דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » שאלות ותשובות
שאלה: יאיר שלום רב לך . בעלי , יליד ישראל , 29.3.46 בפתח תקווה , בשעה 19:15 . לאחרונה בעלי מאד כועס ומתרגז על כל דבר ולכאורה ללא סיבות אמיתיות . כמובן כעס זה מעורר גם אותי ונוצרים וויכוחים לא נעימים . מהי הסיבה ומתי זה יגמר ? תודה רבה רבה , ב


תשובה:  ובכן, בגדול – הדרמות היו שם עוד לפני כן, אצל בעלך. מקבץ הכוכבים במזל טלה, והצמידות הלא קלה בין מרס שמסמל את הדרייב שלנו וסטורן הנוקשה,  וכששניהם יוצרים זוית פעולה לונוס הרגשית, מראים שבבסיסו בעלך אדם סוער ויצרי, ומן הסתם אלה גם הדברים שמשכו אותך אליו מלכתחילה. אין פה שינוי אופי קיצוני – הדרמות היו שם תמיד, באופיו הבסיסי.

אם נוסיף לכך את היותו של מרקורי (מסומן בחץ אדום) כוכב התקשורת שלו במזל טלה ובהילוך אחורי, נבין מראש שהמדובר באיש בעל קו חשיבה יחודי, וראייה ייחודית של הדברים. מרקורי בטלה מביא איתו תקשורת מעט ילדית, דורשת סיפוקים מיידיים,  ורוצה הכל כאן – ועכשיו.

לפני 8 חדשים בערך, נכנס פלוטו (צבוע בירוק,  מסומן בעגול אדום) למזל גדי, ויצר בפעם הראשונה זוית פעולה (מסומנת בשחור) עם מרקורי הנ'ל. פלוטו הוא כוכב יצרי וכוחני, וכשהוא נמצא בזוית פעולה עם מרקורי הצורך שלנו בעמדות כוח, בשליטה ובביטוי אישי כמו גם בסיפוקים מיידיים, גבוה במיוחד. נראה שאכן כל דבר קטן הופך להיות מעין כדור ביליארד שמוטח בערימת הכדורים שעל השולחן, ומפזר אותם לכל עבר, וחוסר המנוחה הפנימי מאוד לא קל. התקשורת בזמן שכזה מאוד אימפולסיבית ותזזיתית, חסר שקט ועצבנית, כשגם האדם עצמו אינו מבין על מה כל המהומה, אבל הדחף הפנימי לשחרר לחצים מיד בשניה כשהם נוצרים, גבוה במיוחד, ובלי חשבון.

פלוטו התרחק במעלה מזל גדי וחזר בחדשיים האחרונים לאותה זוית עם מרקורי. הזוית עצמה תפעל כמה חדשים נוספים, וכדאי לנסות ולהבין את האיש, ולא להסחף לפרובוקציות שהוא יוצר. יחד עם זאת כדאי גם לשמור על איפוק, לא להסחף לריבים מיותרים, להציע לבעלך לעשות קצת ספורט, ללכת ברגל או לקפוץ לחדר הכושר, ולנסות ולשחרר את האנרגיה הזו דרך פעילות פיזית, ולא להוציא אותה על אנשים קרובים.

 בקיצ –דרושה סבלנות, והרבה..
 

שאלה: הי יאיר - ת. הלידה שלי 3/6/71 בת מזל תאומים, נולדתי בשעה 08.00 בבוקר - נראה כי כל השינויים קורים בכל מקום חוץ מאשר אצלי (אצלי רק בדמיון אך לא במציאות (עובדת באותה משרה 11 שנה) לא מתקדמת לשום מקום למרות שאני רוצה - יש סיבה??? אודה על תשובתך 


, יש כמה 


תשובה: ובכן יש סיבות לכך, ואתייחס כאן לחלק מהן. 

הסיבה הראשונה היא פשוטה יחסית: עודף כוכבים בקבוצת המזלות הקבועים. יש שלוש קבוצות כוכבים בעיקרון: קרדינלים שהם יוצרי אנרגיה, משתנים מעבירי אנרגיה, וקבועים שהם מקבלי אנרגיה. במפה שלך חמישה כוכבים מתוך עשרה, כלומר חמישים אחוז, נמצאים במזלות הקבועים, מה שאומר – גישה שמרנית לחיים, ובעיקר שמירה על הרגלים קבועים, ופחד משינויים. המצחיק הוא שדווקא במפה שלך ישנה צמידות בין הירח, הנפש, לכוכב אורנוס ופלוטו (מסומנת בעגול אדום) שמראה שבגיל צעיר מאוד היו יותר מדי שינויים ותחושה שהקרקע אינה מקום יציב למדי – סיבה טובה בגיל מבוגר יותר לנסות ולשמור על יציבות, וכמה שיותר.

הקבוצה הגדולה של הכוכבים במזלות הקבועים נמצאת במזל שור (בעגול ירוק) וכוללת את מרקורי כוכב התקשורת, ונוס הרגשית, וסטורן שקרוב מאוד לשניהם, וגם אם מתחשק להם לעשות משהו יוצא דופן – הוא כבר ידאג שזה לא יקרה..

סיבה שלישית  - כוכב מרס (בחץ אדום), כוכב הדרייב והעשייה, נמצא גם הוא במזל קבוע, דלי, אבל דווקא דלי הוא מזל אקסצנטרי יחסית, עם צורך בהרבה ריגושים. אלא שהוא חוטף זוית פעולה מסטורן (מסומן בחץ ירוק), זוית שעוצרת אותו מלפעול בעיקר בגלל פחדים ודאגות. וצורך להיות 'מעשית' דווקא כשמתחשק לך לעשות משהו יוצא דופן, ולשבור את השגרה.

מיהו סטורן? זה השופט הפנימי שלנו, זה שמעביר ביקורת מבפנים, מגלה את הצד הפרפקציוניסטי שלנו, ושום דבר לא מספיק טוב לו, גם כשאנחנו מבצעים דברים על הצד הטוב ביותר: תמיד יש לו מה לומר, ומה להעיר, והוא אף פעם לא מרוצה. השופט הפנימי שלך הוא מפותח מאוד, מכיר את כל הטריקים שלך. ועושה לך צרות בכל פעם שרק נדמה לו שאת הולכת לעשות חיים, ולהיות קצת פחות 'מעשית': מה?? בשום פנים ואופן! סטורן חובט, ועושה זאת בצורה אכזרית: הוא מכריח אותך להיות בתלם, לעמוד בדרישות של החברה מסביב, ובעיקר – לא לעשות דברים שגורמים לך הנאה, בעיקר מהצד הספונטני שלהם.

איך הוא הגיע לשם? למה? ומה פתאום הוא מכתיב לך את סדר היום המעשי והרגשי? את התשובות האלה אפשר למצוא עמוק בפנים והם כבר קשורות אליך ולבחירות שלך, אולם גם אותן אפשר למצוא במפה, אם יש לך נכונות ואומץ לשמוע. וזה כבר מתאים לפגישה מקצועית שבה הולכים פנימה וכמה שיותר. ולא לכמה שורות באינטרנט..

לא פשוט. לא קל. אבל.. בהחלט בר שינוי. בחיי.שאלה: נולדתי בתאריך 28/9/52 שעה: 15:45 אשמח לקבל חוות דעתך היות וכל התחומים חסומים (פרנסה, עבודה, זיווג )אני גרושה 14 וחייה בבדידות למרות שני אשה נאה מאוד במקום עבודתי אין מקדמים אותי שנים למרות עבודתי המסורה. תודה מראש.

 

תשובה: ובכן, יש כמה וכמה סיבות לעניין, וזה אינו המקום להאריך, לכן אתמקד באחת הסיבות העיקריות, ואולי העיקרית שבהן: את עצמך. 

האופק במפת הלידה שלך, כלומר אותו מקום שאותו את מציגה כלפי חוץ, נמצא במזל דלי, שהוא מיקום חברתי וידידותי מאוד כלפי העולם. אולם.. עמוק מאחורי האופק, בבית ה 12 הקשור לתת המודע שלנו, ולמצבים הקשורים להסגר ולחוסר לגיטימציה, נמצא הירח שלך (מסומן בעגול אדום), במזל גדי הנוקשה. 

הירח מסמל את המקום שבו את פוגשת את העולם  ואת המציאות היומיומית, ומיקומו שם מראה לא קל לך עם שני אלה: בעיקר אחרי הגירושין שלך, או כשנושא הבית והמשפחה אינו מתפקד. ואכן, כשאת יוצאת ממערכות יחסים ומבית משפחתי וחוזרת להיות לבד, את מענישה את עצמך: אם אין לך מערכת יחסים – את ראויה לעונש. אורנוס שליט האופק (מסומן בעיגול כחול) נמצא ממש מול הירח, ומביא איתו ניתוקים מהמשפחה ומהקרובים לך, ותחושות של כובד ובדידות. 

כל ניתוק של העולם ממך, גורם גם לך עצמך להתנתק ממך באופן מסויים: מה שקורה שבפועל את מצטרפת לעולם, שופטת את עצמך לחומרה, וממש מענישה את עצמך במינון גבוה של ביקורתיות ופשוט מבודדת את עצמך: מי שאין לו מערכת יחסים – גם לא מגיע לו שתהיה לו כזו, אומר השופט הפנימי החמור שלך, ובמקום לפרגן לך ולהוציא את עצמך החוצה, לפנק ולהתפנק דווקא כשאת זקוקה לזה כל כך, את הופכת להיות מן בית דין שדה שמעניש את עצמך עוד יותר, וכך נכנסת למעגל קסם מסויים שקשה לצאת ממנו, וזה נכון לכל התחומים: זוגי, מקצועי וחברתי: הירח הזה,  הסופר אגו שלך, אינו סלחן ושיפוטי מאוד, מה שאומר שאת מאוד לא סלחנית כלפי עצמך, ודורשת ממך דברים שגם אחרים מעולם לא דרשו, מעין סטנדרט גבוהה שכזה. הצד הנזירי והסגפני הזה יודע להסתפק במועט, ואפשר לומר שכדאי שלא להפגע הוא מסתגר עוד יותר, ומרגיש שמשום מה הכל חסום בפניו – אבל מי חוסם שם הכל, אם לא את עצמך, באותו בין דין נוקשה אשר לך?

 פלוטו נמצא עכשיו במזל גדי, ובקרוב יתחיל לנוע שוב קדימה. מכיון שהשמש שלך נמצאת במעלה החמישית במזל מאזניים, אפשר לומר שתוך שמונה חדשים או אפילו שנה מעכשיו, גם היא תושפע באופן משמעותי מפלוטו, שיעיר בך מחדש את כוח החיים והחיוניות שלך, וימריץ אותך לצאת מהכלא הפנימי הזה החוצה אל העולם.

עצתי לך – עשי קצת עבודה עם עצמך, היי סלחנית ומפרגנת לאשה שחיה בתוכך, ובמקום לשפוט אותה – החיים הרי עושים זאת ממילא באופן אכזרי לכולנו – נסי לחבק אותה, ולתת לה את כל האהבה הזו שאת לא מקבלת מהעולם: ברגע שתסכימי לתת אותה ואת הפרגון הזה, משהו מאוד בסיסי ישתנה גם בדרך שבה העולם – כפי שאת חושבת – מקבל אותך, וביחד עם מהלכו של פלוטו תוכלי לצאת מהחושך אל האור, מה שאומר שבשנה הבאה יהיו לא מעט התרחשויות הן בתחום המקצועי, ואפילו בתחום הזוגי. 

יש עוד סיבות ואירועים, אבל מקומם של אלה הוא בפגישה אישית מקצועית, ולא באינטרנט.

בהצלחה!

 

 שאלה: יאיר היקר,אני ילידת 1955 בתאריך ה-16.11 בשעה עשר בבוקר. האם באמת זוגיות היא ממני והלאה,האם נועדתי לחיי נזירות? אנא פרט אם אתה יכול... ש.

תשובה: ובכן, כמו תמיד, אי אפשר למצות את הכל בכמה שורות באינטרנט, ואין תחליף למפת עומק בפגישה אישית מקצועית, אבל אנסה להצביע על כמה מהגורמים לתחושה שלך.

ראשית – האופק במזל גדי מצביע על גישה מופנמת ולא קלה לחיים בכלל, גישה שלעיתים מציבה חומה ביקורתית ושיפוטית בין התכנים הרגשיים שלך לבין העולם שמבחוץ, בוחנת אותו שוב ושוב, ולא ממש מאפשרת להכנס בקלות פנימה.

סטורן הנוקשה שליטת האופק נמצא בצמידות מדויקת לשמש שלך (בעגול ירוק) המייצגת את ה'אני האמיתי', צמידות שעיקרה גם הוא ביקורתי למדי, ומאוד שיפוטי. צמידות שכזו דוחה את ההתפתחות הרגשית האמיתית שלך לגילאים מבוגרים יחסית, שכן אז אזמל הביקורת החד הזה כבר קהה למדי, ואת כבר פחות ביקורתית ומקבלת את עצמך יותר כפי שאת. עדיין, במפה כזו, שבה סטורן דומיננטי כל כך, קל יותר לקבל הערכה הקשורה להשקעה פרקטית, מאשר אהבה הקשורה לרגשות שיכולים להשתנות כל רגע, ומשום כך גם לא מעניקים בטחון רב מדי. כל השלישיה הזו – גם מרקורי כוכב התקשורת שם – נמצאת במזל עקרב, המופנם גם הוא, בבית הקריירה, שהוא גם הדגל שאנו מפנים כלפי העולם, וכדגל – זה לא מקום מרנין במיוחד מבחינה אישית, אלא יותר הישגי מבחינה מקצועית.

ונוס והירח (בעגול אדום) הם הכוכבים שמבטאים את הצד האמהי והנשי במפה של אשה, והם נמצאים במזל קשת, שמלת המפתח שלו היא – חופש. המיקום שלהם, הבית ה 11, גם הוא לא מיקום אישי, אלא מקום חברתי יותר, שבו קצת קשה לתת יותר מדי מבחינה אישית, אבל כשחברים וידידים מגיעים, והם לא מאיימים באותה מלה שנקראת 'אינטימית' – קל מאוד ליהנות איתם, אבל זוגיות.. לא בבית ספרנו.

כוכב מרס , שמייצג אצל אשה את הצד הגברי כמו גם את הגבר שהיא בוחרת, נמצא במזל מאזניים כשהוא צמוד לנפטון הרגשני (שניהם בעגול כחול), אבל המהות שלו – ושל הגברים שאת בוחרת – לא ממש ברורה. נפטון מרכך ומעדן את מרס, ולא מוסיף לו נופך גברי במיוחד. זוית שיוצר אורנוס (מסומן בחץ שחור) עם כוכב מרס, מראה גם על ניתוקים מגברים, וקושי מסויים ליצור איתם אינטימיות שלא נקטעת לטווח ארוך. מראש הבחירה תהיה בגברים שיתקשו להעניק לך את האינטימיות הזו, וישאירו אותך בשליטה ועם כל החופש בעולם שאת רוצה, עם הירח וונוס הקשתיים האלה..

יש כמובן עוד ממצאים מעניינים במפה ואפילו זויות הסתכלות, אבל על אלה אפשר כאמור לעלות בעיקר בפגישת עומק אישית, ויקצר המקום כאן. מה שכן, ברור שנושא הנזירות הוא לא רק בשליטתך – הוא גם נבחר בקפידה ואת אפילו נלחמת כדי לשמר אותו -  הבונוסים שהוא מעניק למפה הזו הם עדיין גדולים למדי.

בשביל כבוד צריך לעבוד, יקירה, ומסתבר שגם בשביל אינטימיות:  שניהם לא מגיעים בקלות, אם לא עושים צעדים משמעותיים ומתפתחים לעומק, כדי להיות ראויים להם..

 

 בהצלחה!


תגובת השואלת: יאיר בקר טוב ושבוע טוב.

 ראשית אני מודה לך על תשובתך המהירה והמדוייקת.

 קראתי את תשובתך ואני מפנימה מילה במילה

 החלטתי להתנהג אחרת עם עצמי ולהתחיל לזרום, מקווה שאצליח.

 כמו שכתבת החיים במילא קשים ולמה להקשות יותר.

 שוב תודה רבההההההההההההה

ש.

 


שאלה: יאיר שלום רב. נולדתי ב - 20/4/62 בשעה 7.10 בבוקר. אני נמצאת בפרשת דרכים בקריירה לאחר הסבה מקצועית אבל לא בטוחה בהקשר לדרך בה עלי לפנות. להמשיך לעבוד באותו ארגון? האם צפוי לי קידום? או לחפש מקום עבודה חדש? אני מאוד מעוניינת לדעת מה צפוי לי בתחום הזה. בתודה מראש ובהערכה רבה!!!


תשובה
: ובכן, התשובה לשאלה הזו היא גם תשובה לרבים ששואלים אותי לגבי החלטות אישיות שהם עצמם צריכים לקבל, אבל מתקשים לעשות זאת, למרות שעמוק בפנים הם בהחלט יודעים את התשובה, ומחכים שאני אחליט בשבילם. 
סורי גאייס..

ראשית – נתבונן במפת הלידה שלך. על פניו האופק שלך, הדרך שבה את מציגה את עצמך לעולם, נמצא במזל תאומים, מיקום דינמי ומסתגל היטב לשינויים, אבל מתחת לפני השטח אנחנו רואים שלושה כוכבים במזל שור, שמבטאים את ההיפך: נמצא כאן את ונוס הרגשית (מסומנת בחץ אדום(, מרקורי שליט האופק שלך (מסומן בחץ כחול) והשמש, ה'אני האמיתי' (מסומנת בחץ שחור) – כל אלה נמצאים בבית ה 12 שקשור לחששות ופחדים, ומסמלים פחד לעזוב את מה שיש, ולפעמים גם הצמדות במינון גבוה מאוד למצבים מסויימים והרגלים קבועים, כתוצאה מהפחד הזה. במזל שור, הפחד הזה עשוי להיות גם פחד חזק ממחסור כספי או ממצוקה רגשית, שמונע ממך לעיתים לעשות מהלכים שחשובים או מתאימים לך.

ממש עכשיו יוצר פלוטו בשמים (במעגל החיצוני של המפה, בעגול אדום) זוית פעולה מדויקת למרס (מסומן בעגול ירוק, בתוך המפה), שאחראי על הדרייב והעשייה שלך. מרס נמצא במזל טלה, מה שאומר – יכולת לרכז הרבה אנרגיה ופעילות לנקודות פריצה חשובות, וצורך בשליטה במה שקורה, אולם גם צורך חזק בסיפוקים מיידיים ותהליכים  קצרים. פלוטו מביא איתו צורך חזק מאוד בשינוי, ואת הזוית הזו הוא יצר בפעם הראשונה כבר לפני שמונה תשעה חדשים, בערך, וכבר אז החל להגיע השינוי.

שינוי פלוטוני הוא בדרך כלל שינוי מאוד יסודי. הוא מפגיש אותך עם הפחדים הגדולים ביותר שלך מהצורך לשנות גישה או כוון, ובעיקר שינויים הקשורים למקומות בעבר או בילדות שבהם הפחדים האלה נוצרו. פלוטו דוחף את מרס, שמייצג כאמור את הדרייב שלך, לשנות כוון ועשייה, אבל מבנה המפה שלך עלול להקשות מאוד על התהליך. הקונפליקט בין השנים מלווה אותך לאורך כל השנה הזו, ועלול להמשיך גם במחצית השנה הבאה. כל מה שקשור להערכה עצמית מקצועית הקשורה למוסדות וארגונים ולחברות או פעילות בהם –מרס נמצא בבית ה 11 במפת הלידה שלך שמסמל פעילות במקומות כאלה – נמצא בפרק הזמן הזה במרכז סדרי העדיפויות כעת: פלוטו דוחף לבדיקת גבולות העשייה שלך בכל התחומים, כמו גם לבדיקת הערך האמיתי שלך בדיאלוג עם העולם הן מבחינת כישורים, תפקוד, או התקדמות אישית לעמדות כוח והשפעה גדולות יותר.

במקביל, נמצאים עכשיו נפטון ויופיטר (באליפסה שחורה) ממש מעל הבית העשירי שלך שהוא בית הקריירה, ומביאים איתם אכן צורך חזק לפרוץ גבולות, ובמקביל מבוכה ערפול וקושי לראות את הדרך, בדיוק כפי שאת מציגה בשאלתך. זה בהחלט אינו מקום קל, אבל בהחלט דורשני..

אלמנט נוסף שכדאי להתבונן בו – כוכב אורנוס (בעגול כחול) נמצא בסוף מזל דגים, ובערך בעוד חצי שנה יעלה על מרס במפת הלידה שלך, ויביא איתו סוג של ניתוק ושינוי מעניין, קצת שונה מהשינוי היסודי שמביא איתו פלוטו. השינוי הזה מדבר בעיקר על שינוי כוון, על החלטות חדשות לגמרי, ועל גישה אחרת, פתוחה ונמרצת יותר, לחיים בכלל. אם תתחילי להתארגן כבר עכשיו, בחדשים האלה, עם התשובה שלך ולעצמך בדבר השינוי הזה, אורנוס יזרז את התהליך ויביא איתו לא מעט בונוסים בהמשך השנה, ובשנים הקרובות.

אבל.. ברור שהקונפליקט הזה אינו קל עבורך, שכן הוא מפגיש אותך עם הפחדים הגדולים מצד אחד, ועם הצורך לצמוח ולהתפתח מצד שני. כוח החיים דוחף אותך קדימה, בעיקר כי מקצועית ואישית את כבר מוכנה לשינוי, שמשמעותו לקיחת מינון גבוה יותר של אחריות וקידום, אבל את פוחדת ללכת עד הסוף, עם מהותו האמיתית של מרס במזל טלה שבמפת הלידה שלך: קריירה עצמאית, או לפחות אוטונומית במוסד או בארגון שבו את חברה. מבחינה אסטרולוגית, את מוכנה מזמן. מבחינה אישית ורגשית – הפחד עדיין חזק. הכוכבים אינם יכולים להחליט בשבילך, או בשביל כל אחד אחר, אבל הם מראים את המצב כפי שהוא, ומשאירים את ההחלטה – כמו תמיד, אגב – בידיך: להעביר הילוך וללכת קדימה עם היכולות שלך, לצמוח ולגדול, או להשאר במוכר והצפוי, ולא לקחת סיכונים. מפת הלידה שלך מראה את הקונפליקט, אבל משאירה את ההחלטה בידיך, ורומזת לך שהדברים תלויים בך הרבה יותר ממה שאת חושבת, והעזה ללכת קדימה עשויה בהחלט להשתלם. אבל.. הפחדים עדיין שם, והם אינם קטנים, וכמו שלמדתי עם השנים – תפקידו של האסטרולוג אינו להחליט עבור אדם מסויים, אלא להראות לו את כל התמונה, ולהניח לו להחליט לבד אם הוא מוכן לחיות את חייו במלואם על כל הסיכונים הכרוכים שבכך ולחוות אותם באופן טוטאלי, לטוב ולרע, או ללכת על בטוח, לשמוח במה שיש, ולהשאיר פתוחה ותיאורטית את התשובה לשאלה אם הוא יכול להצליח בגדול או לא. מקום עבודה חדש, קידום במקום הנוכחי, השארות בתפקיד הנוכחי – הצעד הבא תלוי אך ורק בך, ובמידת האומץ הפתיחות והישירות שלך עם עצמך לגבי היכולות שלך, על כל המשתמע מכך. מאחל לך שתקבלי את ההחלטה הנכונה, שבכל מקרה לא תהיה קלה, אחרי שעכשיו את רואה את כל התמונה.

בהצלחה!


תגובת השואלת:

יאיר שלום רב!!!

תודה רבה!! אתה מדהים!!!

אתה צודק מאוד. כל הכבוד לך. כפי שאולי שמת לב – לפני 8 חודשים בדיוק התחלתי התמחות אכן בתחום מסויים.

אני עובדת במוסד מסויים כבר 20 שנה, ההחלטה על השינוי לא קלה כלל וכלל אך אני לא מוותרת וממשיכה לנסות. לא קופאת על שמרי.

אני מודה לך מקרב לב!!! קוראת את התחזיות שלך באדיקות כל יום וכל שבוע (האמת- מכורה לגמרי....)

יש לי הרגשה שעוד ניפגש בעתיד...(בשמחות כמובן!!!!)

 

 

יאיר שלום, שמי שרית, נולדתי ב 4.2.80 בשעה 17:00 בקריה בת"א. אני לא יודעת למה אבל אני לא מצליחה למצוא בן זוג ולעבור מבחן חשוב המעיק עליי כבר מספר שנים , האם תוכל לומר לומר לי מה יהיה עימי? תודה מראש שריתתשובה: ובכן, ננסה להתמקד בכמה אלמנטים שעלולים להפריע לך במטרות שלך. ראשית, האופק שלך הוא במזל אריה, מה שאומר שבעקיפין את אמורה להיות בתו של האב, כלומר, זו המעדפת והאהובה עליו במיוחד, עם צורך בלגיטימציה ממנו לפעולות ולעשייה בחייך. אלא שהשמש (מסומנת בעגול כחול) שליטת מזל אריה שנמצא ביסוד האש החם והמעניק, נמצאת ממש ממול, במזל דלי השכלתני והקריר משהו, ומקרין ריחוק שכלתני. אפשר לשאול במקרה שכזה: האם הוא באמת נמצא שם עבורך? נחפש את התשובה בבית הרביעי, המסמל את הבית המשפחה ודמות האב, שמכיל בתוכו את כוכב אורנוס (מסומן בעגול ירוק), זה שאחראי על ניתוקים ושינויים. המעניין הוא שאורנוס הוא זה ששולט על מזל דלי, ושהותו בבית הרביעי מראה על ניתוק מסויים מדמות האב, דווקא כשהיית זקוקה לו. יתכן ויש כאן גירושים או ניתוק מסויים בין ההורים, אבל נראה שלא קיבלת גיבוי וחום דווקא כשהיית זקוקה להם, מה שאומר שהמודל הרגשי שאת מביאה לכל מה שקשור לזוגיות הוא מודל של נפרדות, של חיים בבועה שכלתנית אינטליגנטית ומוגנת, ובמקביל גם של קושי לראות היכן הבעייה שאומרת שבזמן שהיה נכון לך, ובמקום שהיה נכון לך, לא קיבלת את אותו פידבק ולגיטימציה שהיו אמורים לעודד אותך לצמוח ולפרוח, ולהפוך לאשה המסוגלת לבנות יחסים רגשיים מלאים מבלי לפחד להפגע מעזיבות או נטישות, ולהגן על עצמך בחומה עדינה אך קשיחה רגשית.

גם הצמידות של הירח (מסומן בחץ כחול) המסמל את הנפש ואת תפקידה המסורתי של אשה, שנמצא במזל בתולה הביקורתי ואף צמוד לכוכב מרס (מסומן בחץ שחור) האסרטיבי, שמראה על פחד מפגיעה, ובצד שמאל של הירח – צמידות עם כוכב סטורן הנוקשה (מסומן בחץ ירוק) המסמל ביקורתיות ברמה גבוהה, ופחד מאכזבה.

הצמידות המשולשת הזו שבו הירח – הנפש – נמצא בין שני כוחות מנוגדים ששניהם כאחד עלולים לפגוע בו אם יחשף רגשית, ביחד עם זוית המולות שהוא וסטורן הנוקשה יוצרים עם ונוס הרגשית שאחראית על נתינה ויחסים שנמצאת ממול, במזל דגים, שמאבדת בקלות את גבולותיה, עלולות להביא איתן פחד קשה מכשלון בכל תחום שהוא, כמו גם קושי להיות לאורך זמן בתהליך זוגי מבלי לחשוש גם כאן להכשל, ולהיחשף רגשית.

מעל כל אלה, נמצא גבוה גבוה בראש המפה כוכב כירון (בעגול אפור). כירון מסמל כאב פנימי כלשהו שמלווה אדם בחייו, ומכיון שהוא יוצר זוית של כאב לשמש הוא מראה על קושי לבנות מערכת יחסים הקשורה לזוגיות (השמש בבית ה 7 הקשור לנישואין וזוגיות) מבלי לחוש כאב. המצאותו בבית העשירי, לעומת זאת, מראה גם יכולת של אותו כירון להפוך את הכאב הזה למקום של טיפול והחלמה של אחרים בחייך, אם ממקום של נתינה ואם ממקום של בחירה נושא טיפולי כמקצוע.

אפשר לומר, שהפחד להפגע ולהכשל גדול יותר במפה הזו מאשר הרצון להצליח, אבל זה בהחלט הפיך: עבודת עומק על המקומות האלה, עם הרבה מאוד מאותה מילת קסם שנקראת 'מודעות', יוכל להפגיש אותך עם אותם מקומות בתוכך שבהחלט יכולים להפתח אך חוששים להיחשף,ולהביא את התוצאות הרצויות, מה גם שדווקא עכשיו יושבים נפטון הרגשי והמבלבל ויופיטר מרחיב האופקים (מסומנים בעגול ירוק בצד המפה) על מרקורי (מסומן בעגול שחור) כוכב התקשורת שלך, ובהחלט דורשים ומאפשרים לך – אם כי לא בקלות, יש לומר – לפגוש סוף סוף את המקומות האלה, באומץ ובישירות. 

מעבר לאסטרולוגיה, אני עובד עכשיו בשיטה מעניינת שפיתחתי בדמיון מודרך לעבודה על בעיות מסוג זה -שמטרתה להפוך את הרגש לנמען ויזואלי, כדי לעבוד איתו לעומק, ולשנות מצבים רגשיים שאיתם נולדנו - שנקראת 'אייקון'. אם ברצונך - צרי איתי קשר.

 בהצלחה! 

 

תגובת שרית:

שלום יאיר
,
קודם אודה לך על שמצאת זמן לענות לי , באמת תודה
:)
אתה פשוט פגעת
בול!!! הקשר של אבי עימי הוא לא משהו ואף פעם לא היה...
וכבר 10 שנים אני
גרושה ולא מצאתי בן זוג המתאים לי, ובאמת מכוון שאני כלכך מרוחקת מהבנייה הרגשית שהייתה אמורה לבנות אותי לחיי הזוגיות....זה פשוט לא יוצא
מבחינת היבט הירח במזל
בתולה ,זה גם נכון , אני מאוד ביקורתית כלפי עצמי ופוחדת להפגע.
בהיבט כוכב
כירון בבית 10 אצלי -המבחן שאני אמורה לעבור הוא מבחן רישוי ברפואה בארץ
ואתה
בהחלט צודק שדברים אצלי באים מאוד לאט ,אבל עם כל מה שהיה ומה שיש למדתי להאזר בסבלנות ולקחת דברים בקלות יותר (מה שלא הורג מחשל)
כל טוב


שרית  

 

שאלה: שמי מ. נולדתי ב 4.7.76 בשעה 10 בבוקר בערך. עד כה היום לי מערכות יחסים קצרות שלא הובילו לקשר רציני ואמיתי. הייתי רוצה לדעת האם העתיד צופן לי להכיר בן זוג למע' יחסים רצינית אשר אוכל להקים איתו משפחה, ואם כן - מתי זה יקרה. תודה.
תשובה: ובכן, נעיין לרגע במפת הלידה שלך, ונבין מה קורה שם. כוכב מרס (מסומן בעגול אדום), זה שאחראי על דמות הגבר שהאשה נמשכת אליו, נמצא במפת הלידה הזו בבית ה 12, שמסמל את תת המודע שלנו, ובמקביל-גם את מקום הפחדים שלנו. הוא שוהה במזל אריה, מה שאומר שהגבר הזה צריך להיות דומיננטי וסמכותי, אבל הוא גם יוצר זוית פעולה ליופיטר, מה שאומר שיש לו צורך בלתי פוסק להתרחב, ולפגוש אזורי פעולה נוספים בחייו. 

אולם מיקומו של מרס בבית ה 12 מראה שבדיוק כשם שאת נמשכת לגבר שכזה את גם פוחדת ממנו, ומתקשה כשאת פוגשת גברים שכאלה לבטא רגשות, לשתף, או להראות מה באמת את רוצה. במקביל אנו מוצאים בבית הראשון במפת הלידה שלך את הכוכבים ירח ופלוטו כשהם צמודים (השנים מסומנים בעגול כחול). הירח במפת לידה של אשה מסמל יותר מכל איך את תופסת את  תפקידה של אשה בכלל, וכשהוא צמוד לפלוטו הוא מראה שאשה היא משהו ייצוגי מאוד כלפי חוץ, אבל נשלטת באופן לא קל על ידי צורך חזק בעמדות כוח ועוצמה, וקושי מסויים ליצור הרמוניה ומשפחתיות. 

השמש, מיקוד הדברים, ונוס הרגשית הקשורה ליחסים, ואפילו מרקורי שליט האופק שלך - מסומנים במעגלים חומים - גם הם יוצרים זויות פעולה עם פלוטו, שמסמלות לא רק אם חזקה ודומיננטית, אם כי פה ושם גם מעט מניפולטיבית, אלא גם צורך לשלוט על מה שקורה ולא להיות קרבן לאנשים חזקים מדי. זהו מקום שעלול להיות שתלטני מעט, מכיון שמשחקי האגו שמתהווים בו עלולים להרחיק בני זוג פוטנציאליים, וגם האם עצמה לא ממש תורמת לעניין, בלשון המעטה..

זוגיות במפה שכזו עלולה להיות מראש זירה למאבקי כוח לא קלים, בין האם - החיצונית או הפנימית - ובין הצורך שלך בשליטה במה שקורה, כשדמות הגבר כמו שראינו קודם נמצאת יותר מאחורי הקלעים, מאשר מעל לפני השטח. אם תוכלי לעדן את הצרכים שלך, לראות  גבר בצורה יותר עדינה ופחות לפחד ממאבקי כוח ושליטה, או לתת לאמך - או לאם הפנימית שלך, אותו חלק נשי שקיבלת ממנה במודע או שלא במודע - לנהל מאבקים במקום לחפש מצבים הרמוניים, ובעיקר לדעת להתפשר ולחפש את הגברים השקטים והאפשריים ולא את הקשים ואלה שנמצאים מאחורי הקלעים, כי אז הדרך תהיה קלה יותר.

לגבי ה'מתי תבוא הזוגיות' - ובכן, השאלות האלה תמיד מעוררות בי חיוך מסויים, כיון שהן תלויות בך יותר מאשר בכל אחד אחר. בשנתיים הקרובות יעלה פלוטו על הירח שלך, ופעמים רבות זה סימן למערכת יחסים עוצמתית מאוד, ואפילו ללידה. אם תשכילי לנווט בעדינות אך בתקיפות, ובאמת להפתח להיכרות עומק אמיתית ללא 
מעורבות רגשית תוקפנית או מפוחדת מדי, זה גם עשוי להצליח.
יאיר שלום, נולדתי ב 22/4/1980 בשעה 2:45 בירושלים. תקופה ארוכה (שנים) אני מרגישה תקיעות רצינית המלווה בתסכול רב בכל הקשור לזוגיות ולמקום העבודה שלי. אני כמהה לקשר זוגי אך זה לא קורה. אשמח מאוד אם תיפול בחלקי הזכות לקבל ממך מידע שיוכל לסייע לי. בברכה, ד.

 


תשובה:
בגדול, התשובה לכך מורכבת מאוד, ואגע בדברים על קצה המזלג, מפאת חוסר מקום ויכולת לכמת תשובות שכאלה לכמה שורות באינטרנט, במקום לפגישת עומק אישית.

 ובכן, על פניו אגע בארבעה גורמים שמפריעים לך בנושא. ראשית, האופק שלך, אותו חלק שמראה על הדרך שבה את מציגה את עצמך לעולם, הוא במזל דגים, והשליט שלו נפטון (בעגול אדום) הוא אמוציונלי מאוד, לעיתים אידיאליסטי ולא פרקטי, ולעיתים קרובות מעט מטשטש את חוויית המציאות כפי שהיא. נפטון יוצר זוית של עימות עם ונוס (בעגול כחול) הרגשית, אותו כוכב שמייצג את הנשיות שלך, והקשור גם למערכות יחסים. זוית כזו של עימות עלולה להביא איתה תחושה של עימות בין מה שאת מציגה לעולם לבין מה שאת מרגישה בפנים. אשליות, גישה אידיאליסטית ולא מציאותית כלפי כל מה שקשור למלה 'זוגיות' ויחסים בכלל, ובנוסף מיקומה של ונוס במזל תאומים במיקום צעיר מאוד עם קושי מסויים לקחת אחריות בוגרת ביחסים, אינם מקלים עליך את החיים.

 אלמנט שני – זוית פעולה בין כוכב מרס (בחץ אדום) שמסמל במפה של אשה את הדמות הגברית שאליה תמשך, לבין כוכב אורנוס (בחץ כחול) שמסמל שינויים וניתוקים, מראה על קושי מסויים להתחבר לאנרגיה הגברית הזו (שגם קשורה ליזמה ועשייה בצד הפרקטי של החיים) לאורך זמן, חוסר שקט, וצורך בהרבה ספייס כיון שהיא עלולה להיות לעיתים בוטה ואסרטיבית מדי (האנרגיה הגברית) עבורך. זה גם עלול ליצור משיכה לא מודעת לגברים שהם עצמם זקוקים לספייס, מתנתקים וחוזרים וכו, כדי שהקשר לא יאיים עליך, וגם לא ילך לשומקום.

 אלמנט שלישי – זוית פעולה (לחץ) בין הירח (בעגול ורוד) לבין השמש (בעגול חום). זו זוית לא קלה בין הירח המייצג גם את הנפש ואת הדיאלוג המשפחתי, לבין השמש המייצגת את ה'אני האמיתי', ואת הדיאלוג שאת מביאה איתך ליחסים, יתכן מהבית, שבו המודל הזוגי בין גבר לאשה אינו הרמוני, ובו היחסים בין הצדדים – אם יש כאלה – הם מתוחים, ולא קלים. גם זו עשויה להיות אחת הסיבות לקושי בבניית זוגיות ומודל זוגי שעובד: אחרי הכל, מי רוצה לחיות בזוגיות שכזו?

 ואלמנט רביעי – מרקורי (בחץ ירוק) כוכב התקשורת, נמצא במזל טלה הדורש סיפוקים מיידיים, והוא יוצא זוית של עימות עם פלוטו (בחץ שחור) שקשור ליכולת שלנו לבטא רגשות עמוקים, בין יצריים ובין אמוציונליים. במצב שכזה, כל מה שקשור לביטוי מילולי או תקשורתי של נושאי מיניות או יצריות, כעסים או תסכולים, לא יהיה לך קל, ואת עלולה להרגיש תסכול מסויים כיון שהיכולת לומר בכנות את מה שמרגיש לך בפנים ולבטא רגשות אינה קלה, או שאת בוחרת פרטנרים שהם עצמם מתקשים בכך, ומרגישה שאת 'בסדר', רק שתחושת הקושי לבטא רגשות 'אמיתיים' או חוסר אמון שהוא יכול להיות כזה, מונעת יכולת לקדם את הקשר הלאה.

 על פניו, אלה אלמנטים לא קלים, אבל פגשתי כבר קשים יותר מאלה אצל גברים ונשים שלמרות הכל הצליחו להתגבר עליהם וליצור זוגיות נאה ומספקת. שם המשחק הוא 'מודעות' ועל הדרכים להשגתה, כמו גם על עבודה על הנושאים האלה שאני עושה בדמיון מודרך, אדבר בפעם אחרת. בכל מקרה – עם רצון, התמקדות ועבודה אישית - זה אפשרי בהחלט.

 בהצלחה!
 

יאיר שלום רב. נולדתי בתאריך 2.2.1977 בשעה 2:50 לפנות בוקר בצפת. השבוע הייתי אצל אסטרולוגית ונומרולוגית ויצאתי בתחושות קשות שליוו אותי מס' ימים.קיבלתי הרבה אינפורמציה, גדושה ומבלבלת ובעיקר נתונים ללא כיצד הכי טוב לפעול, בנושא שהכי סבוך עבורי והוא זוגיות. קיבלתי מסר כמו פשוט לעזוב את זה עכשיו! זה יגיע ברור שיגיע אבל רק בגיל 34 ואז נתק ואז ב בגיל-36 זה יגיע. האמת שדי התחרפנתי מזה... יצאתי בתחושה שאני מסובכת, רגשנית, פתי מאמין, נסחפת לקשרים קארמתיים ועוד כהנה וכהנה, ושבשנה הקרובה אין מצב לזוגיות. זה קשה לי, הכמיהה עזה. אני עושה עבודה עצמית מעמיקה והרבה בנושא הרצון שלי לזוגיות ומדוע הוא לא מתממש, או שמתממש חלקית עם פרטנרים לא מספקים. מה לעשות?? איך להתייחס למפה שלי באופן יותר חיובי? ממש אודה לתשובתך. 


תשובה:
ראשית, רוצה לנצל את ההזדמנות ולדבר כאן על תחזיות מהסוג שקיבלת מהמיסטיקנית. כשאני קורא אותן, הן גורמות לי לכעוס, שכן נושא הבחירה האישית באסטרולוגיה הוא נושא חשוב ומפותח מאוד, בעיקר בשנים האחרונות, ומלים דרמטיות מהסוג הגורלי ששמעת גורמות לי ממש לפריחה, שכן הן אלה שמוציאות לאסטרולוגיה – ולאסטרולוגים – שם רע. אין שום דבר גורלי באסטרולוגיה מבחינת ההתכנות של הדברים, בעיקר כשהמדובר בתהליכים של התפתחות אישית, ומכאן גם היכולת לשדרג אישיות, להפיל מחסומים, ולפרוץ דרכים ולממש דברים שנראים לא קלים. לא סובל אסטרלוגים מהסוג הגורלי הזה, בעיקר כי הם גורמים לאנשים אחרים סבל מיותר, ולא מאפשרים להם לקחת את גורלם בידיהם, ולשנות את הדברים, מה שבהחלט לא רק אפשרי, אלא גם רצוי. מבחינתי לפחות.

 לגבי המפה שלך - ובכן, נושא הזוגיות אינו פשוט במפה הזו, אבל נראה שהוא תלוי בך, במודע או שלא במודע, יותר מכל דבר אחר. האופק במפה הזו הוא במזל קשת, כבר אלמנט שמצביע – ביחד עם השמש במזל דלי (מסומנת בחץ כחול) האוורירי – על צורך חזק מאוד בחופש אישי, על כל המשתמע. מול השמש נוכל למצוא כאן את כוכב סטורן (מסומן בחץ אדום) הנוקשה, כוכב שעובד חזק על הדימוי העצמי בעיקר בגילאים צעירים, ומביא איתו סגירות, ביישנות, וחוסר אמון מסויים ביכולת להיות נאהב. למרות כל אלה, מידה רבה של מודעות בהחלט יכולה לשחרר מהכאב ומהמקום הזה, אם כי ההקלה המשמעותית מגיעה בהמשך ממילא.

 מול יופיטר (מסומן בעיגול אדום), שליט האופק שלך, נמצא כוכב אורנוס (מסומן בעיגול ירוק), שליט השמש. זהו קונפליקט משמעותי: השמש במזל דלי עשויה להצביע פעמים רבות על אב שאינו נגיש במיוחד, ואורנוס הוא הכוכב שהופך את האלמנט הזה לקושי מסויים בכל מה שקשור לאינטימיות וקרבה אמיתית.

 הירח (מסומן בעיגול סגול), אותו כוכב הקשור לנשיות ובעיקר לאמהות, נמצא במזל סרטן החם והאימהי משהו, אבל המצאותו מול מרקורי כוכב התקשורת ומול מרס האגרסיבי (השנים נמצאים בעיגול כחול), עלול להביא איתו פגיעות ורגישות יתר, כמו גם קושי לדבר על הדברים החשובים באמת, בעיקר בנושא הרגשות, עם הפרטנרים. שלושת אלה הם מוקשים מסויימים שלא עושים חיים קלים, זה נכון, אבל.. בינינו, למי יש חיים קלים בנושאי רגשות? לכל מפה יש קטשים משלה, וטריקים שתת המודע מביא איתו כדי להמנע מפגיעות.

 כוכב נפטון (מסומן בעיגול חום) שנמצא ממש מאחורי האופק מביא איתו גישה אידיאליסטית משהו, אבל גם ביישנות לא קטנה, וקושי לחשוף רגשות אמיתיים. מצד שני, ונוס במזל דגים שיוצרת ביחד עם יופיטר זויות נאות למרס ולמרקורי, מאפשרת לדבר לשתף ממקום אישי יותר, אחרי שהמחסומים הראשונים נפרצים. אפשר לומר שהקושי הזוגי האמיתי כאן נעוץ במחשבות שלך על עצמך יותר מכל דבר אחר.

 חשוב להבין: זוגיות – זו מלה בלבד, והיא מבטאת תהליך של קרבה בין שני אנשים, ולא קופסת קסמים שיש כאלה שזוכים בה, ויש שלא. המדובר בתהליך ארוך ולא פשוט, אלא שאצלך הוא עלול לעלות על שרטון כבר בהתחלה, בעיקר בגלל חוסר אמון שלך שהדברים יכולים להיות אחרת, ותחושה גורלית משהו ש..הנה זה קורה שוב, כמו תמיד, ולמעלה מצלצלים להם פעמוני הגורל.. כן, נפטון מאחורי האופק הופך את זה לסוג של סבל אמיתי, בעיקר כשקשה לך לראות את כל התמונה ואין לך את מי להאשים חוץ מעצמך. מה כן אפשר לעשות? לעשות, ובעיקר – להפוך את כל התהליך הזה לאוסף של עובדות ללא האימפקט הרגשי הגורלי שנלווה אליהם אצלך, עם תחושת תסכול שכבר איבדה אמון.

  בקרוב מאוד יגיע אורנוס שנמצא עכשיו בשמים במזל דגים ( במעגל החיצוני בעיגול תכלת והוא עצמו בירוק) לונוס (מסומנת באפור בהיר) הרגשית בחייך, ופעמים רבות הוא עושה במצב כזה תהליך נפלא: הוא עוזר להסיר חומות, מביא איתו התאהבויות מהירות ואינטנסיביות – המדובר בתהליך רגשי של שנה בערך – ומאפשר אולי בפעם הראשונה לא רק הצצה אמיתית פנימה אל תוך עולם הרגש שלך, אלא גם יכולת אמיתית להסיר חומות, ולפגוש אנשים – גברים – בגובה העינים, ממקום אמיתי שנותן אמון,ומאפשר לתהליך של קרבה להתרחש. מכיון שאורנוס הוא כוכב משמעותי במפה הזו – השמש במזל דלי שהוא שולט עליו, והוא יוצר זוית של עימות עם שליט האופק – אפשר לומר שהוא בהחלט יעזור לך, אפילו עוד השנה, להתחיל להסיר מחסומים למרות הפחד הסמי מודע מהדחייה, ולהתמודד בכבוד עם תחושת הבדידות. אבל אולי לפני כן, גם בגלל השמש בדלי והאופק בקשת, כדי לראות ולהבין עד כמה עמוק בפנים הלבד שלך הוא מקום מוגן שאת מכירה היטב, ששומר עליך מפני חשיפה ודחייה, והוא קשה – אבל הפחד מדחייה קשה יותר. אולי זה פלוץ-אבל זה הפלוץ שלי, אומרת הבדיחה המרירה הידועה: אם תסכימי באמת להמר על חשיפה לאורך זמן, ותשתמשי נכון באורנוס שיגיע בקרוב לונוס, ובכל חכמת המודעות שאספת עד כה, בצירוף אנשים חכמים ומפרגנים בחייך –לא כמו אותה מיסטיקנית שאמרה בקול רם אולי דברים שהתת מודע שלך מפמפם לך תדיר – הדברים יכולים להתרחש אפילו בשנה שנתיים הקרובות..

 בהצלחה!
שלום לך. נולדתי ב 1.1.1958 בשעה 8.30 בבוקר. אחרי שנים של תקיעות במקום העבודה, הציעו לי קידום רציני: לנהל פרוייקט גדול, אבל אני פוחדת שזה גדול עלי, וברור לי שאם לא אצליח - אאבד גם את מה שיש, כי שם כבר תהיה מחליפה. מה אתה ממליץ לי לעשות?
תשובה: ובכן, ראשית, נתבונן בפחד שאת מדברת עליו. מפת הלידה שלך מליאה פוטנציאליים, אבל יש כמה נקודות שעוצרות אותך, ואולי גם עצרו אותך לאורך השנים האלה. האחת היא מיקומו של מרקורי כוכב התקשורת אצלך (מסומן בחץ כחול) שנמצא בבית ה 12, הבית הקשור לתת מודע, ולמה שקורה מאחורי הקלעים. עם מרקורי שכזה קשה לצאת החוצה בגדול, כי ההתנייה הבסיסית היא שאת התקשורת האמיתית לא חושפים, כי עלולים להפגע. זוית של עימות בין מרקורי לאורנוס ממול רק מדגישה את הפחד להנטש, כשלא תגידי את 'הדבר הנכון'. זה כשלעצמו עוצר מאוד מלהיחשף החוצה בגדול.

האלמנט השני - הצמידות בין מרס, כוכב הדרייב והעשייה, ל סטורן הנוקשה והמכביד ברום השמים, כלומר בנקודה הגבוהה ביותר במפה (מסומנת במעגל שחור קטן שמקיף את שני הכוכבים האלה). הזוית הזו גם נקראת באסטרולוגיה זוית של סטופ-גו, כלומר, בכל פעם שמגיע מצב של עשייה, מגיע גם גל של ביקורת עצמית נוקשה, וקושי לעמוד בסטנדרטים של עצמך, עם דימוי עצמי לא גבוה במיוחד, למרות שאין לו בסיס אמיתי. האלמנט הזה כשלעצמו דוחה את המימוש העצמי האמיתי לגילאים  מאוחרים יחסית כיון שרק אז את מוכנה להוריד מעט את הביקורת, ולהתמודד עם מה שהחיים מציעים.

האלמנט השלישי - השמש (מסומנת בחץ אדום) נמצאת אמנם בבית ה 11 הקשור למוסדות וארגונים, אבל יוצרת רק זוית אחת, אמנם הרמונית, עם פלוטו, אלמנט שמאפשר לך לפעול בבטחה בפס צר מאוד של פעילות, ולא להעז יותר מדי.

לשמחתך מגיע עכשיו כוכב פלוטו (מסומן בעגול אדום) למזל גדי, תהליך שהחל לפני חצי שנה בערך והוא שובר חלק מהחומות שלך מצד אחד, ומאפשר לך לפעול באופן אקטיבי יותר, בצירוף מינון גדול יותר של הערכה ודמוי עצמי משופר. זה אומר שגם מטלות שמזמן יכולת לבצע ולא בצעת בגלל פחדים, הופכות אפשריות גם מבחינת הקוד הרגשי שלך, וחשוב לנסות ולעשות אותן - את עשויה להשתומם עד כמה בסופו של דבר תצליחי גם לבצע זאת בקלות יחסית לפחד שליווה אות התהליך כולו..

אז - להעז, לרוץ קדימה, ולתת לעצמך לממש ולהצליח - ובגדול!שלום רב, שמי אילנית, נולדתי ב-16.1.81 בשעה 1 בלילה (בערך). לפני כחודשיים מצאתי עבודה בתור עו"ד, ואני די מרוצה. העניין הוא שיש עו"ד נוסף במשרד (גם שכיר), שהוא יותר דומיננטי ממני הן בשל הוותק שלו והן בשל העובדה שיכול להישאר במשרד יותר שעות ממני. (אני אמא...). הרגשתי היא שסומכים עליו יותר מאשר שסומכים עליי. אין לי בעיה עם זה, אני עושה את עבודתי על הצד הטוב ביותר, רק הפחד שלי שאולי יעדיפו להשאיר רק אותו במשרד, ויוותרו עליי... האם החשש שלי מוצדק, או שנהפוך הוא, צפוייה לי הצלחה?

תשובה: היי אילנית. ובכן, כמו הרבה גדיים אחרים, רמת הביקורת הפנימית שלך היא גבוהה מאוד, וביחד איתה - גם הדרישות שלך מעצמך. מזל גדי הוא אחד מאלה שמתפתח לגילאים מאוחרים: עד אז הוא לומד לפסוע קדימה, עקב בצד אגודל, ולאט לאט גם לומד לסמוך על עצמו, וגם נותן לעצמו את הקרדיט על איכותו. 

הגדי האופייני אכן רק מתחיל לתת גז מגיל ארבעים ומעלה, בעיקר כי אז הוא גם לומד להעריך את עצמו, לעיתים הרבה אחרי שהעולם כבר עושה זאת מזמן. 

מהמקום הזה, ומהתבוננות במפת הלידה שלך, גישה תחרותית רק עושה לך טוב: נראה שעורך הדין נשלח על ידי הסופר אגו שלך - אותו מקום שאנו קוראים לו גם 'ביקורת פנימית' - כדי להכניס אותך למעגל התחרותי המקצועי בכלל, לשפר את הביצועים שלך, ולסמן לך מטרה, שכל גדי גאה לקחת על עצמו: להיות הטוב ביותר.. 

גם אם בסופו של דבר לא יתרחש, זה עדיין אומר שאת זקוקה עכשיו לאיזה סמן, למקום שמכריח אותך לשפר ולהשתפר, לפני שבאמת תגיעי להישגים. מעברו של פלוטו למזל שלכם לפני כמה חדשים רק מקצין את התהליך הזה, ומביא איתו זירות חדשות לפעולה ולתחרות, וזה בדיוק הזמן להשקיע בהן קצת יותר מעצמך. 

מהמקום הזה, המלה 'הצלחה' היא רק פועל יוצר של מה שאת עצמך מרגישה ויוצרת לעצמך: בכל מקרה, קשה לך לקבל את זה כשזה מגיע מאחרים, ולכן זה בדיוק הזמן לא לשאול אם היא תגיע - אלא כמו כל גדי אסלי, להחליט שהיא תגיע, ולעשות את הכל לשם כך. 

התגברות על גורם התחרות של עורך הדין הנוסף ביחד עם האתגר האמהי ולמרות הכל עשיית הטוב ביותר - זו המטרה, ואת בהחלט יכולה להגיע אליה. במקרה הזה, כל אלה - תלויים בך, ורק בך. 

סומך עליך, אילנית. בהצלחה.שאלה: הלואי ותענה לי .. אני ילידת 29.4.53 שעה 05.00 נולדתי בחדרה.מזה כמה שנים חיי נעצרו מלכת ממש כך . לא קשר רומנטי. לא חברות. לא ידידות ידידים. היתי אישה עם טונות של חברים וחברות והכל נעלם כלא היה. גם הבריאות לקויה אני לפני נתוח מסובך שאני צריכה לעבור.עדיין אין לי תאריך אנא אולי תוכל לעשות לי סדר בבלגן שלי. תודה מראש. י.
 

תשובה: חייך באמת מלווים בלא מעט מהפכים. נקודת המפתח במפת הלידה שלך היא ונוס: היא נמצאת באמצע מזל תאומים, וכשאורנוס יצר איתה זוית לפני כשלוש שנים בפעם הראשונה, ואחר כך עשה זאת סטורן, נראה שבאמת חלק מחייך הרגשיים עלה על שרטון. אורנוס מביא איתו ניתוקים ושינויים, סטורן מכביד מאוד, וונוס במפת הלידה שלך אינה יוצרת זויות עם כוכבים אחרים.

 ממש עכשיו סטורן נמצא שוב על ונוס, אך אורנוס כבר ממשיך קדימה. מעברו של סטורן למזל מאזניים באוקטובר שנה זאת, יוריד סופית את הלחצים: מכאן ואילך יהיה זה כוח ההתאוששות שלך, שהוא חזק למדי (בכל זאת,מזל שור..) שיקבע עד כמה תחזרי לעצמך, ומכאן הכל כבר יהיה תלוי בך.

 לפעמים החיים מציבים אותנו בפני מבחנים קשים למדי, אבל.. שעורים שכאלה רק מחזקים את כוח העמידה שלנו, אם וכאשר הפורענות עוברת, והדברים חוזרים ותלויים שוב אך ורק בנו.

 בהצלחה!
שאלה: שלום יאיר, נולדתי ב- 11.07.1970 בשעה 24:40. יצרתי קשר עם אסטרולוגית שקבעה שהחל מ- 06.04.09 עד ה- 06.10.09 אני נכנסת לתקופה קריטית בחיי, בכל התחומים: האישי, הפיננסי, התעסוקתי ועוד. אני נשואה ויש לי שני ילדים, יש לי עבודה מסודרת, ואני עוסקת בתחום אומנותי בזמן שנותר לי. אני מאוד רוצה לשמוע מה דעתך? ואם אכן זוהי תקופה קריטית בחיי, כיצד עליי לנהוג כדי לא לפספס הזדמנויות שיפתחו בפני? ועוד פרטים קונקרטיים ככל שניתן.
 

תשובה:  ראשית - אזהרה! אשתמש בפנייה הזו אלי, כדי לפנות אליכם, אוהבי האסטרולוגיה, בעיקר אלה מכם שיוצרים קשר עם אתרים אסטרולוגיים הקשורים לחו'ל, ומנסים לדלות משם מידע על עצמכם, כסוג של סקרנות אישית.

אלה מכם שמטיילים באתרים הקשורים לחו'ל, נתקלים מדי פעם בהצעות למפות אסטרולוגיות ומידע חינם, ובבקשה להשארת פרטים, ולאחר מכן, אתם עלולים לקבל פנייה מבעלת האתר – אחת בשם ג'נה למשל, או שרה פדרר, ויש עוד כמה – שמודיעות לכם בדרמטיות שאתם נכנסים לתקופה קריטית בחייכם, ואם תשכילו לשלם סכום של כך וכך, תקבלו מידע המותאם אישית אליכם, שיכול לעזור לכם. לראייה הן עשויות לשלוח גם כמה פרטים שכל תכנה אסטרולוגית בסיסית יכולה לתת עליכם או על חייכם, כדי לשכנע אתכם להסכים לעסקה הזו. 

לצערי שמעתי על יותר מדי אנשים שנפלו בפח הזה, שהרי אפשר לומר על כל תקופה בחייכם שהיא 'תקופה קריטית'. כל מעבר של כוכב על כוכב אחר, או תזוזה של פלנטה והזויות שהיא יוצרת, עלולים להביא איתן במישרין או בעקיפין לתוצאות קריטיות כאלה ואחרות.. 

השמוש הזה באלמנט הפחד כדי לגרום לאנשים לשלם הוא עתיק יומין, אבל הפעם מסתבר שהוא נכנס גם לאינטרנט. זה בהחלט פסול בעיני, ומבחינתי – אין תחליף למפה אסטרולוגית אמיתית הכוללת ישיבה של שעתיים עם אסטרולוג, הבנת כל מרכיבי המפה והתהליכים שעובר אדם בתקופות כאלה ואחרות לעומק, יכולת לשאול שאלות ולקבל תובנות, ובעזרת כל אלה – לראות את כל התמונה, ולקבל החלטות חשובות בחייו.

 חשוב שתבינו: מפה אסטרולוגית אינה רק מלים - זו חוויה רבת עומק ומשמעות, הקשורה גם באסטרולוג עצמו, גישתו לחיים והבנתו את הדברים, ולא קבלת טכסטים מפוקפקים שתכנה כזו או אחרת שלחה לכם מעבר לים, ושבחלק מהם אתם גם עלולים לקבל עוד בקשות לתשלומים נוספים לנקודות זמן אחרות.

בקצור, בתקופה זו, אפילו יותר מבתקופות אחרות, כדאי להזהר מנוכלים ושרלטנים בכל תחום  שהוא וגם בתחום הזה, ואם בכל זאת החלטתם לערוך לעצמכם מפה אסטרולוגית, כדאי לעשות זאת אצל אסטרולוג מוכר, ולברר מראש מה אתם מקבלים, ועבור מה. 

היי יאיר שמי רונית נולדתי ב-8.3.1971 בשעה 07:00 בבוקר רציתי לדעת מתי אני אמצא זוגיות חדשה אשר תוביל להקמת בית ובנוסף מה קורה לגבי עבודתי האם אני אשאר או אמצא עבודה אחרת עם שכר יותר גבוה ומאתגרת יותר? ובנוסף האם אני אצא השנה ללימודים? כי עד כה כל דבר שהתחלתי לא סיימתי ואני רוצה להבין מדוע העיכוב? תודהתשובה:  היי רונית. ובכן, יש לך ים של שאלות, וכל אחת מהן מספקת למלא לפחות שני עמודים כאן, אבל נראה שהבסיס לכולן הוא אחד. ראשית, השמש שלך במזל דגים, מה שאומר בסיס רגשי מאוד ועדין, אבל.. האופק שלך נמצא במזל טלה האסרטיבי ואפילו תוקפני משהו, בעוד השמש נמצאת בבית ה 12 שלך, מיקום ביישני ועדין שלא ממש קיבל לגיטימציה לפעול ולעשות, מה שאומר שיש לחץ גדול מאוד על האופק - שהושא הפרזנטציה שלנו מול העולם והדרך שבה אנו מראים כביכול מי אנחנו - להפגין שליטה, להשיג הישגים, להראות נוכחות מסיבית, וכל זאת - מהרגע להרגע, מכאן לעכשיו, עם צורך חזק מאוד להיות במרכז תשומת הלב, בעוד שהשמש - ה'אני האמיתי' שלך - רוצה בדיוק את ההיפך: להסתגר, להיות לבד, הרחק מאור הזרקורים. זהו קונפליקט בסיסי בין שני חלקי אישיות, שאחד מהם לא קיבל הכרה, בעוד שהשני - גם לא מאמין שיקבל אותה.. כבר כאן אפשר לראות קושי מסויים באיפוק, ובקבלת 'האני' שלך עצמך, שכל הזמן דורש הוכחות מהעולם ומעצמו שהוא יכול, שהוא מסוגל, ושרוצים אוהבים ומעריכים אותו.

עכשיו נוסיף לכך את האלמנט השני המשמעותי כאן: זהו כוכב מרס (מסומן בחץ ירוק) האסרטיבי, שליט מזל הטלה, שנמצא במקום הגבוה ביותר במפה כאומר: אני כאן, שימו לב! כמו ילד היפר אקטיבי שנמצא במסיבה של אורחים מבוגרים ושקטים, והוא דורש כל הזמן שיסתכלו עליו, שיראו איזה חמוד ואיזה מוצלח הוא, ולא רק זאת: הוא גם יוצר שלוש זויות פעולה - שלושת הקוים האדומים שיוצאים ממנו - לשמש ומרקורי הביישניים (מסומנים בשני חצים צהובים) שמסתתרים להם כשהם מסמיקים מאחורי הקלעים ומקוים שאף אחד לא ממש רואה אותם שם מתחת לשולחן, ולכוכב פלוטו הכוחני שנמצא בבית העבודה שלך, אולי המקום שבו את כן מסוגלת לקבל הערכה ולהוציא את מה שיש לך, שדוחף שוב ושוב את מרס לרוץ, להזיע, להוכיח, ולא לנוח רגע, לא פיזית ולא רגשית.

עכשיו, אם נזכור שמרס מייצג את חלק האישיות אצלך שכל הזמן צריך להוכיח את עצמו לעולם, נבין שהוא עושה זאת גם כדי לחפות על ה'אני האמיתי' שלך שרוצה להשאר בצל הזרקורים, מעין מסיכה אסרטיבית כדי שלא יתקרבו אליו, ולא יגעו בו, ומעבר לכך - כל מה שלא יעשה מרס, לא יספיק באמת כדי לתת לאותו חלק ביישני את ההרגשה שהוא רצוי ואהוב. אולי משום כך הוא מנסה לעשות זאת בחמש זירות פעולה במקביל, ולא פלא שבסופו של דבר הוא מאבד את המיקוד ואת יכולת המימוש האמיתית, ומרגיש שהמושכות נשמטים מידיו: אחרי הכל, המדובר בשלושה סוסים רציניים שמנסים להיענות לו, עם חמישה כווני פעולה..

נוסיף לכך את ונוס הרגשית (מסומנת בחץ כחול) שנמצאת גם היא גבוה למעלה אבל במזל דלי החברתי, ונראה שיש עליך ים של עומסים להוכיח את עצמך, להראות מה את שווה לעולם, ולהכנס למירוץ ולתחרויות שמראש אין לך סיכוי להצליח בהם, ואם כן - לא לאורך זמן, מה גם שהירח במזל אריה שואף להרבה כבוד והוקרה על כל סנטימטר של הדרך, והוא דורש מהעולם את הכבוד שהוא חושב שמגיע לו,בזמן שעמוק בפנים הוא לא באמת לוקח חלק..

הדיאלוג כאן בין הירח לשמש, מראה על אמא אסרטיבית מאוד, ואב ביישן ופסיבי. ברם אולם.. החלק שקיבלת מאמך מראה על רצון חזק לממש פוטנציאל גברי ולא נשי, ופה את עלולה ליפול בין הכסאות, כיון שהצד הנשי כאן נפגע בעקיפין, וזה מתנקם גם בהישגיות היתר - וגם ביחסים הזוגיים והיחסים בכלל, שעלולים לסבול מעצבנות יתר..

מה עושים? ראשית, מבינים שהדברים מורכבים יותר ממה שהם נראים. במקרה כזה בדרך כלל אני ממליץ לבוא אלי לפגישה מקצועית כדי לראות את כל התמונה, ולהבין מי בעצם נמצא שם נגד מי. מעבר לכך,הגיע הזמן לקבל החלטות בדבר עודף האסרטיביות והנושאים שאת מנסה להרים בו זמנית, מה שאומר - להתחיל לטפל בדברים אחד אחד, להוריד את הטון ואת מידת ההישגיות העצומה, ובעיקר את הצורך לשלוט במה שקורה על שלוש במות במקביל.. מי רץ אחריך? טורקי טורקי, כמו שנאמר, עם מידה גבוהה יותר של מודעות לעצמך ולמטרות שלך ובעיקר לדיאלוג שלך איתן, ולדיאלוג שלך עם עצמך ולחלק הפנימי השאפתני הזה, והמחיר שאת משלמת עליו - זה האישו.

במקביל - לחזק את ה'אני הפנימי' האמיתי שהוא עדין וביישני יותר, ולשאול אותו מה הוא רוצה באמת, מעבר לריצה החיצונית הזו שאת מכריחה אותו להיות שותף לה. גם את זה אפשר לבצע אגב בדמיון מודרך, נושא שאני עובד איתו במקביל לאסטרולוגיה, לנהל איתו דיאלוג, ולאפשר לו להתבטא בעולם בעדינות ובדרכו שלו, הרחק מהרעש וההמולה של המרס האסרטיבי שלך, וכך - גם לאפשר לעצמך לפעול ממקום רגוע, שליו, ובעיקר מאמין בעצמו, ולהגיע סוף סוף לשקט הפנימי המיוחל.

וכשזה יקרה - תתחילי גם לסיים תהליכים, ולא רק לרוץ ולהתחיל אותם, ואז לגלות שה'אני' שלך נשאר מאחור, ומסרב להשתתף ולהמשיך הלאה כשלא מאמינים בו..

לחבר את כל החלקים - זה הסוד, ותוך כדי התהליך גם לברר מי בדיוק שם נגד מי, ליצור דיאלוג ביניהם, ולהמשיך ביחד עם ההרכב המנצח הזה למסע של מימוש והצלחות בחיים כאדם שלם, ולא כאוסף של חלקי אישיות שכל אחד מהם רוצה לבטא את עצמו בדרכו, בלי קשר לשאר.

בהצלחה!
נולדתי ב-7.5.1979 בשעה 3:00 לפנות בוקר, בשלוש שנים האחרונות עשיתי ועדיין עושה המון שינויים, אך הדרמה האמיתית מתרחשת בחיי הזוגיות, רציתי לדעת אם תקופת חוסר יציבות הזוו תעבור? יש מיסוד באופק?תשובה: שלום לך. ובכן, אכן רואים שאת נמצאת במרכזה של תקופה שבה המלה 'שינוי' היא המשמעותית כרגע. ראשית, המפה עצמה מעידה על חוסר שקט גדול, וצורך בהרבה אקשן. מקבץ הכוכבים במזל טלה מדגיש את הצורך הרבה בהתחלות חדשות, ובסיפוקים מיידיים, אלמנט ששנים לא מעטות הנחיל גם לא מעט אכזבות בגלל הקושי למצות תהליכים ולא לרוץ הלאה. כעת מביא איתו מיקומו של פלוטו במזל גדי, בנקודה הגבוהה ביותר במפה  (ה P הקטן הירוק למעלה) צורך בהתארגנות מחודשת, וזה מלווה אותך כמה וכמה שנים טובות, בעיקר כי אין ברירה: זה לעשות שינוי, או להשאר מתוסכלים בגלל חוסר מימוש.

העניין הוא שדווקא ביחסים, הדברים אינם ממש משתנים, ושם השינוי יגיע רק מאוחר יותר. מקבץ הכוכבים במזל טלה (מסומן בחצי מעגל אדום) מדגיש את הצורך לראות תוצאות כאן ועכשיו, ובמקביל - למצוא פרטנרים שאיתם אפשר להלחם על טריטוריה, ולא ליהנות מהרמוניה. כן, יש כאן סוג של אנרגיה גברית שחייבת להתבטא כאן ועכשיו - ובמהירות, מה שהופך את הזוגיות שלך למעין תחרות אגו אישית ביניכם, כשהוא כביכול זה שלוקח פיקוד ו'עושה צרות' אבל למעשה - בדיוק לשם כך בחרת אותו: כדי להמשיך ולחוש איכשהו את הכאוס במערכת היחסים שלך, ובחייך הזוגיים.

מה עושים? קודם כל מבינים שיש חלק מסויים באחריותך במצב הזה, וכדאי להבין מהו: זהו החלק שזקוק לשליטה במצב, ולהפגין אותה בשטח. שנית, אולי הגיע הזמן ללכת ליעוץ זוגי, כדי להבין לעומק איך את מישמת את זה בשטח? נושא השליטה הוא האישו כאן: אם תלמדי לוותר עליה, יתכן שתזכי בגדול, ואז - תוכלי גם לבחור לך פרטנר עדין יותר, מתחשב יותר, ובעיקר - מתאים יותר למזג המתפרץ שלך.. 

את המזג המתפרץ הזה - גם שלך וגם שלו כיון שהמדובר בשמש שהיא מייצגת את דמות הגבר בחיי האשה - אפשר לראות בשני החצים האדומים, שמצביעים על אורנוס ושמש זה מול זה, כמו שני מתחרים במירוץ: כך זה נראה בזוגיות שלך - צורך בספייס ובעצמאות מצד אחד, וצורך להיות בזוגיות עם פרטנר אוהב מצד שני. זה גם מראה שיש לך פתיל קצר מאוד, ושליטה היא כאן האישו כאמור, והתגובות - מהירות במיוחד...אם  נוסיף לכך את הירח הביקורתי במזל בתולה (חץ כחול) נבין שזה לא פשוט..

בגדול - זה לא קל, אבל אם תלמדי לשלוט בבביקורתיות ובתגובות שלך, ולא לחפש להיות צודקת אלא לחשוב מעט לפני כל תגובה ולהיות חכמה במקום זאת, ואפילו ללכת לטיפול כדי לראות את הצד שלו ואת האחריות שלך לנושא חוסר היציבות ביחסים  - אפשר יהיה לעשות עבודה בנושא, ואפילו לשפר את המצב, ומי יודע - אולי אפילו יגיע לו המיסוד המיוחל...

בהצלחה!שאלה: שלום יאיר מה שלומך?אני נהנת לקרוא את המאמרים המרתקים שלך, ישר כוח! ברצוני לשאול אותך נולדתי ב03.08.1979 בירושלים בשעה 17:30. זה זמן רב שברצוני להיות עצמאית ולעבוד בתחום שבו אני קצת עוסקת ומתעניינת מאוד זה הנמרולוגיה והטארות,עדיין אין לי עבודה מסודרת אשמח אם תענה לי מה יהיה בתחום הקריירה שלי?
 

תשובה:
ובכן, נושא הקריירה הוא משמעותי במפה הזו, כמו גם התדמית האישית שלך, אבל זה גם בעייתי למדי. את בהחלט רוצה ויכולה להגיע לשם, אבל.. יש לא מעט מוקשים בדרך.

  הירח יוצר זוית הרמונית לשמש, מה שאומר שהכל בסדר, שאין צורך לעשות יותר מדי-את ההכרה כבר קיבלת. כל מה שנשאר עכשיו זה ליישם אותה בשטח.. אבל זה החלק הבעייתי שאפשר להתעלם ממנו, ולחפש קיצורי דרך.

 קיצורי דרך שכאלה נוכל לראות גם בזוית הפעולה של מרס לשמש: יש צורך לעשות ולפעול, אבל.. מהר מהר. השנים האלה מתפקדים מצוין ביחד בדרך כלל, אבל כאן הם יוצרים זוית של מתח שמראה על צורך לדפוק שעון יותר מאשר להשקיע בפועל.

 זוית פעולה נוספת שכזו אנו רואים בין מרס התזזיתי לבין השמש: זו זוית חסרת סבלנות, שמביאה איתה לעיתים חוסר שקט פיזי שיושבים יותר מדי זמן. זוית כזו מריצה אותנו החוצה ופנימה, גם בראש וגם בגוף, וגם היא – דורשת את הכל כאן – ועכשיו! לא פחות ולא יותר.

 מקבץ הכוכבים במזל אריה בבית 7 דורש הרבה כבוד והכרה, אבל.. לא תמיד מוכן לשלם את המחיר עבורם. יש תחושה בסיסית שמגיע לך, וזה יפה, אבל.. עבור מה? את זה חשוב לברר לעומק והיטב, לפני שפוצחים בקריירה, שכן גם המלה הזו טריקית כאן כאמור: היא כבר ישנה בתת המודע – כל מה שנשאר זה רק לבצע אותה, עניין טכני פעוט שיכול לחכות עוד קצת... ועוד קצת..

 פלוטו הוא שליט בית הקריירה שנפתח בעקרב, אבל בעקרב יושב אורנוס, אותו כוכב שקט שיוצר זוית לשמש.. נדמה שבכל פעם כשאת מגיעה כבר לבאר, משהו קורה. חושב שמה שקורה הוא מאוד פשוט: עמוק בפנים את יודעת שאין לך את הכסוי שאת זקוקה לו, ולכן את גם מעיזה פחות, מצליחה במקומות שפחות משמעותיים עבורך, ומרגישה תסכול וחוסר סיפוק בזמן שאת היא זו שלא השקעת מספיק כדי שהם יגיעו..

 מה עושים? מקבלים החלטה חד משמעית שזהו, שמעכשיו –עושים דברים אחרת. מיקומו של יופיטר מול מקבץ הכוכבים במזל אריה עכשיו, יכול לאפשר לך לקבל את ההחלטה הזו ואפילו להצליח, גם בתחומים שציינת, אבל.. בלי השקעה – אין תוצאה!

שנה של משמעת אישית, רצינות ואחריות, העמקה בחומר – והכל אפשרי, אבל זה לא יהיה קל – כאן תצטרכי לפעול לפי דפוסים שאין לך בסיסטם, ולא בטוח שתאהבי את זה..

 יקירתי, לצערי לא קורים נסים בעולם: בשביל כבוד – צריך לעבוד, אמר קזבלן, זוכרת? אז.. זה הזמן לעבודה קשה, רבה עבודה קשה, והיא בהחלט עשויה להביא אותך למטרה אם תנצלי את מצב הכוכבים העכשוי ותשקיעי בגדול. אם לא – תשארי עם התחושה שאו טו טו זה קורה.. ו.. ו...

 קחי את עצמך בידים, הכנסי למוד של משמעת עצמית – והכוכבים יאירו את דרכך...

 בהצלחה!

שלום יאיר. נולדתי ב 15/3/74 בשעה 10 בבוקר וברצוני לדעת מדוע איני מצליחה לחבר בין הרצון שלי להקים משפחה לבין המציאות, אני נתקלת בהרבה קשיים ותסכול. תודה רבה. ע.


 

תשובה: שלום לך. ובכן, אפשר בהחלט לזהות כמה וכמה מילכודים קטנים במפת הלידה שלך, בנושא הבית והמשפחה. ראשית, נסתכל על הירח (מסומן בחץ שחור), שמסמל את המלה בית באסטרולוגיה. במפת הלידה שלך הוא נמצא ממש מול האופק, אבל.. במזל קשת, מזל שאוהב חופש ולא מגבלות. הוא מסמל נפש אקטיבית מאוד, שזקוקה להרבה אקשן, ופעילות ביתית שקטה היא לא ממש כוס התה שלה. כוכב סטורן שנמצא בבית הראשון שלך, יוצר זוית של עימות עם הירח, ומביא איתו תחושות של כובד ולחץ שאת נושאת איתך עוד מהבית. 

בגדול, אפשר לומר שחוויית הבית שאת מדברת עליה שונה מזו שאת נושאת איתך: היא אינה חוויה מרנינה במיוחד, אלא מקום של הגבלות ולחצים בגילאים צעירים. בגילאים מבוגרים יותר, סטורן מראה שתחושות הכובד והביקורתיות שאת נושאת איתך, לא עושות חיים קלים למי שנמצא ממול, ויכול לבנות איתך בית, ולהקים משפחה.

נמשיך הלאה: שליט הבית הרביעי המסמל את הבית היא השמש (מסומנת בחץ כחול), והיא נמצאת למעלה, במרום השמים, במקום קרייריסטי ואקטיבי מאוד. זוית של מתח שיוצרת השמש עם כוכב אורנוס (מסומן בחץ אדום) עלולה להביא איתה קצרים בתקשורת במצבים של קרבה רבה מדי לאחרים. 

אפשר לומר שהצורך שלך בריגושים ובאקשן, כמו גם בסיפוקים מיידיים, מצליח לטרפד לעיתים קרובות מצבים שיש בהם פוטנציאל של קרבה אמיתית, ואת עושה זאת בצורה די מתוחכמת, כשאת שמה רגלים לקשרים בהתהוות ונעלמת, או יוצרת קשר עם גברים שניתוקים הם אחד התסמינים האופייניים להם, ומבחינה מסויימת הם מראש בלתי אפשריים מבחינת בנייה של בית ומשפחה עבורך. קל יותר להאשים אותם, מאשר את עצמך על שאת בוחרת בהם.

אלמנטים נוספים, הם מיקומם של ונוס ומרקורי במזל דלי. מרקורי (מסומן בחץ ורוד) הוא שליט בית הזוגיות, אבל במזל דלי הוא אוורירי ומנטלי יותר מאשר רגשני ומאפשר קרבה, וכנ'ל ונוס (מסומנת בחץ צהוב), שאחראית בחיינו על נושאים הקשורים לזוגיות וליחסים קרובים. מזל דלי נותן לשנים האלה גוון ידידותי מאוד, אבל להתקרב יותר מדי - לא קל, אם בכלל. 

הקושי באינטימיות לאורך זמן מסומל כאמור גם על ידי הזוית המתוחה של אורנוס, זה ששולט על מזל דלי, עם השמש, שמסמלת את ה'אני האמיתי' של בעל המפה: קרבה רבה מדי, אפשרויות הקמה של בית ומשפחה, בסיס רגשי יציב - כל אלה יותר מאיימים עליך מאשר מושכים אותך, ואת מצליחה לפלרטט איתם לאורך השנים, אבל להשאר בגפך: הפחד מנטישה ועזיבה חזק יותר מהרצון להקים משפחה. איך הוא נוצר? מאין הגיע? זה כבר תוכן שמתאים יותר לפגישת עומק אמיתית, מאשר לדף באינטרנט, אם זה יעניין אותך.

אחרון אחרון - כוכב מרס (מסומן בחץ ירוק), המסמל את דמות הגבר בחייה של האשה ודרייב בכלל, נמצא בבית ה12, הבית הקשור לתת המודע, לנעשה מאחורי הקלעים, וגם לפחדים שלנו. מיקומו של הכוכב הזה מבטא בעיקר  כעס על גברים, עודף אסרטיביות, ובאופן לא מודע - גם תחרותיות חזקה שעולה כאשר נוצר קשר זוגי, או אינטרקציה עם גבר שנמצא ממול. 

זוית אגרסיבית שיוצר מרס עם כוכב מרקורי עלולה להראות על וכחנות יתר, ועל הצורך להוכיח וליצור מתחים יותר מאשר על הרצון ליצור הרמוניה ובסיס פעולה שקט ויציב. ככזה, מרס עלול בהחלט להיות מוקש לא קטן ליחסים הרמוניים, כשאת מדי פעם עלולה ליצור באופן מלאכותי מעין ריב או סכסוך קטן על דברים של מה בכך, כדי להשאר מרוחקת מבחינה רגשית כשדברים מתקרבים מדי, וגם לשמור על עצמך כדי שלא להפגע בהמשך - זה בכל אופן אחד החששות המאוד בולטים במפת הלידה הזו.

לסיכום, אני בהחלט מאמין לך שאת רוצה בית חם ומשפחה אוהבת, אבל בלי עבודת עומק על הגורמים שמניתי שמסתתרים להם מתחת לפני השטח, זה לא יהיה קל. 

הצעד הראשון הוא לזהות אותם, להבין איך הם פועלים, ולקחת אחריות על כך מבלי להאשים אחרים. 

הצעד השני הוא לנקות את המשקעים הרגשיים האלה שאת נושאת מתקופות אחרות בחייך, כדי לפגוש בפעם הראשונה את האפשרות ליצור לך בית חם ואוהב ומשפחתי משלך, על כל הבונוסים הנפלאים שהוא מביא איתו. 

אם תשקיעי בשני אלה ולא תוותרי לעצמך - זה יגיע.

בהצלחה!

 נולדתי ב 11/06/69 לפנות בוקר 4.30 אני חש ששום דבר לא זז. אומרים שזאת שנה טובה לתאומים אך אני עדיין לא חש אותה. מה קורה עם כלכלה ולימודים הייתי סטודנט לפני מספר שנים אך בשל המצב הכלכלי נאלצתי לעזוב אני יודע ששנה הבאה יופטר נכנס לדלי ושזה מסמן בית הלימודים ונסיעות . אשמח לשמוע ממך .תשובה: ובכן, אין פלא שאינך מרגיש ממש כבן מזל תאומים אופייני: הירח - הנפש - במפת הלידה שלך, צמוד לסטורן הנוקשה, ומכביד עליך, וקצת גורם לך לאבד את הקלילות התאומית המוכרת. לגבי השאלה שלך - אם תשים לב, תראה ששתי מגמות עובדות כרגע על חייך בו זמנית, ושתיהן משתקות/ממריצות אותך, אבל במקביל גם מנתקות אותך מהעבר, ומכריחות אותך להסתכל קדימה וליצור לך מציאות חדשה.

אז ככה: החץ הצהוב שייך לכוכב אורנוס, שמסומן בחצי עגול צהוב. אורנוס יצר לא מעט ניתוקים בשנתיים האחרונות בחייך, והכריח אותך לעזוב מקומות בטוחים שהכרת, ולהגיע למקום חדש מבחינה רגשית, שבוחן את המציאות במבט אחר, מעט חסר שרשים.

החץ הירוק שייך לכוכב סטורן, שעוסק במימוש פוטנציאל, אבל גם מכביד מאוד. סטורן מבודד אותך מעט מהעולם ומטיל עליך ים של משימות ודאגות שעליך לדאוג להן בעצמך, כמו בהשרדות, הן כלכלית והן רגשית.

מה שמעניין שהשנים האלה פעלו ופועלים על השמש שלך ביחד ובמקביל, אם תשים לב לעגול ההוא שהחיצים מכוונים אליו. זה גם אומר שממש כרגע אתה נמצא במרכזו של התהליך, שיגמר בעצם בעוד כשנה, ויסתיים ביכולת שלך לבדוק מחדש את הדברים שחשובים לך באמת, ובמקביל גם להתנתק ממה שאינו כזה. 

ממש כרגע אתה בורא לך מציאות חדשה, ותהליך ההשרדות שאתה עובר הוא הכרחי כדי שתוכל להתנתק מהעבר, ולרוץ קדימה עם תובנות חדשות ומעניינות יותר, במקום להתאבל על מה שאיבדת.

הירח במזל שור מאפשר לך תמיד ליפול עם שתי הרגלים על הקרקע. נסה להשתמש בו בחדשים הקרובים כדי ליצור לך קרקע חדשה, שעליה תוכל להניח את שתי הרגלים ומשם להתקדם. להתאבל על העבר לא יקדם אותך, אבל יש לך חוש השרדות מפותח ויכולת להסתגל למצבים חדשים: נסה לנצל את כל אלה כדי להתמקד בעובדות חדשות. יופיטר שאכן עובר בשנה הבאה אצלך לבית הנסיעות והלימודים, יאפשר לך שנה שלמה של הרחבת אופקים, אם דרך טיולים ואם דרך לימוד של משהו חדש, בדרך לבניית אותה מציאות חדשה שדיברתי עליה. 

השנה שלאחר מכן כבר תיראה לגמרי אחרת, אבל היא תלויה במידת העומק שבה תתמסר לתהליך בשנה הזו שתעבור עליך עכשיו.

בהצלחה!היי יאיר! נולדתי ב-20.02.88, בשעה 02:00 (כן, לפנות בוקר) בישראל. אני מרגישה לאחרונה שעוברת עלי תקופה של שינויים ושל "התכווננות מחודשת". נפרדתי מהבחור שהייתי אמורה להתחתן איתו, והתחלתי לימודים חדשים שאני מאמינה שהם במסלול שלי ויתאימו לי (יעוץ התנהגותי לבע"ח במטרה לפרנס לימודי וטרינריה). רציתי לדעת מה אתה חושב ומה "הכוכבים אומרים" על... טוב, הכל, למעשה. :)תשובה: ובכן, יש גורם אחד בסיסי לכל השינוי הזה שעברת, ומעניין שאני כותב עליו לא מעט לאחרונה, בעיקר כי הוא עושה עכשיו מעבר ממזל קשת שבו שהה כ 26 שנים, אל מזל גדי. מה שמעניין הוא שלך יש ריכוז גבוה של כוכבים (מסומן בחצי מעגל ירוק) בדיוק במעבר הזה שבין קשת לבתולה, ופלוטו (מסומן בחץ אדום), כוכב עוצמתי ויסודי במיוחד, לא מפספס אף אחד מהם: באיטיות וביסודיות הוא עובר על פניהם, מנקה את הדרוש ניקוי ואת שאינו מתאים, ומפנה את השטח למה שבאמת מתאים, ויוצא עכשיו החוצה, סוף סוף.

כן, זו ההשפעה של פלוטו, שמביאה אליך את כל השינוי שאת מדברת עליו: פלוטו, כמו בולדוזר גדול, הורס - ובונה מחדש. זהו כוכב עוצמתי מאוד, אולי העוצמתי ביותר מבין שאר הכוכבים במפות הלידה של כולנו, והוא זה שיוצר את המהפכים החזקים ביותר בחיינו, ובחייהם של אנשים אחרים, כמו גם בחיי מדינות שלמות.

מעברו של פלוטו בשנה האחרונה על פני צביר הכוכבים הגדול הזה שכולל את מרס, כוכב הדרייב והעשייה (ומסמל גם את דמויות הגברים בחייך), אורנוס כוכב השינויים, סטורן שאחראי על מימוש פוטנציאל ונפטון הרגשי והרוחני, מביא איתו לשרשרת של מהפכים רגשיים מעניינים. דברים שהיו טמונים עמוק בפנים שנים ארוכות עולים על פני השטח, וכל מה שלא באמת מתאים ל'אני האמיתי' שלך מפנה את מקומו לטובת האמיתות החדשות. 

פלוטו נכנס עכשיו גם לזוית פעולה עם הירח שלך - הנפש - במזל טלה, ושלוש השנים הקרובות יהיו מלאות אקשן, ללא רגע דל. נסי לנצל אותן כראוי: הכוכבים תמיד תומכים במי שחי את האני האמיתי שלו בעוצמה, לוקח סיכונים, ומאפשר לעצמו להיות הוא, על כל המשתמע. וטרינר הוא בהחלט מקצוע שמתאים לך: השמש במזל דגים מאפשרת לך להעניק הרבה מעצמך, ובעלי חיים או עבודה סוציאלית הם בהחלט כווני חשיבה מומלצים מבחינתך.

בהצלחה!שמי נ. לידה 06.11.1984 נולדתי בערך בשעה 4 אחה"צ. הייתי מעוניינת לשאול לגבי זוגיות. אני מרגישה סוג של חסימה. אודה על התייחסותך הדחופהתשובה: ובכן, נושא הזוגיות הוא אכן אישו במפה הזו. אישו - הכוונה לא טוב או רע, אלא.. עניין מורכב, שצריך להבין אותו לעומק.

ראשית, רוב הכוכבים נמצאים מול האופק, מה שנקרא - מפה מערבית, כלומר ההתפתחות האישית ומימוש הפוטנציאל מגיעים לשיאם בגילאים מאוחרים יחסית. אם נוסיף לכך את השמש, שמייצגת את ה'אני האמיתי' כשהיא צמודה לסטורן המכביד, נראה שנושא הזוגיות גם הוא יגיע לשיא בגילאים מאוחרים יחסית, כי אז תהיי מוכנה יחסית באופן מלא לזוגיות טובה ומלאה.

נוסיף לכך את שני הכוכבים הרגשיים הקשורים לנשיות שלך, שנמצאים במזלות האש. ונוס, זו שנחשבת כמסמלת את נושא הזוגיות בכלל והיכולת שלך לתת ולקבל ביחסים, נמצאת במזל קשת שאוהב חופש, ולא ממש מת על מסגרות. הירח, הנפש, זה שמסמל את כל מה שקשור למודל הנשי שלך, נמצא במזל טלה, ובבית ה 12. מזל טלה הוא מזל עצמאי מאוד, ובעיקר תחרותי: כשהוא נמצא בבית ה 12, אפשר לומר שעמוק בפנים ישנו מן יצר קטן כזה, משהו ילדי, שקצת מחבל לך פה ושם ביחסים, קצת אומר את דעתו בדיוק כשלא מתאים, מתחרה בגבר כשצריך בעצם להתמסר, רוצה שיקבלו אותו כמו שהוא למרות שהוא סוליסט לא קטן, ועושה פרצופים כשמגיע רגע האמת. כן, את שמה רגלים לעצמך פה ושם, כי זוגיות מבחינתך, דיפ דאון, היא משהו שעלול לכבול את הילד הזה, ואת ונוס במזל קשת, ואת מעדיפה, מה לעשות, עדיין להיות חופשייה..

יש עבודה לעשות, אם את רוצה שזה יקרה בגילאים האלה, כיון שאת עדיין לא מוכנה לכך. מצד שני, למה לעבוד נגד עצמך? צאי ותחווי את החיים עד הסוף, ורק שתרגישי שמיצית - זה יקרה, לא רגע קודם, אחרת את עצמך עלולה לטרפד את זה...

כל זאת - לדעתי כמובן.

בהצלחה!יאיר שלום, נפגשנו לפני למעלה מ-22 שנה בביתך בתל אביב, ערכת עבורי את המפה האסטרולוגית הראשונה בחיי. מאז היו עוד כמה נוספות, אך דברים ששמעתי ממך, (דרך אגב, יש קלטות!!!) מהדהדים מאז באזניי. בזכותך הצלחתי בזמנו לחקור ולגלות פרטים מענינים אודות סבי מצד אימי. פרטים שלא היו ידועים לי, ואילמלא דבריך, לעולם לא הייתי יודע אותם. אהבתי את גישתך, ואני מקפיד לעקוב אחרי תחזיותך בהמלך השנים. כרגע אני נמצא על פרשת דרכים הן בתחום העיסוק, פרנסה, והן בתחום האישי אשמח מאד לשמוע את דעתך בנושא!!!. תאריך לידה: 7-6-1962 בתל אביב (יפו) השעה המשוערת היא 11:00 אשמח לשמוע ממך גם בנוגע לאפשרות לימודים והתמחות בתחום האסטרולוגיה. במהלך השנים עסקתי בנומרולוגיה וטארוט והייתי רוצה להרחיב את ידיעותי בנושא. אשמח להתיחסותך!תשובה: ראשית, תודה לך. כן, אין כיף גדול יותר לאסטרולוג מאשר לקבל מיילים שכאלה, בעיקר מטווח רחוק כל כך, ולקבל אישור שהחשיבה שלו ודרך הפעולה אכן מוכיחה את עצמה. בהזדמנות הייתי כמובן גם רוצה לשמוע את הקלטות...

הכוכבים בתוך המעגל הפנימי, הם הכוכבים במפת הלידה שאיתה נולדת. הכוכבים הירוקים שמחוץ למעגל, הם המקום שבו הם נמצאים עכשיו, ומשפיעים על חייך.

ולשאלתך: אתה נמצא עכשיו בעצם תחת השפעה של שלושה מעגלי חיים. בראשון, סיים אורנוס כוכב השינויים (מסומן בחצי עגול אדום) שנתיים לא פשוטות של ניתוקים ושינויים בחייך, אחרי זויות פעולה שעשה לשמש ולמרקורי (מסומנים בחצי עגול כחול), שמסמלים את ה'אני האמיתי' ואת התקשורת שלך. כעת, כשהוא פונה והולך קדימה, אתה יכול לפרוץ במעגלים חדשים בחייך, האחד בנושא של התפתחות אישית, והשני - בנושא התקשורת שלך עם העולם.

במעגל השני, נמצא עכשיו יופיטר כוכב האמביציה (מסומן בחצי עגול שחור) מול ונוס הרגשית במפת הלידה שלך (מסומנת בחצי עגול צהוב). זהו מיקום שמאפשר לך לתת אכן לאמביציה שלך כמה וכמה מטרות חדשות, הן בתחום הרגשי (ונוס אחראית על יחסים ורגשות..) והן בתחום הכספי והחומר בכלל. זמן  טוב להתרחבות אישית בכל התחומים, ובעיקר - להצבת מטרות חדשות.

במעגל השלישי נמצא עכשיו את כוכב סטורן (מסומן בחצי עגול ירוק) בבית הראשון שלך, הבית שאותו אתה מפנה כלפי העולם. המיקום הזה שם את הדגש עכשיו על היכולת שלך להציב גבולות חדשים, להגדיר מטרות באופן מדויק ובעיקר מעשי, ולהיות פרקטי בחייך. זהו מיקום שאינו בהכרח קל: החיים דורשים ממך עכשיו קצת יותר מבחינת אחריות ומחוייבות, ויהיו רגעים שתרגיש קצת לבד במערכה, אבל אם תדע לשים את הרגש כרגע בצד בכל מה שקשור להתפתחות שלך, ולהתמודד עם מטרות מעשיות - הדברים יראו אפשריים יותר, ובעיקר - יתממשו.

קח את שלושת המעגלים האלה, והשתמש בהם בתבונה: פנה את השטח ממקומות שהפסיקו לשרת אותך ואל תתן להם לעכב אותך, הגדר היטב לאן פניך מועדות עם גל האמביציה החדש הן רגשית והן כלכלית, ושים גבולות מוגדרים שיכריחו אותך להפוך את התכניות שלך למעשיות: אם כך תעשה, אתה בדרך הנכונה.

ולשאלותיך לגבי הקלפים והאסטרולוגיה: מיקומם של הירח - הנפש - פלוטו העוצמתי, ואורנוס כוכב הניתוקים, בבית ה 12 שלך, מעניק לך ים של אינטואיציה ותחושות בטן, ויכולת לחבר אותן לחיים שלך ושל אחרים בעוצמה. אסטרולוגיה, קלפים, תקשור וכל השאר - אם אכן תתמקד בהם ותלך עם הדברים לעומק, תצליח לממש את האפשרויות הגלומות בהם, בין אם בנושאי קריירה, ובין אם כאפשרות של פתיחת תקשורת מסוג אחר, שתעזור לך בתחומים האחרים.

אז..
בהצלחה!נולדתי ב-13/6/1954 )בערך בשעה 7 בערב . הרבה זמן שאני מרגישה על סף פריצה בחיי וזה לא קורה: אני עדין תקועה. אני קוראת באופן כללי כל מה שאתה כותב על הצפוי באותו שבוע ולא קוראת את מזל תאומים כי אני מרגישה שהוא שם לא בשבילי (הוא לא ממש מתאים לי ואני רוצה לדעת למה?) אשמח לקבל לחיי איזה עידוד קטן ..

תשובה: ובכן, לא פלא שאת לא מרגישה במיוחד כמו בת מזל תאומים: רק השמש שלך נמצאת במזל הזה, בעוד מקבץ כוכבים גדול במיוחד נמצא במזל סרטן, והירח שליט המזל הזה נמצא במזל עקרב - יש הרבה מאוד מיסוד המים במפה הזו, ולא פלא שהקלילות התאומית לא ממש שכיחה ומוכרת לך. יותר מזה: זוית של מתח בין השמש לירח, מראה גם על דאגנות לא קטנה, וקושי לתרגם את מה שאת באמת מרגישה, לחיי היום יום שלך. אם נוסיף לכך את כוכב מרס במזל גדי מול מקבץ הכוכבים במזל סרטן, נגלה שחלק נכבד מחייך את מבלה במאבקים מסוגים שונים, ובהרבה עימותים. 

זה אולי מגיע לשיא השנה הזו: כוכב סטורן יוצר זוית פעולה לשמש שלך, והכובד חזק מהרגיל. זה יהיה כך עד תחילת 2009, ואחר כך - הקלה. כמה חדשים לאחר מכן יוצר פלוטו זוית של עימות ליופיטר שלך שבתחילת מזל סרטן, והרבה אופקים חדשים נפתחים לפניך: זו לא תהיה תקופה קלה, אלא תקופה אתגרית, שבה תדרשי להשקיע קצת יותר מעצמך בפתיחתם של אופקים חדשים עבורך ועבור ילדיך, ועם הכוחות שיש לך - אני בטוח שתצליחי. 

יש הבדל משמעותי בין תקופה של קשיים לתקופה של אתגרים: התגייסות אישית אמיתית, אכן תפתח לך לא מעט הזדמנויות, אם אכן תרימי את הכפפה הזו, ואולי בכל זאת תצליחי לאז להרגיש מעט את הקלילות של אותה שמש במזל תאומים...

בהצלחה!שלום יאיר נולדתי ב- 14.11.1960 בשעה 4.46 בבקר בת"א אני גרושה מ87 רציתי לדעת באם תהיה לי זוגיות אשר תוביל למגורים משותפים או שעלי להשלים עם הבדידות שלי עלי לציין יש לי שני ילדים מקסמים אבל הבדידות קשה. אשמח באם תענה ליתשובה:  ובכן, ברשותך אנצל את השאלה שלך כדי להתמודד עם שאלה שחוזרת שוב ושוב, בנוסח: האם תהיה לי... האם תהיה לי זוגיות? האם תהיה לי עבודה? האם תהיה לי דירה? האם תהיה לי אהבה? האם והאם..

האם, האם האם אמרו לך פעם.. זה השיר שעולה לי כשאני שומע שאלות מהסוג הזה. ובכן, שימו לב: אסטרולוגיה בהחלט יכולה לראות תהליכים רגשיים שהאדם עובר עם עצמו, ויכולה גם לזהות מצבים שבהם האפשרויות רבות יותר, והסבירות שהדברים יתרחשו גבוהה יותר, גם מכיון שהאדם עצמו פתוח יותר, ומוכן להשקיע. אבל.. אם לא קונים כרטיס פיס - קשה גם לזכות, נכון? כבר נתתי את הדוגמא הזו בשאלה אחרת ואני חוזר עליה שוב, כי היא רלוונטית גם לכאן: נושא הזוגיות שלך תלוי קודם כל ובעיקר בך עצמך.

מתי? ובכן, כאן דווקא אסטרולוגיה יכולה לייעץ, וכשפלוטו יעלה על יופיטר במפת הלידה שלך בעוד כחצי שנה בערך, הוא יפתח פתח גם להיכרויות חדשות. פלוטו הוא שליט האופק וגם שליט השמש, וככזה נפתחות לפניו הרבה דלתות במעברו על פני יופיטר בהמשך שנת 2009, ואחת הדלתות האלה קשורה גם לזוגיות: אם לא תתייאשי עד אז, ותשקיעי קצת יותר מאמצים מחודש מאי והלאה, הסיכוי לכך גדול מתמיד.

בהצלחה!שלום יאיר. נולדתי ב28 לאוגוסט 1960 שעה 1300 בעפולה. אני גרושה עם ילדים. בשלוש שנים האחרונות אני חווה חוסר יציבות בתחום הזוגי, היה לי קשר ארוך וקשה לסירוגין שסיימתי אותו לפני חצי שנה.אבל אני לא מצליחה להגיע ליציבות בקשרים אחרים רק חווה פגיעות ובגידות עד שאני מצליחה להתחבר לאחרים,דבר שהיה קשה לי מאד. גם במקום העבודה היו לאחרונה שינויים שלא לרוחי ואני חווה תקופה לא טובה בחיי ולא יציבה .האם יש סיכוי לזוגיות טובה וליציבות בחיי. האם יש אור בקצה המנהרה?תשובה: ובכן, זו מפת לידה מרתקת, שאפשר ללמוד ממנה לא מעט. למעשה, היא מראה לנו את אחד העקרונות החשובים במפה האסטרולוגית ובהסתכלות עליה בכלל, בנושא - האחריות האישית.

רבים מאתנו מתייחסים לחיים כאל אוסף של תאונות - או בונוסים, וחושבים שאלה מתרחשים באופן מקרי בלבד. הם - ואיתם רבים מאתנו - מעדיפים לראות את הדברים כלא שייכים אליהם אישית, מבלי לקחת אחריות על הבחירות האישיות הטמונות בכל אירוע, ובכל אדם שאותו אנו בוחרים להכניס לחיינו.

במפת הלידה שלך אפשר לפגוש קונפליקט כבר בזוית הפעולה בין האופק במזל קשת, מקום פתוח ושואף מרחבים, לבין השמש ומקבץ הכוכבים במזל בתולה(מסומנים בחצי מעגל ירוק בחלק העליון של המפה), מיקום ביקורתי ופרפקציוניסטי שמנסה לשלוט על מה שקורה, בזמן שהאופק במזל קשת כאילו עושה לו - ולעצמך כמובן - כאילו 'דווקא', ובועט במחוייבויות שהוא זקוק להן.. פתוח או סגור? חיי חופש או מחוייבות משפחתית מלאה? התשובה אינה קלה, והיא מלווה אותך מן הסתם לא מעט. המצאותו של כוכב כירון (מסומן בחץ ירוק)מול השמש, מראה על חיים לא קלים ולא רגועים עם לא מעט כאבים עד שלב מסויים, ומכאן והלאה - יכולת לאסוף את הידע הזה ולהפוך להיות מטפלת ויועצת לאחרים, אחרי כל מה שעברת.

בנוסף, מפת הלידה שלך מפגישה אותך עם חלק מסויים שנמצא בתוכך, ואת חווה אותו דרך הגברים שבחייך, אותם את בוחרת בדיוק כדי לחוות אותו שוב ושוב: האופק שלך במזל קשת ובתוכו כוכב יופיטר (מסומן בחץ סגול כהה), מול כוכב מרס (מסומן בחץ אדום)שנמצא במזל תאומים בבית הנישואין והזוגיות. אם נזכור שמרס מהווה את החוויה הגברית במפת הלידה של האשה, נראה למה את נמשכת: כוכב מרס מייצג דמות של גבר/ילד פלרטטני ואוהב נשים, שונא מחוייבות, ואינו קל במערכות יחסים בכלל. העימות הזה בין אהבת המרחבים והחופש שלך ובין הרצון ל'ביית' את מרס הילד התאומי הזה, מביא איתו להרבה ויכוחים ועימותים, ויכשל מראש פעמים רבות בעצם הבחירה שלך בדמות הזו. אם נבין שמרס שולט על מזל טלה הפותח את בית הרומנטיקה שלך, נבין שיש פער בין הגברים אליהם את נמשכת, לבין היכולת שלהם להעניק את הזוגיות המצופה, את האחריות, ואת הצד הגברי שלוקח אחריות, ועומד במשימות. אלה הגברים שאליהם את נמשכת - אם כך, כדאי לקחת אחריות על כך, ולא להתפלא שזה מה שקורה בקשרים האלה. את כותבת 'אני חווה חוסר יציבות בתחום הזוגי', אבל אם אלה הבחירות שלך - מה הפלא?

נוסיף לכך עוד גורם משמעותי: הירח (מסומן בחץ כחול) ומייצג את הנפש שוהה במזל עקרב שאוהב לחקור דברים לעומק כולל מצבים קשים ומצבי שליטה, ויוצר זוית קשה עם כוכב אורנוס, כוכב הניתוקים והשינויים, שנמצא במזל אריה. זו אחת הזויות הפחות סימפטיות באסטרולוגיה לאלה מאתנו שרוצים שקט ושלווה בחיי היומיום שלנו: היא מראה בעיקרון על דמות אם לא יציבה, ועל חיים חסרי יציבות בילדות שלנו עצמנו, כשהיינו קטנים. מכאן גם נלקח מודל חוסר היציבות הזה, והמשיך הלאה גם לחיי המשפחה שבנית לך.

ואחרון אחרון - ממש עכשיו נמצא כוכב אורנוס בשמים (מסומן בחץ צהוב, במעגל החיצוני של המפה) בזוית של עימות מול מקבץ הכוכבים במזל בתולה, ובעיקר בזוית של עימות שנוצרת עכשיו לונוס הרגשית במפת הלידה שלך, זוית שתגיע לשיא בחדשים הקרובים. זוית כזו מראה לנו שחוסר השקט בחייך עדיין לא הגיע לשיאו, והחדשים הקרובים עדיין יביאו איתם רגעים לא קלים של בלגן, ויקח זמן עד שהדברים יתחילו להתייצב, אלמנט שיקרה בעיקר בסוף הרבע הראשון של 09. אולם לאחר מכן תתחיל תקופה של שקט מסויים, שבמהלכה תוכלי להתחיל לייצב את השורות, ואולי גם להבין שחלק מהבחירות שלך הן אלה שאחראיות על חוסר היציבות הזה. רק לקראת אמצע או סוף 2009 אני רואה את הרגיעה מגיעה, אולם דווקא אז כדאי וחשוב לעשות עבודה אמיתית עם עצמך כדי לפגוש לעומק את אותם גורמים שכנראה את סוחבת איתך מילדות ומגילאים אחרים, שהפריעו ועדיין מפריעים לך ליצור חיים שקטים רגועים והרמוניים: עבודת עומק שכזו, ולקיחת אחריות מלאה על הבחירות האישיות שלך מתוך הבנה עמוקה מהיכן נבעו, ולאן אפשר לקחת אותם מכאן והלאה, יעזרו לך לבנות את השקט והרגיעה המיוחלת. כן, לפעמים חלק מאתנו צריכים לעשות את כל הדרך הארוכה הזו, כדי להתבונן מסופה,להבין את הטעויות, ולבנות את הדברים מחדש, והפעם - בצורה יסודית ואיתנה לשנים ארוכות קדימה.

בהצלחה!

נולדתי ב-17.1.1984 בשעה 23:30 בערך, ולפי השנה העברית 1984 הייתה שנה מעוברת (מבחינת הלוח בעברי נולדתי ב-י"ד בשבט). הרבה פעמים אני לא בטוחה אם אני באמת שייכת למזל גדי, ובכלל, מרגישה הרבה יותר הזדהות עם מה שכותבים לגבי מזל דלי. אז מה באמת נכון לגביי?תשובה: ובכן, לא פלא שאת לא מרגישה את הצד ה'גדיי' שלך. במפת הלידה הזו אפשר ללמוד, שמה שאנו קוראים 'מזל', כלומר מיקומה של השמש, אינו אומר בהכרח שחווית ה'אני' שלנו קשורה רק לשמש. 

במפת הלידה הזו, השמש במזל גדי נמצאת במגננה מסויימת. הירח נמצא מולה במזל סרטן, כלומר במיקום רגשני מאוד, הכוכבים יופיטר כוכב השפע וונוס הרגשית נמצאים במזל קשת, ומביאים איתם תחושות של מרחבים ואופטימיות בניגוד גמור לתחושת המיקוד המופנמת הגדיית האופיינית, כשהשמש יוצרת גם במקביל זוית פעולה לא קלה לכוכב מרס במזל עקרב, אלמנט שהופך אותה יצרית אקטיבית ועיקר רגשנית מאוד, שוב בניגוד לאופי הגדיי הבסיסי. 

אם נוסיף לכך את האופק במזל מאזניים, נבין שאכן, הכוכב המשמעותי במפה הזו היא דווקא ונוס שליטת האופק שנמצאת במזל קשת, ומביאה איתה כאמור חווית 'אני' סוערת וספונטנית ששונה מאוד מחוויית השמש.

אבל.. השמש עדיין כאן, במקום של השפעה: אחרי הכל, היא מייצגת במפת הלידה את ה'אני האמיתי' של בעלת המפה. היכן השמש הזו כן באה לידי ביטוי? בבית הרביעי השייך לתיאור הבית המשפחה ואולי דמות האב, ובבית הראשון - שם היא מקרינה יכולת מיקוד וארגון כלפי חוץ, ואף יכולת להיות סמכותית משהו, ולעזור לך להפגין שליטה רבה בחייך.
שלום. הייתי רוצה לישאול על הפרנסה וזיווג תאריך לידה 24.2.73
תשובה: ובכן, החלטתי להביא את השאלה הזו, כדוגמא טובה לשאלה שלא אוכל לענות עליה. ראשית, ביקשתי גם שעת לידה מדויקת, ומקום לידה. שנית, היכן השאלה?..הייתי רוצה לשאול על הפרנסה ועל הזיווג' הוא סוג של טכסט שאין לי ממש מה לעשות איתו. אין כאן שאלה, אלא רק בקשה ממני: ספר לי סיפור מה יהיה ומה קורה.. ובכן, המדור הזה עוסק בשאלות ותשובות, ולא בסיפורים. על כל אחד מהנושאים האלה אני יכול לכתוב ספר, אז.. האם קידמתי פה מישהו? האם קידמתי פה את הקוראים, או אפילו את עצמי? לא ולא. שאלות מהסוג הזה הן שאלות מפונקות מאנשים שלא ממש רוצים להתאמץ יותר מדי כנראה, וזורקים הכל עלי, על הכוכבים, או על מי שלא יהיה, אבל שאלה - אין כאן: יש כאן עבודה, והרבה. 

ולא לכך המדור הזה בנוי, אלא בעיקר לשאלות נקודתיות, שמטרתן לשפוך אור על דברים שהקורא יכול בעזרתם לעשות משהו עם חייו, לשפר משהו, לעבוד על משהו, לעשות פעולה אקטיבית שבאמת תביא איתה שינוי תוך כדי תובנה אמיתית, ולא לקבל תשובות לעוסות ממישהו אחר שנועדו רק לענות על צורך סקרני לדעת, מבלי באמת לעשות משהו עבור חייך. שכן אלה הם חייכם, לא חיי, ואם אני רוצה לענות כאן על שאלות מבלי שתבינו על מה ולמה, אני מונע מכם את הפואנטה, כלומר את היכולת לא רק להבין מה באמת קורה ולשפר, אלא גם לקחת את חייכם בידיכם, ולא לבקש שאחרים יעשו זאת.

ולשאלה - סורי, לא עונה על שאלות רבות היקף שכאלה, ולא עונה על שאלות שאין להן שעת לידה מדויקת ומקום לידה. עונה אך ורק על שאלות שיכולות באמת לשפוך אור על תהליכים או להביא איתן תובנות שטח, ולא להפוך אותי מספר סיפורים שמטרתם - מתן כדור הרגעה לאנשים שלא רוצים לעשות עבור חייהם, אלא רק לשמוע.

מקוה שהתשובה ברורה, ובעיקר - ברור הכוון, וברורה הדרך שנועדה להביא שאלות מדויקות ותשובות יעילות בצדן, לטובת כולנו.

אם תוכלי לרדת מהכוון הכללי ולהפוך זאת לשאלה נקודתית אחרי ההסבר שלי - אשמח לענות.
שלום יאיר. ת. לידה שלי 30.9.1971 בשעה 6.00 בבוקר . רציתי לדעת האם תהיה לי עבודה חדשה בתקופה הקרובה' והאם תהיה לי זוגיות רצינית, אני רווקה, וללא קשר זוגי כבר הרבה מאד זמן. תודה רבה ושבת שלום
תשובה: ובכן, את השאלה הזו אני שם כאן כדוגמא, כדי להראות על איזה סוג של שאלות אסטרולוגיה אינה יכולה לענות, אלא האדם עצמו. כדאי שתביני ותבינו: האדם הוא זה היוצר את המציאות שלו, והכוכבים רק מראים את המודלים הרגשיים שעובדים בפרקי הזמן שהוא יוצר אותה. עבודה חדשה למשל, היא פועל של חיפוש מסיבי וממוקד: זוהי פעולה המאפשרת להשוות את הפרמטרים האישיים שלנו עם מה שהיינו רוצים ומצוי עכשיו בשוק. במפה האסטרולוגית, אפשר לראות מתי הצורך בעבודה יהיה חזק במיוחד, ומתי את עלולה גם לירות לעצמך ברגל תוך כדי חיפוש ובעצם לטרפד את תוצאות החיפוש, אבל שאלות כמו 'מתי תהיה לי עבודה' מראות על איזשהו חוסר אונים בסיסי מול החיים, ואולי גם ציפיה שדברים יגיעו מבחוץ, ולא מבפנים. 

ממש עכשיו יוצר פלוטו זוית פעולה חזקה לשמש במזל הלידה שלך, והזוית הזו מביאה איתה צורך חזק להתפתח ולצמוח, כמו גם לבדוק אפשרויות: מידת ההצלחה של התהליך שאפשר לראות, תלויה במידת ההצלחה שלך לרכז כוחות ואפשרויות לצורך העניין, אבל חיבוק ידים בודאי ובודאי לא יביא תוצאות. 

בפונקציה הנוכחית של זמן חיפוש ואפשרויות, יש לך בהחלט סיכוי סביר למצוא עבודה ב 3 החדשים הקרובים, אבל אלמנטים אישיים כמו פשרה על שכר או על תנאי עבודה, הם פועל יוצא של הבחירות האישיות שלך, ולא של הכוכבים.

כנ'ל נושא הזוגיות: מהי זוגיות 'רצינית'? זו מלה מאוד טריקית, שבה את משתמשת מדי פעם כדי לדחות על הסף זוגיות שאינה נראית לך כזו, אבל עשויה בהחלט להתפתח לכזו אם תתני לה צ'אנס, אבל הבחירה שלך להמנע מדברים שאינם נראים 'רציניים' היא זו בעצם שמונעת ממך להכנס למצב של ניצול אפשרויות בכלל, מעין תירוץ פנימי, ומאפשרת לך להמשיך להיות לבד, ו.. להתלונן. הבדיחה המפורסמת על האיש שניסה לזכות בפיס ללא קניית כרטיס, היא גם מציאות ממשית עבור הרבה מאתנו. האסטרולוגיה יכולה בהחלט להראות סבירויות לתוצאות, אבל בלי הפעולה והבחירה שלכם, אין שום משמעות לתהליך הזה: הכוכבים לא יצאו לזוגיות עבורכם, אבל הם בהחלט יראו את הפוטנציאל אם תבחרו לצאת אליה, הבנתוש?

ולגבי כולם - שאלות שיש בהם אלמנט של 'מתי תהיה לי'.. או 'מתי אמצא', יש בהן מעט זלזול בעצמכם ובכוחותיכם. אשמח לענות על שאלות שיכולות לקדם אתכם ואת חייכם, אבל שאלות מסוג זה יותר מעכבות מאשר מקדמות, שכן הן בעיקרון מבטלות על הסף את כל הבחירות האישיות שלכם, ומשאירות אתכם תלויים לגמרי בחסדי רצונם הטוב של הכוכבים, לטוב ולרע, ולאלה, תאמינו לי, לא ממש אכפת מה קורה כאן, על הכדור שלנו: הם תלויים להם בחלל, עושים חיים, ובסך הכל מהווים עבורנו מעין סמלים של מערכת מעניינת שמראה רק התרחשויות, ולא יוצרת אותן.

ואם הבנתם את זה, תנו לי שאלות שאפשר באמת לעזור להתקדם איתן, שאלות מעמיקות, ולא שאלות חסרות אונים שמשאירות את הגורל בידי הכוכבים, קפיש?...:-) אז קדימה, לקחת את הגורל בשתי ידים, ולהתחיל למצוא עבודה, ולהפוך כל זוגיות שאת מוצאת, חביבתי, ל'רצינית'!

בהצלחה!שלום יאיר. בעלי מתעתד לנסוע לחו"ל בתחילת השנה כדי להתחיל עבודה חדשה. ידוע לי שכשכוכב מרקורי נמצא ברטרו (בהילוך אחורי) עדיף להימנע מלהתחיל דברים חדשים, אודה לך האם תגיד לי מתי מתחיל הרטרט הבא, ומה יקרה אם הוא יסע ברטרו. אודה לתשובתך המיידית ע"מ לסגור תאריך נסיעה. תודה. ע.

תשובה:
ובכן, ראשית לבקשתך - מרקורי נכנס להילוך אחורי בפעם הבאה ב 11 ל ינואר 09 במזל דלי וישהה בהילוך זה עד ה 2 לפברואר. שנית, בדרך כלל ממליץ לחשוב פעמיים על המנעות מעשיית דברים כשמרקורי בהילוך אחורי: חשוב קודם כל להבין את אופי הפעולות, לפני שמחליטים. 

יש פעולות שחיכו זמן רב, ורק כשמרקורי נכנס להילוך אחורי הן מתבצעות. ניתוח למשל, או מעבר דירה, או מימוש חוזה שנחתם מזמן, ועוד ועוד - אפקט הזמן משמעותי כאן, מכיון שכשמרקורי נכנס להילוך אחורי הוא תומך בהשלמת פעולות שלא הושלמו עד פרק הזמן הזה,
אבל לא התחילו בו, אלא קודם לכן.

מהמקום הזה, אם הנסיעה הזו היתה מתוכננת לפרק זמן קודם ונדחתה שוב ושוב - הייתי בהחלט נוסע. אם לא, שווה גם אז לשקול לעומק מה מטרת הנסיעה. אם המטרה קשורה לאלמנטים חדשים לגמרי ולא קשורים לעבר, יתכן וכדאי לדחות, אבל גם על זה יש לי מה לומר: ישנה דיעה שלכל תהליך שאנו עוברים ישנה מטרה. יתכן שאנו צריכים ללמוד דווקא בפעולה המתרחשת בזמן ה'רטרו' כמו שהוא נקרא, משהו חשוב על עצמנו דווקא בגלל שדברים לא קורים כפי שרצינו, או קורים אחרת, ודווקא מהמקום הזה מגיעה מטרה משמעותית יותר. 

בגדול, אין ביכולתנו אף פעם לראות את התמונה הכללית של חיינו כולם בבת אחת, ולהבין מה תפקידן של טעויות בשיקול דעת כמו תפקידן של החלטות טובות, בפאזל הגדול של חיינו. מהמקום הזה, יתכן ודווקא 'נסיעת רטרו' שכזו תביא איתה תובנות חדשות שלא היו שם קודם לכן,  ואיתן - דרכי פעולה ממקום אחר, וכוון חדש ונכון יותר לחייו ולחייכם בכלל..

בכל מקרה - יש לך לא מעט חומר למחשבה. אם בכל זאת תחליטי שהילוכו האחורי של מרקורי אינו הזמן המתאים לנסיעה כזו או אחרת, נסי לדחות אותה לא רק לפרק הזמן המוגדר שבו מרקורי שוהה בתהליך, אלא להוסיף לכך גם שבוע לפני ואחרי הרטרו, שבו מרקורי מתיישר או עוצר, ועדיין לא במיטבו.

בכל מקרה, אשמח לשמוע מה עלה בגורל הנסיעה, והאם ההתחשבות במרקורי שלנו אכן הוכיחה את עצמה..:-)

בהצלחה!
אני קוראת בשקיקה רבה את מדורך המקסים ומשכילה ממנו.יש לי שאלה עקרונית, בתי ילידת 5/2/99 בתל השומר ב1:00 בלילה. קראתי שכוכב השפע אמור להכנס למזל שלה ..איך מתיחסים לנושא בתחום הילדים ?.אני לא מבקשת מפה או ניתוח אסטרולוגי שלה אלא משהו כללי (כמובן אשמח אם תרצי ותוכלי להתייחס אליה) האם גם ילדים מושפעים מכוכב מיטיב איך זה בא לידי ביטוי אצלם, כי אצל מבוגרים מדברים על קריירה וכולי. מה יכול להיות טוב יותר אצל ילדה בת 9 שסך הכל החיים שלה מתנהלים די בנעימות?
 

 תשובה: זו שאלה חביבה, שעוסקת אולי בנושא שלא מעט הורים עוסקים בו מדי פעם: השפעת הכוכבים על ילדים. לשאלה כזו אף אין צורך במפת לידה, כדי להסביר את ההשפעה הכללית.

ובכן, יופיטר נקרא כוכב השפע, כי הוא מרחיב אזורי השפעה מסויימים ומביא אותנו במגע גם עם נושאים שלא היינו מודעים אליהם, דרך הרחבת האופקים שלנו, שמתרחשת בעיקר בשני תחומים: לימודים ונסיעות. יופיטר יעלה על השמש במפת הלידה שלה, והוא ישפיע קודם כל על התחושה. הוא מביא איתו גישה אופטימית ופתוחה, ואם היא כבר נהנית מגישה כזו – האח! איזה כיף! טוב וטוב יוצרים תמיד.. עוד טוב, או במלים אחרות- טובטוב, נכון? 

מעבר לכך, יופיטר מביא איתו עוד כמה וכמה הזדמנויות להיפתח גם לאפשרויות אחרות, כמו לילדים שעד עכשיו לא הכירה ופתאום היא מגלה סקרנות לגביהם, צורות חיים אחרות (ילדים שחיים בקיבוץ מול ילדים שחיים בעיר), יותר טיולים מתמיד כדרך להתפתחות וצמיחה אישית הקשורה גם לטבע, יכולת השפעה רבה יותר על הסביבה הקרובה (ועדת כיתה, למשל) או מינון גבוה יותר של מקובלות, אלמנט משמעותי מאוד בחברת הילדים עכשיו, ואולי גם הרחבת אופקים מעבר לבית הספר באופן כללי כמו חוגים לספורט וטיולים (שני נושאים שקשורים באופן קלאסי ליופיטר), מעורבות חברתית רבה יותר, חריגה מחלקת האלוהים הקטנה שלה ועזרה לזולת, ועוד ועוד. כהורה, יתכן שהייתי אפילו מעודד אותה לחוגי העשרה נוספים ומאפשר הזדמנויות נוספות. 

בהצלחה!

 


שלום יאיר. נולדתי בתאריך 13/9/1966 בשעה 1:30 לפנות בוקר. האם כדאי לי לעזוב עבודתי? לעבור דירה? רע לי מאוד מכל הבחינות: ניתקתי קשרים עם משפחה וחברים כי מרגישה צורך להתרחק. מה לעשות?תשובה: ובכן, תחושות הקושי שלך נובעות משני מקורות שונים. האחד - כוכב סטורן (מסומן בחצי עגול אדום) יושב לך ממש על השמש (ה'אני') ועל מקבץ הכוכבים הגדול במזל בתולה, מביא איתו תחושות של כובד ובדידות מצד אחד, אך גם מכריח אותך להתעמת עם מה שקורה לך עמוק בפנים, למצוא לו מסגרות פעולה, וזאת - תוך כדי פעולת בידוד מסויימת שבה את מרגישה שאין לך כוח ל'שטויות', או לאנשים לא רציניים.

מצד שני, נמצא עכשיו כוכב אורנוס במזל דגים ממש מול אותו מקבץ במזל בתולה, ועושה את הפעולה ההפוכה. אורנוס הוא כוכב שאחראי על שינויים וניתוקים, והוא מכריח אותך לחשוב קצת אחרת על ידי שהוא גורם לך להתנתק מהרבה הרגלים סיטואציות ואנשים שעד עכשיו היו בחייך, כדי לפנות לדרך חדשה. איזו דרך? איך? אורנוס לא מציע דרכים, אלא בעיקר מנתק מדרכים ישנות, כדי להמשיך הלאה למקום אחר.

נכון לרגע זה את נמצאת בין שני הקטבים האלה, וזה מקום בהחלט לא קל. מה עושים? ראשית, זוכרים שזה זמני, ושדברים משתנים בהמשך. בעוד כמה חדשים הכל יראה אחרת. שנית, אולי מנצלים את פרק הזמן הזה כדי לבדוק נושאים אחרים שעד עכשיו לא בדקת: סוגים אחרים של יחסים, שיחות אחרות שבהם את נפתחת יותר, מקומות עבודה שונים, וכן, אפילו מעבר דירה יכול לשנות משהו, הן במצב הרוח והן בגישה הכללית. בהחלט.

כשכל זה יגמר, מן הסתם תראי את החיים אחרת,ואז תוכלי להמשיך וללכת בדרכים החדשות שאת פוגשת עכשיו, או לחזור לאנשים האהובים שהם חלק מחייך ממקום קצת שונה, אולי אפילו קרוב יותר, ומכאן - מן הסתם גם היחסים יהיו שונים. זכרי שבכל שינוי וויתור יש תמיד גם אפשרות להתחלה חדשה: אולי קצת בנאלי, אבל לפעמים חיינו מורכבים גם ממצבים בנאליים שכאלה, מה שבהחלט לא מפחית מעוצמתם כשהם נמצאים ומתרחשים בחיינו.

בהצלחה!
יאיר שלום. נולדתי בתאריך 24/12/1969 שעה 07:15 בבוקר. אני מרצה למתמטיקה ומחשבים במכללות , ולצערי הקריירה שלי נקלעה למשבר לאחרונה , ואני עומד בפני תהליך של פיטורים ממקום עבודה אחד , וקשיים במקום עבודה אחר המרוחק מביתי. יחד עם זאת , אני מחפש מקומות תעסוקה חדשים וכרגע יש סימני שאלה גדולים. מה העתיד צופן לי ? האם תהיה הטבה כלשהי בתחום הקריירה שלי ?


תשובה: ובכן, אין ספק שאתה עובר תהליך משמעותי מאוד בתקופה הזו, וזה לא יהיה תהליך קצר. התהליך הזה מורכב כעת משלושה רבדים, כל רובד מסמל השפעה של כוכב אחר על מפת הלידה שלך בתקופה הזו.

הכוכב הראשון הוא אורנוס (מסומן בחצי עגול כחול). מלפני שלושה חדשים ועד עוד כחצי שנה קדימה, הוא יוצר זוית פעולה לא קלה עם ונוס (מסומנת בחץ אדום) הרגשית שנמצאת אצלך במזל קשת, ומביא איתו זעזועים ושינויים. אורנוס מזעזע את העץ, מפיל את הענפים המיותרים, ומחזק את השרשים שמתרגלים ללחץ שמופעל עליהם, ומתחזקים בהדרגה. אורנוס יוצר שינויים רגשיים, ומכיון שונוס נמצאת אצלך בבית ה 12 מאחורי הקלעים, הוא מזעזע את תחושת הבטחון הבסיסית שלך, ומביא איתו פחד לא קטן מפני תוצאות השינויים האלה. שינויים אורניים בדרך כלל מסתיימים באופן מוצלח, כשהאיש מבין שמיצה תהליך מסויים או דרך מסויימת, והוא צריך לפנות לדרך אחרת - או לשנות את הקונספט של הדרך הנוכחית. יתכן והמדובר בתהליך שבסך הכל ימשך כשנה, אבל השנה הזו תעזור לך לסיים תהליך שיתכן וכבר הסתיים ופשוט המשיך בכוח האינרציה, לטובת חיפוש אחר מקור פעולה אחר.

החלק השני של התהליך מגיע דרך כוכב פלוטו (מסומן בחצי עגול אדום) שמהשבוע הבא נכנס למזל גדי, ויעלה בקרוב מאוד על השמש במפת הלידה שלך, שמסמלת את ה'אני האמיתי'. השינוי כאן הוא שינוי עומק רדיקלי, ולא רק שינוי כוון או שינוי רגשי שמסמל אורנוס: כאן הוא משמעותי מאוד, שכן הוא מסמל בדיקת עומק של מטרות אישיות: האם אני באמת ממצה את מה שאני רוצה? האם אני נמצא במקום שמתאים לי? מה אני באמת רוצה לעשות? ואפילו - מי אני באמת, כפי שאני משתקף בדיאלוג שלי עם הצד המקצועי והעולם בכלל? מעבר פלוטו על השמש מסמל אפשרות של מוות של כל מה שאתה מכיר ויודע, ומכאן - התחלה חדשה. מוות ולידה - אלה המלים של פלוטו, והן קשורות למוות ולידה של תהליכים רגשיים בעיקרון: אם תהיה נאמן לתהליכים האלה, יתכן ויפתח לך דווקא עכשיו פתח לעשייה מסוג אחר, להזדמנויות אמיתיות לצמיחה שלא חלמת עליהן, אבל.. זאת בתנאי שאתה מוכן לוותר על המובן ועל הידוע, ולפרוץ קדימה עם סוג אחר של חשיבה. התהליך הזה ימשך לפחות שלוש שנים, און אנד אוף, ומה שתעשה בו ואיתו - זה מה שיהיה, בסופו של דבר.

ואחרון אחרון - יופיטר עולה תיכף על מרקורי (השנים מסומלים ביחד באליפסה צהובה) במפת הלידה שלך במזל גדי, והוא מביא איתו הזדמנויות חדשות, אפשרויות שלא חשבת עליהן, וכוון חשיבה מסוג אחר. אפשר לומר שהתקשורת שלך תפרח בחדשיים שלושה הקרובים - כל מה שנשאר לך לעשות זה לתפעל את הפריחה הזו למקומות יעילים ואסרטיביים, כדי למצות אותה כראוי.

לפניך אם כך שלושה שלבים של תהליך אחד, שעקרו - אפשרות ניתוק ושינוי, מהפך עומק בחשיבה ובגישה, ואפשרויות חדשות של עשייה ותקשורת: ראה היכן הן נופלות בחייך עכשיו, ונסה למצות אותן כראוי.

בהצלחה!יאיר שלום. נולדתי ב-27/7/1980 בשעה 10:00. השנתיים האחרונות היו לא קלות במיוחד מבחינה אמוציונאלית וחברתית. מספר חוויות טראומטיות הקשורות לבני זוג, חברים וחברות הפכו אותי לאדם שונה הסובל מעצבנות, ירידות מתח, מצבי רוח וחוסר רצון להיפתח לסביבה ומסתגרת (לא הייתי טיפוס כזה בעבר ? אפילו להפך). אני בחורה עצמאית, קרייריסטית, אינטליגנטית ומושכת ?לכאורה מציאה אמיתית. שאלותיי הן: מדוע אינני מצליחה להביא את אופיי המקצועי והאסרטיביות בה ניחנתי לחיי הפרטיים ? דהיינו מציאת בן זוג והאם נראית זוגיות בזמן הקרוב? אני מרגישה כי אני מוכנה לזה ואת מטען העבר אני סוף סוף מתחילה להשאיר שם ואני מוכנה לקבל את העתיד בזרועות פתוחות ? אולם שום דבר לא זז....
תשובה: מעניין, ומפת הלידה שלך מראה אכן על אסרטיביות ויזמה, עצמאות ויכולת פעולה מרשימה. מה גורם איפה לכל אלה להיעלם זמנית, בשנתיים האחרונות? ובכן, התשובה נעוצה בשני צירי פעולה שמתרחשים כרגע בשני מקומות שונים במפת הלידה שלך. בציר האחד, יוצר כוכב אורנוס (מסומן בחצי עגול כחול בצד השמאלי של המפה) -כוכב תזזיתי ועצבני - זוית פעולה בשנה האחרונה עם ונוס (מסומלת בחץ כחול) שנמצאת במפת הלידה שלך במזל תאומים, ובציר השני - כוכב נפטון (מסומן בחצי עגול אדום) המטשטש ומערפל, נמצא מול זנב הדרקון במפת הלידה שלך (מסומן בחץ אדום), המסמל את היעוד שלך.

האפקט של שני אלה אינו קל. נפטון יוצר אפקט של טשטוש וערפול מטרות, אבדן כוון דרך ברור, וקושי להתמקד. במקביל, הוא גם מביא איתו מצבי רוח לא קלים, ופה ושם גם מעט אובדן בטחון עצמי.

כוכב אורנוס יוצר בדרך כלל בזוית לונוס ניתוקים שינויים וזעזועים מסוגים שונים, כמו גם קושי לא רק למסד קשרים, אלא גם לבנות קשרים קבועים שהבסיס שלהם איתן. זו תקופה זעזועית גם בתחומים אחרים, שכן פעמים רבות אורנוס מביא איתו חוסר שקט ועצבנות עם צורך חזק בריגושים, וקושי לפעול באופן מעשי, ולהפעיל כהלכה את הצד האסרטיבי שלנו בצורה יעילה.

לא פלא איפה, שאת מרגישה כפי שאת מרגישה. בחדשים הקרובים, ארבעה חדשים בערך - יגיע התהליך לשיאו, ומשם - רק ילך ויתפוגג לו, שכן אורנוס יעזוב באופן סופי את הזוית הזו וימשיך הלאה, ונפטון בעקבותיו. למה כן אפשר לנצל את פרק הזמן הזה? לעבודת מודעות עומק על נושאים משמעותיים בחייך כמו ניתוקים ושינויים, לפריצות דרך בנושאים מקצועיים ובחשיבה, להארות קטנות וגדולות, ולשיחות חכמות שמפילות אסימון או שנים, ומאפשרות עשייה מסוג אחר בעוד כמה חדשים, כשאורנוס הפרחח הזה ימשיך קדימה.

ועד אז - הרבה סבלנות, ואורך רוח..
ליאיר שלום ! בתי שני נולדה בתאריך 09.09.82 בשעה 24.30 בביה"ח נהריה היא רווקה בת 26 ועד עד היום רווקה. נראה לי שמשום מה נושא הזוגיות 'תקוע' אצלה. אם תוכל לעלות על הבעייה, אודה לך. 

תשובה: ובכן, אפשר לומר שאצלך בתך יש מעין קונפליקט מסויים. השמש (מסומנת בחץ אדום( במזל בתולה מראה על אשה צעירה בעלת מחוייבות ואחריות ברמות גבוהות, סדר וארגון, ומצד שני – האופק במזל קשת (מסומן בחץ אפור) מראה על ההיפך: צורך חזק בחופש אישי, מרחבים ובחירה אישית בכל נושא, ונאמנות לעצמה ורגשותיה. 

ממקום כזה, הצורך להתחתן ולהתחייב מגיע בדרך כלל בגילאים מעט מאוחרים יותר, אחרי שניסתה דברים וחוותה את החיים באופן מעמיק ושלם יותר. אם תתחייב ותמסד קשרים מוקדם מדי, היא עלולה לחוש החמצה בגילאים מאוחרים יותר, וחוסר נאמנות לעצמה ולרגשותיה. 

גם אורנוס כוכב השינויים (מסומן בחץ ירוק) יוצר זוית של עימות מול הירח המסמל בית ומשפחה, ודוחה את הצורך במיסוד לגילאים מאוחרים יותר, בגלל הצורך בריגושים בגילאים צעירים, במקום תחושת בטחון.

בנוסף, יוצר ממש עכשיו בשמים אותו כוכב אורנוס כוכב השינויים זוית פעולה לא קלה לונוס (מסומנת בחץ כחול)הרגשית הקשורה ליחסים ולקשרים אצלה, והזוית הזו מראה על צורך בריגושים והתרגשויות ובהרבה אדרנלין, דרמות וסערות – דברים שנישואים ומערכות יחסים ממוסדות לא ממש מאפשרות לה בשלב הזה של חייה. 

הייתי מציע שתסמכי על בתך: זו בחורה שמעדיפה לנסות ולהתנסות, ולבחור את גבר חייה מתוך תחושה פנימית, אינטואיציה עמוקה ואהבה אמיתית, ולא כי 'כולם מתחתנים'. אם זה לא יקרה לה באופן טבעי ומתוך אותה בחירה אישית עמוקה, כי אז זה פשוט לא יחזיק מעמד, בעיקר עם תרגיש שלא מיצתה את השלב הזה בחייה, או לא התעקשה למצוא את גבר חייה: במפה כזו, הצורך בבחירה פנימית עמוקה הוא האישו, ובלעדיו זה פשוט לא יצליח. 

אז.. מה אני ממליץ? לשחרר. עודף לחצים, בעיקר עם מפה שכזו, מביא איתו סוג של דווקא וגישה מאוד מרדנית, ובטח לא התוצאות המקוות. נסי לסמוך עליה ולאפשר לה לחיות את חייה כפי הבנתה, והיא מצדה תרויח חברה טובה שמבינה לנפשה, במקום אמא דאגנית מדי
.

  

 

 

שאלה: יאיר שלום, נולדתי בתאריך 24.7.70 בשעה 2:00 בלילה. לאחרונה, לאחר 12 שנות עבודה באותו מקום, מצאתי עבודה במקום אחר. רציתי לדעת האם כדאי לי לעזוב? (אני מרגישה צורך חזק).
  
תשובה
: ובכן, נראה שאת צודקת, וגם את תחליטי להשאר, ההשארות הזו שם תהיה כרוכה בלא מעט שינויים. כוכב אורנוס (מסומן בחץ שחור למעלה) נמצא מול ונוס הרגשית (מסומנת בחץ אדום למטה)שנמצאת במפת הלידה שלך במזל בתולה, ונראה שאת עיקר העבודה הוא כבר עשה בשנה שעברה, שכן אז נראה שהצורך לעזוב היה אפילו חזק יותר. 

בנוסף, הוא יוצר גם זוית  פעולה לאופק במזל תאומים, ואחרון אחרון – שבתאי נמצא גם הוא עכשיו ממש על ונוס במזל בתולה,  ומאוד מכביד, הן כספית והן רגשית. 

במפת הלידה שלך אפשר למצוא גם את הירח (מסומן בחץ כחול)במזל טלה שזקוק לעצמאות, מול כוכב אורנוס (מסומן בחץ ירוק) שזקוק מדי פעם לריענון ושינויים. בקצור, באמת הגיע הזמן ללכת, ויפה שעה אחת קודם.. 

בהצלחה!
שאלה: נולדתי ב-2.11.1990 בערך בשעה 17:45. עכשיו אני מסיימת בי"ס תיכון ועדיין מוצאת את עצמי עוברת ממגמה למגמה מבלי להתעניין באף מקצוע. איזה תחום לימודים הכי מתאים לי ללמוד? כמו כן, אני נורא לא החלטית במערכות יחסים, קשרים ארוכים גורמים לי לדיכאון ואובדן אנרגיה ובכל קשר, איני מסוגלת להיות נאמנה לחלוטין לבן הזוג שלי. ממה זה נובע? 
תשובה:
הירח- שמייצג את הנפש ובמפה שלך (מסומן בחץ אדום)- במפת הלידה שלך מראה על קשר חזק לבית וצורך בלימוד דברים הקשורים לשרשים, לצד הכלכלי של החיים (הירח גם במזל שור הפרקטי), או מדעים שונים. מצד שני, ריכוז הכוכבים בבית הקריירה מראה גם על צורך קרייריסטי חזק ועשייה בעמדות של ניהול ושליטה, ונושאי כוח אדם וניהול בכלל. לימודי כלכלה ומנהל עסקים, אלמנטים הקשורים למדעים, ונושאי תדמית ותקשורת – אלה יועילו לך בהמשך. מכיון שהאופק הוא במזל גדי, יקח לך זמן למצוא את עצמך, וההתפתחות שלך מבחינת קריירה ועשייה תהיה מאוחרת. כעת – רק הרחיבי אופקים.

בנושאי יחסים – ונוס (מסומנת  בחץ כחול) שמייצגת את הנשיות שלך בבית העשירי ונראה שנתינת תשומת לב מהירה מדי עובדת נגד היחסים שלך. את זקוקה להשקעה אמיתית ביחסים רציניים, אבל נראה שאינך בשלה לכך עדיין. 

זוית פעולה בין ונוס ליופיטר מראה על צורך חזק מאוד בעצמאות ובחופש אישי, וזה בהחלט לא תורם כרגע ליחסים קבועים. אלה יגיעו כשתהיי מוכנה לקראתם, וזה לא יקרה לפני הצבא, בכל מקרה. 

גם כוכב אורנוס התזזיתי (מסומן בחץ צהוב) שאחראי על ניתוקים, מביא איתו רגעים של חוסר שקט ברגעים שהקרבה והאינטימיות מתגברות, ומקשה על קרבה אינטימית אמיתית לאורך זמן. 

ההמלצה שלי: חכי בסבלנות עם יחסים קרובים, תיהני ממה שיש, והכי חשוב – המנעי מביקורתיות יתר על עצמך: היא מיותרת, ולא מקדמת אותך. 

בנוסף,  נסי שלא להשוות את עצמך ואת היחסים שלך לאחרים: הקצב שלך הוא שונה, וגם אופן הלמידה. 

בקיצ' - סבלנות...

 

  

 

שאלה: נולדתי ב-9 בספטמבר 1950 בטבריה (עבר עשו לי מפה והאסטרולוגית קבעה ששעת לידתי היא בסביבות ארבע לפנות בוקר.) לאחר אין ספור מערכות יחסים כושלות עדיין אני מקווה באופטימיות לגבי מציאת בן זוג - את "הכפפה" שתתאים ליד הענוגה שלי.....ובכלל, אני בתקופה של שינוי יעדים בחיים. האם יצליח לי ??? 

תשובה: ונוס הרגשית (מסומנת בחץ אדום), אותה פלנטה שאחראית על רגשות ומערכות יחסים ועל הנשיות הפרטית שלך, נמצאת בבית הראשון מול יופיטר כוכב החופש (מסומן בצהוב) ממול, וזקוקה למנה גדושה של עצמאות בשטח, ושל התנסויות מסוגים שונים. 

מרקורי כוכב התקשורת בזוית לאורנוס מראה שאת גם משתעממת בקלות: את זקוקה לפרטנר שיתאים לך מבחינה מנטלית ושיהיה גם כיף לדבר איתו, וגם להרחיב אופקים: פרטנר מסוג אחר פשוט משעמם אותך מהר מאוד, כשאין לך אתגר מנטלי מולך. 

בגלל הצמידות בין השמש לסטורן (מסומנת בחצי המעגל הכחול), זה אמור  להגיע בגילאים מאוחרים יותר יחסית, כשתהיי מוכנה לפגוש פרטנר כזה. אז.. נראה שזה בקרוב, אם לא תאבדי סבלנות. 

כוכב אורנוס מסיים ממש עכשיו זוית פעולה לשמש שלך, מה שאומר שהשנה האחרונה היתה שנת הניסויים והשינויים בחשיבה: מעכשיו – זמן לשנות גישה, לנקות משקעים ופחדים שהצטברו והם מפריעים לך יותר ממה שאת חושבת, ולרוץ קדימה עם כל השינויים שאפשר פרקטית בשטח, כולל השינוי בגישה לגבי התחום הזוגי: הוא נמצא שם, הפרטנר שלך, אבל את חייבת לתת לו צ'אנס להתקרב, ולא להיות צינית או לגלות חוסר סבלנות מוקדם מדי...

בהצלחה!


שאלה: נולדתי ב- 19.3.1978 בשעה 22.30, בקפלן רחובות. איך אתה מסביר את זה שנשים בגילי, לרוב, רוצות להתחתן ולהיות אמהות ואני לא בטוחה מה אני רוצה? מדוע אני מרגישה כי הזמן מעין קפא על שמריו? האם המפה שלי מראה כי אני אישה שתבחר לחיות ללא חתונה וללא ילדים? 

 תשובה: ובכן, במפת הלידה שלך נמצאת ונוס(מסומנת בחץ  אדום), אותו כוכב המסמל את הנשיות הפרטית שלך, בבית החמישי שהוא בית הרומנטיקה והאהבה במזל טלה, מזל עצמאי מאוד, לא אוהב מסגרות חונקות, ומרדני לא מעט כשהוא בא לקבוע גבולות לקשר. 

ונוס יוצרת גם זוית עם פלוטו (מסומן בחץ כחול) שנמצא ממול, זוית אתגרית שקוראת תיגר על מה שחייבים לעשות, וביחד עם מיקום ונוס בטלה גורמת לך לעשות דברים בדרך שלך, ורק שלך. 

כוכב אורנוס (מסומן בחץ תכלת) שנמצא מאחורי הקלעים בבית ה 12, מביא איתו צורך שלא לקבע דברים כי הם עלולים להתנתק, ולהשאיר אותך לבד: זה אומר שאם לא מגדירים באופן רשמי דברים, הם גם לא יתנתקו.. זו הדרך שלך להגן על עצמך מפני ניתוקים, ומצד שני – לפעול באופן עצמאי ובוטח. כנ'ל לגבי ילדים: את זקוקה להרבה תשומת לב בקשר, ופוחדת להיות תלויה באחרים ולאבד אותה. אולם הבית החמישי הוא גם בית הילדים, ברגע שהם יגיעו, יציף אותך גל חזק של אהבה ותשכחי את הפחדים האלה. 

אבל זה – כבר לבחירתך... בהצלחה!
שאלה: נולדתי בתאריך 8.7.1978 בין 11:10-בת בבוקר, מה צופנים חיי האהבה שלי, וחיי המקצועיים והחברתיים. אני אדם מאוד בודד וקשה לי לפתוח את עצמי בפני אנשים ועד שזה קורה, כבר מאוחר מדי והם כבר מגבשים עליי דעה מוטעית. מה אני צריך לעשות. תודה
 

תשובה: במפת הלידה נמצאת ונוס המסמלת ביטוי רגשי, תחת צמידות עם סטורן הנוקשה, שמביאה ביישנות, סגירות, וביקורתיות אישית ברמה גבוהה. גם מיקומו של מרס, הכוכב הגברי והיוזם במפה במזל בתולה, רואה בעיקר את הפרטים הקטנים ולא את התמונה הגדולה שנראית מעודדת יותר. 

ואכן, כדאי לא להתעלם מהעובדה שיש הרבה בונוסים במפה: צמידות יפה שבין הירח, הנפש, למרקורי כוכב התקשורת במזל אריה,, מראה על כושר מקסים לתרגם רגשות למלים ובדרך מרשימה, וצמידות נוספת שבין השמש, מיקוד ה"אני" לבין יופיטר כוכב השפע במזל סרטן, מסמלת פתיחות לרעיונות חדשים, וגישה אופטימית. 

זה אומר שהבדידות שאתה מדבר עליה אינה גורלית כלל, ואתה בקלות יחסית יכול לפרוץ אותה, אם תחליט שמגיע לך להיות אהוב ונאהב, ולפרוץ את גבולות הקושי הדמיוני. זה קשור להחלטה אישית, להצטרפות לסדנאות אסרטיביות למיניהן (פורום לנדמרק למשל, בהחלט מומלץ על ידי-עשיתיו בעצמי) מצד אחד, ומצד שני-לשינוי קונספט: התחל לקחת יזמה כבר בהתחלה של היכרות עם אנשים, ואמור להם שהחלקים הטובים שלך מגיעים רק בהמשך, ויש למה לצפות.. אמור זאת בהומור, הפוך את הקושי שלך ליתרון, לך לפגישות עם ידיד טוב שאיתו תוכל לשוחח עד שתפתח, ובעיקר כאמור – אל תהפוך את הקושי לגורלי, ואת המלים "אדם מאוד בודד" לאייטם של חייך: אלה מלים הרסניות, שמקבעות את המציאות הרגשית שלך, ולא משנות אותה.

זה תלוי בך יותר ממה שאתה חושב: גם החיים וגם מפת הלידה שלך, מראים את זה, ובגדול.

 

 

שאלה: שלום יאיר. נולדתי ב-13 אוגוסט שנת 1954 בשעה 12 בצהריים. מאוד מתלבטת אם להשאר בעבודה הנוכחית או להחליף תחום. ישנה תקופה משברית בעבודה, וקשה לי רגשית. מה לעשות?
 

תשובה:  ובכן, ישנה אכן תקופה משברית בסביבה, אבל אינני אוהב להשתמש במלה הזו ובמלים כאלה בכלל. הייתי ממליץ להשתמש במלים אחרות כמו "תקופה מאתגרת" או "תקופה של הזדמנויות חדשות". ממש עכשיו נמצא כוכב פלוטו על מרס במפת הלידה שלך, כשמרס מסמל בעיקר את הדרייב שלנו, ואת הכושר לעשות ולפעול. 

פלוטו מביא איתו יכולת להרחיק גורמים שכבר מיצו את עצמם בחייך, ולהביא אפשרויות חדשות לפעולה: קוראים לזה התחדשות. בגדול, זה זמן מצוין לבדק בית פנימי ואישי, לבדוק אפשרויות חדשות, ובעיקרון – בהחלט להמשיך קדימה, כשהמלה הזו מסמלת בעיקר להמשיך לכל מקום שמאפשר  לך לגדול, לצמוח, לבדוק את כוחותייך, ולהתפתח הלאה. 

בהצלחה!

שאלה: אני קצת תקועה בעיניני פרנסה, לא מצליחה לפרנס את עצמי במה שאני אוהבת לעשות, יש לי כסף אך לא כתמורה לעבודה שאני עושה, ואני גם לא כל כך עושה , לא כמו שאני רוצה ויכולה. מאוד רוצה לצאת לאור!!!! אשמח לקבל יעוץ בנושא, זוהי שנה מאוד משמעותית עבורי, שאלה: הרגשה של לצאת לחירות מדפוסים מכשילים, ועדיין קושי מאוד גדול בפרנסה, . תאריך לידה- 8.9.59, שעה 05:45 תודה וברכה
 

תשובה:  ובכן, מפת הלידה שלך מראה על מקבץ גדול במיוחד של כוכבים  בבית ה 12 שלך. הבית הזה קשור לפוטנציאל, שלא קיבל באופן ישיר לגיטימציה לפעולה, כלומר, זהו מיקום שאומר שלא קיבלת הדרכה או עידוד, ואת חייבת ללמוד לקבל אותם ממקורות אחרים ולא מהורים, או להפעיל אותם בדרך מלאכותית: ללכת לטיפול או ליעוץ מסוגים שונים, ללמוד להיות האב או האם של עצמך, ולשחרר את המקום הפועל והיוזם שבתוכך. 

זה אינו תהליך קל אבל גם לא קשה במיוחד, והרבה אנשים לומדים שאין דרך אחרת  וחיייבים לעבור אותו, כדי להיות אפקטיביים, במקום להאשים אחרים בכך שלא נתנו להם את הכלים. 

השמש, מיקוד הדברים, ונוס הרגשית, מרקורי כוכב התקשורת ופלוטו היצרי – כולם נמצאים כאן, ומראים על פוטנציאל עצום של כוח ויופי רק מחכה להתממש. העניין הוא שגם בגלל האופק במזל בתולה, הביקורתיות הפנימית והפחדים רק גדלים עם הזמן, וגם הפחד ממימוש. ממש עכשיו נמצא שבתי הנוקשה על השמש שלך, ומגביר את הלחץ לצאת החוצה, ובמקביל – גם את הפחדים. 

לדעתי – זה בדיוק הזמן לעשות מעשה: להתחיל בקטן, במשהו ממש לא נחשב, אולי בכמה סידורים טכניים קטנים שקשורים אליו, ולאט לאט לאפשר לדברים לגדול, בתנאי שלא תראי את התמונה הגדולה כל הזמן לנגד עיניך, אלא תפרקי אותה להרבה גורמים קטנים, ותעשי אותם אחד אחד. במקביל, הייתי גם ממליץ על סוג של  טיפול או יעוץ, כדי לפגוש את הפחדים, ולהתחיל ללמוד ללכת קדימה, ובעיקר – לבד. זה נראה קשה עם השנים, אבל בהחלט אפשרי.

 

 

שאלה: אני יליד 06.03.1980, בשעה 11:58:21 (הדיוק על השניה הוא בשל זיקתה החזקה של אימי לאסטרולוגיה... הכריחה את אבי לעמוד עם שעון...). אינני מצליח בתחום המקצועי כפי שאני חושב שמגיע לי. אני צלם, אך עובד בחברת הייטק בשל האפשרויות הכלכליות שניתנות לי שם. האם אצליח בצילום? האם להישאר בהייטק?מה לעשות?

 תשובה: ובכן, המלים "מצליח כפי שמגיע לי להצליח" הן טריקיות במקצת. נראה שאתה מספר לעצמך סיפור קטן, ומאמין בו. סיפור ההצלחה או אי ההצלחה שלך תלוי רק בך, ומפת הלידה שלך מראה זאת, כמו בשאר המקרים. 

השמש, ה"אני האמיתי" נמצאת אמנם בבית העשירי, בית הקריירה, שהוא גם בית התדמית שלנו, ואתה מייצג שם את הנסיך ש"מגיע לו", שנמצא למעלה,ומשקיף על העולם. אבל זוית פעולה לא קלה שמגיעה מכוכב סטורן מבית 4, הבית שמייצג את הבית והמשפחה, מראה שהמכשול האמיתי בדרך להצלחה שלך הוא.. אתה, ובעיקר הביקורתיות הפנימית וחוסר האמון שלך באותו נסיך, שבאמת יוכל להצליח בגדול. 

כן, משהו בך חושש לתדמית הנסיכית והאמנותית שלך בעיני עצמך אין כיסוי, מבקר אותה שוב ושוב, ופה ושם גם מעניש אותה על ידי שימוש לא מודע בנושא הכספים: עמוק בפנים אתה עצמך לא מאמין שביצירתיות יש כסף ושאפשר לחיות ממנה, ולשם השגתו צריך להשקיע הרבה עבודה קשה. זו היתה או עודנה השקפתו של אחד ההורים שאימצת בלי להרגיש, כנראה האב, ולכן הפגישה הכואבת בין ה"אני מאמין" הנסיכי שלך והשקפת העולם שלו שלא משתלם לחיות מיצירתיות אלא רק מעבודה קשה. 

זה אומר בגדול, שחוסר האמון שלך בעצמךוהתחושה שאינך מוצלח מספיק כדי לתת כיסוי להבטחה הנסיכית שלך,הוא זה ש יוצר מציאות שבדיעבד אתה מתלונן עליה: זה אומר שכדי לבצע שינוי, אתה צריך חריש עמוק דרך המלים "מגיע לי", עד שתבין שמה שמגיע לך הוא כרגע בדיוק מה שאתה מקבל, למרות הקושי שלך לראות זאת כרגע.

בהצלחה!שאלה: בתי נולדה בתאריך 76 . 4.11 - שעה : 30 .7 - בי'ח אסף הרופא . היו לה מערכות זוגיות דלילות .ואחת קשה שהותירה אותה בטראומה ,אמנם התאוששה אך נמנעת מקשר.(או שפשוט לא הולך לה ואני לא יודעת ) .שאלתי : מתי היא תצא מהמצב הזה ? האם היית ממליץ על כיוון כלשהו , מוצא .?

  
תשובה: ובכן, עומס של כוכבים בבית ה 12 במפת הלידה של הבת שלך, מראה על עומס רגשי גבוה מאחורי הקלעים, שלא תמיד נראה לעין. אפשר לומר שהיא מעט מופנמת, וזקוקה למעט עבודה על עצמה כדי לצאת אל קדמת הבמה, ובכל התחומים, לא רק בזוגיות. 

בנוסף אנו מוצאים גם את הירח המסמל את דמות האם מול כוכב פלוטו, מה שמראה שמעורבות יתר שלך בחייה עלולה להקשות עליה, למרות שמן הסתם כוונותייך טובות. במקומך הייתי נמנע מלחצים על בתך, מאפשר לה את הזמן הדרוש כדי להשתקם ולרכוש מחדש בטחון, ולאפשר גם למערכות היחסים לחזור לחייה: היא זקוקה לזמן ולחופש אישי כדי לשוב ולמצוא את עצמה, אבל יש לה בהחלט את הכוחות לכך. 

מה שכן, עומס רגשי ודאגנות יתר מצידך ומצד אנשים אחרים, עלולים גם הם להכביד עליה, וכדאי לשחרר את הלחץ, ולאפשר לה למצוא את עצמה ואת הזוגיות שהיא ראויה לה בזמן שלה. ב 2009 אני רואה קשר חדש שעשוי להתרקם לו, אבל גם הוא, כמו ביתך, זקוק להרבה זמן וסבלנות.שאלה: אני כיום בת 22 וחצי, נולדתי ב-11.1.86 בשעה 5 לפנות בוקר. מערכת יחסים רצינית עדיין לא היתה לי ולמעשה הקשרים שחוויתי לא היו טובים במיוחד. רציתי לדעת מדוע זה והאם צפויה לי מערכת יחסים בעתיד הקרוב?

 

תשובה: את אמנם בת מזל גדי, אבל האופק שלך הוא במזל קשת, מה שאומר שאת חסרת סבלנות למדי: אחרי הכל, בגיל הזה, מערכת יחסים עמוקה ורצינית הוא עדיין עניין שלא קרה לרבים מבני גילך. 

אם נוסיף לכך את כוכב אורנוס מאחורי הקלעים שמביא איתו מינון נוסף של חוסר סבלנות וחוסר שיקול דעת אמיתי בבחירת בני זוג, ונטייה ללכת על ריגושים במקום ללכת על עומק בבחירת הפרנטרים שלך, התמונה תהיה שלמה יותר. 

גם זוית פעולה בין מרס ליופיטר במפת הלידה שלך מראים על נטיית לב לבחורים פזיזים במקצת, שרצינות ואחריות של מערכת יחסים לא ממש מעסיקים אותם. מפת הלידה שלך מראה על התפתחות ומערכות יחסים בגילאים מבוגרים יותר, אז תהיי גם את בוגרת יותר, ותביני שמערכת יחסים זקוקה לא רק לסבלנות, אלא גם לפרטנר שתואם את הנדרש ממנה.
נולדתי ב- 3.7.1964 בערך בשעה 18.00 בישראל. עברתי שנתיים לא קלות בתחום הזוגיות והעבודה. כפי הנראה תחום העבודה פחות או יותר הסתדר. אולם התחום הזוגי נראה פחות מבטיח. אשמח לשמוע מה צפוי בתחום הזוגי והאם תחום העבודה נראה יציב ובטוח יותר.
 

תשובה: אכן, תחום הזוגיות אצלך, ובכלל היחסים עם העולם, עברו לא מעט טלטלות בשנתיים וחצי האחרונות, כשכוכב פלוטו היה גם מול מרס וגם מול ונוס במזל תאומים שממול. כעת חוזר פלוטו לאתנחתא קצרה שוב לקשת, אבל או טו טו הוא שב שוב למזל גדי, ונראה שהסערות הגדולות כבר מאחוריך כרגע. 

שינוי נוסף תצטרך לעשות בעוד שנתיים שלוש, אבל.. עוד חזון למועד. כעת כדאי באמת להסתפק במה שיש, לגלות איפוק ואורך רוח עם הירח שלך בטלה שיוצר זוית לאורנוס, ואם הכל ילך כשורה – השנה הקרובה תביא איתה גם קשר מעניין, אם כי קשה לדעת לאן יתפתח כרגע, ואולי גם עדיף שלא לדעת כדי לאפשר שיקול דעת בבוא הזמן. זה נכון גם לתחום העבודה, בגדול. בהצלחה!


אני ילידת 1955 8 13.פרודה מבן זוג כשנה נכון להיום פגשתי גבר נחמד שאלתי האם יש זוגיות ועתיד משותף?הוא מזל דגים ואני חוששת משילוב שני המזלות.
 

תשובה: ובכן, נראה שבמפת הלידה שלך התקופה הקשה באמת כבר מאחוריך, וזה בדיוק הזמן לפתוח את הלב, כפי שאת עושה. העניין הוא שבאסטרולוגיה כדאי להסתכל על כל מפת הלידה של כל אדם ולא רק על מזל השמש שלו, כשמדברים על התאמה. 

פחדים מזוגיות בין מזלות אריה ודגים אינם מוצדקים, ומעבר לזה אגלה לך סוד: פגשתי לא מעט זוגות מוצלחים מהשילוב הזה. הלביאה היא עוצמתית ומפיקה בפוטנציה, ועם הדגיג הנכון, או כל גבר שהוא עדין יצירתי ומפעיל את הדמיון שלה, היא יכולה לעשות נפלאות עבור שניהם, בתנאי שהוא לא עוצר אותה. זה אומר שעל פניו יש פוטנציאל, אבל כמו שאני אומר תמיד: הדלת קיימת שם, אבל כדי להכנס פנימה, צריך ללחוץ על הידית... תיהנו!
ילידת 4.9.1963 נולדתי ב 18.00. נושא הזוגיות תקוע אצלי שנים וברצוני לדעת האם בקרוב תהיה לי זוגיות שאוכל למסדה ואהיה מאושרת בזוגיות הזו?
 

תשובה: ובכן, במפת הלידה שלך נמצא פלוטו ממש בפתח בית הזוגיות כשהוא על ונוס, והשמש בצמידות לאורנוס קצת מתחת, בבית הששי.

 זה אומר שמבחינתך חוויית הזוגית אינה קלה: היא עלולה להביא איתה עימותים בגלל האופק שממול, ויש משהו שאינו פתור בדיאלוג עם האב. פלוטו וונוס מביא איתו יצרים חזקים אבל גם כאב, והצורך בלהיות לבד ובשליטה לא פחות חזק מהצורך בזוגיות  ובפרטנר שיבין ויכיל. 

דרושה כאן עבודת עומק אמיתית על כל הנושא שנקרא "חיים ביחד": איך פוגשים ונחשפים מבלי להפגע ברגישות החזקה שלך? איך באמת יוצרים משהו זוגי מבלי להבלע, בגלל האופק בדגים? זוגיות אינה חבילה שמגיעה בדואר: זהו מקום שיוצרים שני אנשים שמעוניינים בו, והוא דורש עבודה. הרבה עבודה. במקרה שלך – עבודת עומק הקשורה לעבר ולנושאים שהעליתי, תביא איתה תוצאות לא רעות כבר בשנה הבאה.


נולדתי ב-18.5.75 ב-20:15 ת"א, נשואה, אך בשנה שחלפה ידענו עליות וירידות במערכת היחסים ועדיין ישנה תחושה של חוסר יציבות מסוימת והרגשה שהכל "תקוע" ןלא רק במישור האישי, האם ישנו באופק שינוי והתייצבות?

  תשובה: ובכן, מצטער אל לא ממש רואה כאן התייצבות, אלא להיפך: צורך בשינוי עומק, אם בתוך הקשר ואם מחוצה לו, שרק אז יוביל לשיפור. פלוטו יוצר עכשיו זוית פעולה למרס שמייצג את הצד הגברי בקשר, ובעוד שנה בערך יצמד למרס גם אורנוס, מה שאומר שיתכן והצד הגברי בקשר יעשה שינויים בחייו או בסדר העדיפויות שלנו. 

מצד שני, יתכן וזו דווקא תהיי את, אם תקחי יזמה, ותחליטי שאינך מתפשרת על הדברים שחשובים לך, ותשני אותם מהיסוד: התקיעות שאת מדברת עליה היא בעצם סוג של סטטוס קוו זמני שדורש שינוי, אבל את או אתם מפחדים ממנו. 

הגיע הזמן להתבונן בו באומץ ולהרים את הכפפה למען שניכם, בין אם המדובר בשינוי שנעשה מתוך הסכמה ובתוך המערכת, ובין אם המדובר בשינוי של המערכת כולה
.

 


נולדתי ב ? 12.12.1974 בשעה 02:30 לפנות בוקר ,הייתי מעוניינת לדעת מתי אמצא את הבן אדם המתאים וקשר שיוביל לחתונה וזוגיות אמיתית?
 

תשובה: ובכן, מבחינת מפת הלידה שלך - יש השנה ועד אמצע השנה הבאה כמה וכמה הזדמנויות לקשר שכזה. אבל.. חשוב להבין את הקטש במפת הלידה שלך, כיון שגם אם תפגשי אותו את עלולה לפעול באופן שלא יהפוך את הקשר ליציב, אם בכלל, וזאת בגלל מציאותו של כוכב אורנוס על האופק במפת הלידה שלך. אורנוס, כוכב תזזיתי ולא אישי, יוצר פעמים רבות מעין חייץ בינינו לבין המציאות ואנשים קרובים, בעיקר כדי להגן עלינו מפני פגיעות שקרו כנראה בילדות, או אוירה שגרמה לנו להרגיש שונים ויוצאי דופן בגילאים צעירים. 

כדאי לפגוש את המחסום הזה ולהתעמת איתו אחת ולתמיד, כיון שהצורך להשאר בתוך הבועה ולא להפתח לאחרים בגלל הפחד להיחשף, עלול לנטרל מראש את נושא הזוגיות עוד לפני הפגישה הגורלית. 

בעיקרון קל לך יותר להיות לבד ולחיות באופן עצמאי, מאשר להכניס אדם נוסף למערכת. יש כאן עבודה מסויימת שכדאי לעשות על האינדיבידואליזם הזה ותחושת השונות שמלוים אותך מגיל צעיר, ומנטרלים קשרים קרובים מדי בגלל פחד מקרבה ואינטימיות יתר. עבודה אמיתית על המקומות האלה, ובלי פחד, עשויה לחולל נפלאות, ולעזור לך להתקרב למטרות שציינת. 

תאריך הלידה שלי - 20.02.88 בשעה 02:00, ישראל. לאחרונה נפרדתי מארוסי שחייתי איתו שנתיים. תאריך הלידה שלו 03.03.86, רוסיה. רציתי לדעת מה דעתך, האם ש עוד סיכוי למערכת היחסים שלנו בעתיד הקרוב או הרחוק, ומה אתה חושב שעלי לעשות באופן כללי על מנת לשקם את עצמי הן מבחינה אישית-רגשית והן מבחינה כלכלית.

תשובה: ראשית, יש סיכוי למערכת היחסים הזו כיון שההחלטה בסופו של דבר היא שלכם, אם כי נראה לי שהקשר מיצה את עצמו,. לגבי השאר – השמש שלך אמנם במזל דגים הרגשני, אבל מקבץ כוכבים במזלות האיש שכוללים את ונוס והירח ששוהים במזל טלה ומרס במזל קשת, ומרקורי כוכב התקשורת במזל דלי, הם מיקומים טובים לא רק לשרוד איתם, אלא גם מצוינים להתחלות חדשות מכל הסוגים. 

חשוב לשים לב לצמידות שבין מרס, כוכב הדרייב שלך, לכוכב אורנוס: היא זו שבאופן לא מודע הופכת אותך לסוליסטית ומרדנית וגם גורמת לך לוותר על קשרים בגלל הצורך הלא מודע שלך בעצמאות מהסוג של אי אפשר עם ואי אפשר בלי: עצמאות אפשר לפתח גם בתוך היחסים עצמם, ולא צריך לוותר  על הקשר כולו בגלל חוסר אמון שזה יכול להיות אחרת.


נולדתי ב9.3.65 בשעה 22:30 ברמת גן. גרושה עם ילדה. אני אחרי פרידה של שנה וקצת מבן זוג. מתרגלים כרגע לשיגרה חדשה ולחוויות אחרות. לקח לי 5 שנים להגיע לזוגיות הזו. האם אתה חושב לפי המפה שהפעם תגיע האהבה מהר יותר?
 

תשובה: ובכן, לא בטוח... המודל הזוגי של המפה שלך תחרותי מאוד. למעשה כל המפה בנויה כאילו משני מחנות, זה מול זה, ושני מקבצי הכוכבים האלה לא עושים לך חיים קלים. נראה שזוגיות מבחינתך היא כאילו מן מגרש ספורט שכזה, שבו בן הזוג שמסומל על ידי מרס צמוד לאורנוס נמצא ולא נמצא, ובת הזוג יושבת ממול עם הרבה סבלנות – ונוס צמודה לסטורן – ולא מפסיקה לבחון אותו,  לגלות איפוק, ולחכות שסוף סוף זה יקרה. הגיע הזמן לקחת יזמה, להבין שהמודל הזה לא עובד, ושגברים מהסוג שאת מחפשת הם במידה מסויימת לא רק בלתי אפשריים, אלא גם אי אפשר למצות איתם את תהליך הזוגיות כלל כי הסוף ידוע מראש. 

נסי להפנות את התחרותיות לאפיקים אחרים, ועשי קצת עבודה על דיאלוג שלא לוקח את הגבר כסוג של אתגר אלא כפרטנר לתהליך רך ומכיל, שבסופו שניכם תיהנו. זה יקח זמן וזה לא קל, אבל זה עדיף על הצורך לחכות שוב חמש שנים כמו זיקית על ענף שמחכה לזבוב הנכון, שאיתו אפשר לפצוח במלחמה חדשה שבו תמיד שניכם מפסידים..נולדתי ב 23/4/1983 בשעה 22.00 בחיפה. לצערי, עד היום לא הייתה לי אף מערכת יחסים זוגית משמעותית. האם יש משהו באופק? אני לא מדברת רק על נישואין אלא בכלל מערכת יחסים טובה ומלאה.


  תשובה: ובכן, שני אלמנטים במפת הלידה שלך "מפריעים" לתחום הזוגי. האחד, ונוס במזל תאומים בזוית של עימות לאורנוס כוכב הניתוקים הריגושים והשינויים, שמתקשה לשמור על מתח  ועניין ביחסים לאורך זמן, משתעממת מהר, וזקוקה להרבה ספייס וחופש אישי, והשני – הירח במזל בתולה ששולח זוית של מתח לשמש, וביחד איתה מביא גם לא מעט ביקורתיות, קיטורים, וחוסר שביעות רצון כמעט מכל קשר. 

האופק במזל קשת מראה גם הוא על רצון לחופש ועצמאות, וכדאי לבדוק עם עצמך עד כמה באמת את מתאימה למערכת יחסים זוגית לאורך זמן, ועד כמה את נהנית מהחופש האישי שיש לך, שמעניק לך בונוסים לא קטנים מבחינה רגשית ואישיותית. 

בגדול, המחיר לעצמאות שאת עלולה לפגוש בזוגיות עלול להיות יקר מדי עבורך, ובאופן לא נראה שלעיתים את מנתבת את הדברים כך שבסופו של דבר תשארי עצמאית בשטח... חומר למחשבה. בקיצור, זה תלוי בך הרבה יותר ממה שאולי נראה לך, ומכאן גם היכולת לשנות אם תחליטי.

נולדתי ב-7.1.1953 בין השעות 5.00-6.00 בבוקר , לפני כשנה סיימתי לימודי משפטים. האם תהיה לי פרנסה טובה כעו"ד, ובאיזה תחום משפטי כדי לי יותר להתרכז ?
 

תשובה: ובכן, המונח "פרנסה טובה" היא מאוד אישי בכל מפה. במפה שלך נמצא שליט בית הכספים בבית החברות הגדולים והארגונים, ויוצר זוית הרמונית לונוס ומרס, אלמנט חיובי לגבי הנושא. הצמידות שלו לנפטון, ומיקומם של ונוס ומרס במזל דגים, מראה על צורך להגדיר מטרות באופן מדויק, ולא לאפשר למצבי הרוח שלך ולמעורבות הרגשית לקבל החלטות עבורך מבחינת כספים. 

לגבי התחום המשפטי: מרקורי שממש נמצא על האופק במזל גדי, מדגיש ענייני חוזים, חוק ומשפט. הירח במזל מאזניים במקום הגבוה ביותר במפה, מראה על צורך לעסוק בנושאי אדם וחברו, שותפויות, ונושאי נישואים ובינו לבינה. 

הצמידות שבין מרס לונוס מדגישה גם היא נושאי שותפויות, ובינו לבינה. השמש מול אורנוס מאפשרת הצלחה בדיני חברות. יש כישורים בכמה תחומים, אבל ההעדפה כנראה היא בנושאי יחסים, שותפויות, ובינו לבינה.שלום יאיר. נולדתי ב 04.04.58 בשעה חמש לפנות בוקר . למעלה מחמש שנים אני בזוגיות עם עליות וירידות. האם כדאי למסד את הקשר?
 

תשובה: ובכן, במפת הלידה שלך אפשר למצוא את הצורך הזה בעימותים. השמש, מיקוד האני, מול הירח – עולם הרגש, כבר מראה שזה פחות או יותר היה גם המודל בבית, מבחינת מודל הזוגיות והנישואים. 

כוכב מרס במפה שלך מול אורנוס מראה על צורך בריגושים וניתוקים מהפרטנר, וונוס הרגשית מול פלוטו הכוחני מראה על צורך להגדיר שוב ושוב טריטוריות ביחסים. 

על פניו, נראה שאת בעצמך יוזמת חלק לא קטן מהדרמות והסערות האלה שגם מרגשות אותך לא מעט... מהמקום הזה, לא חשוב אם תמסדי את הקשר הזה או לא, כיון שגם הקשר הבא מן הסתם יהיה כזה. 

מצד שני, אם הפרטנר חכם ומודע לעצמו, אולי כדאי למסד – ואז לעשות עבודה כנה ואמיתית על העולמות הרגשיים של שניכם, כדי לשנות את הדברים אם הם מפריעים לשניכם.שאלה: נולדתי ב27.9.1963 בשעה 8:00. לפני 3 שנים לאחר כ 3 שנות גירושים + 2 ילדים עברתי להתגורר עם בן זוג אילתי ולפני חצי שנה הקשר הסתיים. קשה לי לתקשר עם גברים באילת ואני מנסה להסיח את דעתי מהצורך בקשר עם המין השני. הקשר האחרון שלי היה עם בן מזל טלה שלא התאים לי כמאזניים ואני לא רוצה "ליפול שוב".האם עלי לנסות "לחפש" באילת והערבה, האם לחפש בכלל?בנוסף אני מפחדת לתת יותר מדי כמו בזוגיות האחרונה שלי ובקשרים רבים שהיו לי, יש לי צורך "לטפל" בבן זוג ואני רוצה להיגמל מצורך זה. מה לעשות? אני זקוקה לזוגיות.
 

תשובה: ראשית, לבני המאזניים קשה אולי לחיות יותר בלי זוגיות מאשר למזלות אחרים: הצורך בפידבק ובנתינה מגדיר היטב את הנוכחות שלהם, ובלעדיה הם כאילו "חצי בן אדם", אבל זה יותר בראש, כמו שאומרים, מאשר במציאות. 

בנוסף, במפת הלידה שלך נמצא כוכב מרס, דמות הגבר שלך, במזל עקרב, אלמנט שמצביע על צורך בהתמסרות טוטאלית בקשר לדמות הגבר הזה, מה גם כשמרס צמוד לכוכב נפטון,  שאומר שתמיד יש בו משהו לא ברור, חסר שרשים, אבוד כלשהו, והוא זקוק לטיפול כזה או אחר שתורם לך לא מעט. 

הבחירה שלך בבני זוג כאלה גורמת לך להראות טוב בעיני עצמך, ולחוש שאת משקיעה הרבה ובאמת "בסדר", אבל האמת היא שההשקעה האמיתית שאת זקוקה לה היא..בעצמך. את זו שזקוקה להרבה תשומת לב וטיפול, אבל משקיעה זאת באחרים. אולי טוב שבתקופה זו אין לך זוגיות מהסוג שאת מכירה טוב, כיון שפסק הזמן הזה יגרום לך אולי לראות את הדברים אחרת, והאמת היא שהגיע הזמן להתאהב קצת יותר בעצמך, להעניק לעצמך יותר, ולא לראות זאת דרך בן הזוג. 

הקשבה לעצמך בלי פרטנר שזקוק להשקעה, תביא איתה תקופה בריאה ומוצלחת יותר, ובתחילת שנת 2009 תגיע גם תקופה בונה יותר, עם קשר בגובה העינים, ולא גבר אבוד שצריך לטפל בו. ובקשר לאילת ולערבה – נצלי את המרס העקרבי שלך ללקיחת יזמה, ולפנייה למקומות אחרים, ובינתיים כאמור – השקיעי בעצמך. זה ישתלם, חביבתי.
שאלה: שלום יאיר. בתי נולדה ביום ראשון 15בינואר 1884 בערך בשעה אחד וחצי בצהרים. מדוע עד היום לא היתה לה זוגיות והאם תהיה לה בקרוב. תודה - אמא מודאגת.


תשובה:  ובכן, במפת הלידה של הבת שלך, נמצאים רוב הכוכבים באופק המערבי של המפה, מה שמראה על התפתחות אישית, כולל מערכות יחסים מחייבות, בעיקר לגילאים בוגרים יותר. 

מיקומם של השמש ומרקורי במזל גדי, מראים על אישיות קצת סגורה, שזקוקה להרבה עידוד ובטחון אישי, והקצב האישי האיטי שדיברתי עליו הוא הקצב שלה, וכדאי לקבל אותו ככזה, ואותה - כפי שהיא, בלי לחץ.
 
במקביל, הירח שלה במזל תאומים בבית הראשון, מראה על פן צעיר שהיא מציגה לעיתים כלפי חוץ, פן סקרני ועירני, שגם הוא – עדיין לא בשל ליחסים בוגרים וממוסדים באמת. צמידות בין ונוס לאורנוס עשויה להראות גם על חוסר סבלנות כרגע ליחסים ממוסדים יותר. 

עצתי – קבלי אותה כפי שהיא, סמכי עליה, גלי איפוק, ו...זה יגיע. לחץ עליה רק יתסכל את שתיכן, והוא קשור בעיקר אליך, לא אליה: היא מודעת לקצב שלה. כל מה שנותר זה רק לבקש ממך להיות מודעת לו גם כן...

מה  שכן, משהו בהחלט יעזור כאן לבת מצידך: חיבוק, ובגדול.

« 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »
דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים