפוק, כיון שהוא עובד בדיוק על הצורך במפת הלידה שלך לעבוד על השוני בין צרכי הגוף לצרכי הנפש אצלך, מה גם שהלימודים יחסית קצרים בנושאים אלה, ואפשר לראות מהר יחסית את התוצאות בשטח.
 
בכל מקרה – בהצלחה!
 
 

 
שלום יאיר, נולדתי בתאריך 9.9.72 בשעה 12:50 פ"ת. מעולם לא היתה לי מערכת זוגית רצינית. חוויתי מערכות שהותירו אותי מאוכזבת, חלקן אפילו הסתיימו לפני שהתחילו. מרגישה שדברים בחיים קורים לי מאוד לאט. האם צפויה לי זוגיות? כיצד עלי לפעול בתחום זה? בברכה ובתודה.


 


תשובה
: ראשית, אומר כמו תמיד שהניתוח שלי – כמו גם העצות של איך לשנות דברים, הם על קצה המזלג בלבד – יותר מזה קשה לתת בכמה שורות באינטרנט. פגישת עומק תראה את כל התמונה כמו גם דרכים לצאת מהקשיים שלה, אבל אפשר בהחלט לגעת בכמה מרכיבים.
 
ובכן, אכזבה היא אכן מלה שכיחה במפת הלידה הזו. כוכב סטורן (מסומן בחץ כחול) הנוקשה יושב ממש מול האופק, מתבונן בכל פרט ופרט בחיי אלה שאת בוחרת, ולא עושה להם חיים קלים עם שבט הביקורת שלנו. אם נוסיף לכך את שני הקוטרים שיושבים למעלה על המרפסת, השמש ומרס (בעיגול אדום) במזל בתולה שמעבירים עמוק בפנים מינון גבוה של ביקורתיות בעצמם, כולל מרקורי כוכב התקשורת (בחץ אדום) שגם הוא שם, נבין שיש שופט מאוד חמור עמוק בפנים, שמחפש את אותה מלה נדירה שנקראת – שלמות.
 
חיפוש השלמות הזה הוא רק תירוץ בדרך כלל לפחד שמסתתר מאחורי הקלעים להתמסר לאדם ה'לא ראוי', ולהמשך לחפש את ה'אדם הנכון'. ואכן, כבר מילדות מלעיטים אותנו בדרך כלל בסיפורים על הגבר הנכון או האשה הנכונה, הנפש התאומה ועוד סיפורים מסיפורים שונים, ולא מספרים לנו את האמת: שזוגיות היא מראש אוסף של חלקים שאין סיכוי שכולם יתאימו, ורק מאמץ הכולל פשרות תובנות עומק והרבה אורך רוח באמת מאפשר לה להתרחש בצורה טובה, כשאנחנו מבינים את העובדה הזו, ושמים את סיפורי המעשיות בצד.
 
אל הצורך בשלמות שאנו פוגשים פה במפה, מצטרף גם האופק במזל קשת ויופיטר השליט שנמצא בבית הראשון במזל הזה, שמשמעותו העיקרית – הרצון לחופש ומרחבים. הקונפליקט בין הצורך בשלמות ובמסגרת (סטורן) לבין הצורך בחופש יוצר דילמות שלא נגמרות, שמותירות אותך כמעט תמיד מאוכזבת או לא מרוצה: פעמים רבות תמצאי שהפרטנר עצמו הוא זה שאינו מרוצה ומאוד ביקורתי, ויהיו גם פעמים שהוא יהיה חופשי ועצמאי – ואת תהיי זו שתמצאי בו לא מעט פגמים, או תנסי לאלף אותו כדי שיתאים למסגרת.
 
נוסיף לכך שלישיה נוספת – פלוטו הכוחני ואורנוס התזזיתי כשביניהם הירח למעלה במזל מאזניים (בעיגול שחור) וקיבלנו גם אפקט של שעמום מהיר וחוסר שקט, שאוהב סיפוקים מיידיים ומגיב בחוסר סבלנות כשהם לא מגיעים. זהו אפקט 'ילדי' למדי, ששונא פשרות, בדיוק כמו ונוס האריסטוקרטית במזל אריה (בעגול כחול) ותחושת הנסיכה עם הדם הכחול, שלא רוצה להתפשר על מי שאינו נסיך אמיתי כמוה, שראוי לה כערכה.

נוסיף לכך את כירון (בעגול צהוב) שזוית העימות שלו עם הירח ממול מרמזת על אפשרות של כאב או פגיעה ביחסים. יתכן שהחלק הזה מגיע דווקא מדמות האם שחוותה אותם, ובאופן לא מודע מעבירה לך את האינפורמציה הרגשית הזו מבלי שתהיי גם את עצמך מודעת לה: כשאת הופכת להיות אשה ואם - ירח - את עלולה לסבול כאב, אומרת זוית העימות הזו, ותת המודע אכן מציית, ו..נמנע.
 
לא פלא שהכל קורה לאט: ההתפתחות הרגשית ומתן האפשרות לאדם אחר להכנס לשם איטית מאוד, ולוקח הרבה זמן לצירוף הזה של הנסיכה והשופט להבין שאו ט וטו הם באמת ישארו לבד בסופו של דבר, מבלי למצוא אפילו מישהו לקטר עליו כמו שצריך..
 
מה עושים? ושוב, על קצה המזלג - קודם כל עושים: יוזמים, נפגשים כמה שיותר, ובעיקר – מחליטים שמורידים עד כמה שאפשר את מפלס הביקורת הקשה הזה כולל התחושה של 'זהו גורלי', מאפשרים לחיים – ולגברים - להכנס פנימה אל תוך הפריים בלי שום תנאים מוקדמים, ומתחילים לפגוש את הפחד שמתחת לביקורת שבעצם לא יודע איך באמת לפגוש אדם אחר מבלי להבלע בתוך הקשר, ולאבד את עצמו. כן, זה אפשרי, אבל.. עם ראש צלול ובעיקר – גישה כנה שלא עושה לעצמה הנחות, ולא מיפה דברים.
 
בהצלחה!


* השואלת שלחה כמה שעות אחר פרסום השאלה תגובה במייל, והרשתה לי לפרסם את תגובתה.


יאיר שלום,
לא היה לי ספק שלא תטעה. אמת. כל הדברים שהעלת כ"כ מדויקים ונכונים, עד כדי כך שזה גרם לי להתרגשות. תודה על שענית והתייחסת. רק הזמן גורם לתובנות שהגעתי אליהם - עד כמה אני אוהבת את החופש שלי, אבל זקוקה לאהבה חזקה (עושה מבחני אופי לגברים) רק כדי להוכיח לעצמי שטוב לי עם הלבד (כי אני פוחדת להיפגע). מקווה שיהיה לי חבר אמיתי ושותף לחיים. אני לוקחת את העצות שלך ומאמצת אותן בחום.

אשמח להגיע לייעוץ. אשמח לשמוע פרטים. אצור עמך קשר.
בברכה חמה. 

ד.


 
יאיר היקר. אני שלי ילידת 1975 בתאריך 12.2 בשעה 09.00 גרושה כ3 שנים ואמא ל3 ילדים שאלתי היא האם צפויה לי זוגיות אמיתית בזמן הקרוב? כבר כמעט מיואשת.תשובה: ובכן, אני רוצה להשתמש בשאלה הזו כתשובה לכל אלה ששולחות לי שאלות שמתחילות במלים 'האם צפויה לי'... יקירותי, מה שצפוי לכם הוא פירות של יזמה ועשייה בתחומים שחשובים לכן, ונושא הזוגיות הוא אחד החשובים שבהם עבור כולנו. אלא שיזמה היא לא רק דרך מעשית להכיר גברים, אלא גם דרך להתבונן עמוק פנימה ולראות מהו חלקכן אתן בעצם העובדה שאין לכן זוגיות. האמנם עשיתם הכל לשם כך, מבפנים ומבחוץ, וכל מה שנשאר זה להסתכל בלוח השנה ולראות מתי היא תגיע, כמו חבילה מאמריקה? מהו החלק שלכם בכך שאין לכן עכשיו את אותה מערכת יחסים זוגית שאתן כל כך מייחלות לה?
 
במפת הלידה הזו למשל, אנו מסתכלים באשה משימתית מאוד, שבן הזוג העתידי שירצה להתקרב אליה, יצטרך לעבור כמה וכמה מכשולים. השמש (בעגול שחור) נמצאת במזל דלי השכלתני והאינטליגנטי, שאינו רגשני ורך יותר מדי, יש לומר, מה שאומר שהוא צריך להגיע מהשכל – חסר לו שלא! – ומהראש, ולא ממש מהלב.
 
האופק במזל טלה מראה שיש לו פה עניין עם לוחמת, לטוב ולרע. אצל הלוחמת כל אקט שקשור ליחסים לרגשות ובכלל לדיאלוג עם העולם, קשור לסוג של קרב – זה לפחות חלק ממה שהיא מציגה כלפי חוץ, למרות שבפנים התמונה שונה.
 
כוכב מרס – שאחראי על הדרייב שלנו - (בעגול צהוב) מאוד משמעותי כאן, כיון שהוא שליט האופק. ראשית, הוא נמצא במזל גדי המשימתי והנוקשה, והוא לא אוהב לבזבז זמן על שטויות. יש משימה – וצריך לבצע אותה! הוא גם נמצא מול סטורן (בחץ ירוק) הנוקשה שהוא שליט מזל הגדי, מה שאומר שכבר היו לו לא מעט אכזבות ביחסים, והוא מרגיש לבד. ברם אולם.. המרס הזה, שנמצא הכי גבוה במפה, מעביר את הפרטנרים מבחנים לא קטנים, לפני שבכלל יתיר לנושא הזוגיות להגיע. הוא גם מראה לנו איזה אנשים נכנסים לכאן כפוטנציאליים לזוגיות: אחראים, ממוקדים, נוקשים ומשימתיים, ובעיקר לא תקשורתיים במיוחד (סטורן). מן סלעים שכאלה, שצריך לפצח אותם לעומק כדי להוציא מהם את הלחלוחית הרומנטית.. אוף.
 
הירח – הנפש - (בחץ אדום) וונוס –שאחראית על נתינה ורגשות - ויופיטר (בעגול אדום) לעומת זאת של השואלת נמצאים במזל דגים העדין, וגם בזוית קשה לנפטון (בעגול כחול) הרגשני, מה שאומר שהיא רומנטית ללא תקנה, אבל מתקשה להבחין במה שהיא מקרינה או במה שהיא בוחרת לזוגיות כדי לשים לעצמה רגלים: עם הזוית הזו של הירח וונוס היא לא רואה ממטר אלא את הרגשות שלה, הרומנטיקה שלה, והפנטזיות שלה.. אלא שאת כל אלה היא רוצה, כמו שכבר הזכרתי קודם, בדיוק מהגברים הנוקשים האלה שלא יכולים לתת אותה. אין ברירה: היא נידונה להיות איתן, עם הפנטזיות, לבדה (מן הסתם בגלל החוסר שלהן גם התגרשה בעבר) ולא מצליחה להביא לידי ביטוי את מה שהיא מרגישה בפנים למה שהיא מקרינה כלפי חוץ, ובנוסף – גם בוחרת – כשזה כבר קורה סוף סוף – בגברים נוקשים שלא מסתדרים עם הרכות הפנימית שלה, כיון שהתשדורת החיצונית שלה שונה לגמרי ממה שיש בפנים, אלא שהיא מצפה שיקלטו אותה כפי שהיא ללא מאמץ, ומאוד מתאכזבת כשהיא לא מגיעה..
 
זו מפה של אשה שעובדת קשה בחייה, ומן הסתם רואה גם בזוגיות וביחסים עבודה קשה, ופוחדת בעצם להתמסר עד הסוף, ולכן לדעתי יוצאת ידי חובתה בכך שהיא עושה תנועות סמליות ויוצרת מצבים תיאורטיים בלבד של היכרויות וקרבה, אבל בפועל – מפחדת משני אלה מאוד, ומעדיפה דיפ דיפ אינסייד – למצוא את הלא מתאימים, ופשוט להיות לבד.. אלא שכאן קשה לה, והיא כן רוצה מישהו. אולם בלי עבודה אישית, והבנה עמוק בפנים עד כמה לא רק הבחירות שלה אינן נכונות אלא גם מה שהיא משדרת ולמי, הדרך ארוכה, ותמשיך להיות ארוכה.
 
כוכב יופיטר יכנס בינואר למזל דגים ויביא איתו כמה וכמה היכרויות חדשות ומעניינות, ברם אולם אם הדלת לא תהיה פתוחה, ורק הלב יצפה מבלי תשדורת רגשית הולמת כלפי חוץ ובחירת אנשים שבאמת מתאימים לזוגיות ורכים כמוה מבפנים – זה שוב יהיה נידון לכשלון. סורי.
 
אז.. בהצלחה!
 
שלום יאיר, אולי תוכל לפקוח עיני? אני ילידת 25.3.68 בשעות הבוקר (7) רווקה. לפני שלושה חודשים עמדתי להתחתן עם בחור שתאריך לידתו 15.9.64 זה הקשר היחיד המשמעותי שהיה לי בחיי. חודש לפני החתונה הוא החליט לבטל הכל . מה יש במזלי שלא הולך לי בזוגיות וגם כשאני מאוד מתאמצת להבליג להתפשר לאהוב למרות הכל זה מתפוצץ לי בפנים. (הקשר בינינו כמובן נגמר כלא היה). מה קורה שם בכוכבים בכל שנוגע לזוגיות ולי?
תשובה:
ובכן, אפשר לומר שיש כמה דברים שמקשים על העניין. ראשית, השמש (מסומנת בחץ שחור), ה'אני האמיתי', צמודה לסטורן הנוקשה (השנים בעגול שחור) בבית ה 12, בית הפחדים והפחד ממימוש. זהו מיקום שמראה על קושי מסויים בתקשורת עם האב, ומיקומו של כוכב מרס (בעגול אדום) גם הוא כאן מראה גם על קושי מסויים בתקשורת עם גברים בכלל. נראה שהעולם הגברי זר ומוזר לך, ואין לך תקשורת ישירה איתו ועם מה שהוא מייצג. זוית של מתח בין השמש לכוכב אורנוס האחראי על ניתוקים ושינויים (בחץ כחול) מראה על ריחוק מסויים, ואולי גם באופן לא מודע הקרנת המתח הזה החוצה. זוית של מתח בין מרס לבין נפטון הרגשני (בעגול ירוק) מראה על קושי מסויים לבטא כעסים ורגשות תסכול, ולהיות 'אמיתית' בכל מה שקשור לביטוי רגשי אותנטי.
 
הירח, אותו כוכב האחראי על מה שנקרא על הצד הנשי, ומסמל גם חיים משותפים, נמצא אמנם בבית העשירי, בית התדמית, אבל במזל דלי הקריר ומרוחק משהו. זה עלול להראות על אם שמציגה מודל מושלם כלפי חוץ, אבל בפנים היא קרירה למדי, ולא ממש מאפשרת קרבה אמיתית – גם זה חלק מהמודל שאותו קיבלת. זוית שיוצר הירח עם כוכב נפטון, מראה על מעורבות רגשית גבוהה מאוד ועל צד רומנטי מפותח במיוחד, אך לא צד שקשור למציאות הפרקטית בשטח. ונוס שליטת האופק נמצאת במזל דגים, גם הוא מזל הקשור לשליטת נפטון הרגשי, וגם היא מראה על צד רגשני מאוד, אך יותר ידידותי – נמצאת בבית 11 הקשור לידידים וחברים – ופחות אינטימי וקרוב.
 
יש כמה צדדים במפה הזו שמטעים ומפגינים לעיתים בטחון כלפי חוץ, אבל בפנים קיים קושי מסויים להתקרב באמת, אם בגלל מתחים ולחצים פנימיים מסיבות שונות שזה לא המקום לפרטן, ואם בגלל צד רומנטי שלא ממש רואה את המציאות כפי שהיא, אלא יותר את מה שהוא רוצה לראות. זוית המתח בין מרס לנפטון במפה של אשה, אגב, עלולה להראות לעיתים על קשר עם נוכלים, אנשים שיש להם קושי רגשי להתחייב לאורך זמן, או על אנשים מפותחים רגשית אך לא יציבים לאורך זמן.
 
בקיצ - יש קצת עבודה על הנושא, בעיקר על היכולת להתקרב ולהתיידד עם המן הגברי מצד אחד, ולהוריד מעט עומס מהצד הרומנטי הזה שמעט חולם בהקיץ, ולא ממש רואה דברים כפי שהם, או מוכן להתפשר עליהם..
 
 
  


שאלה: יאיר שלום רב לך . בעלי , יליד ישראל , 29.3.46 בפתח תקווה , בשעה 19:15 . לאחרונה בעלי מאד כועס ומתרגז על כל דבר ולכאורה ללא סיבות אמיתיות . כמובן כעס זה מעורר גם אותי ונוצרים וויכוחים לא נעימים . מהי הסיבה ומתי זה יגמר ? תודה רבה רבה , ב


תשובה:  ובכן, בגדול – הדרמות היו שם עוד לפני כן, אצל בעלך. מקבץ הכוכבים במזל טלה, והצמידות הלא קלה בין מרס שמסמל את הדרייב שלנו וסטורן הנוקשה,  וכששניהם יוצרים זוית פעולה לונוס הרגשית, מראים שבבסיסו בעלך אדם סוער ויצרי, ומן הסתם אלה גם הדברים שמשכו אותך אליו מלכתחילה. אין פה שינוי אופי קיצוני – הדרמות היו שם תמיד, באופיו הבסיסי.

אם נוסיף לכך את היותו של מרקורי (מסומן בחץ אדום) כוכב התקשורת שלו במזל טלה ובהילוך אחורי, נבין מראש שהמדובר באיש בעל קו חשיבה יחודי, וראייה ייחודית של הדברים. מרקורי בטלה מביא איתו תקשורת מעט ילדית, דורשת סיפוקים מיידיים,  ורוצה הכל כאן – ועכשיו.

לפני 8 חדשים בערך, נכנס פלוטו (צבוע בירוק,  מסומן בעגול אדום) למזל גדי, ויצר בפעם הראשונה זוית פעולה (מסומנת בשחור) עם מרקורי הנ'ל. פלוטו הוא כוכב יצרי וכוחני, וכשהוא נמצא בזוית פעולה עם מרקורי הצורך שלנו בעמדות כוח, בשליטה ובביטוי אישי כמו גם בסיפוקים מיידיים, גבוה במיוחד. נראה שאכן כל דבר קטן הופך להיות מעין כדור ביליארד שמוטח בערימת הכדורים שעל השולחן, ומפזר אותם לכל עבר, וחוסר המנוחה הפנימי מאוד לא קל. התקשורת בזמן שכזה מאוד אימפולסיבית ותזזיתית, חסר שקט ועצבנית, כשגם האדם עצמו אינו מבין על מה כל המהומה, אבל הדחף הפנימי לשחרר לחצים מיד בשניה כשהם נוצרים, גבוה במיוחד, ובלי חשבון.

פלוטו התרחק במעלה מזל גדי וחזר בחדשיים האחרונים לאותה זוית עם מרקורי. הזוית עצמה תפעל כמה חדשים נוספים, וכדאי לנסות ולהבין את האיש, ולא להסחף לפרובוקציות שהוא יוצר. יחד עם זאת כדאי גם לשמור על איפוק, לא להסחף לריבים מיותרים, להציע לבעלך לעשות קצת ספורט, ללכת ברגל או לקפוץ לחדר הכושר, ולנסות ולשחרר את האנרגיה הזו דרך פעילות פיזית, ולא להוציא אותה על אנשים קרובים.

 בקיצ –דרושה סבלנות, והרבה..
 

שאלה: הי יאיר - ת. הלידה שלי 3/6/71 בת מזל תאומים, נולדתי בשעה 08.00 בבוקר - נראה כי כל השינויים קורים בכל מקום חוץ מאשר אצלי (אצלי רק בדמיון אך לא במציאות (עובדת באותה משרה 11 שנה) לא מתקדמת לשום מקום למרות שאני רוצה - יש סיבה??? אודה על תשובתך 


, יש כמה 


תשובה: ובכן יש סיבות לכך, ואתייחס כאן לחלק מהן. 

הסיבה הראשונה היא פשוטה יחסית: עודף כוכבים בקבוצת המזלות הקבועים. יש שלוש קבוצות כוכבים בעיקרון: קרדינלים שהם יוצרי אנרגיה, משתנים מעבירי אנרגיה, וקבועים שהם מקבלי אנרגיה. במפה שלך חמישה כוכבים מתוך עשרה, כלומר חמישים אחוז, נמצאים במזלות הקבועים, מה שאומר – גישה שמרנית לחיים, ובעיקר שמירה על הרגלים קבועים, ופחד משינויים. המצחיק הוא שדווקא במפה שלך ישנה צמידות בין הירח, הנפש, לכוכב אורנוס ופלוטו (מסומנת בעגול אדום) שמראה שבגיל צעיר מאוד היו יותר מדי שינויים ותחושה שהקרקע אינה מקום יציב למדי – סיבה טובה בגיל מבוגר יותר לנסות ולשמור על יציבות, וכמה שיותר.

הקבוצה הגדולה של הכוכבים במזלות הקבועים נמצאת במזל שור (בעגול ירוק) וכוללת את מרקורי כוכב התקשורת, ונוס הרגשית, וסטורן שקרוב מאוד לשניהם, וגם אם מתחשק להם לעשות משהו יוצא דופן – הוא כבר ידאג שזה לא יקרה..

סיבה שלישית  - כוכב מרס (בחץ אדום), כוכב הדרייב והעשייה, נמצא גם הוא במזל קבוע, דלי, אבל דווקא דלי הוא מזל אקסצנטרי יחסית, עם צורך בהרבה ריגושים. אלא שהוא חוטף זוית פעולה מסטורן (מסומן בחץ ירוק), זוית שעוצרת אותו מלפעול בעיקר בגלל פחדים ודאגות. וצורך להיות 'מעשית' דווקא כשמתחשק לך לעשות משהו יוצא דופן, ולשבור את השגרה.

מיהו סטורן? זה השופט הפנימי שלנו, זה שמעביר ביקורת מבפנים, מגלה את הצד הפרפקציוניסטי שלנו, ושום דבר לא מספיק טוב לו, גם כשאנחנו מבצעים דברים על הצד הטוב ביותר: תמיד יש לו מה לומר, ומה להעיר, והוא אף פעם לא מרוצה. השופט הפנימי שלך הוא מפותח מאוד, מכיר את כל הטריקים שלך. ועושה לך צרות בכל פעם שרק נדמה לו שאת הולכת לעשות חיים, ולהיות קצת פחות 'מעשית': מה?? בשום פנים ואופן! סטורן חובט, ועושה זאת בצורה אכזרית: הוא מכריח אותך להיות בתלם, לעמוד בדרישות של החברה מסביב, ובעיקר – לא לעשות דברים שגורמים לך הנאה, בעיקר מהצד הספונטני שלהם.

איך הוא הגיע לשם? למה? ומה פתאום הוא מכתיב לך את סדר היום המעשי והרגשי? את התשובות האלה אפשר למצוא עמוק בפנים והם כבר קשורות אליך ולבחירות שלך, אולם גם אותן אפשר למצוא במפה, אם יש לך נכונות ואומץ לשמוע. וזה כבר מתאים לפגישה מקצועית שבה הולכים פנימה וכמה שיותר. ולא לכמה שורות באינטרנט..

לא פשוט. לא קל. אבל.. בהחלט בר שינוי. בחיי.שאלה: נולדתי בתאריך 28/9/52 שעה: 15:45 אשמח לקבל חוות דעתך היות וכל התחומים חסומים (פרנסה, עבודה, זיווג )אני גרושה 14 וחייה בבדידות למרות שני אשה נאה מאוד במקום עבודתי אין מקדמים אותי שנים למרות עבודתי המסורה. תודה מראש.

 

תשובה: ובכן, יש כמה וכמה סיבות לעניין, וזה אינו המקום להאריך, לכן אתמקד באחת הסיבות העיקריות, ואולי העיקרית שבהן: את עצמך. 

האופק במפת הלידה שלך, כלומר אותו מקום שאותו את מציגה כלפי חוץ, נמצא במזל דלי, שהוא מיקום חברתי וידידותי מאוד כלפי העולם. אולם.. עמוק מאחורי האופק, בבית ה 12 הקשור לתת המודע שלנו, ולמצבים הקשורים להסגר ולחוסר לגיטימציה, נמצא הירח שלך (מסומן בעגול אדום), במזל גדי הנוקשה. 

הירח מסמל את המקום שבו את פוגשת את העולם  ואת המציאות היומיומית, ומיקומו שם מראה לא קל לך עם שני אלה: בעיקר אחרי הגירושין שלך, או כשנושא הבית והמשפחה אינו מתפקד. ואכן, כשאת יוצאת ממערכות יחסים ומבית משפחתי וחוזרת להיות לבד, את מענישה את עצמך: אם אין לך מערכת יחסים – את ראויה לעונש. אורנוס שליט האופק (מסומן בעיגול כחול) נמצא ממש מול הירח, ומביא איתו ניתוקים מהמשפחה ומהקרובים לך, ותחושות של כובד ובדידות. 

כל ניתוק של העולם ממך, גורם גם לך עצמך להתנתק ממך באופן מסויים: מה שקורה שבפועל את מצטרפת לעולם, שופטת את עצמך לחומרה, וממש מענישה את עצמך במינון גבוה של ביקורתיות ופשוט מבודדת את עצמך: מי שאין לו מערכת יחסים – גם לא מגיע לו שתהיה לו כזו, אומר השופט הפנימי החמור שלך, ובמקום לפרגן לך ולהוציא את עצמך החוצה, לפנק ולהתפנק דווקא כשאת זקוקה לזה כל כך, את הופכת להיות מן בית דין שדה שמעניש את עצמך עוד יותר, וכך נכנסת למעגל קסם מסויים שקשה לצאת ממנו, וזה נכון לכל התחומים: זוגי, מקצועי וחברתי: הירח הזה,  הסופר אגו שלך, אינו סלחן ושיפוטי מאוד, מה שאומר שאת מאוד לא סלחנית כלפי עצמך, ודורשת ממך דברים שגם אחרים מעולם לא דרשו, מעין סטנדרט גבוהה שכזה. הצד הנזירי והסגפני הזה יודע להסתפק במועט, ואפשר לומר שכדאי שלא להפגע הוא מסתגר עוד יותר, ומרגיש שמשום מה הכל חסום בפניו – אבל מי חוסם שם הכל, אם לא את עצמך, באותו בין דין נוקשה אשר לך?

 פלוטו נמצא עכשיו במזל גדי, ובקרוב יתחיל לנוע שוב קדימה. מכיון שהשמש שלך נמצאת במעלה החמישית במזל מאזניים, אפשר לומר שתוך שמונה חדשים או אפילו שנה מעכשיו, גם היא תושפע באופן משמעותי מפלוטו, שיעיר בך מחדש את כוח החיים והחיוניות שלך, וימריץ אותך לצאת מהכלא הפנימי הזה החוצה אל העולם.

עצתי לך – עשי קצת עבודה עם עצמך, היי סלחנית ומפרגנת לאשה שחיה בתוכך, ובמקום לשפוט אותה – החיים הרי עושים זאת ממילא באופן אכזרי לכולנו – נסי לחבק אותה, ולתת לה את כל האהבה הזו שאת לא מקבלת מהעולם: ברגע שתסכימי לתת אותה ואת הפרגון הזה, משהו מאוד בסיסי ישתנה גם בדרך שבה העולם – כפי שאת חושבת – מקבל אותך, וביחד עם מהלכו של פלוטו תוכלי לצאת מהחושך אל האור, מה שאומר שבשנה הבאה יהיו לא מעט התרחשויות הן בתחום המקצועי, ואפילו בתחום הזוגי. 

יש עוד סיבות ואירועים, אבל מקומם של אלה הוא בפגישה אישית מקצועית, ולא באינטרנט.

בהצלחה!

 

 שאלה: יאיר היקר,אני ילידת 1955 בתאריך ה-16.11 בשעה עשר בבוקר. האם באמת זוגיות היא ממני והלאה,האם נועדתי לחיי נזירות? אנא פרט אם אתה יכול... ש.

תשובה: ובכן, כמו תמיד, אי אפשר למצות את הכל בכמה שורות באינטרנט, ואין תחליף למפת עומק בפגישה אישית מקצועית, אבל אנסה להצביע על כמה מהגורמים לתחושה שלך.

ראשית – האופק במזל גדי מצביע על גישה מופנמת ולא קלה לחיים בכלל, גישה שלעיתים מציבה חומה ביקורתית ושיפוטית בין התכנים הרגשיים שלך לבין העולם שמבחוץ, בוחנת אותו שוב ושוב, ולא ממש מאפשרת להכנס בקלות פנימה.

סטורן הנוקשה שליטת האופק נמצא בצמידות מדויקת לשמש שלך (בעגול ירוק) המייצגת את ה'אני האמיתי', צמידות שעיקרה גם הוא ביקורתי למדי, ומאוד שיפוטי. צמידות שכזו דוחה את ההתפתחות הרגשית האמיתית שלך לגילאים מבוגרים יחסית, שכן אז אזמל הביקורת החד הזה כבר קהה למדי, ואת כבר פחות ביקורתית ומקבלת את עצמך יותר כפי שאת. עדיין, במפה כזו, שבה סטורן דומיננטי כל כך, קל יותר לקבל הערכה הקשורה להשקעה פרקטית, מאשר אהבה הקשורה לרגשות שיכולים להשתנות כל רגע, ומשום כך גם לא מעניקים בטחון רב מדי. כל השלישיה הזו – גם מרקורי כוכב התקשורת שם – נמצאת במזל עקרב, המופנם גם הוא, בבית הקריירה, שהוא גם הדגל שאנו מפנים כלפי העולם, וכדגל – זה לא מקום מרנין במיוחד מבחינה אישית, אלא יותר הישגי מבחינה מקצועית.

ונוס והירח (בעגול אדום) הם הכוכבים שמבטאים את הצד האמהי והנשי במפה של אשה, והם נמצאים במזל קשת, שמלת המפתח שלו היא – חופש. המיקום שלהם, הבית ה 11, גם הוא לא מיקום אישי, אלא מקום חברתי יותר, שבו קצת קשה לתת יותר מדי מבחינה אישית, אבל כשחברים וידידים מגיעים, והם לא מאיימים באותה מלה שנקראת 'אינטימית' – קל מאוד ליהנות איתם, אבל זוגיות.. לא בבית ספרנו.

כוכב מרס , שמייצג אצל אשה את הצד הגברי כמו גם את הגבר שהיא בוחרת, נמצא במזל מאזניים כשהוא צמוד לנפטון הרגשני (שניהם בעגול כחול), אבל המהות שלו – ושל הגברים שאת בוחרת – לא ממש ברורה. נפטון מרכך ומעדן את מרס, ולא מוסיף לו נופך גברי במיוחד. זוית שיוצר אורנוס (מסומן בחץ שחור) עם כוכב מרס, מראה גם על ניתוקים מגברים, וקושי מסויים ליצור איתם אינטימיות שלא נקטעת לטווח ארוך. מראש הבחירה תהיה בגברים שיתקשו להעניק לך את האינטימיות הזו, וישאירו אותך בשליטה ועם כל החופש בעולם שאת רוצה, עם הירח וונוס הקשתיים האלה..

יש כמובן עוד ממצאים מעניינים במפה ואפילו זויות הסתכלות, אבל על אלה אפשר כאמור לעלות בעיקר בפגישת עומק אישית, ויקצר המקום כאן. מה שכן, ברור שנושא הנזירות הוא לא רק בשליטתך – הוא גם נבחר בקפידה ואת אפילו נלחמת כדי לשמר אותו -  הבונוסים שהוא מעניק למפה הזו הם עדיין גדולים למדי.

בשביל כבוד צריך לעבוד, יקירה, ומסתבר שגם בשביל אינטימיות:  שניהם לא מגיעים בקלות, אם לא עושים צעדים משמעותיים ומתפתחים לעומק, כדי להיות ראויים להם..

 

 בהצלחה!


תגובת השואלת: יאיר בקר טוב ושבוע טוב.

 ראשית אני מודה לך על תשובתך המהירה והמדוייקת.

 קראתי את תשובתך ואני מפנימה מילה במילה

 החלטתי להתנהג אחרת עם עצמי ולהתחיל לזרום, מקווה שאצליח.

 כמו שכתבת החיים במילא קשים ולמה להקשות יותר.

 שוב תודה רבההההההההההההה

ש.

 


שאלה: יאיר שלום רב. נולדתי ב - 20/4/62 בשעה 7.10 בבוקר. אני נמצאת בפרשת דרכים בקריירה לאחר הסבה מקצועית אבל לא בטוחה בהקשר לדרך בה עלי לפנות. להמשיך לעבוד באותו ארגון? האם צפוי לי קידום? או לחפש מקום עבודה חדש? אני מאוד מעוניינת לדעת מה צפוי לי בתחום הזה. בתודה מראש ובהערכה רבה!!!


תשובה
: ובכן, התשובה לשאלה הזו היא גם תשובה לרבים ששואלים אותי לגבי החלטות אישיות שהם עצמם צריכים לקבל, אבל מתקשים לעשות זאת, למרות שעמוק בפנים הם בהחלט יודעים את התשובה, ומחכים שאני אחליט בשבילם. 
סורי גאייס..

ראשית – נתבונן במפת הלידה שלך. על פניו האופק שלך, הדרך שבה את מציגה את עצמך לעולם, נמצא במזל תאומים, מיקום דינמי ומסתגל היטב לשינויים, אבל מתחת לפני השטח אנחנו רואים שלושה כוכבים במזל שור, שמבטאים את ההיפך: נמצא כאן את ונוס הרגשית (מסומנת בחץ אדום(, מרקורי שליט האופק שלך (מסומן בחץ כחול) והשמש, ה'אני האמיתי' (מסומנת בחץ שחור) – כל אלה נמצאים בבית ה 12 שקשור לחששות ופחדים, ומסמלים פחד לעזוב את מה שיש, ולפעמים גם הצמדות במינון גבוה מאוד למצבים מסויימים והרגלים קבועים, כתוצאה מהפחד הזה. במזל שור, הפחד הזה עשוי להיות גם פחד חזק ממחסור כספי או ממצוקה רגשית, שמונע ממך לעיתים לעשות מהלכים שחשובים או מתאימים לך.

ממש עכשיו יוצר פלוטו בשמים (במעגל החיצוני של המפה, בעגול אדום) זוית פעולה מדויקת למרס (מסומן בעגול ירוק, בתוך המפה), שאחראי על הדרייב והעשייה שלך. מרס נמצא במזל טלה, מה שאומר – יכולת לרכז הרבה אנרגיה ופעילות לנקודות פריצה חשובות, וצורך בשליטה במה שקורה, אולם גם צורך חזק בסיפוקים מיידיים ותהליכים  קצרים. פלוטו מביא איתו צורך חזק מאוד בשינוי, ואת הזוית הזו הוא יצר בפעם הראשונה כבר לפני שמונה תשעה חדשים, בערך, וכבר אז החל להגיע השינוי.

שינוי פלוטוני הוא בדרך כלל שינוי מאוד יסודי. הוא מפגיש אותך עם הפחדים הגדולים ביותר שלך מהצורך לשנות גישה או כוון, ובעיקר שינויים הקשורים למקומות בעבר או בילדות שבהם הפחדים האלה נוצרו. פלוטו דוחף את מרס, שמייצג כאמור את הדרייב שלך, לשנות כוון ועשייה, אבל מבנה המפה שלך עלול להקשות מאוד על התהליך. הקונפליקט בין השנים מלווה אותך לאורך כל השנה הזו, ועלול להמשיך גם במחצית השנה הבאה. כל מה שקשור להערכה עצמית מקצועית הקשורה למוסדות וארגונים ולחברות או פעילות בהם –מרס נמצא בבית ה 11 במפת הלידה שלך שמסמל פעילות במקומות כאלה – נמצא בפרק הזמן הזה במרכז סדרי העדיפויות כעת: פלוטו דוחף לבדיקת גבולות העשייה שלך בכל התחומים, כמו גם לבדיקת הערך האמיתי שלך בדיאלוג עם העולם הן מבחינת כישורים, תפקוד, או התקדמות אישית לעמדות כוח והשפעה גדולות יותר.

במקביל, נמצאים עכשיו נפטון ויופיטר (באליפסה שחורה) ממש מעל הבית העשירי שלך שהוא בית הקריירה, ומביאים איתם אכן צורך חזק לפרוץ גבולות, ובמקביל מבוכה ערפול וקושי לראות את הדרך, בדיוק כפי שאת מציגה בשאלתך. זה בהחלט אינו מקום קל, אבל בהחלט דורשני..

אלמנט נוסף שכדאי להתבונן בו – כוכב אורנוס (בעגול כחול) נמצא בסוף מזל דגים, ובערך בעוד חצי שנה יעלה על מרס במפת הלידה שלך, ויביא איתו סוג של ניתוק ושינוי מעניין, קצת שונה מהשינוי היסודי שמביא איתו פלוטו. השינוי הזה מדבר בעיקר על שינוי כוון, על החלטות חדשות לגמרי, ועל גישה אחרת, פתוחה ונמרצת יותר, לחיים בכלל. אם תתחילי להתארגן כבר עכשיו, בחדשים האלה, עם התשובה שלך ולעצמך בדבר השינוי הזה, אורנוס יזרז את התהליך ויביא איתו לא מעט בונוסים בהמשך השנה, ובשנים הקרובות.

אבל.. ברור שהקונפליקט הזה אינו קל עבורך, שכן הוא מפגיש אותך עם הפחדים הגדולים מצד אחד, ועם הצורך לצמוח ולהתפתח מצד שני. כוח החיים דוחף אותך קדימה, בעיקר כי מקצועית ואישית את כבר מוכנה לשינוי, שמשמעותו לקיחת מינון גבוה יותר של אחריות וקידום, אבל את פוחדת ללכת עד הסוף, עם מהותו האמיתית של מרס במזל טלה שבמפת הלידה שלך: קריירה עצמאית, או לפחות אוטונומית במוסד או בארגון שבו את חברה. מבחינה אסטרולוגית, את מוכנה מזמן. מבחינה אישית ורגשית – הפחד עדיין חזק. הכוכבים אינם יכולים להחליט בשבילך, או בשביל כל אחד אחר, אבל הם מראים את המצב כפי שהוא, ומשאירים את ההחלטה – כמו תמיד, אגב – בידיך: להעביר הילוך וללכת קדימה עם היכולות שלך, לצמוח ולגדול, או להשאר במוכר והצפוי, ולא לקחת סיכונים. מפת הלידה שלך מראה את הקונפליקט, אבל משאירה את ההחלטה בידיך, ורומזת לך שהדברים תלויים בך הרבה יותר ממה שאת חושבת, והעזה ללכת קדימה עשויה בהחלט להשתלם. אבל.. הפחדים עדיין שם, והם אינם קטנים, וכמו שלמדתי עם השנים – תפקידו של האסטרולוג אינו להחליט עבור אדם מסויים, אלא להראות לו את כל התמונה, ולהניח לו להחליט לבד אם הוא מוכן לחיות את חייו במלואם על כל הסיכונים הכרוכים שבכך ולחוות אותם באופן טוטאלי, לטוב ולרע, או ללכת על בטוח, לשמוח במה שיש, ולהשאיר פתוחה ותיאורטית את התשובה לשאלה אם הוא יכול להצליח בגדול או לא. מקום עבודה חדש, קידום במקום הנוכחי, השארות בתפקיד הנוכחי – הצעד הבא תלוי אך ורק בך, ובמידת האומץ הפתיחות והישירות שלך עם עצמך לגבי היכולות שלך, על כל המשתמע מכך. מאחל לך שתקבלי את ההחלטה הנכונה, שבכל מקרה לא תהיה קלה, אחרי שעכשיו את רואה את כל התמונה.

בהצלחה!


תגובת השואלת:

יאיר שלום רב!!!

תודה רבה!! אתה מדהים!!!

אתה צודק מאוד. כל הכבוד לך. כפי שאולי שמת לב – לפני 8 חודשים בדיוק התחלתי התמחות אכן בתחום מסויים.

אני עובדת במוסד מסויים כבר 20 שנה, ההחלטה על השינוי לא קלה כלל וכלל אך אני לא מוותרת וממשיכה לנסות. לא קופאת על שמרי.

אני מודה לך מקרב לב!!! קוראת את התחזיות שלך באדיקות כל יום וכל שבוע (האמת- מכורה לגמרי....)

יש לי הרגשה שעוד ניפגש בעתיד...(בשמחות כמובן!!!!)

 

 

יאיר שלום, שמי שרית, נולדתי ב 4.2.80 בשעה 17:00 בקריה בת"א. אני לא יודעת למה אבל אני לא מצליחה למצוא בן זוג ולעבור מבחן חשוב המעיק עליי כבר מספר שנים , האם תוכל לומר לומר לי מה יהיה עימי? תודה מראש שריתתשובה: ובכן, ננסה להתמקד בכמה אלמנטים שעלולים להפריע לך במטרות שלך. ראשית, האופק שלך הוא במזל אריה, מה שאומר שבעקיפין את אמורה להיות בתו של האב, כלומר, זו המעדפת והאהובה עליו במיוחד, עם צורך בלגיטימציה ממנו לפעולות ולעשייה בחייך. אלא שהשמש (מסומנת בעגול כחול) שליטת מזל אריה שנמצא ביסוד האש החם והמעניק, נמצאת ממש ממול, במזל דלי השכלתני והקריר משהו, ומקרין ריחוק שכלתני. אפשר לשאול במקרה שכזה: האם הוא באמת נמצא שם עבורך? נחפש את התשובה בבית הרביעי, המסמל את הבית המשפחה ודמות האב, שמכיל בתוכו את כוכב אורנוס (מסומן בעגול ירוק), זה שאחראי על ניתוקים ושינויים. המעניין הוא שאורנוס הוא זה ששולט על מזל דלי, ושהותו בבית הרביעי מראה על ניתוק מסויים מדמות האב, דווקא כשהיית זקוקה לו. יתכן ויש כאן גירושים או ניתוק מסויים בין ההורים, אבל נראה שלא קיבלת גיבוי וחום דווקא כשהיית זקוקה להם, מה שאומר שהמודל הרגשי שאת מביאה לכל מה שקשור לזוגיות הוא מודל של נפרדות, של חיים בבועה שכלתנית אינטליגנטית ומוגנת, ובמקביל גם של קושי לראות היכן הבעייה שאומרת שבזמן שהיה נכון לך, ובמקום שהיה נכון לך, לא קיבלת את אותו פידבק ולגיטימציה שהיו אמורים לעודד אותך לצמוח ולפרוח, ולהפוך לאשה המסוגלת לבנות יחסים רגשיים מלאים מבלי לפחד להפגע מעזיבות או נטישות, ולהגן על עצמך בחומה עדינה אך קשיחה רגשית.

גם הצמידות של הירח (מסומן בחץ כחול) המסמל את הנפש ואת תפקידה המסורתי של אשה, שנמצא במזל בתולה הביקורתי ואף צמוד לכוכב מרס (מסומן בחץ שחור) האסרטיבי, שמראה על פחד מפגיעה, ובצד שמאל של הירח – צמידות עם כוכב סטורן הנוקשה (מסומן בחץ ירוק) המסמל ביקורתיות ברמה גבוהה, ופחד מאכזבה.

הצמידות המשולשת הזו שבו הירח – הנפש – נמצא בין שני כוחות מנוגדים ששניהם כאחד עלולים לפגוע בו אם יחשף רגשית, ביחד עם זוית המולות שהוא וסטורן הנוקשה יוצרים עם ונוס הרגשית שאחראית על נתינה ויחסים שנמצאת ממול, במזל דגים, שמאבדת בקלות את גבולותיה, עלולות להביא איתן פחד קשה מכשלון בכל תחום שהוא, כמו גם קושי להיות לאורך זמן בתהליך זוגי מבלי לחשוש גם כאן להכשל, ולהיחשף רגשית.

מעל כל אלה, נמצא גבוה גבוה בראש המפה כוכב כירון (בעגול אפור). כירון מסמל כאב פנימי כלשהו שמלווה אדם בחייו, ומכיון שהוא יוצר זוית של כאב לשמש הוא מראה על קושי לבנות מערכת יחסים הקשורה לזוגיות (השמש בבית ה 7 הקשור לנישואין וזוגיות) מבלי לחוש כאב. המצאותו בבית העשירי, לעומת זאת, מראה גם יכולת של אותו כירון להפוך את הכאב הזה למקום של טיפול והחלמה של אחרים בחייך, אם ממקום של נתינה ואם ממקום של בחירה נושא טיפולי כמקצוע.

אפשר לומר, שהפחד להפגע ולהכשל גדול יותר במפה הזו מאשר הרצון להצליח, אבל זה בהחלט הפיך: עבודת עומק על המקומות האלה, עם הרבה מאוד מאותה מילת קסם שנקראת 'מודעות', יוכל להפגיש אותך עם אותם מקומות בתוכך שבהחלט יכולים להפתח אך חוששים להיחשף,ולהביא את התוצאות הרצויות, מה גם שדווקא עכשיו יושבים נפטון הרגשי והמבלבל ויופיטר מרחיב האופקים (מסומנים בעגול ירוק בצד המפה) על מרקורי (מסומן בעגול שחור) כוכב התקשורת שלך, ובהחלט דורשים ומאפשרים לך – אם כי לא בקלות, יש לומר – לפגוש סוף סוף את המקומות האלה, באומץ ובישירות. 

מעבר לאסטרולוגיה, אני עובד עכשיו בשיטה מעניינת שפיתחתי בדמיון מודרך לעבודה על בעיות מסוג זה -שמטרתה להפוך את הרגש לנמען ויזואלי, כדי לעבוד איתו לעומק, ולשנות מצבים רגשיים שאיתם נולדנו - שנקראת 'אייקון'. אם ברצונך - צרי איתי קשר.

 בהצלחה! 

 

תגובת שרית:

שלום יאיר
,
קודם אודה לך על שמצאת זמן לענות לי , באמת תודה
:)
אתה פשוט פגעת
בול!!! הקשר של אבי עימי הוא לא משהו ואף פעם לא היה...
וכבר 10 שנים אני
גרושה ולא מצאתי בן זוג המתאים לי, ובאמת מכוון שאני כלכך מרוחקת מהבנייה הרגשית שהייתה אמורה לבנות אותי לחיי הזוגיות....זה פשוט לא יוצא
מבחינת היבט הירח במזל
בתולה ,זה גם נכון , אני מאוד ביקורתית כלפי עצמי ופוחדת להפגע.
בהיבט כוכב
כירון בבית 10 אצלי -המבחן שאני אמורה לעבור הוא מבחן רישוי ברפואה בארץ
ואתה
בהחלט צודק שדברים אצלי באים מאוד לאט ,אבל עם כל מה שהיה ומה שיש למדתי להאזר בסבלנות ולקחת דברים בקלות יותר (מה שלא הורג מחשל)
כל טוב


שרית  

 

שאלה: שמי מ. נולדתי ב 4.7.76 בשעה 10 בבוקר בערך. עד כה היום לי מערכות יחסים קצרות שלא הובילו לקשר רציני ואמיתי. הייתי רוצה לדעת האם העתיד צופן לי להכיר בן זוג למע' יחסים רצינית אשר אוכל להקים איתו משפחה, ואם כן - מתי זה יקרה. תודה.
תשובה: ובכן, נעיין לרגע במפת הלידה שלך, ונבין מה קורה שם. כוכב מרס (מסומן בעגול אדום), זה שאחראי על דמות הגבר שהאשה נמשכת אליו, נמצא במפת הלידה הזו בבית ה 12, שמסמל את תת המודע שלנו, ובמקביל-גם את מקום הפחדים שלנו. הוא שוהה במזל אריה, מה שאומר שהגבר הזה צריך להיות דומיננטי וסמכותי, אבל הוא גם יוצר זוית פעולה ליופיטר, מה שאומר שיש לו צורך בלתי פוסק להתרחב, ולפגוש אזורי פעולה נוספים בחייו. 

אולם מיקומו של מרס בבית ה 12 מראה שבדיוק כשם שאת נמשכת לגבר שכזה את גם פוחדת ממנו, ומתקשה כשאת פוגשת גברים שכאלה לבטא רגשות, לשתף, או להראות מה באמת את רוצה. במקביל אנו מוצאים בבית הראשון במפת הלידה שלך את הכוכבים ירח ופלוטו כשהם צמודים (השנים מסומנים בעגול כחול). הירח במפת לידה של אשה מסמל יותר מכל איך את תופסת את  תפקידה של אשה בכלל, וכשהוא צמוד לפלוטו הוא מראה שאשה היא משהו ייצוגי מאוד כלפי חוץ, אבל נשלטת באופן לא קל על ידי צורך חזק בעמדות כוח ועוצמה, וקושי מסויים ליצור הרמוניה ומשפחתיות. 

השמש, מיקוד הדברים, ונוס הרגשית הקשורה ליחסים, ואפילו מרקורי שליט האופק שלך - מסומנים במעגלים חומים - גם הם יוצרים זויות פעולה עם פלוטו, שמסמלות לא רק אם חזקה ודומיננטית, אם כי פה ושם גם מעט מניפולטיבית, אלא גם צורך לשלוט על מה שקורה ולא להיות קרבן לאנשים חזקים מדי. זהו מקום שעלול להיות שתלטני מעט, מכיון שמשחקי האגו שמתהווים בו עלולים להרחיק בני זוג פוטנציאליים, וגם האם עצמה לא ממש תורמת לעניין, בלשון המעטה..

זוגיות במפה שכזו עלולה להיות מראש זירה למאבקי כוח לא קלים, בין האם - החיצונית או הפנימית - ובין הצורך שלך בשליטה במה שקורה, כשדמות הגבר כמו שראינו קודם נמצאת יותר מאחורי הקלעים, מאשר מעל לפני השטח. אם תוכלי לעדן את הצרכים שלך, לראות  גבר בצורה יותר עדינה ופחות לפחד ממאבקי כוח ושליטה, או לתת לאמך - או לאם הפנימית שלך, אותו חלק נשי שקיבלת ממנה במודע או שלא במודע - לנהל מאבקים במקום לחפש מצבים הרמוניים, ובעיקר לדעת להתפשר ולחפש את הגברים השקטים והאפשריים ולא את הקשים ואלה שנמצאים מאחורי הקלעים, כי אז הדרך תהיה קלה יותר.

לגבי ה'מתי תבוא הזוגיות' - ובכן, השאלות האלה תמיד מעוררות בי חיוך מסויים, כיון שהן תלויות בך יותר מאשר בכל אחד אחר. בשנתיים הקרובות יעלה פלוטו על הירח שלך, ופעמים רבות זה סימן למערכת יחסים עוצמתית מאוד, ואפילו ללידה. אם תשכילי לנווט בעדינות אך בתקיפות, ובאמת להפתח להיכרות עומק אמיתית ללא 
מעורבות רגשית תוקפנית או מפוחדת מדי, זה גם עשוי להצליח.
יאיר שלום, נולדתי ב 22/4/1980 בשעה 2:45 בירושלים. תקופה ארוכה (שנים) אני מרגישה תקיעות רצינית המלווה בתסכול רב בכל הקשור לזוגיות ולמקום העבודה שלי. אני כמהה לקשר זוגי אך זה לא קורה. אשמח מאוד אם תיפול בחלקי הזכות לקבל ממך מידע שיוכל לסייע לי. בברכה, ד.

 


תשובה:
בגדול, התשובה לכך מורכבת מאוד, ואגע בדברים על קצה המזלג, מפאת חוסר מקום ויכולת לכמת תשובות שכאלה לכמה שורות באינטרנט, במקום לפגישת עומק אישית.

 ובכן, על פניו אגע בארבעה גורמים שמפריעים לך בנושא. ראשית, האופק שלך, אותו חלק שמראה על הדרך שבה את מציגה את עצמך לעולם, הוא במזל דגים, והשליט שלו נפטון (בעגול אדום) הוא אמוציונלי מאוד, לעיתים אידיאליסטי ולא פרקטי, ולעיתים קרובות מעט מטשטש את חוויית המציאות כפי שהיא. נפטון יוצר זוית של עימות עם ונוס (בעגול כחול) הרגשית, אותו כוכב שמייצג את הנשיות שלך, והקשור גם למערכות יחסים. זוית כזו של עימות עלולה להביא איתה תחושה של עימות בין מה שאת מציגה לעולם לבין מה שאת מרגישה בפנים. אשליות, גישה אידיאליסטית ולא מציאותית כלפי כל מה שקשור למלה 'זוגיות' ויחסים בכלל, ובנוסף מיקומה של ונוס במזל תאומים במיקום צעיר מאוד עם קושי מסויים לקחת אחריות בוגרת ביחסים, אינם מקלים עליך את החיים.

 אלמנט שני – זוית פעולה בין כוכב מרס (בחץ אדום) שמסמל במפה של אשה את הדמות הגברית שאליה תמשך, לבין כוכב אורנוס (בחץ כחול) שמסמל שינויים וניתוקים, מראה על קושי מסויים להתחבר לאנרגיה הגברית הזו (שגם קשורה ליזמה ועשייה בצד הפרקטי של החיים) לאורך זמן, חוסר שקט, וצורך בהרבה ספייס כיון שהיא עלולה להיות לעיתים בוטה ואסרטיבית מדי (האנרגיה הגברית) עבורך. זה גם עלול ליצור משיכה לא מודעת לגברים שהם עצמם זקוקים לספייס, מתנתקים וחוזרים וכו, כדי שהקשר לא יאיים עליך, וגם לא ילך לשומקום.

 אלמנט שלישי – זוית פעולה (לחץ) בין הירח (בעגול ורוד) לבין השמש (בעגול חום). זו זוית לא קלה בין הירח המייצג גם את הנפש ואת הדיאלוג המשפחתי, לבין השמש המייצגת את ה'אני האמיתי', ואת הדיאלוג שאת מביאה איתך ליחסים, יתכן מהבית, שבו המודל הזוגי בין גבר לאשה אינו הרמוני, ובו היחסים בין הצדדים – אם יש כאלה – הם מתוחים, ולא קלים. גם זו עשויה להיות אחת הסיבות לקושי בבניית זוגיות ומודל זוגי שעובד: אחרי הכל, מי רוצה לחיות בזוגיות שכזו?

 ואלמנט רביעי – מרקורי (בחץ ירוק) כוכב התקשורת, נמצא במזל טלה הדורש סיפוקים מיידיים, והוא יוצא זוית של עימות עם פלוטו (בחץ שחור) שקשור ליכולת שלנו לבטא רגשות עמוקים, בין יצריים ובין אמוציונליים. במצב שכזה, כל מה שקשור לביטוי מילולי או תקשורתי של נושאי מיניות או יצריות, כעסים או תסכולים, לא יהיה לך קל, ואת עלולה להרגיש תסכול מסויים כיון שהיכולת לומר בכנות את מה שמרגיש לך בפנים ולבטא רגשות אינה קלה, או שאת בוחרת פרטנרים שהם עצמם מתקשים בכך, ומרגישה שאת 'בסדר', רק שתחושת הקושי לבטא רגשות 'אמיתיים' או חוסר אמון שהוא יכול להיות כזה, מונעת יכולת לקדם את הקשר הלאה.

 על פניו, אלה אלמנטים לא קלים, אבל פגשתי כבר קשים יותר מאלה אצל גברים ונשים שלמרות הכל הצליחו להתגבר עליהם וליצור זוגיות נאה ומספקת. שם המשחק הוא 'מודעות' ועל הדרכים להשגתה, כמו גם על עבודה על הנושאים האלה שאני עושה בדמיון מודרך, אדבר בפעם אחרת. בכל מקרה – עם רצון, התמקדות ועבודה אישית - זה אפשרי בהחלט.

 בהצלחה!
 

יאיר שלום רב. נולדתי בתאריך 2.2.1977 בשעה 2:50 לפנות בוקר בצפת. השבוע הייתי אצל אסטרולוגית ונומרולוגית ויצאתי בתחושות קשות שליוו אותי מס' ימים.קיבלתי הרבה אינפורמציה, גדושה ומבלבלת ובעיקר נתונים ללא כיצד הכי טוב לפעול, בנושא שהכי סבוך עבורי והוא זוגיות. קיבלתי מסר כמו פשוט לעזוב את זה עכשיו! זה יגיע ברור שיגיע אבל רק בגיל 34 ואז נתק ואז ב בגיל-36 זה יגיע. האמת שדי התחרפנתי מזה... יצאתי בתחושה שאני מסובכת, רגשנית, פתי מאמין, נסחפת לקשרים קארמתיים ועוד כהנה וכהנה, ושבשנה הקרובה אין מצב לזוגיות. זה קשה לי, הכמיהה עזה. אני עושה עבודה עצמית מעמיקה והרבה בנושא הרצון שלי לזוגיות ומדוע הוא לא מתממש, או שמתממש חלקית עם פרטנרים לא מספקים. מה לעשות?? איך להתייחס למפה שלי באופן יותר חיובי? ממש אודה לתשובתך. 


תשובה:
ראשית, רוצה לנצל את ההזדמנות ולדבר כאן על תחזיות מהסוג שקיבלת מהמיסטיקנית. כשאני קורא אותן, הן גורמות לי לכעוס, שכן נושא הבחירה האישית באסטרולוגיה הוא נושא חשוב ומפותח מאוד, בעיקר בשנים האחרונות, ומלים דרמטיות מהסוג הגורלי ששמעת גורמות לי ממש לפריחה, שכן הן אלה שמוציאות לאסטרולוגיה – ולאסטרולוגים – שם רע. אין שום דבר גורלי באסטרולוגיה מבחינת ההתכנות של הדברים, בעיקר כשהמדובר בתהליכים של התפתחות אישית, ומכאן גם היכולת לשדרג אישיות, להפיל מחסומים, ולפרוץ דרכים ולממש דברים שנראים לא קלים. לא סובל אסטרלוגים מהסוג הגורלי הזה, בעיקר כי הם גורמים לאנשים אחרים סבל מיותר, ולא מאפשרים להם לקחת את גורלם בידיהם, ולשנות את הדברים, מה שבהחלט לא רק אפשרי, אלא גם רצוי. מבחינתי לפחות.

 לגבי המפה שלך - ובכן, נושא הזוגיות אינו פשוט במפה הזו, אבל נראה שהוא תלוי בך, במודע או שלא במודע, יותר מכל דבר אחר. האופק במפה הזו הוא במזל קשת, כבר אלמנט שמצביע – ביחד עם השמש במזל דלי (מסומנת בחץ כחול) האוורירי – על צורך חזק מאוד בחופש אישי, על כל המשתמע. מול השמש נוכל למצוא כאן את כוכב סטורן (מסומן בחץ אדום) הנוקשה, כוכב שעובד חזק על הדימוי העצמי בעיקר בגילאים צעירים, ומביא איתו סגירות, ביישנות, וחוסר אמון מסויים ביכולת להיות נאהב. למרות כל אלה, מידה רבה של מודעות בהחלט יכולה לשחרר מהכאב ומהמקום הזה, אם כי ההקלה המשמעותית מגיעה בהמשך ממילא.

 מול יופיטר (מסומן בעיגול אדום), שליט האופק שלך, נמצא כוכב אורנוס (מסומן בעיגול ירוק), שליט השמש. זהו קונפליקט משמעותי: השמש במזל דלי עשויה להצביע פעמים רבות על אב שאינו נגיש במיוחד, ואורנוס הוא הכוכב שהופך את האלמנט הזה לקושי מסויים בכל מה שקשור לאינטימיות וקרבה אמיתית.

 הירח (מסומן בעיגול סגול), אותו כוכב הקשור לנשיות ובעיקר לאמהות, נמצא במזל סרטן החם והאימהי משהו, אבל המצאותו מול מרקורי כוכב התקשורת ומול מרס האגרסיבי (השנים נמצאים בעיגול כחול), עלול להביא איתו פגיעות ורגישות יתר, כמו גם קושי לדבר על הדברים החשובים באמת, בעיקר בנושא הרגשות, עם הפרטנרים. שלושת אלה הם מוקשים מסויימים שלא עושים חיים קלים, זה נכון, אבל.. בינינו, למי יש חיים קלים בנושאי רגשות? לכל מפה יש קטשים משלה, וטריקים שתת המודע מביא איתו כדי להמנע מפגיעות.

 כוכב נפטון (מסומן בעיגול חום) שנמצא ממש מאחורי האופק מביא איתו גישה אידיאליסטית משהו, אבל גם ביישנות לא קטנה, וקושי לחשוף רגשות אמיתיים. מצד שני, ונוס במזל דגים שיוצרת ביחד עם יופיטר זויות נאות למרס ולמרקורי, מאפשרת לדבר לשתף ממקום אישי יותר, אחרי שהמחסומים הראשונים נפרצים. אפשר לומר שהקושי הזוגי האמיתי כאן נעוץ במחשבות שלך על עצמך יותר מכל דבר אחר.

 חשוב להבין: זוגיות – זו מלה בלבד, והיא מבטאת תהליך של קרבה בין שני אנשים, ולא קופסת קסמים שיש כאלה שזוכים בה, ויש שלא. המדובר בתהליך ארוך ולא פשוט, אלא שאצלך הוא עלול לעלות על שרטון כבר בהתחלה, בעיקר בגלל חוסר אמון שלך שהדברים יכולים להיות אחרת, ותחושה גורלית משהו ש..הנה זה קורה שוב, כמו תמיד, ולמעלה מצלצלים להם פעמוני הגורל.. כן, נפטון מאחורי האופק הופך את זה לסוג של סבל אמיתי, בעיקר כשקשה לך לראות את כל התמונה ואין לך את מי להאשים חוץ מעצמך. מה כן אפשר לעשות? לעשות, ובעיקר – להפוך את כל התהליך הזה לאוסף של עובדות ללא האימפקט הרגשי הגורלי שנלווה אליהם אצלך, עם תחושת תסכול שכבר איבדה אמון.

  בקרוב מאוד יגיע אורנוס שנמצא עכשיו בשמים במזל דגים ( במעגל החיצוני בעיגול תכלת והוא עצמו בירוק) לונוס (מסומנת באפור בהיר) הרגשית בחייך, ופעמים רבות הוא עושה במצב כזה תהליך נפלא: הוא עוזר להסיר חומות, מביא איתו התאהבויות מהירות ואינטנסיביות – המדובר בתהליך רגשי של שנה בערך – ומאפשר אולי בפעם הראשונה לא רק הצצה אמיתית פנימה אל תוך עולם הרגש שלך, אלא גם יכולת אמיתית להסיר חומות, ולפגוש אנשים – גברים – בגובה העינים, ממקום אמיתי שנותן אמון,ומאפשר לתהליך של קרבה להתרחש. מכיון שאורנוס הוא כוכב משמעותי במפה הזו – השמש במזל דלי שהוא שולט עליו, והוא יוצר זוית של עימות עם שליט האופק – אפשר לומר שהוא בהחלט יעזור לך, אפילו עוד השנה, להתחיל להסיר מחסומים למרות הפחד הסמי מודע מהדחייה, ולהתמודד בכבוד עם תחושת הבדידות. אבל אולי לפני כן, גם בגלל השמש בדלי והאופק בקשת, כדי לראות ולהבין עד כמה עמוק בפנים הלבד שלך הוא מקום מוגן שאת מכירה היטב, ששומר עליך מפני חשיפה ודחייה, והוא קשה – אבל הפחד מדחייה קשה יותר. אולי זה פלוץ-אבל זה הפלוץ שלי, אומרת הבדיחה המרירה הידועה: אם תסכימי באמת להמר על חשיפה לאורך זמן, ותשתמשי נכון באורנוס שיגיע בקרוב לונוס, ובכל חכמת המודעות שאספת עד כה, בצירוף אנשים חכמים ומפרגנים בחייך –לא כמו אותה מיסטיקנית שאמרה בקול רם אולי דברים שהתת מודע שלך מפמפם לך תדיר – הדברים יכולים להתרחש אפילו בשנה שנתיים הקרובות..

 בהצלחה!
שלום לך. נולדתי ב 1.1.1958 בשעה 8.30 בבוקר. אחרי שנים של תקיעות במקום העבודה, הציעו לי קידום רציני: לנהל פרוייקט גדול, אבל אני פוחדת שזה גדול עלי, וברור לי שאם לא אצליח - אאבד גם את מה שיש, כי שם כבר תהיה מחליפה. מה אתה ממליץ לי לעשות?
תשובה: ובכן, ראשית, נתבונן בפחד שאת מדברת עליו. מפת הלידה שלך מליאה פוטנציאליים, אבל יש כמה נקודות שעוצרות אותך, ואולי גם עצרו אותך לאורך השנים האלה. האחת היא מיקומו של מרקורי כוכב התקשורת אצלך (מסומן בחץ כחול) שנמצא בבית ה 12, הבית הקשור לתת מודע, ולמה שקורה מאחורי הקלעים. עם מרקורי שכזה קשה לצאת החוצה בגדול, כי ההתנייה הבסיסית היא שאת התקשורת האמיתית לא חושפים, כי עלולים להפגע. זוית של עימות בין מרקורי לאורנוס ממול רק מדגישה את הפחד להנטש, כשלא תגידי את 'הדבר הנכון'. זה כשלעצמו עוצר מאוד מלהיחשף החוצה בגדול.

האלמנט השני - הצמידות בין מרס, כוכב הדרייב והעשייה, ל סטורן הנוקשה והמכביד ברום השמים, כלומר בנקודה הגבוהה ביותר במפה (מסומנת במעגל שחור קטן שמקיף את שני הכוכבים האלה). הזוית הזו גם נקראת באסטרולוגיה זוית של סטופ-גו, כלומר, בכל פעם שמגיע מצב של עשייה, מגיע גם גל של ביקורת עצמית נוקשה, וקושי לעמוד בסטנדרטים של עצמך, עם דימוי עצמי לא גבוה במיוחד, למרות שאין לו בסיס אמיתי. האלמנט הזה כשלעצמו דוחה את המימוש העצמי האמיתי לגילאים  מאוחרים יחסית כיון שרק אז את מוכנה להוריד מעט את הביקורת, ולהתמודד עם מה שהחיים מציעים.

האלמנט השלישי - השמש (מסומנת בחץ אדום) נמצאת אמנם בבית ה 11 הקשור למוסדות וארגונים, אבל יוצרת רק זוית אחת, אמנם הרמונית, עם פלוטו, אלמנט שמאפשר לך לפעול בבטחה בפס צר מאוד של פעילות, ולא להעז יותר מדי.

לשמחתך מגיע עכשיו כוכב פלוטו (מסומן בעגול אדום) למזל גדי, תהליך שהחל לפני חצי שנה בערך והוא שובר חלק מהחומות שלך מצד אחד, ומאפשר לך לפעול באופן אקטיבי יותר, בצירוף מינון גדול יותר של הערכה ודמוי עצמי משופר. זה אומר שגם מטלות שמזמן יכולת לבצע ולא בצעת בגלל פחדים, הופכות אפשריות גם מבחינת הקוד הרגשי שלך, וחשוב לנסות ולעשות אותן - את עשויה להשתומם עד כמה בסופו של דבר תצליחי גם לבצע זאת בקלות יחסית לפחד שליווה אות התהליך כולו..

אז - להעז, לרוץ קדימה, ולתת לעצמך לממש ולהצליח - ובגדול!שלום רב, שמי אילנית, נולדתי ב-16.1.81 בשעה 1 בלילה (בערך). לפני כחודשיים מצאתי עבודה בתור עו"ד, ואני די מרוצה. העניין הוא שיש עו"ד נוסף במשרד (גם שכיר), שהוא יותר דומיננטי ממני הן בשל הוותק שלו והן בשל העובדה שיכול להישאר במשרד יותר שעות ממני. (אני אמא...). הרגשתי היא שסומכים עליו יותר מאשר שסומכים עליי. אין לי בעיה עם זה, אני עושה את עבודתי על הצד הטוב ביותר, רק הפחד שלי שאולי יעדיפו להשאיר רק אותו במשרד, ויוותרו עליי... האם החשש שלי מוצדק, או שנהפוך הוא, צפוייה לי הצלחה?

תשובה: היי אילנית. ובכן, כמו הרבה גדיים אחרים, רמת הביקורת הפנימית שלך היא גבוהה מאוד, וביחד איתה - גם הדרישות שלך מעצמך. מזל גדי הוא אחד מאלה שמתפתח לגילאים מאוחרים: עד אז הוא לומד לפסוע קדימה, עקב בצד אגודל, ולאט לאט גם לומד לסמוך על עצמו, וגם נותן לעצמו את הקרדיט על איכותו. 

הגדי האופייני אכן רק מתחיל לתת גז מגיל ארבעים ומעלה, בעיקר כי אז הוא גם לומד להעריך את עצמו, לעיתים הרבה אחרי שהעולם כבר עושה זאת מזמן. 

מהמקום הזה, ומהתבוננות במפת הלידה שלך, גישה תחרותית רק עושה לך טוב: נראה שעורך הדין נשלח על ידי הסופר אגו שלך - אותו מקום שאנו קוראים לו גם 'ביקורת פנימית' - כדי להכניס אותך למעגל התחרותי המקצועי בכלל, לשפר את הביצועים שלך, ולסמן לך מטרה, שכל גדי גאה לקחת על עצמו: להיות הטוב ביותר.. 

גם אם בסופו של דבר לא יתרחש, זה עדיין אומר שאת זקוקה עכשיו לאיזה סמן, למקום שמכריח אותך לשפר ולהשתפר, לפני שבאמת תגיעי להישגים. מעברו של פלוטו למזל שלכם לפני כמה חדשים רק מקצין את התהליך הזה, ומביא איתו זירות חדשות לפעולה ולתחרות, וזה בדיוק הזמן להשקיע בהן קצת יותר מעצמך. 

מהמקום הזה, המלה 'הצלחה' היא רק פועל יוצר של מה שאת עצמך מרגישה ויוצרת לעצמך: בכל מקרה, קשה לך לקבל את זה כשזה מגיע מאחרים, ולכן זה בדיוק הזמן לא לשאול אם היא תגיע - אלא כמו כל גדי אסלי, להחליט שהיא תגיע, ולעשות את הכל לשם כך. 

התגברות על גורם התחרות של עורך הדין הנוסף ביחד עם האתגר האמהי ולמרות הכל עשיית הטוב ביותר - זו המטרה, ואת בהחלט יכולה להגיע אליה. במקרה הזה, כל אלה - תלויים בך, ורק בך. 

סומך עליך, אילנית. בהצלחה.שאלה: הלואי ותענה לי .. אני ילידת 29.4.53 שעה 05.00 נולדתי בחדרה.מזה כמה שנים חיי נעצרו מלכת ממש כך . לא קשר רומנטי. לא חברות. לא ידידות ידידים. היתי אישה עם טונות של חברים וחברות והכל נעלם כלא היה. גם הבריאות לקויה אני לפני נתוח מסובך שאני צריכה לעבור.עדיין אין לי תאריך אנא אולי תוכל לעשות לי סדר בבלגן שלי. תודה מראש. י.
 

תשובה: חייך באמת מלווים בלא מעט מהפכים. נקודת המפתח במפת הלידה שלך היא ונוס: היא נמצאת באמצע מזל תאומים, וכשאורנוס יצר איתה זוית לפני כשלוש שנים בפעם הראשונה, ואחר כך עשה זאת סטורן, נראה שבאמת חלק מחייך הרגשיים עלה על שרטון. אורנוס מביא איתו ניתוקים ושינויים, סטורן מכביד מאוד, וונוס במפת הלידה שלך אינה יוצרת זויות עם כוכבים אחרים.

 ממש עכשיו סטורן נמצא שוב על ונוס, אך אורנוס כבר ממשיך קדימה. מעברו של סטורן למזל מאזניים באוקטובר שנה זאת, יוריד סופית את הלחצים: מכאן ואילך יהיה זה כוח ההתאוששות שלך, שהוא חזק למדי (בכל זאת,מזל שור..) שיקבע עד כמה תחזרי לעצמך, ומכאן הכל כבר יהיה תלוי בך.

 לפעמים החיים מציבים אותנו בפני מבחנים קשים למדי, אבל.. שעורים שכאלה רק מחזקים את כוח העמידה שלנו, אם וכאשר הפורענות עוברת, והדברים חוזרים ותלויים שוב אך ורק בנו.

 בהצלחה!
שאלה: שלום יאיר, נולדתי ב- 11.07.1970 בשעה 24:40. יצרתי קשר עם אסטרולוגית שקבעה שהחל מ- 06.04.09 עד ה- 06.10.09 אני נכנסת לתקופה קריטית בחיי, בכל התחומים: האישי, הפיננסי, התעסוקתי ועוד. אני נשואה ויש לי שני ילדים, יש לי עבודה מסודרת, ואני עוסקת בתחום אומנותי בזמן שנותר לי. אני מאוד רוצה לשמוע מה דעתך? ואם אכן זוהי תקופה קריטית בחיי, כיצד עליי לנהוג כדי לא לפספס הזדמנויות שיפתחו בפני? ועוד פרטים קונקרטיים ככל שניתן.
 

תשובה:  ראשית - אזהרה! אשתמש בפנייה הזו אלי, כדי לפנות אליכם, אוהבי האסטרולוגיה, בעיקר אלה מכם שיוצרים קשר עם אתרים אסטרולוגיים הקשורים לחו'ל, ומנסים לדלות משם מידע על עצמכם, כסוג של סקרנות אישית.

אלה מכם שמטיילים באתרים הקשורים לחו'ל, נתקלים מדי פעם בהצעות למפות אסטרולוגיות ומידע חינם, ובבקשה להשארת פרטים, ולאחר מכן, אתם עלולים לקבל פנייה מבעלת האתר – אחת בשם ג'נה למשל, או שרה פדרר, ויש עוד כמה – שמודיעות לכם בדרמטיות שאתם נכנסים לתקופה קריטית בחייכם, ואם תשכילו לשלם סכום של כך וכך, תקבלו מידע המותאם אישית אליכם, שיכול לעזור לכם. לראייה הן עשויות לשלוח גם כמה פרטים שכל תכנה אסטרולוגית בסיסית יכולה לתת עליכם או על חייכם, כדי לשכנע אתכם להסכים לעסקה הזו. 

לצערי שמעתי על יותר מדי אנשים שנפלו בפח הזה, שהרי אפשר לומר על כל תקופה בחייכם שהיא 'תקופה קריטית'. כל מעבר של כוכב על כוכב אחר, או תזוזה של פלנטה והזויות שהיא יוצרת, עלולים להביא איתן במישרין או בעקיפין לתוצאות קריטיות כאלה ואחרות.. 

השמוש הזה באלמנט הפחד כדי לגרום לאנשים לשלם הוא עתיק יומין, אבל הפעם מסתבר שהוא נכנס גם לאינטרנט. זה בהחלט פסול בעיני, ומבחינתי – אין תחליף למפה אסטרולוגית אמיתית הכוללת ישיבה של שעתיים עם אסטרולוג, הבנת כל מרכיבי המפה והתהליכים שעובר אדם בתקופות כאלה ואחרות לעומק, יכולת לשאול שאלות ולקבל תובנות, ובעזרת כל אלה – לראות את כל התמונה, ולקבל החלטות חשובות בחייו.

 חשוב שתבינו: מפה אסטרולוגית אינה רק מלים - זו חוויה רבת עומק ומשמעות, הקשורה גם באסטרולוג עצמו, גישתו לחיים והבנתו את הדברים, ולא קבלת טכסטים מפוקפקים שתכנה כזו או אחרת שלחה לכם מעבר לים, ושבחלק מהם אתם גם עלולים לקבל עוד בקשות לתשלומים נוספים לנקודות זמן אחרות.

בקצור, בתקופה זו, אפילו יותר מבתקופות אחרות, כדאי להזהר מנוכלים ושרלטנים בכל תחום  שהוא וגם בתחום הזה, ואם בכל זאת החלטתם לערוך לעצמכם מפה אסטרולוגית, כדאי לעשות זאת אצל אסטרולוג מוכר, ולברר מראש מה אתם מקבלים, ועבור מה. 

היי יאיר שמי רונית נולדתי ב-8.3.1971 בשעה 07:00 בבוקר רציתי לדעת מתי אני אמצא זוגיות חדשה אשר תוביל להקמת בית ובנוסף מה קורה לגבי עבודתי האם אני אשאר או אמצא עבודה אחרת עם שכר יותר גבוה ומאתגרת יותר? ובנוסף האם אני אצא השנה ללימודים? כי עד כה כל דבר שהתחלתי לא סיימתי ואני רוצה להבין מדוע העיכוב? תודהתשובה:  היי רונית. ובכן, יש לך ים של שאלות, וכל אחת מהן מספקת למלא לפחות שני עמודים כאן, אבל נראה שהבסיס לכולן הוא אחד. ראשית, השמש שלך במזל דגים, מה שאומר בסיס רגשי מאוד ועדין, אבל.. האופק שלך נמצא במזל טלה האסרטיבי ואפילו תוקפני משהו, בעוד השמש נמצאת בבית ה 12 שלך, מיקום ביישני ועדין שלא ממש קיבל לגיטימציה לפעול ולעשות, מה שאומר שיש לחץ גדול מאוד על האופק - שהושא הפרזנטציה שלנו מול העולם והדרך שבה אנו מראים כביכול מי אנחנו - להפגין שליטה, להשיג הישגים, להראות נוכחות מסיבית, וכל זאת - מהרגע להרגע, מכאן לעכשיו, עם צורך חזק מאוד להיות במרכז תשומת הלב, בעוד שהשמש - ה'אני האמיתי' שלך - רוצה בדיוק את ההיפך: להסתגר, להיות לבד, הרחק מאור הזרקורים. זהו קונפליקט בסיסי בין שני חלקי אישיות, שאחד מהם לא קיבל הכרה, בעוד שהשני - גם לא מאמין שיקבל אותה.. כבר כאן אפשר לראות קושי מסויים באיפוק, ובקבלת 'האני' שלך עצמך, שכל הזמן דורש הוכחות מהעולם ומעצמו שהוא יכול, שהוא מסוגל, ושרוצים אוהבים ומעריכים אותו.

עכשיו נוסיף לכך את האלמנט השני המשמעותי כאן: זהו כוכב מרס (מסומן בחץ ירוק) האסרטיבי, שליט מזל הטלה, שנמצא במקום הגבוה ביותר במפה כאומר: אני כאן, שימו לב! כמו ילד היפר אקטיבי שנמצא במסיבה של אורחים מבוגרים ושקטים, והוא דורש כל הזמן שיסתכלו עליו, שיראו איזה חמוד ואיזה מוצלח הוא, ולא רק זאת: הוא גם יוצר שלוש זויות פעולה - שלושת הקוים האדומים שיוצאים ממנו - לשמש ומרקורי הביישניים (מסומנים בשני חצים צהובים) שמסתתרים להם כשהם מסמיקים מאחורי הקלעים ומקוים שאף אחד לא ממש רואה אותם שם מתחת לשולחן, ולכוכב פלוטו הכוחני שנמצא בבית העבודה שלך, אולי המקום שבו את כן מסוגלת לקבל הערכה ולהוציא את מה שיש לך, שדוחף שוב ושוב את מרס לרוץ, להזיע, להוכיח, ולא לנוח רגע, לא פיזית ולא רגשית.

עכשיו, אם נזכור שמרס מייצג את חלק האישיות אצלך שכל הזמן צריך להוכיח את עצמו לעולם, נבין שהוא עושה זאת גם כדי לחפות על ה'אני האמיתי' שלך שרוצה להשאר בצל הזרקורים, מעין מסיכה אסרטיבית כדי שלא יתקרבו אליו, ולא יגעו בו, ומעבר לכך - כל מה שלא יעשה מרס, לא יספיק באמת כדי לתת לאותו חלק ביישני את ההרגשה שהוא רצוי ואהוב. אולי משום כך הוא מנסה לעשות זאת בחמש זירות פעולה במקביל, ולא פלא שבסופו של דבר הוא מאבד את המיקוד ואת יכולת המימוש האמיתית, ומרגיש שהמושכות נשמטים מידיו: אחרי הכל, המדובר בשלושה סוסים רציניים שמנסים להיענות לו, עם חמישה כווני פעולה..

נוסיף לכך את ונוס הרגשית (מסומנת בחץ כחול) שנמצאת גם היא גבוה למעלה אבל במזל דלי החברתי, ונראה שיש עליך ים של עומסים להוכיח את עצמך, להראות מה את שווה לעולם, ולהכנס למירוץ ולתחרויות שמראש אין לך סיכוי להצליח בהם, ואם כן - לא לאורך זמן, מה גם שהירח במזל אריה שואף להרבה כבוד והוקרה על כל סנטימטר של הדרך, והוא דורש מהעולם את הכבוד שהוא חושב שמגיע לו,בזמן שעמוק בפנים הוא לא באמת לוקח חלק..

הדיאלוג כאן בין הירח לשמש, מראה על אמא אסרטיבית מאוד, ואב ביישן ופסיבי. ברם אולם.. החלק שקיבלת מאמך מראה על רצון חזק לממש פוטנציאל גברי ולא נשי, ופה את עלולה ליפול בין הכסאות, כיון שהצד הנשי כאן נפגע בעקיפין, וזה מתנקם גם בהישגיות היתר - וגם ביחסים הזוגיים והיחסים בכלל, שעלולים לסבול מעצבנות יתר..

מה עושים? ראשית, מבינים שהדברים מורכבים יותר ממה שהם נראים. במקרה כזה בדרך כלל אני ממליץ לבוא אלי לפגישה מקצועית כדי לראות את כל התמונה, ולהבין מי בעצם נמצא שם נגד מי. מעבר לכך,הגיע הזמן לקבל החלטות בדבר עודף האסרטיביות והנושאים שאת מנסה להרים בו זמנית, מה שאומר - להתחיל לטפל בדברים אחד אחד, להוריד את הטון ואת מידת ההישגיות העצומה, ובעיקר את הצורך לשלוט במה שקורה על שלוש במות במקביל.. מי רץ אחריך? טורקי טורקי, כמו שנאמר, עם מידה גבוהה יותר של מודעות לעצמך ולמטרות שלך ובעיקר לדיאלוג שלך איתן, ולדיאלוג שלך עם עצמך ולחלק הפנימי השאפתני הזה, והמחיר שאת משלמת עליו - זה האישו.

במקביל - לחזק את ה'אני הפנימי' האמיתי שהוא עדין וביישני יותר, ולשאול אותו מה הוא רוצה באמת, מעבר לריצה החיצונית הזו שאת מכריחה אותו להיות שותף לה. גם את זה אפשר לבצע אגב בדמיון מודרך, נושא שאני עובד איתו במקביל לאסטרולוגיה, לנהל איתו דיאלוג, ולאפשר לו להתבטא בעולם בעדינות ובדרכו שלו, הרחק מהרעש וההמולה של המרס האסרטיבי שלך, וכך - גם לאפשר לעצמך לפעול ממקום רגוע, שליו, ובעיקר מאמין בעצמו, ולהגיע סוף סוף לשקט הפנימי המיוחל.

וכשזה יקרה - תתחילי גם לסיים תהליכים, ולא רק לרוץ ולהתחיל אותם, ואז לגלות שה'אני' שלך נשאר מאחור, ומסרב להשתתף ולהמשיך הלאה כשלא מאמינים בו..

לחבר את כל החלקים - זה הסוד, ותוך כדי התהליך גם לברר מי בדיוק שם נגד מי, ליצור דיאלוג ביניהם, ולהמשיך ביחד עם ההרכב המנצח הזה למסע של מימוש והצלחות בחיים כאדם שלם, ולא כאוסף של חלקי אישיות שכל אחד מהם רוצה לבטא את עצמו בדרכו, בלי קשר לשאר.

בהצלחה!
נולדתי ב-7.5.1979 בשעה 3:00 לפנות בוקר, בשלוש שנים האחרונות עשיתי ועדיין עושה המון שינויים, אך הדרמה האמיתית מתרחשת בחיי הזוגיות, רציתי לדעת אם תקופת חוסר יציבות הזוו תעבור? יש מיסוד באופק?תשובה: שלום לך. ובכן, אכן רואים שאת נמצאת במרכזה של תקופה שבה המלה 'שינוי' היא המשמעותית כרגע. ראשית, המפה עצמה מעידה על חוסר שקט גדול, וצורך בהרבה אקשן. מקבץ הכוכבים במזל טלה מדגיש את הצורך הרבה בהתחלות חדשות, ובסיפוקים מיידיים, אלמנט ששנים לא מעטות הנחיל גם לא מעט אכזבות בגלל הקושי למצות תהליכים ולא לרוץ הלאה. כעת מביא איתו מיקומו של פלוטו במזל גדי, בנקודה הגבוהה ביותר במפה  (ה P הקטן הירוק למעלה) צורך בהתארגנות מחודשת, וזה מלווה אותך כמה וכמה שנים טובות, בעיקר כי אין ברירה: זה לעשות שינוי, או להשאר מתוסכלים בגלל חוסר מימוש.

העניין הוא שדווקא ביחסים, הדברים אינם ממש משתנים, ושם השינוי יגיע רק מאוחר יותר. מקבץ הכוכבים במזל טלה (מסומן בחצי מעגל אדום) מדגיש את הצורך לראות תוצאות כאן ועכשיו, ובמקביל - למצוא פרטנרים שאיתם אפשר להלחם על טריטוריה, ולא ליהנות מהרמוניה. כן, יש כאן סוג של אנרגיה גברית שחייבת להתבטא כאן ועכשיו - ובמהירות, מה שהופך את הזוגיות שלך למעין תחרות אגו אישית ביניכם, כשהוא כביכול זה שלוקח פיקוד ו'עושה צרות' אבל למעשה - בדיוק לשם כך בחרת אותו: כדי להמשיך ולחוש איכשהו את הכאוס במערכת היחסים שלך, ובחייך הזוגיים.

מה עושים? קודם כל מבינים שיש חלק מסויים באחריותך במצב הזה, וכדאי להבין מהו: זהו החלק שזקוק לשליטה במצב, ולהפגין אותה בשטח. שנית, אולי הגיע הזמן ללכת ליעוץ זוגי, כדי להבין לעומק איך את מישמת את זה בשטח? נושא השליטה הוא האישו כאן: אם תלמדי לוותר עליה, יתכן שתזכי בגדול, ואז - תוכלי גם לבחור לך פרטנר עדין יותר, מתחשב יותר, ובעיקר - מתאים יותר למזג המתפרץ שלך.. 

את המזג המתפרץ הזה - גם שלך וגם שלו כיון שהמדובר בשמש שהיא מייצגת את דמות הגבר בחיי האשה - אפשר לראות בשני החצים האדומים, שמצביעים על אורנוס ושמש זה מול זה, כמו שני מתחרים במירוץ: כך זה נראה בזוגיות שלך - צורך בספייס ובעצמאות מצד אחד, וצורך להיות בזוגיות עם פרטנר אוהב מצד שני. זה גם מראה שיש לך פתיל קצר מאוד, ושליטה היא כאן האישו כאמור, והתגובות - מהירות במיוחד...אם  נוסיף לכך את הירח הביקורתי במזל בתולה (חץ כחול) נבין שזה לא פשוט..

בגדול - זה לא קל, אבל אם תלמדי לשלוט בבביקורתיות ובתגובות שלך, ולא לחפש להיות צודקת אלא לחשוב מעט לפני כל תגובה ולהיות חכמה במקום זאת, ואפילו ללכת לטיפול כדי לראות את הצד שלו ואת האחריות שלך לנושא חוסר היציבות ביחסים  - אפשר יהיה לעשות עבודה בנושא, ואפילו לשפר את המצב, ומי יודע - אולי אפילו יגיע לו המיסוד המיוחל...

בהצלחה!שאלה: שלום יאיר מה שלומך?אני נהנת לקרוא את המאמרים המרתקים שלך, ישר כוח! ברצוני לשאול אותך נולדתי ב03.08.1979 בירושלים בשעה 17:30. זה זמן רב שברצוני להיות עצמאית ולעבוד בתחום שבו אני קצת עוסקת ומתעניינת מאוד זה הנמרולוגיה והטארות,עדיין אין לי עבודה מסודרת אשמח אם תענה לי מה יהיה בתחום הקריירה שלי?
 

תשובה:
ובכן, נושא הקריירה הוא משמעותי במפה הזו, כמו גם התדמית האישית שלך, אבל זה גם בעייתי למדי. את בהחלט רוצה ויכולה להגיע לשם, אבל.. יש לא מעט מוקשים בדרך.

  הירח יוצר זוית הרמונית לשמש, מה שאומר שהכל בסדר, שאין צורך לעשות יותר מדי-את ההכרה כבר קיבלת. כל מה שנשאר עכשיו זה ליישם אותה בשטח.. אבל זה החלק הבעייתי שאפשר להתעלם ממנו, ולחפש קיצורי דרך.

 קיצורי דרך שכאלה נוכל לראות גם בזוית הפעולה של מרס לשמש: יש צורך לעשות ולפעול, אבל.. מהר מהר. השנים האלה מתפקדים מצוין ביחד בדרך כלל, אבל כאן הם יוצרים זוית של מתח שמראה על צורך לדפוק שעון יותר מאשר להשקיע בפועל.

 זוית פעולה נוספת שכזו אנו רואים בין מרס התזזיתי לבין השמש: זו זוית חסרת סבלנות, שמביאה איתה לעיתים חוסר שקט פיזי שיושבים יותר מדי זמן. זוית כזו מריצה אותנו החוצה ופנימה, גם בראש וגם בגוף, וגם היא – דורשת את הכל כאן – ועכשיו! לא פחות ולא יותר.

 מקבץ הכוכבים במזל אריה בבית 7 דורש הרבה כבוד והכרה, אבל.. לא תמיד מוכן לשלם את המחיר עבורם. יש תחושה בסיסית שמגיע לך, וזה יפה, אבל.. עבור מה? את זה חשוב לברר לעומק והיטב, לפני שפוצחים בקריירה, שכן גם המלה הזו טריקית כאן כאמור: היא כבר ישנה בתת המודע – כל מה שנשאר זה רק לבצע אותה, עניין טכני פעוט שיכול לחכות עוד קצת... ועוד קצת..

 פלוטו הוא שליט בית הקריירה שנפתח בעקרב, אבל בעקרב יושב אורנוס, אותו כוכב שקט שיוצר זוית לשמש.. נדמה שבכל פעם כשאת מגיעה כבר לבאר, משהו קורה. חושב שמה שקורה הוא מאוד פשוט: עמוק בפנים את יודעת שאין לך את הכסוי שאת זקוקה לו, ולכן את גם מעיזה פחות, מצליחה במקומות שפחות משמעותיים עבורך, ומרגישה תסכול וחוסר סיפוק בזמן שאת היא זו שלא השקעת מספיק כדי שהם יגיעו..

 מה עושים? מקבלים החלטה חד משמעית שזהו, שמעכשיו –עושים דברים אחרת. מיקומו של יופיטר מול מקבץ הכוכבים במזל אריה עכשיו, יכול לאפשר לך לקבל את ההחלטה הזו ואפילו להצליח, גם בתחומים שציינת, אבל.. בלי השקעה – אין תוצאה!

שנה של משמעת אישית, רצינות ואחריות, העמקה בחומר – והכל אפשרי, אבל זה לא יהיה קל – כאן תצטרכי לפעול לפי דפוסים שאין לך בסיסטם, ולא בטוח שתאהבי את זה..

 יקירתי, לצערי לא קורים נסים בעולם: בשביל כבוד – צריך לעבוד, אמר קזבלן, זוכרת? אז.. זה הזמן לעבודה קשה, רבה עבודה קשה, והיא בהחלט עשויה להביא אותך למטרה אם תנצלי את מצב הכוכבים העכשוי ותשקיעי בגדול. אם לא – תשארי עם התחושה שאו טו טו זה קורה.. ו.. ו...

 קחי את עצמך בידים, הכנסי למוד של משמעת עצמית – והכוכבים יאירו את דרכך...

 בהצלחה!

שלום יאיר. נולדתי ב 15/3/74 בשעה 10 בבוקר וברצוני לדעת מדוע איני מצליחה לחבר בין הרצון שלי להקים משפחה לבין המציאות, אני נתקלת בהרבה קשיים ותסכול. תודה רבה. ע.


 

תשובה: שלום לך. ובכן, אפשר בהחלט לזהות כמה וכמה מילכודים קטנים במפת הלידה שלך, בנושא הבית והמשפחה. ראשית, נסתכל על הירח (מסומן בחץ שחור), שמסמל את המלה בית באסטרולוגיה. במפת הלידה שלך הוא נמצא ממש מול האופק, אבל.. במזל קשת, מזל שאוהב חופש ולא מגבלות. הוא מסמל נפש אקטיבית מאוד, שזקוקה להרבה אקשן, ופעילות ביתית שקטה היא לא ממש כוס התה שלה. כוכב סטורן שנמצא בבית הראשון שלך, יוצר זוית של עימות עם הירח, ומביא איתו תחושות של כובד ולחץ שאת נושאת איתך עוד מהבית. 

בגדול, אפשר לומר שחוויית הבית שאת מדברת עליה שונה מזו שאת נושאת איתך: היא אינה חוויה מרנינה במיוחד, אלא מקום של הגבלות ולחצים בגילאים צעירים. בגילאים מבוגרים יותר, סטורן מראה שתחושות הכובד והביקורתיות שאת נושאת איתך, לא עושות חיים קלים למי שנמצא ממול, ויכול לבנות איתך בית, ולהקים משפחה.

נמשיך הלאה: שליט הבית הרביעי המסמל את הבית היא השמש (מסומנת בחץ כחול), והיא נמצאת למעלה, במרום השמים, במקום קרייריסטי ואקטיבי מאוד. זוית של מתח שיוצרת השמש עם כוכב אורנוס (מסומן בחץ אדום) עלולה להביא איתה קצרים בתקשורת במצבים של קרבה רבה מדי לאחרים. 

אפשר לומר שהצורך שלך בריגושים ובאקשן, כמו גם בסיפוקים מיידיים, מצליח לטרפד לעיתים קרובות מצבים שיש בהם פוטנציאל של קרבה אמיתית, ואת עושה זאת בצורה די מתוחכמת, כשאת שמה רגלים לקשרים בהתהוות ונעלמת, או יוצרת קשר עם גברים שניתוקים הם אחד התסמינים האופייניים להם, ומבחינה מסויימת הם מראש בלתי אפשריים מבחינת בנייה של בית ומשפחה עבורך. קל יותר להאשים אותם, מאשר את עצמך על שאת בוחרת בהם.

אלמנטים נוספים, הם מיקומם של ונוס ומרקורי במזל דלי. מרקורי (מסומן בחץ ורוד) הוא שליט בית הזוגיות, אבל במזל דלי הוא אוורירי ומנטלי יותר מאשר רגשני ומאפשר קרבה, וכנ'ל ונוס (מסומנת בחץ צהוב), שאחראית בחיינו על נושאים הקשורים לזוגיות וליחסים קרובים. מזל דלי נותן לשנים האלה גוון ידידותי מאוד, אבל להתקרב יותר מדי - לא קל, אם בכלל. 

הקושי באינטימיות לאורך זמן מסומל כאמור גם על ידי הזוית המתוחה של אורנוס, זה ששולט על מזל דלי, עם השמש, שמסמלת את ה'אני האמיתי' של בעל המפה: קרבה רבה מדי, אפשרויות הקמה של בית ומשפחה, בסיס רגשי יציב - כל אלה יותר מאיימים עליך מאשר מושכים אותך, ואת מצליחה לפלרטט איתם לאורך השנים, אבל להשאר בגפך: הפחד מנטישה ועזיבה חזק יותר מהרצון להקים משפחה. איך הוא נוצר? מאין הגיע? זה כבר תוכן שמתאים יותר לפגישת עומק אמיתית, מאשר לדף באינטרנט, אם זה יעניין אותך.

אחרון אחרון - כוכב מרס (מסומן בחץ ירוק), המסמל את דמות הגבר בחייה של האשה ודרייב בכלל, נמצא בבית ה12, הבית הקשור לתת המודע, לנעשה מאחורי הקלעים, וגם לפחדים שלנו. מיקומו של הכוכב הזה מבטא בעיקר  כעס על גברים, עודף אסרטיביות, ובאופן לא מודע - גם תחרותיות חזקה שעולה כאשר נוצר קשר זוגי, או אינטרקציה עם גבר שנמצא ממול. 

זוית אגרסיבית שיוצר מרס עם כוכב מרקורי עלולה להראות על וכחנות יתר, ועל הצורך להוכיח וליצור מתחים יותר מאשר על הרצון ליצור הרמוניה ובסיס פעולה שקט ויציב. ככזה, מרס עלול בהחלט להיות מוקש לא קטן ליחסים הרמוניים, כשאת מדי פעם עלולה ליצור באופן מלאכותי מעין ריב או סכסוך קטן על דברים של מה בכך, כדי להשאר מרוחקת מבחינה רגשית כשדברים מתקרבים מדי, וגם לשמור על עצמך כדי שלא להפגע בהמשך - זה בכל אופן אחד החששות המאוד בולטים במפת הלידה הזו.

לסיכום, אני בהחלט מאמין לך שאת רוצה בית חם ומשפחה אוהבת, אבל בלי עבודת עומק על הגורמים שמניתי שמסתתרים להם מתחת לפני השטח, זה לא יהיה קל. 

הצעד הראשון הוא לזהות אותם, להבין איך הם פועלים, ולקחת אחריות על כך מבלי להאשים אחרים. 

הצעד השני הוא לנקות את המשקעים הרגשיים האלה שאת נושאת מתקופות אחרות בחייך, כדי לפגוש בפעם הראשונה את האפשרות ליצור לך בית חם ואוהב ומשפחתי משלך, על כל הבונוסים הנפלאים שהוא מביא איתו. 

אם תשקיעי בשני אלה ולא תוותרי לעצמך - זה יגיע.

בהצלחה!

 נולדתי ב 11/06/69 לפנות בוקר 4.30 אני חש ששום דבר לא זז. אומרים שזאת שנה טובה לתאומים אך אני עדיין לא חש אותה. מה קורה עם כלכלה ולימודים הייתי סטודנט לפני מספר שנים אך בשל המצב הכלכלי נאלצתי לעזוב אני יודע ששנה הבאה יופטר נכנס לדלי ושזה מסמן בית הלימודים ונסיעות . אשמח לשמוע ממך .תשובה: ובכן, אין פלא שאינך מרגיש ממש כבן מזל תאומים אופייני: הירח - הנפש - במפת הלידה שלך, צמוד לסטורן הנוקשה, ומכביד עליך, וקצת גורם לך לאבד את הקלילות התאומית המוכרת. לגבי השאלה שלך - אם תשים לב, תראה ששתי מגמות עובדות כרגע על חייך בו זמנית, ושתיהן משתקות/ממריצות אותך, אבל במקביל גם מנתקות אותך מהעבר, ומכריחות אותך להסתכל קדימה וליצור לך מציאות חדשה.

אז ככה: החץ הצהוב שייך לכוכב אורנוס, שמסומן בחצי עגול צהוב. אורנוס יצר לא מעט ניתוקים בשנתיים האחרונות בחייך, והכריח אותך לעזוב מקומות בטוחים שהכרת, ולהגיע למקום חדש מבחינה רגשית, שבוחן את המציאות במבט אחר, מעט חסר שרשים.

החץ הירוק שייך לכוכב סטורן, שעוסק במימוש פוטנציאל, אבל גם מכביד מאוד. סטורן מבודד אותך מעט מהעולם ומטיל עליך ים של משימות ודאגות שעליך לדאוג להן בעצמך, כמו בהשרדות, הן כלכלית והן רגשית.

מה שמעניין שהשנים האלה פעלו ופועלים על השמש שלך ביחד ובמקביל, אם תשים לב לעגול ההוא שהחיצים מכוונים אליו. זה גם אומר שממש כרגע אתה נמצא במרכזו של התהליך, שיגמר בעצם בעוד כשנה, ויסתיים ביכולת שלך לבדוק מחדש את הדברים שחשובים לך באמת, ובמקביל גם להתנתק ממה שאינו כזה. 

ממש כרגע אתה בורא לך מציאות חדשה, ותהליך ההשרדות שאתה עובר הוא הכרחי כדי שתוכל להתנתק מהעבר, ולרוץ קדימה עם תובנות חדשות ומעניינות יותר, במקום להתאבל על מה שאיבדת.

הירח במזל שור מאפשר לך תמיד ליפול עם שתי הרגלים על הקרקע. נסה להשתמש בו בחדשים הקרובים כדי ליצור לך קרקע חדשה, שעליה תוכל להניח את שתי הרגלים ומשם להתקדם. להתאבל על העבר לא יקדם אותך, אבל יש לך חוש השרדות מפותח ויכולת להסתגל למצבים חדשים: נסה לנצל את כל אלה כדי להתמקד בעובדות חדשות. יופיטר שאכן עובר בשנה הבאה אצלך לבית הנסיעות והלימודים, יאפשר לך שנה שלמה של הרחבת אופקים, אם דרך טיולים ואם דרך לימוד של משהו חדש, בדרך לבניית אותה מציאות חדשה שדיברתי עליה. 

השנה שלאחר מכן כבר תיראה לגמרי אחרת, אבל היא תלויה במידת העומק שבה תתמסר לתהליך בשנה הזו שתעבור עליך עכשיו.

בהצלחה!היי יאיר! נולדתי ב-20.02.88, בשעה 02:00 (כן, לפנות בוקר) בישראל. אני מרגישה לאחרונה שעוברת עלי תקופה של שינויים ושל "התכווננות מחודשת". נפרדתי מהבחור שהייתי אמורה להתחתן איתו, והתחלתי לימודים חדשים שאני מאמינה שהם במסלול שלי ויתאימו לי (יעוץ התנהגותי לבע"ח במטרה לפרנס לימודי וטרינריה). רציתי לדעת מה אתה חושב ומה "הכוכבים אומרים" על... טוב, הכל, למעשה. :)תשובה: ובכן, יש גורם אחד בסיסי לכל השינוי הזה שעברת, ומעניין שאני כותב עליו לא מעט לאחרונה, בעיקר כי הוא עושה עכשיו מעבר ממזל קשת שבו שהה כ 26 שנים, אל מזל גדי. מה שמעניין הוא שלך יש ריכוז גבוה של כוכבים (מסומן בחצי מעגל ירוק) בדיוק במעבר הזה שבין קשת לבתולה, ופלוטו (מסומן בחץ אדום), כוכב עוצמתי ויסודי במיוחד, לא מפספס אף אחד מהם: באיטיות וביסודיות הוא עובר על פניהם, מנקה את הדרוש ניקוי ואת שאינו מתאים, ומפנה את השטח למה שבאמת מתאים, ויוצא עכשיו החוצה, סוף סוף.

כן, זו ההשפעה של פלוטו, שמביאה אליך את כל השינוי שאת מדברת עליו: פלוטו, כמו בולדוזר גדול, הורס - ובונה מחדש. זהו כוכב עוצמתי מאוד, אולי העוצמתי ביותר מבין שאר הכוכבים במפות הלידה של כולנו, והוא זה שיוצר את המהפכים החזקים ביותר בחיינו, ובחייהם של אנשים אחרים, כמו גם בחיי מדינות שלמות.

מעברו של פלוטו בשנה האחרונה על פני צביר הכוכבים הגדול הזה שכולל את מרס, כוכב הדרייב והעשייה (ומסמל גם את דמויות הגברים בחייך), אורנוס כוכב השינויים, סטורן שאחראי על מימוש פוטנציאל ונפטון הרגשי והרוחני, מביא איתו לשרשרת של מהפכים רגשיים מעניינים. דברים שהיו טמונים עמוק בפנים שנים ארוכות עולים על פני השטח, וכל מה שלא באמת מתאים ל'אני האמיתי' שלך מפנה את מקומו לטובת האמיתות החדשות. 

פלוטו נכנס עכשיו גם לזוית פעולה עם הירח שלך - הנפש - במזל טלה, ושלוש השנים הקרובות יהיו מלאות אקשן, ללא רגע דל. נסי לנצל אותן כראוי: הכוכבים תמיד תומכים במי שחי את האני האמיתי שלו בעוצמה, לוקח סיכונים, ומאפשר לעצמו להיות הוא, על כל המשתמע. וטרינר הוא בהחלט מקצוע שמתאים לך: השמש במזל דגים מאפשרת לך להעניק הרבה מעצמך, ובעלי חיים או עבודה סוציאלית הם בהחלט כווני חשיבה מומלצים מבחינתך.

בהצלחה!שמי נ. לידה 06.11.1984 נולדתי בערך בשעה 4 אחה"צ. הייתי מעוניינת לשאול לגבי זוגיות. אני מרגישה סוג של חסימה. אודה על התייחסותך הדחופהתשובה: ובכן, נושא הזוגיות הוא אכן אישו במפה הזו. אישו - הכוונה לא טוב או רע, אלא.. עניין מורכב, שצריך להבין אותו לעומק.

ראשית, רוב הכוכבים נמצאים מול האופק, מה שנקרא - מפה מערבית, כלומר ההתפתחות האישית ומימוש הפוטנציאל מגיעים לשיאם בגילאים מאוחרים יחסית. אם נוסיף לכך את השמש, שמייצגת את ה'אני האמיתי' כשהיא צמודה לסטורן המכביד, נראה שנושא הזוגיות גם הוא יגיע לשיא בגילאים מאוחרים יחסית, כי אז תהיי מוכנה יחסית באופן מלא לזוגיות טובה ומלאה.

נוסיף לכך את שני הכוכבים הרגשיים הקשורים לנשיות שלך, שנמצאים במזלות האש. ונוס, זו שנחשבת כמסמלת את נושא הזוגיות בכלל והיכולת שלך לתת ולקבל ביחסים, נמצאת במזל קשת שאוהב חופש, ולא ממש מת על מסגרות. הירח, הנפש, זה שמסמל את כל מה שקשור למודל הנשי שלך, נמצא במזל טלה, ובבית ה 12. מזל טלה הוא מזל עצמאי מאוד, ובעיקר תחרותי: כשהוא נמצא בבית ה 12, אפשר לומר שעמוק בפנים ישנו מן יצר קטן כזה, משהו ילדי, שקצת מחבל לך פה ושם ביחסים, קצת אומר את דעתו בדיוק כשלא מתאים, מתחרה בגבר כשצריך בעצם להתמסר, רוצה שיקבלו אותו כמו שהוא למרות שהוא סוליסט לא קטן, ועושה פרצופים כשמגיע רגע האמת. כן, את שמה רגלים לעצמך פה ושם, כי זוגיות מבחינתך, דיפ דאון, היא משהו שעלול לכבול את הילד הזה, ואת ונוס במזל קשת, ואת מעדיפה, מה לעשות, עדיין להיות חופשייה..

יש עבודה לעשות, אם את רוצה שזה יקרה בגילאים האלה, כיון שאת עדיין לא מוכנה לכך. מצד שני, למה לעבוד נגד עצמך? צאי ותחווי את החיים עד הסוף, ורק שתרגישי שמיצית - זה יקרה, לא רגע קודם, אחרת את עצמך עלולה לטרפד את זה...

כל זאת - לדעתי כמובן.

בהצלחה!יאיר שלום, נפגשנו לפני למעלה מ-22 שנה בביתך בתל אביב, ערכת עבורי את המפה האסטרולוגית הראשונה בחיי. מאז היו עוד כמה נוספות, אך דברים ששמעתי ממך, (דרך אגב, יש קלטות!!!) מהדהדים מאז באזניי. בזכותך הצלחתי בזמנו לחקור ולגלות פרטים מענינים אודות סבי מצד אימי. פרטים שלא היו ידועים לי, ואילמלא דבריך, לעולם לא הייתי יודע אותם. אהבתי את גישתך, ואני מקפיד לעקוב אחרי תחזיותך בהמלך השנים. כרגע אני נמצא על פרשת דרכים הן בתחום העיסוק, פרנסה, והן בתחום האישי אשמח מאד לשמוע את דעתך בנושא!!!. תאריך לידה: 7-6-1962 בתל אביב (יפו) השעה המשוערת היא 11:00 אשמח לשמוע ממך גם בנוגע לאפשרות לימודים והתמחות בתחום האסטרולוגיה. במהלך השנים עסקתי בנומרולוגיה וטארוט והייתי רוצה להרחיב את ידיעותי בנושא. אשמח להתיחסותך!תשובה: ראשית, תודה לך. כן, אין כיף גדול יותר לאסטרולוג מאשר לקבל מיילים שכאלה, בעיקר מטווח רחוק כל כך, ולקבל אישור שהחשיבה שלו ודרך הפעולה אכן מוכיחה את עצמה. בהזדמנות הייתי כמובן גם רוצה לשמוע את הקלטות...

הכוכבים בתוך המעגל הפנימי, הם הכוכבים במפת הלידה שאיתה נולדת. הכוכבים הירוקים שמחוץ למעגל, הם המקום שבו הם נמצאים עכשיו, ומשפיעים על חייך.

ולשאלתך: אתה נמצא עכשיו בעצם תחת השפעה של שלושה מעגלי חיים. בראשון, סיים אורנוס כוכב השינויים (מסומן בחצי עגול אדום) שנתיים לא פשוטות של ניתוקים ושינויים בחייך, אחרי זויות פעולה שעשה לשמש ולמרקורי (מסומנים בחצי עגול כחול), שמסמלים את ה'אני האמיתי' ואת התקשורת שלך. כעת, כשהוא פונה והולך קדימה, אתה יכול לפרוץ במעגלים חדשים בחייך, האחד בנושא של התפתחות אישית, והשני - בנושא התקשורת שלך עם העולם.

במעגל השני, נמצא עכשיו יופיטר כוכב האמביציה (מסומן בחצי עגול שחור) מול ונוס הרגשית במפת הלידה שלך (מסומנת בחצי עגול צהוב). זהו מיקום שמאפשר לך לתת אכן לאמביציה שלך כמה וכמה מטרות חדשות, הן בתחום הרגשי (ונוס אחראית על יחסים ורגשות..) והן בתחום הכספי והחומר בכלל. זמן  טוב להתרחבות אישית בכל התחומים, ובעיקר - להצבת מטרות חדשות.

במעגל השלישי נמצא עכשיו את כוכב סטורן (מסומן בחצי עגול ירוק) בבית הראשון שלך, הבית שאותו אתה מפנה כלפי העולם. המיקום הזה שם את הדגש עכשיו על היכולת שלך להציב גבולות חדשים, להגדיר מטרות באופן מדויק ובעיקר מעשי, ולהיות פרקטי בחייך. זהו מיקום שאינו בהכרח קל: החיים דורשים ממך עכשיו קצת יותר מבחינת אחריות ומחוייבות, ויהיו רגעים שתרגיש קצת לבד במערכה, אבל אם תדע לשים את הרגש כרגע בצד בכל מה שקשור להתפתחות שלך, ולהתמודד עם מטרות מעשיות - הדברים יראו אפשריים יותר, ובעיקר - יתממשו.

קח את שלושת המעגלים האלה, והשתמש בהם בתבונה: פנה את השטח ממקומות שהפסיקו לשרת אותך ואל תתן להם לעכב אותך, הגדר היטב לאן פניך מועדות עם גל האמביציה החדש הן רגשית והן כלכלית, ושים גבולות מוגדרים שיכריחו אותך להפוך את התכניות שלך למעשיות: אם כך תעשה, אתה בדרך הנכונה.

ולשאלותיך לגבי הקלפים והאסטרולוגיה: מיקומם של הירח - הנפש - פלוטו העוצמתי, ואורנוס כוכב הניתוקים, בבית ה 12 שלך, מעניק לך ים של אינטואיציה ותחושות בטן, ויכולת לחבר אותן לחיים שלך ושל אחרים בעוצמה. אסטרולוגיה, קלפים, תקשור וכל השאר - אם אכן תתמקד בהם ותלך עם הדברים לעומק, תצליח לממש את האפשרויות הגלומות בהם, בין אם בנושאי קריירה, ובין אם כאפשרות של פתיחת תקשורת מסוג אחר, שתעזור לך בתחומים האחרים.

אז..
בהצלחה!נולדתי ב-13/6/1954 )בערך בשעה 7 בערב . הרבה זמן שאני מרגישה על סף פריצה בחיי וזה לא קורה: אני עדין תקועה. אני קוראת באופן כללי כל מה שאתה כותב על הצפוי באותו שבוע ולא קוראת את מזל תאומים כי אני מרגישה שהוא שם לא בשבילי (הוא לא ממש מתאים לי ואני רוצה לדעת למה?) אשמח לקבל לחיי איזה עידוד קטן ..

תשובה: ובכן, לא פלא שאת לא מרגישה במיוחד כמו בת מזל תאומים: רק השמש שלך נמצאת במזל הזה, בעוד מקבץ כוכבים גדול במיוחד נמצא במזל סרטן, והירח שליט המזל הזה נמצא במזל עקרב - יש הרבה מאוד מיסוד המים במפה הזו, ולא פלא שהקלילות התאומית לא ממש שכיחה ומוכרת לך. יותר מזה: זוית של מתח בין השמש לירח, מראה גם על דאגנות לא קטנה, וקושי לתרגם את מה שאת באמת מרגישה, לחיי היום יום שלך. אם נוסיף לכך את כוכב מרס במזל גדי מול מקבץ הכוכבים במזל סרטן, נגלה שחלק נכבד מחייך את מבלה במאבקים מסוגים שונים, ובהרבה עימותים. 

זה אולי מגיע לשיא השנה הזו: כוכב סטורן יוצר זוית פעולה לשמש שלך, והכובד חזק מהרגיל. זה יהיה כך עד תחילת 2009, ואחר כך - הקלה. כמה חדשים לאחר מכן יוצר פלוטו זוית של עימות ליופיטר שלך שבתחילת מזל סרטן, והרבה אופקים חדשים נפתחים לפניך: זו לא תהיה תקופה קלה, אלא תקופה אתגרית, שבה תדרשי להשקיע קצת יותר מעצמך בפתיחתם של אופקים חדשים עבורך ועבור ילדיך, ועם הכוחות שיש לך - אני בטוח שתצליחי. 

יש הבדל משמעותי בין תקופה של קשיים לתקופה של אתגרים: התגייסות אישית אמיתית, אכן תפתח לך לא מעט הזדמנויות, אם אכן תרימי את הכפפה הזו, ואולי בכל זאת תצליחי לאז להרגיש מעט את הקלילות של אותה שמש במזל תאומים...

בהצלחה!שלום יאיר נולדתי ב- 14.11.1960 בשעה 4.46 בבקר בת"א אני גרושה מ87 רציתי לדעת באם תהיה לי זוגיות אשר תוביל למגורים משותפים או שעלי להשלים עם הבדידות שלי עלי לציין יש לי שני ילדים מקסמים אבל הבדידות קשה. אשמח באם תענה ליתשובה:  ובכן, ברשותך אנצל את השאלה שלך כדי להתמודד עם שאלה שחוזרת שוב ושוב, בנוסח: האם תהיה לי... האם תהיה לי זוגיות? האם תהיה לי עבודה? האם תהיה לי דירה? האם תהיה לי אהבה? האם והאם..

האם, האם האם אמרו לך פעם.. זה השיר שעולה לי כשאני שומע שאלות מהסוג הזה. ובכן, שימו לב: אסטרולוגיה בהחלט יכולה לראות תהליכים רגשיים שהאדם עובר עם עצמו, ויכולה גם לזהות מצבים שבהם האפשרויות רבות יותר, והסבירות שהדברים יתרחשו גבוהה יותר, גם מכיון שהאדם עצמו פתוח יותר, ומוכן להשקיע. אבל.. אם לא קונים כרטיס פיס - קשה גם לזכות, נכון? כבר נתתי את הדוגמא הזו בשאלה אחרת ואני חוזר עליה שוב, כי היא רלוונטית גם לכאן: נושא הזוגיות שלך תלוי קודם כל ובעיקר בך עצמך.

מתי? ובכן, כאן דווקא אסטרולוגיה יכולה לייעץ, וכשפלוטו יעלה על יופיטר במפת הלידה שלך בעוד כחצי שנה בערך, הוא יפתח פתח גם להיכרויות חדשות. פלוטו הוא שליט האופק וגם שליט השמש, וככזה נפתחות לפניו הרבה דלתות במעברו על פני יופיטר בהמשך שנת 2009, ואחת הדלתות האלה קשורה גם לזוגיות: אם לא תתייאשי עד אז, ותשקיעי קצת יותר מאמצים מחודש מאי והלאה, הסיכוי לכך גדול מתמיד.

בהצלחה!שלום יאיר. נולדתי ב28 לאוגוסט 1960 שעה 1300 בעפולה. אני גרושה עם ילדים. בשלוש שנים האחרונות אני חווה חוסר יציבות בתחום הזוגי, היה לי קשר ארוך וקשה לסירוגין שסיימתי אותו לפני חצי שנה.אבל אני לא מצליחה להגיע ליציבות בקשרים אחרים רק חווה פגיעות ובגידות עד שאני מצליחה להתחבר לאחרים,דבר שהיה קשה לי מאד. גם במקום העבודה היו לאחרונה שינויים שלא לרוחי ואני חווה תקופה לא טובה בחיי ולא יציבה .האם יש סיכוי לזוגיות טובה וליציבות בחיי. האם יש אור בקצה המנהרה?תשובה: ובכן, זו מפת לידה מרתקת, שאפשר ללמוד ממנה לא מעט. למעשה, היא מראה לנו את אחד העקרונות החשובים במפה האסטרולוגית ובהסתכלות עליה בכלל, בנושא - האחריות האישית.

רבים מאתנו מתייחסים לחיים כאל אוסף של תאונות - או בונוסים, וחושבים שאלה מתרחשים באופן מקרי בלבד. הם - ואיתם רבים מאתנו - מעדיפים לראות את הדברים כלא שייכים אליהם אישית, מבלי לקחת אחריות על הבחירות האישיות הטמונות בכל אירוע, ובכל אדם שאותו אנו בוחרים להכניס לחיינו.

במפת הלידה שלך אפשר לפגוש קונפליקט כבר בזוית הפעולה בין האופק במזל קשת, מקום פתוח ושואף מרחבים, לבין השמש ומקבץ הכוכבים במזל בתולה(מסומנים בחצי מעגל ירוק בחלק העליון של המפה), מיקום ביקורתי ופרפקציוניסטי שמנסה לשלוט על מה שקורה, בזמן שהאופק במזל קשת כאילו עושה לו - ולעצמך כמובן - כאילו 'דווקא', ובועט במחוייבויות שהוא זקוק להן.. פתוח או סגור? חיי חופש או מחוייבות משפחתית מלאה? התשובה אינה קלה, והיא מלווה אותך מן הסתם לא מעט. המצאותו של כוכב כירון (מסומן בחץ ירוק)מול השמש, מראה על חיים לא קלים ולא רגועים עם לא מעט כאבים עד שלב מסויים, ומכאן והלאה - יכולת לאסוף את הידע הזה ולהפוך להיות מטפלת ויועצת לאחרים, אחרי כל מה שעברת.

בנוסף, מפת הלידה שלך מפגישה אותך עם חלק מסויים שנמצא בתוכך, ואת חווה אותו דרך הגברים שבחייך, אותם את בוחרת בדיוק כדי לחוות אותו שוב ושוב: האופק שלך במזל קשת ובתוכו כוכב יופיטר (מסומן בחץ סגול כהה), מול כוכב מרס (מסומן בחץ אדום)שנמצא במזל תאומים בבית הנישואין והזוגיות. אם נזכור שמרס מהווה את החוויה הגברית במפת הלידה של האשה, נראה למה את נמשכת: כוכב מרס מייצג דמות של גבר/ילד פלרטטני ואוהב נשים, שונא מחוייבות, ואינו קל במערכות יחסים בכלל. העימות הזה בין אהבת המרחבים והחופש שלך ובין הרצון ל'ביית' את מרס הילד התאומי הזה, מביא איתו להרבה ויכוחים ועימותים, ויכשל מראש פעמים רבות בעצם הבחירה שלך בדמות הזו. אם נבין שמרס שולט על מזל טלה הפותח את בית הרומנטיקה שלך, נבין שיש פער בין הגברים אליהם את נמשכת, לבין היכולת שלהם להעניק את הזוגיות המצופה, את האחריות, ואת הצד הגברי שלוקח אחריות, ועומד במשימות. אלה הגברים שאליהם את נמשכת - אם כך, כדאי לקחת אחריות על כך, ולא להתפלא שזה מה שקורה בקשרים האלה. את כותבת 'אני חווה חוסר יציבות בתחום הזוגי', אבל אם אלה הבחירות שלך - מה הפלא?

נוסיף לכך עוד גורם משמעותי: הירח (מסומן בחץ כחול) ומייצג את הנפש שוהה במזל עקרב שאוהב לחקור דברים לעומק כולל מצבים קשים ומצבי שליטה, ויוצר זוית קשה עם כוכב אורנוס, כוכב הניתוקים והשינויים, שנמצא במזל אריה. זו אחת הזויות הפחות סימפטיות באסטרולוגיה לאלה מאתנו שרוצים שקט ושלווה בחיי היומיום שלנו: היא מראה בעיקרון על דמות אם לא יציבה, ועל חיים חסרי יציבות בילדות שלנו עצמנו, כשהיינו קטנים. מכאן גם נלקח מודל חוסר היציבות הזה, והמשיך הלאה גם לחיי המשפחה שבנית לך.

ואחרון אחרון - ממש עכשיו נמצא כוכב אורנוס בשמים (מסומן בחץ צהוב, במעגל החיצוני של המפה) בזוית של עימות מול מקבץ הכוכבים במזל בתולה, ובעיקר בזוית של עימות שנוצרת עכשיו לונוס הרגשית במפת הלידה שלך, זוית שתגיע לשיא בחדשים הקרובים. זוית כזו מראה לנו שחוסר השקט בחייך עדיין לא הגיע לשיאו, והחדשים הקרובים עדיין יביאו איתם רגעים לא קלים של בלגן, ויקח זמן עד שהדברים יתחילו להתייצב, אלמנט שיקרה בעיקר בסוף הרבע הראשון של 09. אולם לאחר מכן תתחיל תקופה של שקט מסויים, שבמהלכה תוכלי להתחיל לייצב את השורות, ואולי גם להבין שחלק מהבחירות שלך הן אלה שאחראיות על חוסר היציבות הזה. רק לקראת אמצע או סוף 2009 אני רואה את הרגיעה מגיעה, אולם דווקא אז כדאי וחשוב לעשות עבודה אמיתית עם עצמך כדי לפגוש לעומק את אותם גורמים שכנראה את סוחבת איתך מילדות ומגילאים אחרים, שהפריעו ועדיין מפריעים לך ליצור חיים שקטים רגועים והרמוניים: עבודת עומק שכזו, ולקיחת אחריות מלאה על הבחירות האישיות שלך מתוך הבנה עמוקה מהיכן נבעו, ולאן אפשר לקחת אותם מכאן והלאה, יעזרו לך לבנות את השקט והרגיעה המיוחלת. כן, לפעמים חלק מאתנו צריכים לעשות את כל הדרך הארוכה הזו, כדי להתבונן מסופה,להבין את הטעויות, ולבנות את הדברים מחדש, והפעם - בצורה יסודית ואיתנה לשנים ארוכות קדימה.

בהצלחה!

נולדתי ב-17.1.1984 בשעה 23:30 בערך, ולפי השנה העברית 1984 הייתה שנה מעוברת (מבחינת הלוח בעברי נולדתי ב-י"ד בשבט). הרבה פעמים אני לא בטוחה אם אני באמת שייכת למזל גדי, ובכלל, מרגישה הרבה יותר הזדהות עם מה שכותבים לגבי מזל דלי. אז מה באמת נכון לגביי?תשובה: ובכן, לא פלא שאת לא מרגישה את הצד ה'גדיי' שלך. במפת הלידה הזו אפשר ללמוד, שמה שאנו קוראים 'מזל', כלומר מיקומה של השמש, אינו אומר בהכרח שחווית ה'אני' שלנו קשורה רק לשמש. 

במפת הלידה הזו, השמש במזל גדי נמצאת במגננה מסויימת. הירח נמצא מולה במזל סרטן, כלומר במיקום רגשני מאוד, הכוכבים יופיטר כוכב השפע וונוס הרגשית נמצאים במזל קשת, ומביאים איתם תחושות של מרחבים ואופטימיות בניגוד גמור לתחושת המיקוד המופנמת הגדיית האופיינית, כשהשמש יוצרת גם במקביל זוית פעולה לא קלה לכוכב מרס במזל עקרב, אלמנט שהופך אותה יצרית אקטיבית ועיקר רגשנית מאוד, שוב בניגוד לאופי הגדיי הבסיסי. 

אם נוסיף לכך את האופק במזל מאזניים, נבין שאכן, הכוכב המשמעותי במפה הזו היא דווקא ונוס שליטת האופק שנמצאת במזל קשת, ומביאה איתה כאמור חווית 'אני' סוערת וספונטנית ששונה מאוד מחוויית השמש.

אבל.. השמש עדיין כאן, במקום של השפעה: אחרי הכל, היא מייצגת במפת הלידה את ה'אני האמיתי' של בעלת המפה. היכן השמש הזו כן באה לידי ביטוי? בבית הרביעי השייך לתיאור הבית המשפחה ואולי דמות האב, ובבית הראשון - שם היא מקרינה יכולת מיקוד וארגון כלפי חוץ, ואף יכולת להיות סמכותית משהו, ולעזור לך להפגין שליטה רבה בחייך.
שלום. הייתי רוצה לישאול על הפרנסה וזיווג תאריך לידה 24.2.73
תשובה: ובכן, החלטתי להביא את השאלה הזו, כדוגמא טובה לשאלה שלא אוכל לענות עליה. ראשית, ביקשתי גם שעת לידה מדויקת, ומקום לידה. שנית, היכן השאלה?..הייתי רוצה לשאול על הפרנסה ועל הזיווג' הוא סוג של טכסט שאין לי ממש מה לעשות איתו. אין כאן שאלה, אלא רק בקשה ממני: ספר לי סיפור מה יהיה ומה קורה.. ובכן, המדור הזה עוסק בשאלות ותשובות, ולא בסיפורים. על כל אחד מהנושאים האלה אני יכול לכתוב ספר, אז.. האם קידמתי פה מישהו? האם קידמתי פה את הקוראים, או אפילו את עצמי? לא ולא. שאלות מהסוג הזה הן שאלות מפונקות מאנשים שלא ממש רוצים להתאמץ יותר מדי כנראה, וזורקים הכל עלי, על הכוכבים, או על מי שלא יהיה, אבל שאלה - אין כאן: יש כאן עבודה, והרבה. 

ולא לכך המדור הזה בנוי, אלא בעיקר לשאלות נקודתיות, שמטרתן לשפוך אור על דברים שהקורא יכול בעזרתם לעשות משהו עם חייו, לשפר משהו, לעבוד על משהו, לעשות פעולה אקטיבית שבאמת תביא איתה שינוי תוך כדי תובנה אמיתית, ולא לקבל תשובות לעוסות ממישהו אחר שנועדו רק לענות על צורך סקרני לדעת, מבלי באמת לעשות משהו עבור חייך. שכן אלה הם חייכם, לא חיי, ואם אני רוצה לענות כאן על שאלות מבלי שתבינו על מה ולמה, אני מונע מכם את הפואנטה, כלומר את היכולת לא רק להבין מה באמת קורה ולשפר, אלא גם לקחת את חייכם בידיכם, ולא לבקש שאחרים יעשו זאת.

ולשאלה - סורי, לא עונה על שאלות רבות היקף שכאלה, ולא עונה על שאלות שאין להן שעת לידה מדויקת ומקום לידה. עונה אך ורק על שאלות שיכולות באמת לשפוך אור על תהליכים או להביא איתן תובנות שטח, ולא להפוך אותי מספר סיפורים שמטרתם - מתן כדור הרגעה לאנשים שלא רוצים לעשות עבור חייהם, אלא רק לשמוע.

מקוה שהתשובה ברורה, ובעיקר - ברור הכוון, וברורה הדרך שנועדה להביא שאלות מדויקות ותשובות יעילות בצדן, לטובת כולנו.

אם תוכלי לרדת מהכוון הכללי ולהפוך זאת לשאלה נקודתית אחרי ההסבר שלי - אשמח לענות.
שלום יאיר. ת. לידה שלי 30.9.1971 בשעה 6.00 בבוקר . רציתי לדעת האם תהיה לי עבודה חדשה בתקופה הקרובה' והאם תהיה לי זוגיות רצינית, אני רווקה, וללא קשר זוגי כבר הרבה מאד זמן. תודה רבה ושבת שלום
תשובה: ובכן, את השאלה הזו אני שם כאן כדוגמא, כדי להראות על איזה סוג של שאלות אסטרולוגיה אינה יכולה לענות, אלא האדם עצמו. כדאי שתביני ותבינו: האדם הוא זה היוצר את המציאות שלו, והכוכבים רק מראים את המודלים הרגשיים שעובדים בפרקי הזמן שהוא יוצר אותה. עבודה חדשה למשל, היא פועל של חיפוש מסיבי וממוקד: זוהי פעולה המאפשרת להשוות את הפרמטרים האישיים שלנו עם מה שהיינו רוצים ומצוי עכשיו בשוק. במפה האסטרולוגית, אפשר לראות מתי הצורך בעבודה יהיה חזק במיוחד, ומתי את עלולה גם לירות לעצמך ברגל תוך כדי חיפוש ובעצם לטרפד את תוצאות החיפוש, אבל שאלות כמו 'מתי תהיה לי עבודה' מראות על איזשהו חוסר אונים בסיסי מול החיים, ואולי גם ציפיה שדברים יגיעו מבחוץ, ולא מבפנים. 

ממש עכשיו יוצר פלוטו זוית פעולה חזקה לשמש במזל הלידה שלך, והזוית הזו מביאה איתה צורך חזק להתפתח ולצמוח, כמו גם לבדוק אפשרויות: מידת ההצלחה של התהליך שאפשר לראות, תלויה במידת ההצלחה שלך לרכז כוחות ואפשרויות לצורך העניין, אבל חיבוק ידים בודאי ובודאי לא יביא תוצאות. 

בפונקציה הנוכחית של זמן חיפוש ואפשרויות, יש לך בהחלט סיכוי סביר למצוא עבודה ב 3 החדשים הקרובים, אבל אלמנטים אישיים כמו פשרה על שכר או על תנאי עבודה, הם פועל יוצא של הבחירות האישיות שלך, ולא של הכוכבים.

כנ'ל נושא הזוגיות: מהי זוגיות 'רצינית'? זו מלה מאוד טריקית, שבה את משתמשת מדי פעם כדי לדחות על הסף זוגיות שאינה נראית לך כזו, אבל עשויה בהחלט להתפתח לכזו אם תתני לה צ'אנס, אבל הבחירה שלך להמנע מדברים שאינם נראים 'רציניים' היא זו בעצם שמונעת ממך להכנס למצב של ניצול אפשרויות בכלל, מעין תירוץ פנימי, ומאפשרת לך להמשיך להיות לבד, ו.. להתלונן. הבדיחה המפורסמת על האיש שניסה לזכות בפיס ללא קניית כרטיס, היא גם מציאות ממשית עבור הרבה מאתנו. האסטרולוגיה יכולה בהחלט להראות סבירויות לתוצאות, אבל בלי הפעולה והבחירה שלכם, אין שום משמעות לתהליך הזה: הכוכבים לא יצאו לזוגיות עבורכם, אבל הם בהחלט יראו את הפוטנציאל אם תבחרו לצאת אליה, הבנתוש?

ולגבי כולם - שאלות שיש בהם אלמנט של 'מתי תהיה לי'.. או 'מתי אמצא', יש בהן מעט זלזול בעצמכם ובכוחותיכם. אשמח לענות על שאלות שיכולות לקדם אתכם ואת חייכם, אבל שאלות מסוג זה יותר מעכבות מאשר מקדמות, שכן הן בעיקרון מבטלות על הסף את כל הבחירות האישיות שלכם, ומשאירות אתכם תלויים לגמרי בחסדי רצונם הטוב של הכוכבים, לטוב ולרע, ולאלה, תאמינו לי, לא ממש אכפת מה קורה כאן, על הכדור שלנו: הם תלויים להם בחלל, עושים חיים, ובסך הכל מהווים עבורנו מעין סמלים של מערכת מעניינת שמראה רק התרחשויות, ולא יוצרת אותן.

ואם הבנתם את זה, תנו לי שאלות שאפשר באמת לעזור להתקדם איתן, שאלות מעמיקות, ולא שאלות חסרות אונים שמשאירות את הגורל בידי הכוכבים, קפיש?...:-) אז קדימה, לקחת את הגורל בשתי ידים, ולהתחיל למצוא עבודה, ולהפוך כל זוגיות שאת מוצאת, חביבתי, ל'רצינית'!

בהצלחה!שלום יאיר. בעלי מתעתד לנסוע לחו"ל בתחילת השנה כדי להתחיל עבודה חדשה. ידוע לי שכשכוכב מרקורי נמצא ברטרו (בהילוך אחורי) עדיף להימנע מלהתחיל דברים חדשים, אודה לך האם תגיד לי מתי מתחיל הרטרט הבא, ומה יקרה אם הוא יסע ברטרו. אודה לתשובתך המיידית ע"מ לסגור תאריך נסיעה. תודה. ע.

תשובה:
ובכן, ראשית לבקשתך - מרקורי נכנס להילוך אחורי בפעם הבאה ב 11 ל ינואר 09 במזל דלי וישהה בהילוך זה עד ה 2 לפברואר. שנית, בדרך כלל ממליץ לחשוב פעמיים על המנעות מעשיית דברים כשמרקורי בהילוך אחורי: חשוב קודם כל להבין את אופי הפעולות, לפני שמחליטים. 

יש פעולות שחיכו זמן רב, ורק כשמרקורי נכנס להילוך אחורי הן מתבצעות. ניתוח למשל, או מעבר דירה, או מימוש חוזה שנחתם מזמן, ועוד ועוד - אפקט הזמן משמעותי כאן, מכיון שכשמרקורי נכנס להילוך אחורי הוא תומך בהשלמת פעולות שלא הושלמו עד פרק הזמן הזה,
אבל לא התחילו בו, אלא קודם לכן.

מהמקום הזה, אם הנסיעה הזו היתה מתוכננת לפרק זמן קודם ונדחתה שוב ושוב - הייתי בהחלט נוסע. אם לא, שווה גם אז לשקול לעומק מה מטרת הנסיעה. אם המטרה קשורה לאלמנטים חדשים לגמרי ולא קשורים לעבר, יתכן וכדאי לדחות, אבל גם על זה יש לי מה לומר: ישנה דיעה שלכל תהליך שאנו עוברים ישנה מטרה. יתכן שאנו צריכים ללמוד דווקא בפעולה המתרחשת בזמן ה'רטרו' כמו שהוא נקרא, משהו חשוב על עצמנו דווקא בגלל שדברים לא קורים כפי שרצינו, או קורים אחרת, ודווקא מהמקום הזה מגיעה מטרה משמעותית יותר. 

בגדול, אין ביכולתנו אף פעם לראות את התמונה הכללית של חיינו כולם בבת אחת, ולהבין מה תפקידן של טעויות בשיקול דעת כמו תפקידן של החלטות טובות, בפאזל הגדול של חיינו. מהמקום הזה, יתכן ודווקא 'נסיעת רטרו' שכזו תביא איתה תובנות חדשות שלא היו שם קודם לכן,  ואיתן - דרכי פעולה ממקום אחר, וכוון חדש ונכון יותר לחייו ולחייכם בכלל..

בכל מקרה - יש לך לא מעט חומר למחשבה. אם בכל זאת תחליטי שהילוכו האחורי של מרקורי אינו הזמן המתאים לנסיעה כזו או אחרת, נסי לדחות אותה לא רק לפרק הזמן המוגדר שבו מרקורי שוהה בתהליך, אלא להוסיף לכך גם שבוע לפני ואחרי הרטרו, שבו מרקורי מתיישר או עוצר, ועדיין לא במיטבו.

בכל מקרה, אשמח לשמוע מה עלה בגורל הנסיעה, והאם ההתחשבות במרקורי שלנו אכן הוכיחה את עצמה..:-)

בהצלחה!
אני קוראת בשקיקה רבה את מדורך המקסים ומשכילה ממנו.יש לי שאלה עקרונית, בתי ילידת 5/2/99 בתל השומר ב1:00 בלילה. קראתי שכוכב השפע אמור להכנס למזל שלה ..איך מתיחסים לנושא בתחום הילדים ?.אני לא מבקשת מפה או ניתוח אסטרולוגי שלה אלא משהו כללי (כמובן אשמח אם תרצי ותוכלי להתייחס אליה) האם גם ילדים מושפעים מכוכב מיטיב איך זה בא לידי ביטוי אצלם, כי אצל מבוגרים מדברים על קריירה וכולי. מה יכול להיות טוב יותר אצל ילדה בת 9 שסך הכל החיים שלה מתנהלים די בנעימות?
 

 תשובה: זו שאלה חביבה, שעוסקת אולי בנושא שלא מעט הורים עוסקים בו מדי פעם: השפעת הכוכבים על ילדים. לשאלה כזו אף אין צורך במפת לידה, כדי להסביר את ההשפעה הכללית.

ובכן, יופיטר נקרא כוכב השפע, כי הוא מרחיב אזורי השפעה מסויימים ומביא אותנו במגע גם עם נושאים שלא היינו מודעים אליהם, דרך הרחבת האופקים שלנו, שמתרחשת בעיקר בשני תחומים: לימודים ונסיעות. יופיטר יעלה על השמש במפת הלידה שלה, והוא ישפיע קודם כל על התחושה. הוא מביא איתו גישה אופטימית ופתוחה, ואם היא כבר נהנית מגישה כזו – האח! איזה כיף! טוב וטוב יוצרים תמיד.. עוד טוב, או במלים אחרות- טובטוב, נכון? 

מעבר לכך, יופיטר מביא איתו עוד כמה וכמה הזדמנויות להיפתח גם לאפשרויות אחרות, כמו לילדים שעד עכשיו לא הכירה ופתאום היא מגלה סקרנות לגביהם, צורות חיים אחרות (ילדים שחיים בקיבוץ מול ילדים שחיים בעיר), יותר טיולים מתמיד כדרך להתפתחות וצמיחה אישית הקשורה גם לטבע, יכולת השפעה רבה יותר על הסביבה הקרובה (ועדת כיתה, למשל) או מינון גבוה יותר של מקובלות, אלמנט משמעותי מאוד בחברת הילדים עכשיו, ואולי גם הרחבת אופקים מעבר לבית הספר באופן כללי כמו חוגים לספורט וטיולים (שני נושאים שקשורים באופן קלאסי ליופיטר), מעורבות חברתית רבה יותר, חריגה מחלקת האלוהים הקטנה שלה ועזרה לזולת, ועוד ועוד. כהורה, יתכן שהייתי אפילו מעודד אותה לחוגי העשרה נוספים ומאפשר הזדמנויות נוספות. 

בהצלחה!

 


שלום יאיר. נולדתי בתאריך 13/9/1966 בשעה 1:30 לפנות בוקר. האם כדאי לי לעזוב עבודתי? לעבור דירה? רע לי מאוד מכל הבחינות: ניתקתי קשרים עם משפחה וחברים כי מרגישה צורך להתרחק. מה לעשות?תשובה: ובכן, תחושות הקושי שלך נובעות משני מקורות שונים. האחד - כוכב סטורן (מסומן בחצי עגול אדום) יושב לך ממש על השמש (ה'אני') ועל מקבץ הכוכבים הגדול במזל בתולה, מביא איתו תחושות של כובד ובדידות מצד אחד, אך גם מכריח אותך להתעמת עם מה שקורה לך עמוק בפנים, למצוא לו מסגרות פעולה, וזאת - תוך כדי פעולת בידוד מסויימת שבה את מרגישה שאין לך כוח ל'שטויות', או לאנשים לא רציניים.

מצד שני, נמצא עכשיו כוכב אורנוס במזל דגים ממש מול אותו מקבץ במזל בתולה, ועושה את הפעולה ההפוכה. אורנוס הוא כוכב שאחראי על שינויים וניתוקים, והוא מכריח אותך לחשוב קצת אחרת על ידי שהוא גורם לך להתנתק מהרבה הרגלים סיטואציות ואנשים שעד עכשיו היו בחייך, כדי לפנות לדרך חדשה. איזו דרך? איך? אורנוס לא מציע דרכים, אלא בעיקר מנתק מדרכים ישנות, כדי להמשיך הלאה למקום אחר.

נכון לרגע זה את נמצאת בין שני הקטבים האלה, וזה מקום בהחלט לא קל. מה עושים? ראשית, זוכרים שזה זמני, ושדברים משתנים בהמשך. בעוד כמה חדשים הכל יראה אחרת. שנית, אולי מנצלים את פרק הזמן הזה כדי לבדוק נושאים אחרים שעד עכשיו לא בדקת: סוגים אחרים של יחסים, שיחות אחרות שבהם את נפתחת יותר, מקומות עבודה שונים, וכן, אפילו מעבר דירה יכול לשנות משהו, הן במצב הרוח והן בגישה הכללית. בהחלט.

כשכל זה יגמר, מן הסתם תראי את החיים אחרת,ואז תוכלי להמשיך וללכת בדרכים החדשות שאת פוגשת עכשיו, או לחזור לאנשים האהובים שהם חלק מחייך ממקום קצת שונה, אולי אפילו קרוב יותר, ומכאן - מן הסתם גם היחסים יהיו שונים. זכרי שבכל שינוי וויתור יש תמיד גם אפשרות להתחלה חדשה: אולי קצת בנאלי, אבל לפעמים חיינו מורכבים גם ממצבים בנאליים שכאלה, מה שבהחלט לא מפחית מעוצמתם כשהם נמצאים ומתרחשים בחיינו.

בהצלחה!
יאיר שלום. נולדתי בתאריך 24/12/1969 שעה 07:15 בבוקר. אני מרצה למתמטיקה ומחשבים במכללות , ולצערי הקריירה שלי נקלעה למשבר לאחרונה , ואני עומד בפני תהליך של פיטורים ממקום עבודה אחד , וקשיים במקום עבודה אחר המרוחק מביתי. יחד עם זאת , אני מחפש מקומות תעסוקה חדשים וכרגע יש סימני שאלה גדולים. מה העתיד צופן לי ? האם תהיה הטבה כלשהי בתחום הקריירה שלי ?


תשובה: ובכן, אין ספק שאתה עובר תהליך משמעותי מאוד בתקופה הזו, וזה לא יהיה תהליך קצר. התהליך הזה מורכב כעת משלושה רבדים, כל רובד מסמל השפעה של כוכב אחר על מפת הלידה שלך בתקופה הזו.

הכוכב הראשון הוא אורנוס (מסומן בחצי עגול כחול). מלפני שלושה חדשים ועד עוד כחצי שנה קדימה, הוא יוצר זוית פעולה לא קלה עם ונוס (מסומנת בחץ אדום) הרגשית שנמצאת אצלך במזל קשת, ומביא איתו זעזועים ושינויים. אורנוס מזעזע את העץ, מפיל את הענפים המיותרים, ומחזק את השרשים שמתרגלים ללחץ שמופעל עליהם, ומתחזקים בהדרגה. אורנוס יוצר שינויים רגשיים, ומכיון שונוס נמצאת אצלך בבית ה 12 מאחורי הקלעים, הוא מזעזע את תחושת הבטחון הבסיסית שלך, ומביא איתו פחד לא קטן מפני תוצאות השינויים האלה. שינויים אורניים בדרך כלל מסתיימים באופן מוצלח, כשהאיש מבין שמיצה תהליך מסויים או דרך מסויימת, והוא צריך לפנות לדרך אחרת - או לשנות את הקונספט של הדרך הנוכחית. יתכן והמדובר בתהליך שבסך הכל ימשך כשנה, אבל השנה הזו תעזור לך לסיים תהליך שיתכן וכבר הסתיים ופשוט המשיך בכוח האינרציה, לטובת חיפוש אחר מקור פעולה אחר.

החלק השני של התהליך מגיע דרך כוכב פלוטו (מסומן בחצי עגול אדום) שמהשבוע הבא נכנס למזל גדי, ויעלה בקרוב מאוד על השמש במפת הלידה שלך, שמסמלת את ה'אני האמיתי'. השינוי כאן הוא שינוי עומק רדיקלי, ולא רק שינוי כוון או שינוי רגשי שמסמל אורנוס: כאן הוא משמעותי מאוד, שכן הוא מסמל בדיקת עומק של מטרות אישיות: האם אני באמת ממצה את מה שאני רוצה? האם אני נמצא במקום שמתאים לי? מה אני באמת רוצה לעשות? ואפילו - מי אני באמת, כפי שאני משתקף בדיאלוג שלי עם הצד המקצועי והעולם בכלל? מעבר פלוטו על השמש מסמל אפשרות של מוות של כל מה שאתה מכיר ויודע, ומכאן - התחלה חדשה. מוות ולידה - אלה המלים של פלוטו, והן קשורות למוות ולידה של תהליכים רגשיים בעיקרון: אם תהיה נאמן לתהליכים האלה, יתכן ויפתח לך דווקא עכשיו פתח לעשייה מסוג אחר, להזדמנויות אמיתיות לצמיחה שלא חלמת עליהן, אבל.. זאת בתנאי שאתה מוכן לוותר על המובן ועל הידוע, ולפרוץ קדימה עם סוג אחר של חשיבה. התהליך הזה ימשך לפחות שלוש שנים, און אנד אוף, ומה שתעשה בו ואיתו - זה מה שיהיה, בסופו של דבר.

ואחרון אחרון - יופיטר עולה תיכף על מרקורי (השנים מסומלים ביחד באליפסה צהובה) במפת הלידה שלך במזל גדי, והוא מביא איתו הזדמנויות חדשות, אפשרויות שלא חשבת עליהן, וכוון חשיבה מסוג אחר. אפשר לומר שהתקשורת שלך תפרח בחדשיים שלושה הקרובים - כל מה שנשאר לך לעשות זה לתפעל את הפריחה הזו למקומות יעילים ואסרטיביים, כדי למצות אותה כראוי.

לפניך אם כך שלושה שלבים של תהליך אחד, שעקרו - אפשרות ניתוק ושינוי, מהפך עומק בחשיבה ובגישה, ואפשרויות חדשות של עשייה ותקשורת: ראה היכן הן נופלות בחייך עכשיו, ונסה למצות אותן כראוי.

בהצלחה!יאיר שלום. נולדתי ב-27/7/1980 בשעה 10:00. השנתיים האחרונות היו לא קלות במיוחד מבחינה אמוציונאלית וחברתית. מספר חוויות טראומטיות הקשורות לבני זוג, חברים וחברות הפכו אותי לאדם שונה הסובל מעצבנות, ירידות מתח, מצבי רוח וחוסר רצון להיפתח לסביבה ומסתגרת (לא הייתי טיפוס כזה בעבר ? אפילו להפך). אני בחורה עצמאית, קרייריסטית, אינטליגנטית ומושכת ?לכאורה מציאה אמיתית. שאלותיי הן: מדוע אינני מצליחה להביא את אופיי המקצועי והאסרטיביות בה ניחנתי לחיי הפרטיים ? דהיינו מציאת בן זוג והאם נראית זוגיות בזמן הקרוב? אני מרגישה כי אני מוכנה לזה ואת מטען העבר אני סוף סוף מתחילה להשאיר שם ואני מוכנה לקבל את העתיד בזרועות פתוחות ? אולם שום דבר לא זז....
תשובה: מעניין, ומפת הלידה שלך מראה אכן על אסרטיביות ויזמה, עצמאות ויכולת פעולה מרשימה. מה גורם איפה לכל אלה להיעלם זמנית, בשנתיים האחרונות? ובכן, התשובה נעוצה בשני צירי פעולה שמתרחשים כרגע בשני מקומות שונים במפת הלידה שלך. בציר האחד, יוצר כוכב אורנוס (מסומן בחצי עגול כחול בצד השמאלי של המפה) -כוכב תזזיתי ועצבני - זוית פעולה בשנה האחרונה עם ונוס (מסומלת בחץ כחול) שנמצאת במפת הלידה שלך במזל תאומים, ובציר השני - כוכב נפטון (מסומן בחצי עגול אדום) המטשטש ומערפל, נמצא מול זנב הדרקון במפת הלידה שלך (מסומן בחץ אדום), המסמל את היעוד שלך.

האפקט של שני אלה אינו קל. נפטון יוצר אפקט של טשטוש וערפול מטרות, אבדן כוון דרך ברור, וקושי להתמקד. במקביל, הוא גם מביא איתו מצבי רוח לא קלים, ופה ושם גם מעט אובדן בטחון עצמי.

כוכב אורנוס יוצר בדרך כלל בזוית לונוס ניתוקים שינויים וזעזועים מסוגים שונים, כמו גם קושי לא רק למסד קשרים, אלא גם לבנות קשרים קבועים שהבסיס שלהם איתן. זו תקופה זעזועית גם בתחומים אחרים, שכן פעמים רבות אורנוס מביא איתו חוסר שקט ועצבנות עם צורך חזק בריגושים, וקושי לפעול באופן מעשי, ולהפעיל כהלכה את הצד האסרטיבי שלנו בצורה יעילה.

לא פלא איפה, שאת מרגישה כפי שאת מרגישה. בחדשים הקרובים, ארבעה חדשים בערך - יגיע התהליך לשיאו, ומשם - רק ילך ויתפוגג לו, שכן אורנוס יעזוב באופן סופי את הזוית הזו וימשיך הלאה, ונפטון בעקבותיו. למה כן אפשר לנצל את פרק הזמן הזה? לעבודת מודעות עומק על נושאים משמעותיים בחייך כמו ניתוקים ושינויים, לפריצות דרך בנושאים מקצועיים ובחשיבה, להארות קטנות וגדולות, ולשיחות חכמות שמפילות אסימון או שנים, ומאפשרות עשייה מסוג אחר בעוד כמה חדשים, כשאורנוס הפרחח הזה ימשיך קדימה.

ועד אז - הרבה סבלנות, ואורך רוח..
ליאיר שלום ! בתי שני נולדה בתאריך 09.09.82 בשעה 24.30 בביה"ח נהריה היא רווקה בת 26 ועד עד היום רווקה. נראה לי שמשום מה נושא הזוגיות 'תקוע' אצלה. אם תוכל לעלות על הבעייה, אודה לך. 

תשובה: ובכן, אפשר לומר שאצלך בתך יש מעין קונפליקט מסויים. השמש (מסומנת בחץ אדום( במזל בתולה מראה על אשה צעירה בעלת מחוייבות ואחריות ברמות גבוהות, סדר וארגון, ומצד שני – האופק במזל קשת (מסומן בחץ אפור) מראה על ההיפך: צורך חזק בחופש אישי, מרחבים ובחירה אישית בכל נושא, ונאמנות לעצמה ורגשותיה. 

ממקום כזה, הצורך להתחתן ולהתחייב מגיע בדרך כלל בגילאים מעט מאוחרים יותר, אחרי שניסתה דברים וחוותה את החיים באופן מעמיק ושלם יותר. אם תתחייב ותמסד קשרים מוקדם מדי, היא עלולה לחוש החמצה בגילאים מאוחרים יותר, וחוסר נאמנות לעצמה ולרגשותיה. 

גם אורנוס כוכב השינויים (מסומן בחץ ירוק) יוצר זוית של עימות מול הירח המסמל בית ומשפחה, ודוחה את הצורך במיסוד לגילאים מאוחרים יותר, בגלל הצורך בריגושים בגילאים צעירים, במקום תחושת בטחון.

בנוסף, יוצר ממש עכשיו בשמים אותו כוכב אורנוס כוכב השינויים זוית פעולה לא קלה לונוס (מסומנת בחץ כחול)הרגשית הקשורה ליחסים ולקשרים אצלה, והזוית הזו מראה על צורך בריגושים והתרגשויות ובהרבה אדרנלין, דרמות וסערות – דברים שנישואים ומערכות יחסים ממוסדות לא ממש מאפשרות לה בשלב הזה של חייה. 

הייתי מציע שתסמכי על בתך: זו בחורה שמעדיפה לנסות ולהתנסות, ולבחור את גבר חייה מתוך תחושה פנימית, אינטואיציה עמוקה ואהבה אמיתית, ולא כי 'כולם מתחתנים'. אם זה לא יקרה לה באופן טבעי ומתוך אותה בחירה אישית עמוקה, כי אז זה פשוט לא יחזיק מעמד, בעיקר עם תרגיש שלא מיצתה את השלב הזה בחייה, או לא התעקשה למצוא את גבר חייה: במפה כזו, הצורך בבחירה פנימית עמוקה הוא האישו, ובלעדיו זה פשוט לא יצליח. 

אז.. מה אני ממליץ? לשחרר. עודף לחצים, בעיקר עם מפה שכזו, מביא איתו סוג של דווקא וגישה מאוד מרדנית, ובטח לא התוצאות המקוות. נסי לסמוך עליה ולאפשר לה לחיות את חייה כפי הבנתה, והיא מצדה תרויח חברה טובה שמבינה לנפשה, במקום אמא דאגנית מדי
.

  

 

 

שאלה: יאיר שלום, נולדתי בתאריך 24.7.70 בשעה 2:00 בלילה. לאחרונה, לאחר 12 שנות עבודה באותו מקום, מצאתי עבודה במקום אחר. רציתי לדעת האם כדאי לי לעזוב? (אני מרגישה צורך חזק).
  
תשובה
: ובכן, נראה שאת צודקת, וגם את תחליטי להשאר, ההשארות הזו שם תהיה כרוכה בלא מעט שינויים. כוכב אורנוס (מסומן בחץ שחור למעלה) נמצא מול ונוס הרגשית (מסומנת בחץ אדום למטה)שנמצאת במפת הלידה שלך במזל בתולה, ונראה שאת עיקר העבודה הוא כבר עשה בשנה שעברה, שכן אז נראה שהצורך לעזוב היה אפילו חזק יותר. 

בנוסף, הוא יוצר גם זוית  פעולה לאופק במזל תאומים, ואחרון אחרון – שבתאי נמצא גם הוא עכשיו ממש על ונוס במזל בתולה,  ומאוד מכביד, הן כספית והן רגשית. 

במפת הלידה שלך אפשר למצוא גם את הירח (מסומן בחץ כחול)במזל טלה שזקוק לעצמאות, מול כוכב אורנוס (מסומן בחץ ירוק) שזקוק מדי פעם לריענון ושינויים. בקצור, באמת הגיע הזמן ללכת, ויפה שעה אחת קודם.. 

בהצלחה!
שאלה: נולדתי ב-2.11.1990 בערך בשעה 17:45. עכשיו אני מסיימת בי"ס תיכון ועדיין מוצאת את עצמי עוברת ממגמה למגמה מבלי להתעניין באף מקצוע. איזה תחום לימודים הכי מתאים לי ללמוד? כמו כן, אני נורא לא החלטית במערכות יחסים, קשרים ארוכים גורמים לי לדיכאון ואובדן אנרגיה ובכל קשר, איני מסוגלת להיות נאמנה לחלוטין לבן הזוג שלי. ממה זה נובע? 
תשובה:
הירח- שמייצג את הנפש ובמפה שלך (מסומן בחץ אדום)- במפת הלידה שלך מראה על קשר חזק לבית וצורך בלימוד דברים הקשורים לשרשים, לצד הכלכלי של החיים (הירח גם במזל שור הפרקטי), או מדעים שונים. מצד שני, ריכוז הכוכבים בבית הקריירה מראה גם על צורך קרייריסטי חזק ועשייה בעמדות של ניהול ושליטה, ונושאי כוח אדם וניהול בכלל. לימודי כלכלה ומנהל עסקים, אלמנטים הקשורים למדעים, ונושאי תדמית ותקשורת – אלה יועילו לך בהמשך. מכיון שהאופק הוא במזל גדי, יקח לך זמן למצוא את עצמך, וההתפתחות שלך מבחינת קריירה ועשייה תהיה מאוחרת. כעת – רק הרחיבי אופקים.

בנושאי יחסים – ונוס (מסומנת  בחץ כחול) שמייצגת את הנשיות שלך בבית העשירי ונראה שנתינת תשומת לב מהירה מדי עובדת נגד היחסים שלך. את זקוקה להשקעה אמיתית ביחסים רציניים, אבל נראה שאינך בשלה לכך עדיין. 

זוית פעולה בין ונוס ליופיטר מראה על צורך חזק מאוד בעצמאות ובחופש אישי, וזה בהחלט לא תורם כרגע ליחסים קבועים. אלה יגיעו כשתהיי מוכנה לקראתם, וזה לא יקרה לפני הצבא, בכל מקרה. 

גם כוכב אורנוס התזזיתי (מסומן בחץ צהוב) שאחראי על ניתוקים, מביא איתו רגעים של חוסר שקט ברגעים שהקרבה והאינטימיות מתגברות, ומקשה על קרבה אינטימית אמיתית לאורך זמן. 

ההמלצה שלי: חכי בסבלנות עם יחסים קרובים, תיהני ממה שיש, והכי חשוב – המנעי מביקורתיות יתר על עצמך: היא מיותרת, ולא מקדמת אותך. 

בנוסף,  נסי שלא להשוות את עצמך ואת היחסים שלך לאחרים: הקצב שלך הוא שונה, וגם אופן הלמידה. 

בקיצ' - סבלנות...

 

  

 

שאלה: נולדתי ב-9 בספטמבר 1950 בטבריה (עבר עשו לי מפה והאסטרולוגית קבעה ששעת לידתי היא בסביבות ארבע לפנות בוקר.) לאחר אין ספור מערכות יחסים כושלות עדיין אני מקווה באופטימיות לגבי מציאת בן זוג - את "הכפפה" שתתאים ליד הענוגה שלי.....ובכלל, אני בתקופה של שינוי יעדים בחיים. האם יצליח לי ??? 

תשובה: ונוס הרגשית (מסומנת בחץ אדום), אותה פלנטה שאחראית על רגשות ומערכות יחסים ועל הנשיות הפרטית שלך, נמצאת בבית הראשון מול יופיטר כוכב החופש (מסומן בצהוב) ממול, וזקוקה למנה גדושה של עצמאות בשטח, ושל התנסויות מסוגים שונים. 

מרקורי כוכב התקשורת בזוית לאורנוס מראה שאת גם משתעממת בקלות: את זקוקה לפרטנר שיתאים לך מבחינה מנטלית ושיהיה גם כיף לדבר איתו, וגם להרחיב אופקים: פרטנר מסוג אחר פשוט משעמם אותך מהר מאוד, כשאין לך אתגר מנטלי מולך. 

בגלל הצמידות בין השמש לסטורן (מסומנת בחצי המעגל הכחול), זה אמור  להגיע בגילאים מאוחרים יותר יחסית, כשתהיי מוכנה לפגוש פרטנר כזה. אז.. נראה שזה בקרוב, אם לא תאבדי סבלנות. 

כוכב אורנוס מסיים ממש עכשיו זוית פעולה לשמש שלך, מה שאומר שהשנה האחרונה היתה שנת הניסויים והשינויים בחשיבה: מעכשיו – זמן לשנות גישה, לנקות משקעים ופחדים שהצטברו והם מפריעים לך יותר ממה שאת חושבת, ולרוץ קדימה עם כל השינויים שאפשר פרקטית בשטח, כולל השינוי בגישה לגבי התחום הזוגי: הוא נמצא שם, הפרטנר שלך, אבל את חייבת לתת לו צ'אנס להתקרב, ולא להיות צינית או לגלות חוסר סבלנות מוקדם מדי...

בהצלחה!


שאלה: נולדתי ב- 19.3.1978 בשעה 22.30, בקפלן רחובות. איך אתה מסביר את זה שנשים בגילי, לרוב, רוצות להתחתן ולהיות אמהות ואני לא בטוחה מה אני רוצה? מדוע אני מרגישה כי הזמן מעין קפא על שמריו? האם המפה שלי מראה כי אני אישה שתבחר לחיות ללא חתונה וללא ילדים? 

 תשובה: ובכן, במפת הלידה שלך נמצאת ונוס(מסומנת בחץ  אדום), אותו כוכב המסמל את הנשיות הפרטית שלך, בבית החמישי שהוא בית הרומנטיקה והאהבה במזל טלה, מזל עצמאי מאוד, לא אוהב מסגרות חונקות, ומרדני לא מעט כשהוא בא לקבוע גבולות לקשר. 

ונוס יוצרת גם זוית עם פלוטו (מסומן בחץ כחול) שנמצא ממול, זוית אתגרית שקוראת תיגר על מה שחייבים לעשות, וביחד עם מיקום ונוס בטלה גורמת לך לעשות דברים בדרך שלך, ורק שלך. 

כוכב אורנוס (מסומן בחץ תכלת) שנמצא מאחורי הקלעים בבית ה 12, מביא איתו צורך שלא לקבע דברים כי הם עלולים להתנתק, ולהשאיר אותך לבד: זה אומר שאם לא מגדירים באופן רשמי דברים, הם גם לא יתנתקו.. זו הדרך שלך להגן על עצמך מפני ניתוקים, ומצד שני – לפעול באופן עצמאי ובוטח. כנ'ל לגבי ילדים: את זקוקה להרבה תשומת לב בקשר, ופוחדת להיות תלויה באחרים ולאבד אותה. אולם הבית החמישי הוא גם בית הילדים, ברגע שהם יגיעו, יציף אותך גל חזק של אהבה ותשכחי את הפחדים האלה. 

אבל זה – כבר לבחירתך... בהצלחה!
שאלה: נולדתי בתאריך 8.7.1978 בין 11:10-בת בבוקר, מה צופנים חיי האהבה שלי, וחיי המקצועיים והחברתיים. אני אדם מאוד בודד וקשה לי לפתוח את עצמי בפני אנשים ועד שזה קורה, כבר מאוחר מדי והם כבר מגבשים עליי דעה מוטעית. מה אני צריך לעשות. תודה
 

תשובה: במפת הלידה נמצאת ונוס המסמלת ביטוי רגשי, תחת צמידות עם סטורן הנוקשה, שמביאה ביישנות, סגירות, וביקורתיות אישית ברמה גבוהה. גם מיקומו של מרס, הכוכב הגברי והיוזם במפה במזל בתולה, רואה בעיקר את הפרטים הקטנים ולא את התמונה הגדולה שנראית מעודדת יותר. 

ואכן, כדאי לא להתעלם מהעובדה שיש הרבה בונוסים במפה: צמידות יפה שבין הירח, הנפש, למרקורי כוכב התקשורת במזל אריה,, מראה על כושר מקסים לתרגם רגשות למלים ובדרך מרשימה, וצמידות נוספת שבין השמש, מיקוד ה"אני" לבין יופיטר כוכב השפע במזל סרטן, מסמלת פתיחות לרעיונות חדשים, וגישה אופטימית. 

זה אומר שהבדידות שאתה מדבר עליה אינה גורלית כלל, ואתה בקלות יחסית יכול לפרוץ אותה, אם תחליט שמגיע לך להיות אהוב ונאהב, ולפרוץ את גבולות הקושי הדמיוני. זה קשור להחלטה אישית, להצטרפות לסדנאות אסרטיביות למיניהן (פורום לנדמרק למשל, בהחלט מומלץ על ידי-עשיתיו בעצמי) מצד אחד, ומצד שני-לשינוי קונספט: התחל לקחת יזמה כבר בהתחלה של היכרות עם אנשים, ואמור להם שהחלקים הטובים שלך מגיעים רק בהמשך, ויש למה לצפות.. אמור זאת בהומור, הפוך את הקושי שלך ליתרון, לך לפגישות עם ידיד טוב שאיתו תוכל לשוחח עד שתפתח, ובעיקר כאמור – אל תהפוך את הקושי לגורלי, ואת המלים "אדם מאוד בודד" לאייטם של חייך: אלה מלים הרסניות, שמקבעות את המציאות הרגשית שלך, ולא משנות אותה.

זה תלוי בך יותר ממה שאתה חושב: גם החיים וגם מפת הלידה שלך, מראים את זה, ובגדול.

 

 

שאלה: שלום יאיר. נולדתי ב-13 אוגוסט שנת 1954 בשעה 12 בצהריים. מאוד מתלבטת אם להשאר בעבודה הנוכחית או להחליף תחום. ישנה תקופה משברית בעבודה, וקשה לי רגשית. מה לעשות?
 

תשובה:  ובכן, ישנה אכן תקופה משברית בסביבה, אבל אינני אוהב להשתמש במלה הזו ובמלים כאלה בכלל. הייתי ממליץ להשתמש במלים אחרות כמו "תקופה מאתגרת" או "תקופה של הזדמנויות חדשות". ממש עכשיו נמצא כוכב פלוטו על מרס במפת הלידה שלך, כשמרס מסמל בעיקר את הדרייב שלנו, ואת הכושר לעשות ולפעול. 

פלוטו מביא איתו יכולת להרחיק גורמים שכבר מיצו את עצמם בחייך, ולהביא אפשרויות חדשות לפעולה: קוראים לזה התחדשות. בגדול, זה זמן מצוין לבדק בית פנימי ואישי, לבדוק אפשרויות חדשות, ובעיקרון – בהחלט להמשיך קדימה, כשהמלה הזו מסמלת בעיקר להמשיך לכל מקום שמאפשר  לך לגדול, לצמוח, לבדוק את כוחותייך, ולהתפתח הלאה. 

בהצלחה!

שאלה: אני קצת תקועה בעיניני פרנסה, לא מצליחה לפרנס את עצמי במה שאני אוהבת לעשות, יש לי כסף אך לא כתמורה לעבודה שאני עושה, ואני גם לא כל כך עושה , לא כמו שאני רוצה ויכולה. מאוד רוצה לצאת לאור!!!! אשמח לקבל יעוץ בנושא, זוהי שנה מאוד משמעותית עבורי, שאלה: הרגשה של לצאת לחירות מדפוסים מכשילים, ועדיין קושי מאוד גדול בפרנסה, . תאריך לידה- 8.9.59, שעה 05:45 תודה וברכה
 

תשובה:  ובכן, מפת הלידה שלך מראה על מקבץ גדול במיוחד של כוכבים  בבית ה 12 שלך. הבית הזה קשור לפוטנציאל, שלא קיבל באופן ישיר לגיטימציה לפעולה, כלומר, זהו מיקום שאומר שלא קיבלת הדרכה או עידוד, ואת חייבת ללמוד לקבל אותם ממקורות אחרים ולא מהורים, או להפעיל אותם בדרך מלאכותית: ללכת לטיפול או ליעוץ מסוגים שונים, ללמוד להיות האב או האם של עצמך, ולשחרר את המקום הפועל והיוזם שבתוכך. 

זה אינו תהליך קל אבל גם לא קשה במיוחד, והרבה אנשים לומדים שאין דרך אחרת  וחיייבים לעבור אותו, כדי להיות אפקטיביים, במקום להאשים אחרים בכך שלא נתנו להם את הכלים. 

השמש, מיקוד הדברים, ונוס הרגשית, מרקורי כוכב התקשורת ופלוטו היצרי – כולם נמצאים כאן, ומראים על פוטנציאל עצום של כוח ויופי רק מחכה להתממש. העניין הוא שגם בגלל האופק במזל בתולה, הביקורתיות הפנימית והפחדים רק גדלים עם הזמן, וגם הפחד ממימוש. ממש עכשיו נמצא שבתי הנוקשה על השמש שלך, ומגביר את הלחץ לצאת החוצה, ובמקביל – גם את הפחדים. 

לדעתי – זה בדיוק הזמן לעשות מעשה: להתחיל בקטן, במשהו ממש לא נחשב, אולי בכמה סידורים טכניים קטנים שקשורים אליו, ולאט לאט לאפשר לדברים לגדול, בתנאי שלא תראי את התמונה הגדולה כל הזמן לנגד עיניך, אלא תפרקי אותה להרבה גורמים קטנים, ותעשי אותם אחד אחד. במקביל, הייתי גם ממליץ על סוג של  טיפול או יעוץ, כדי לפגוש את הפחדים, ולהתחיל ללמוד ללכת קדימה, ובעיקר – לבד. זה נראה קשה עם השנים, אבל בהחלט אפשרי.

 

 

שאלה: אני יליד 06.03.1980, בשעה 11:58:21 (הדיוק על השניה הוא בשל זיקתה החזקה של אימי לאסטרולוגיה... הכריחה את אבי לעמוד עם שעון...). אינני מצליח בתחום המקצועי כפי שאני חושב שמגיע לי. אני צלם, אך עובד בחברת הייטק בשל האפשרויות הכלכליות שניתנות לי שם. האם אצליח בצילום? האם להישאר בהייטק?מה לעשות?

 תשובה: ובכן, המלים "מצליח כפי שמגיע לי להצליח" הן טריקיות במקצת. נראה שאתה מספר לעצמך סיפור קטן, ומאמין בו. סיפור ההצלחה או אי ההצלחה שלך תלוי רק בך, ומפת הלידה שלך מראה זאת, כמו בשאר המקרים. 

השמש, ה"אני האמיתי" נמצאת אמנם בבית העשירי, בית הקריירה, שהוא גם בית התדמית שלנו, ואתה מייצג שם את הנסיך ש"מגיע לו", שנמצא למעלה,ומשקיף על העולם. אבל זוית פעולה לא קלה שמגיעה מכוכב סטורן מבית 4, הבית שמייצג את הבית והמשפחה, מראה שהמכשול האמיתי בדרך להצלחה שלך הוא.. אתה, ובעיקר הביקורתיות הפנימית וחוסר האמון שלך באותו נסיך, שבאמת יוכל להצליח בגדול. 

כן, משהו בך חושש לתדמית הנסיכית והאמנותית שלך בעיני עצמך אין כיסוי, מבקר אותה שוב ושוב, ופה ושם גם מעניש אותה על ידי שימוש לא מודע בנושא הכספים: עמוק בפנים אתה עצמך לא מאמין שביצירתיות יש כסף ושאפשר לחיות ממנה, ולשם השגתו צריך להשקיע הרבה עבודה קשה. זו היתה או עודנה השקפתו של אחד ההורים שאימצת בלי להרגיש, כנראה האב, ולכן הפגישה הכואבת בין ה"אני מאמין" הנסיכי שלך והשקפת העולם שלו שלא משתלם לחיות מיצירתיות אלא רק מעבודה קשה. 

זה אומר בגדול, שחוסר האמון שלך בעצמךוהתחושה שאינך מוצלח מספיק כדי לתת כיסוי להבטחה הנסיכית שלך,הוא זה ש יוצר מציאות שבדיעבד אתה מתלונן עליה: זה אומר שכדי לבצע שינוי, אתה צריך חריש עמוק דרך המלים "מגיע לי", עד שתבין שמה שמגיע לך הוא כרגע בדיוק מה שאתה מקבל, למרות הקושי שלך לראות זאת כרגע.

בהצלחה!שאלה: בתי נולדה בתאריך 76 . 4.11 - שעה : 30 .7 - בי'ח אסף הרופא . היו לה מערכות זוגיות דלילות .ואחת קשה שהותירה אותה בטראומה ,אמנם התאוששה אך נמנעת מקשר.(או שפשוט לא הולך לה ואני לא יודעת ) .שאלתי : מתי היא תצא מהמצב הזה ? האם היית ממליץ על כיוון כלשהו , מוצא .?

  
תשובה: ובכן, עומס של כוכבים בבית ה 12 במפת הלידה של הבת שלך, מראה על עומס רגשי גבוה מאחורי הקלעים, שלא תמיד נראה לעין. אפשר לומר שהיא מעט מופנמת, וזקוקה למעט עבודה על עצמה כדי לצאת אל קדמת הבמה, ובכל התחומים, לא רק בזוגיות. 

בנוסף אנו מוצאים גם את הירח המסמל את דמות האם מול כוכב פלוטו, מה שמראה שמעורבות יתר שלך בחייה עלולה להקשות עליה, למרות שמן הסתם כוונותייך טובות. במקומך הייתי נמנע מלחצים על בתך, מאפשר לה את הזמן הדרוש כדי להשתקם ולרכוש מחדש בטחון, ולאפשר גם למערכות היחסים לחזור לחייה: היא זקוקה לזמן ולחופש אישי כדי לשוב ולמצוא את עצמה, אבל יש לה בהחלט את הכוחות לכך. 

מה שכן, עומס רגשי ודאגנות יתר מצידך ומצד אנשים אחרים, עלולים גם הם להכביד עליה, וכדאי לשחרר את הלחץ, ולאפשר לה למצוא את עצמה ואת הזוגיות שהיא ראויה לה בזמן שלה. ב 2009 אני רואה קשר חדש שעשוי להתרקם לו, אבל גם הוא, כמו ביתך, זקוק להרבה זמן וסבלנות.שאלה: אני כיום בת 22 וחצי, נולדתי ב-11.1.86 בשעה 5 לפנות בוקר. מערכת יחסים רצינית עדיין לא היתה לי ולמעשה הקשרים שחוויתי לא היו טובים במיוחד. רציתי לדעת מדוע זה והאם צפויה לי מערכת יחסים בעתיד הקרוב?

 

תשובה: את אמנם בת מזל גדי, אבל האופק שלך הוא במזל קשת, מה שאומר שאת חסרת סבלנות למדי: אחרי הכל, בגיל הזה, מערכת יחסים עמוקה ורצינית הוא עדיין עניין שלא קרה לרבים מבני גילך. 

אם נוסיף לכך את כוכב אורנוס מאחורי הקלעים שמביא איתו מינון נוסף של חוסר סבלנות וחוסר שיקול דעת אמיתי בבחירת בני זוג, ונטייה ללכת על ריגושים במקום ללכת על עומק בבחירת הפרנטרים שלך, התמונה תהיה שלמה יותר. 

גם זוית פעולה בין מרס ליופיטר במפת הלידה שלך מראים על נטיית לב לבחורים פזיזים במקצת, שרצינות ואחריות של מערכת יחסים לא ממש מעסיקים אותם. מפת הלידה שלך מראה על התפתחות ומערכות יחסים בגילאים מבוגרים יותר, אז תהיי גם את בוגרת יותר, ותביני שמערכת יחסים זקוקה לא רק לסבלנות, אלא גם לפרטנר שתואם את הנדרש ממנה.
נולדתי ב- 3.7.1964 בערך בשעה 18.00 בישראל. עברתי שנתיים לא קלות בתחום הזוגיות והעבודה. כפי הנראה תחום העבודה פחות או יותר הסתדר. אולם התחום הזוגי נראה פחות מבטיח. אשמח לשמוע מה צפוי בתחום הזוגי והאם תחום העבודה נראה יציב ובטוח יותר.
 

תשובה: אכן, תחום הזוגיות אצלך, ובכלל היחסים עם העולם, עברו לא מעט טלטלות בשנתיים וחצי האחרונות, כשכוכב פלוטו היה גם מול מרס וגם מול ונוס במזל תאומים שממול. כעת חוזר פלוטו לאתנחתא קצרה שוב לקשת, אבל או טו טו הוא שב שוב למזל גדי, ונראה שהסערות הגדולות כבר מאחוריך כרגע. 

שינוי נוסף תצטרך לעשות בעוד שנתיים שלוש, אבל.. עוד חזון למועד. כעת כדאי באמת להסתפק במה שיש, לגלות איפוק ואורך רוח עם הירח שלך בטלה שיוצר זוית לאורנוס, ואם הכל ילך כשורה – השנה הקרובה תביא איתה גם קשר מעניין, אם כי קשה לדעת לאן יתפתח כרגע, ואולי גם עדיף שלא לדעת כדי לאפשר שיקול דעת בבוא הזמן. זה נכון גם לתחום העבודה, בגדול. בהצלחה!


אני ילידת 1955 8 13.פרודה מבן זוג כשנה נכון להיום פגשתי גבר נחמד שאלתי האם יש זוגיות ועתיד משותף?הוא מזל דגים ואני חוששת משילוב שני המזלות.
 

תשובה: ובכן, נראה שבמפת הלידה שלך התקופה הקשה באמת כבר מאחוריך, וזה בדיוק הזמן לפתוח את הלב, כפי שאת עושה. העניין הוא שבאסטרולוגיה כדאי להסתכל על כל מפת הלידה של כל אדם ולא רק על מזל השמש שלו, כשמדברים על התאמה. 

פחדים מזוגיות בין מזלות אריה ודגים אינם מוצדקים, ומעבר לזה אגלה לך סוד: פגשתי לא מעט זוגות מוצלחים מהשילוב הזה. הלביאה היא עוצמתית ומפיקה בפוטנציה, ועם הדגיג הנכון, או כל גבר שהוא עדין יצירתי ומפעיל את הדמיון שלה, היא יכולה לעשות נפלאות עבור שניהם, בתנאי שהוא לא עוצר אותה. זה אומר שעל פניו יש פוטנציאל, אבל כמו שאני אומר תמיד: הדלת קיימת שם, אבל כדי להכנס פנימה, צריך ללחוץ על הידית... תיהנו!
ילידת 4.9.1963 נולדתי ב 18.00. נושא הזוגיות תקוע אצלי שנים וברצוני לדעת האם בקרוב תהיה לי זוגיות שאוכל למסדה ואהיה מאושרת בזוגיות הזו?
 

תשובה: ובכן, במפת הלידה שלך נמצא פלוטו ממש בפתח בית הזוגיות כשהוא על ונוס, והשמש בצמידות לאורנוס קצת מתחת, בבית הששי.

 זה אומר שמבחינתך חוויית הזוגית אינה קלה: היא עלולה להביא איתה עימותים בגלל האופק שממול, ויש משהו שאינו פתור בדיאלוג עם האב. פלוטו וונוס מביא איתו יצרים חזקים אבל גם כאב, והצורך בלהיות לבד ובשליטה לא פחות חזק מהצורך בזוגיות  ובפרטנר שיבין ויכיל. 

דרושה כאן עבודת עומק אמיתית על כל הנושא שנקרא "חיים ביחד": איך פוגשים ונחשפים מבלי להפגע ברגישות החזקה שלך? איך באמת יוצרים משהו זוגי מבלי להבלע, בגלל האופק בדגים? זוגיות אינה חבילה שמגיעה בדואר: זהו מקום שיוצרים שני אנשים שמעוניינים בו, והוא דורש עבודה. הרבה עבודה. במקרה שלך – עבודת עומק הקשורה לעבר ולנושאים שהעליתי, תביא איתה תוצאות לא רעות כבר בשנה הבאה.


נולדתי ב-18.5.75 ב-20:15 ת"א, נשואה, אך בשנה שחלפה ידענו עליות וירידות במערכת היחסים ועדיין ישנה תחושה של חוסר יציבות מסוימת והרגשה שהכל "תקוע" ןלא רק במישור האישי, האם ישנו באופק שינוי והתייצבות?

  תשובה: ובכן, מצטער אל לא ממש רואה כאן התייצבות, אלא להיפך: צורך בשינוי עומק, אם בתוך הקשר ואם מחוצה לו, שרק אז יוביל לשיפור. פלוטו יוצר עכשיו זוית פעולה למרס שמייצג את הצד הגברי בקשר, ובעוד שנה בערך יצמד למרס גם אורנוס, מה שאומר שיתכן והצד הגברי בקשר יעשה שינויים בחייו או בסדר העדיפויות שלנו. 

מצד שני, יתכן וזו דווקא תהיי את, אם תקחי יזמה, ותחליטי שאינך מתפשרת על הדברים שחשובים לך, ותשני אותם מהיסוד: התקיעות שאת מדברת עליה היא בעצם סוג של סטטוס קוו זמני שדורש שינוי, אבל את או אתם מפחדים ממנו. 

הגיע הזמן להתבונן בו באומץ ולהרים את הכפפה למען שניכם, בין אם המדובר בשינוי שנעשה מתוך הסכמה ובתוך המערכת, ובין אם המדובר בשינוי של המערכת כולה
.

 


נולדתי ב ? 12.12.1974 בשעה 02:30 לפנות בוקר ,הייתי מעוניינת לדעת מתי אמצא את הבן אדם המתאים וקשר שיוביל לחתונה וזוגיות אמיתית?
 

תשובה: ובכן, מבחינת מפת הלידה שלך - יש השנה ועד אמצע השנה הבאה כמה וכמה הזדמנויות לקשר שכזה. אבל.. חשוב להבין את הקטש במפת הלידה שלך, כיון שגם אם תפגשי אותו את עלולה לפעול באופן שלא יהפוך את הקשר ליציב, אם בכלל, וזאת בגלל מציאותו של כוכב אורנוס על האופק במפת הלידה שלך. אורנוס, כוכב תזזיתי ולא אישי, יוצר פעמים רבות מעין חייץ בינינו לבין המציאות ואנשים קרובים, בעיקר כדי להגן עלינו מפני פגיעות שקרו כנראה בילדות, או אוירה שגרמה לנו להרגיש שונים ויוצאי דופן בגילאים צעירים. 

כדאי לפגוש את המחסום הזה ולהתעמת איתו אחת ולתמיד, כיון שהצורך להשאר בתוך הבועה ולא להפתח לאחרים בגלל הפחד להיחשף, עלול לנטרל מראש את נושא הזוגיות עוד לפני הפגישה הגורלית. 

בעיקרון קל לך יותר להיות לבד ולחיות באופן עצמאי, מאשר להכניס אדם נוסף למערכת. יש כאן עבודה מסויימת שכדאי לעשות על האינדיבידואליזם הזה ותחושת השונות שמלוים אותך מגיל צעיר, ומנטרלים קשרים קרובים מדי בגלל פחד מקרבה ואינטימיות יתר. עבודה אמיתית על המקומות האלה, ובלי פחד, עשויה לחולל נפלאות, ולעזור לך להתקרב למטרות שציינת. 

תאריך הלידה שלי - 20.02.88 בשעה 02:00, ישראל. לאחרונה נפרדתי מארוסי שחייתי איתו שנתיים. תאריך הלידה שלו 03.03.86, רוסיה. רציתי לדעת מה דעתך, האם ש עוד סיכוי למערכת היחסים שלנו בעתיד הקרוב או הרחוק, ומה אתה חושב שעלי לעשות באופן כללי על מנת לשקם את עצמי הן מבחינה אישית-רגשית והן מבחינה כלכלית.

תשובה: ראשית, יש סיכוי למערכת היחסים הזו כיון שההחלטה בסופו של דבר היא שלכם, אם כי נראה לי שהקשר מיצה את עצמו,. לגבי השאר – השמש שלך אמנם במזל דגים הרגשני, אבל מקבץ כוכבים במזלות האיש שכוללים את ונוס והירח ששוהים במזל טלה ומרס במזל קשת, ומרקורי כוכב התקשורת במזל דלי, הם מיקומים טובים לא רק לשרוד איתם, אלא גם מצוינים להתחלות חדשות מכל הסוגים. 

חשוב לשים לב לצמידות שבין מרס, כוכב הדרייב שלך, לכוכב אורנוס: היא זו שבאופן לא מודע הופכת אותך לסוליסטית ומרדנית וגם גורמת לך לוותר על קשרים בגלל הצורך הלא מודע שלך בעצמאות מהסוג של אי אפשר עם ואי אפשר בלי: עצמאות אפשר לפתח גם בתוך היחסים עצמם, ולא צריך לוותר  על הקשר כולו בגלל חוסר אמון שזה יכול להיות אחרת.


נולדתי ב9.3.65 בשעה 22:30 ברמת גן. גרושה עם ילדה. אני אחרי פרידה של שנה וקצת מבן זוג. מתרגלים כרגע לשיגרה חדשה ולחוויות אחרות. לקח לי 5 שנים להגיע לזוגיות הזו. האם אתה חושב לפי המפה שהפעם תגיע האהבה מהר יותר?
 

תשובה: ובכן, לא בטוח... המודל הזוגי של המפה שלך תחרותי מאוד. למעשה כל המפה בנויה כאילו משני מחנות, זה מול זה, ושני מקבצי הכוכבים האלה לא עושים לך חיים קלים. נראה שזוגיות מבחינתך היא כאילו מן מגרש ספורט שכזה, שבו בן הזוג שמסומל על ידי מרס צמוד לאורנוס נמצא ולא נמצא, ובת הזוג יושבת ממול עם הרבה סבלנות – ונוס צמודה לסטורן – ולא מפסיקה לבחון אותו,  לגלות איפוק, ולחכות שסוף סוף זה יקרה. הגיע הזמן לקחת יזמה, להבין שהמודל הזה לא עובד, ושגברים מהסוג שאת מחפשת הם במידה מסויימת לא רק בלתי אפשריים, אלא גם אי אפשר למצות איתם את תהליך הזוגיות כלל כי הסוף ידוע מראש. 

נסי להפנות את התחרותיות לאפיקים אחרים, ועשי קצת עבודה על דיאלוג שלא לוקח את הגבר כסוג של אתגר אלא כפרטנר לתהליך רך ומכיל, שבסופו שניכם תיהנו. זה יקח זמן וזה לא קל, אבל זה עדיף על הצורך לחכות שוב חמש שנים כמו זיקית על ענף שמחכה לזבוב הנכון, שאיתו אפשר לפצוח במלחמה חדשה שבו תמיד שניכם מפסידים..נולדתי ב 23/4/1983 בשעה 22.00 בחיפה. לצערי, עד היום לא הייתה לי אף מערכת יחסים זוגית משמעותית. האם יש משהו באופק? אני לא מדברת רק על נישואין אלא בכלל מערכת יחסים טובה ומלאה.


  תשובה: ובכן, שני אלמנטים במפת הלידה שלך "מפריעים" לתחום הזוגי. האחד, ונוס במזל תאומים בזוית של עימות לאורנוס כוכב הניתוקים הריגושים והשינויים, שמתקשה לשמור על מתח  ועניין ביחסים לאורך זמן, משתעממת מהר, וזקוקה להרבה ספייס וחופש אישי, והשני – הירח במזל בתולה ששולח זוית של מתח לשמש, וביחד איתה מביא גם לא מעט ביקורתיות, קיטורים, וחוסר שביעות רצון כמעט מכל קשר. 

האופק במזל קשת מראה גם הוא על רצון לחופש ועצמאות, וכדאי לבדוק עם עצמך עד כמה באמת את מתאימה למערכת יחסים זוגית לאורך זמן, ועד כמה את נהנית מהחופש האישי שיש לך, שמעניק לך בונוסים לא קטנים מבחינה רגשית ואישיותית. 

בגדול, המחיר לעצמאות שאת עלולה לפגוש בזוגיות עלול להיות יקר מדי עבורך, ובאופן לא נראה שלעיתים את מנתבת את הדברים כך שבסופו של דבר תשארי עצמאית בשטח... חומר למחשבה. בקיצור, זה תלוי בך הרבה יותר ממה שאולי נראה לך, ומכאן גם היכולת לשנות אם תחליטי.

נולדתי ב-7.1.1953 בין השעות 5.00-6.00 בבוקר , לפני כשנה סיימתי לימודי משפטים. האם תהיה לי פרנסה טובה כעו"ד, ובאיזה תחום משפטי כדי לי יותר להתרכז ?
 

תשובה: ובכן, המונח "פרנסה טובה" היא מאוד אישי בכל מפה. במפה שלך נמצא שליט בית הכספים בבית החברות הגדולים והארגונים, ויוצר זוית הרמונית לונוס ומרס, אלמנט חיובי לגבי הנושא. הצמידות שלו לנפטון, ומיקומם של ונוס ומרס במזל דגים, מראה על צורך להגדיר מטרות באופן מדויק, ולא לאפשר למצבי הרוח שלך ולמעורבות הרגשית לקבל החלטות עבורך מבחינת כספים. 

לגבי התחום המשפטי: מרקורי שממש נמצא על האופק במזל גדי, מדגיש ענייני חוזים, חוק ומשפט. הירח במזל מאזניים במקום הגבוה ביותר במפה, מראה על צורך לעסוק בנושאי אדם וחברו, שותפויות, ונושאי נישואים ובינו לבינה. 

הצמידות שבין מרס לונוס מדגישה גם היא נושאי שותפויות, ובינו לבינה. השמש מול אורנוס מאפשרת הצלחה בדיני חברות. יש כישורים בכמה תחומים, אבל ההעדפה כנראה היא בנושאי יחסים, שותפויות, ובינו לבינה.שלום יאיר. נולדתי ב 04.04.58 בשעה חמש לפנות בוקר . למעלה מחמש שנים אני בזוגיות עם עליות וירידות. האם כדאי למסד את הקשר?
 

תשובה: ובכן, במפת הלידה שלך אפשר למצוא את הצורך הזה בעימותים. השמש, מיקוד האני, מול הירח – עולם הרגש, כבר מראה שזה פחות או יותר היה גם המודל בבית, מבחינת מודל הזוגיות והנישואים. 

כוכב מרס במפה שלך מול אורנוס מראה על צורך בריגושים וניתוקים מהפרטנר, וונוס הרגשית מול פלוטו הכוחני מראה על צורך להגדיר שוב ושוב טריטוריות ביחסים. 

על פניו, נראה שאת בעצמך יוזמת חלק לא קטן מהדרמות והסערות האלה שגם מרגשות אותך לא מעט... מהמקום הזה, לא חשוב אם תמסדי את הקשר הזה או לא, כיון שגם הקשר הבא מן הסתם יהיה כזה. 

מצד שני, אם הפרטנר חכם ומודע לעצמו, אולי כדאי למסד – ואז לעשות עבודה כנה ואמיתית על העולמות הרגשיים של שניכם, כדי לשנות את הדברים אם הם מפריעים לשניכם.שאלה: נולדתי ב27.9.1963 בשעה 8:00. לפני 3 שנים לאחר כ 3 שנות גירושים + 2 ילדים עברתי להתגורר עם בן זוג אילתי ולפני חצי שנה הקשר הסתיים. קשה לי לתקשר עם גברים באילת ואני מנסה להסיח את דעתי מהצורך בקשר עם המין השני. הקשר האחרון שלי היה עם בן מזל טלה שלא התאים לי כמאזניים ואני לא רוצה "ליפול שוב".האם עלי לנסות "לחפש" באילת והערבה, האם לחפש בכלל?בנוסף אני מפחדת לתת יותר מדי כמו בזוגיות האחרונה שלי ובקשרים רבים שהיו לי, יש לי צורך "לטפל" בבן זוג ואני רוצה להיגמל מצורך זה. מה לעשות? אני זקוקה לזוגיות.
 

תשובה: ראשית, לבני המאזניים קשה אולי לחיות יותר בלי זוגיות מאשר למזלות אחרים: הצורך בפידבק ובנתינה מגדיר היטב את הנוכחות שלהם, ובלעדיה הם כאילו "חצי בן אדם", אבל זה יותר בראש, כמו שאומרים, מאשר במציאות. 

בנוסף, במפת הלידה שלך נמצא כוכב מרס, דמות הגבר שלך, במזל עקרב, אלמנט שמצביע על צורך בהתמסרות טוטאלית בקשר לדמות הגבר הזה, מה גם כשמרס צמוד לכוכב נפטון,  שאומר שתמיד יש בו משהו לא ברור, חסר שרשים, אבוד כלשהו, והוא זקוק לטיפול כזה או אחר שתורם לך לא מעט. 

הבחירה שלך בבני זוג כאלה גורמת לך להראות טוב בעיני עצמך, ולחוש שאת משקיעה הרבה ובאמת "בסדר", אבל האמת היא שההשקעה האמיתית שאת זקוקה לה היא..בעצמך. את זו שזקוקה להרבה תשומת לב וטיפול, אבל משקיעה זאת באחרים. אולי טוב שבתקופה זו אין לך זוגיות מהסוג שאת מכירה טוב, כיון שפסק הזמן הזה יגרום לך אולי לראות את הדברים אחרת, והאמת היא שהגיע הזמן להתאהב קצת יותר בעצמך, להעניק לעצמך יותר, ולא לראות זאת דרך בן הזוג. 

הקשבה לעצמך בלי פרטנר שזקוק להשקעה, תביא איתה תקופה בריאה ומוצלחת יותר, ובתחילת שנת 2009 תגיע גם תקופה בונה יותר, עם קשר בגובה העינים, ולא גבר אבוד שצריך לטפל בו. ובקשר לאילת ולערבה – נצלי את המרס העקרבי שלך ללקיחת יזמה, ולפנייה למקומות אחרים, ובינתיים כאמור – השקיעי בעצמך. זה ישתלם, חביבתי.
שאלה: שלום יאיר. בתי נולדה ביום ראשון 15בינואר 1884 בערך בשעה אחד וחצי בצהרים. מדוע עד היום לא היתה לה זוגיות והאם תהיה לה בקרוב. תודה - אמא מודאגת.


תשובה:  ובכן, במפת הלידה של הבת שלך, נמצאים רוב הכוכבים באופק המערבי של המפה, מה שמראה על התפתחות אישית, כולל מערכות יחסים מחייבות, בעיקר לגילאים בוגרים יותר. 

מיקומם של השמש ומרקורי במזל גדי, מראים על אישיות קצת סגורה, שזקוקה להרבה עידוד ובטחון אישי, והקצב האישי האיטי שדיברתי עליו הוא הקצב שלה, וכדאי לקבל אותו ככזה, ואותה - כפי שהיא, בלי לחץ.
 
במקביל, הירח שלה במזל תאומים בבית הראשון, מראה על פן צעיר שהיא מציגה לעיתים כלפי חוץ, פן סקרני ועירני, שגם הוא – עדיין לא בשל ליחסים בוגרים וממוסדים באמת. צמידות בין ונוס לאורנוס עשויה להראות גם על חוסר סבלנות כרגע ליחסים ממוסדים יותר. 

עצתי – קבלי אותה כפי שהיא, סמכי עליה, גלי איפוק, ו...זה יגיע. לחץ עליה רק יתסכל את שתיכן, והוא קשור בעיקר אליך, לא אליה: היא מודעת לקצב שלה. כל מה שנותר זה רק לבקש ממך להיות מודעת לו גם כן...

מה  שכן, משהו בהחלט יעזור כאן לבת מצידך: חיבוק, ובגדול.

[1] 2 3 4 5 6 7 8 »
דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים