דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » שאלות ותשובות
יאיר שלום, נפגשנו לפני למעלה מ-22 שנה בביתך בתל אביב, ערכת עבורי את המפה האסטרולוגית הראשונה בחיי. מאז היו עוד כמה נוספות, אך דברים ששמעתי ממך, (דרך אגב, יש קלטות!!!) מהדהדים מאז באזניי. בזכותך הצלחתי בזמנו לחקור ולגלות פרטים מענינים אודות סבי מצד אימי. פרטים שלא היו ידועים לי, ואילמלא דבריך, לעולם לא הייתי יודע אותם. אהבתי את גישתך, ואני מקפיד לעקוב אחרי תחזיותך בהמלך השנים. כרגע אני נמצא על פרשת דרכים הן בתחום העיסוק, פרנסה, והן בתחום האישי אשמח מאד לשמוע את דעתך בנושא!!!. תאריך לידה: 7-6-1962 בתל אביב (יפו) השעה המשוערת היא 11:00 אשמח לשמוע ממך גם בנוגע לאפשרות לימודים והתמחות בתחום האסטרולוגיה. במהלך השנים עסקתי בנומרולוגיה וטארוט והייתי רוצה להרחיב את ידיעותי בנושא. אשמח להתיחסותך!תשובה: ראשית, תודה לך. כן, אין כיף גדול יותר לאסטרולוג מאשר לקבל מיילים שכאלה, בעיקר מטווח רחוק כל כך, ולקבל אישור שהחשיבה שלו ודרך הפעולה אכן מוכיחה את עצמה. בהזדמנות הייתי כמובן גם רוצה לשמוע את הקלטות...

הכוכבים בתוך המעגל הפנימי, הם הכוכבים במפת הלידה שאיתה נולדת. הכוכבים הירוקים שמחוץ למעגל, הם המקום שבו הם נמצאים עכשיו, ומשפיעים על חייך.

ולשאלתך: אתה נמצא עכשיו בעצם תחת השפעה של שלושה מעגלי חיים. בראשון, סיים אורנוס כוכב השינויים (מסומן בחצי עגול אדום) שנתיים לא פשוטות של ניתוקים ושינויים בחייך, אחרי זויות פעולה שעשה לשמש ולמרקורי (מסומנים בחצי עגול כחול), שמסמלים את ה'אני האמיתי' ואת התקשורת שלך. כעת, כשהוא פונה והולך קדימה, אתה יכול לפרוץ במעגלים חדשים בחייך, האחד בנושא של התפתחות אישית, והשני - בנושא התקשורת שלך עם העולם.

במעגל השני, נמצא עכשיו יופיטר כוכב האמביציה (מסומן בחצי עגול שחור) מול ונוס הרגשית במפת הלידה שלך (מסומנת בחצי עגול צהוב). זהו מיקום שמאפשר לך לתת אכן לאמביציה שלך כמה וכמה מטרות חדשות, הן בתחום הרגשי (ונוס אחראית על יחסים ורגשות..) והן בתחום הכספי והחומר בכלל. זמן  טוב להתרחבות אישית בכל התחומים, ובעיקר - להצבת מטרות חדשות.

במעגל השלישי נמצא עכשיו את כוכב סטורן (מסומן בחצי עגול ירוק) בבית הראשון שלך, הבית שאותו אתה מפנה כלפי העולם. המיקום הזה שם את הדגש עכשיו על היכולת שלך להציב גבולות חדשים, להגדיר מטרות באופן מדויק ובעיקר מעשי, ולהיות פרקטי בחייך. זהו מיקום שאינו בהכרח קל: החיים דורשים ממך עכשיו קצת יותר מבחינת אחריות ומחוייבות, ויהיו רגעים שתרגיש קצת לבד במערכה, אבל אם תדע לשים את הרגש כרגע בצד בכל מה שקשור להתפתחות שלך, ולהתמודד עם מטרות מעשיות - הדברים יראו אפשריים יותר, ובעיקר - יתממשו.

קח את שלושת המעגלים האלה, והשתמש בהם בתבונה: פנה את השטח ממקומות שהפסיקו לשרת אותך ואל תתן להם לעכב אותך, הגדר היטב לאן פניך מועדות עם גל האמביציה החדש הן רגשית והן כלכלית, ושים גבולות מוגדרים שיכריחו אותך להפוך את התכניות שלך למעשיות: אם כך תעשה, אתה בדרך הנכונה.

ולשאלותיך לגבי הקלפים והאסטרולוגיה: מיקומם של הירח - הנפש - פלוטו העוצמתי, ואורנוס כוכב הניתוקים, בבית ה 12 שלך, מעניק לך ים של אינטואיציה ותחושות בטן, ויכולת לחבר אותן לחיים שלך ושל אחרים בעוצמה. אסטרולוגיה, קלפים, תקשור וכל השאר - אם אכן תתמקד בהם ותלך עם הדברים לעומק, תצליח לממש את האפשרויות הגלומות בהם, בין אם בנושאי קריירה, ובין אם כאפשרות של פתיחת תקשורת מסוג אחר, שתעזור לך בתחומים האחרים.

אז..
בהצלחה!נולדתי ב-13/6/1954 )בערך בשעה 7 בערב . הרבה זמן שאני מרגישה על סף פריצה בחיי וזה לא קורה: אני עדין תקועה. אני קוראת באופן כללי כל מה שאתה כותב על הצפוי באותו שבוע ולא קוראת את מזל תאומים כי אני מרגישה שהוא שם לא בשבילי (הוא לא ממש מתאים לי ואני רוצה לדעת למה?) אשמח לקבל לחיי איזה עידוד קטן ..

תשובה: ובכן, לא פלא שאת לא מרגישה במיוחד כמו בת מזל תאומים: רק השמש שלך נמצאת במזל הזה, בעוד מקבץ כוכבים גדול במיוחד נמצא במזל סרטן, והירח שליט המזל הזה נמצא במזל עקרב - יש הרבה מאוד מיסוד המים במפה הזו, ולא פלא שהקלילות התאומית לא ממש שכיחה ומוכרת לך. יותר מזה: זוית של מתח בין השמש לירח, מראה גם על דאגנות לא קטנה, וקושי לתרגם את מה שאת באמת מרגישה, לחיי היום יום שלך. אם נוסיף לכך את כוכב מרס במזל גדי מול מקבץ הכוכבים במזל סרטן, נגלה שחלק נכבד מחייך את מבלה במאבקים מסוגים שונים, ובהרבה עימותים. 

זה אולי מגיע לשיא השנה הזו: כוכב סטורן יוצר זוית פעולה לשמש שלך, והכובד חזק מהרגיל. זה יהיה כך עד תחילת 2009, ואחר כך - הקלה. כמה חדשים לאחר מכן יוצר פלוטו זוית של עימות ליופיטר שלך שבתחילת מזל סרטן, והרבה אופקים חדשים נפתחים לפניך: זו לא תהיה תקופה קלה, אלא תקופה אתגרית, שבה תדרשי להשקיע קצת יותר מעצמך בפתיחתם של אופקים חדשים עבורך ועבור ילדיך, ועם הכוחות שיש לך - אני בטוח שתצליחי. 

יש הבדל משמעותי בין תקופה של קשיים לתקופה של אתגרים: התגייסות אישית אמיתית, אכן תפתח לך לא מעט הזדמנויות, אם אכן תרימי את הכפפה הזו, ואולי בכל זאת תצליחי לאז להרגיש מעט את הקלילות של אותה שמש במזל תאומים...

בהצלחה!שלום יאיר נולדתי ב- 14.11.1960 בשעה 4.46 בבקר בת"א אני גרושה מ87 רציתי לדעת באם תהיה לי זוגיות אשר תוביל למגורים משותפים או שעלי להשלים עם הבדידות שלי עלי לציין יש לי שני ילדים מקסמים אבל הבדידות קשה. אשמח באם תענה ליתשובה:  ובכן, ברשותך אנצל את השאלה שלך כדי להתמודד עם שאלה שחוזרת שוב ושוב, בנוסח: האם תהיה לי... האם תהיה לי זוגיות? האם תהיה לי עבודה? האם תהיה לי דירה? האם תהיה לי אהבה? האם והאם..

האם, האם האם אמרו לך פעם.. זה השיר שעולה לי כשאני שומע שאלות מהסוג הזה. ובכן, שימו לב: אסטרולוגיה בהחלט יכולה לראות תהליכים רגשיים שהאדם עובר עם עצמו, ויכולה גם לזהות מצבים שבהם האפשרויות רבות יותר, והסבירות שהדברים יתרחשו גבוהה יותר, גם מכיון שהאדם עצמו פתוח יותר, ומוכן להשקיע. אבל.. אם לא קונים כרטיס פיס - קשה גם לזכות, נכון? כבר נתתי את הדוגמא הזו בשאלה אחרת ואני חוזר עליה שוב, כי היא רלוונטית גם לכאן: נושא הזוגיות שלך תלוי קודם כל ובעיקר בך עצמך.

מתי? ובכן, כאן דווקא אסטרולוגיה יכולה לייעץ, וכשפלוטו יעלה על יופיטר במפת הלידה שלך בעוד כחצי שנה בערך, הוא יפתח פתח גם להיכרויות חדשות. פלוטו הוא שליט האופק וגם שליט השמש, וככזה נפתחות לפניו הרבה דלתות במעברו על פני יופיטר בהמשך שנת 2009, ואחת הדלתות האלה קשורה גם לזוגיות: אם לא תתייאשי עד אז, ותשקיעי קצת יותר מאמצים מחודש מאי והלאה, הסיכוי לכך גדול מתמיד.

בהצלחה!שלום יאיר. נולדתי ב28 לאוגוסט 1960 שעה 1300 בעפולה. אני גרושה עם ילדים. בשלוש שנים האחרונות אני חווה חוסר יציבות בתחום הזוגי, היה לי קשר ארוך וקשה לסירוגין שסיימתי אותו לפני חצי שנה.אבל אני לא מצליחה להגיע ליציבות בקשרים אחרים רק חווה פגיעות ובגידות עד שאני מצליחה להתחבר לאחרים,דבר שהיה קשה לי מאד. גם במקום העבודה היו לאחרונה שינויים שלא לרוחי ואני חווה תקופה לא טובה בחיי ולא יציבה .האם יש סיכוי לזוגיות טובה וליציבות בחיי. האם יש אור בקצה המנהרה?תשובה: ובכן, זו מפת לידה מרתקת, שאפשר ללמוד ממנה לא מעט. למעשה, היא מראה לנו את אחד העקרונות החשובים במפה האסטרולוגית ובהסתכלות עליה בכלל, בנושא - האחריות האישית.

רבים מאתנו מתייחסים לחיים כאל אוסף של תאונות - או בונוסים, וחושבים שאלה מתרחשים באופן מקרי בלבד. הם - ואיתם רבים מאתנו - מעדיפים לראות את הדברים כלא שייכים אליהם אישית, מבלי לקחת אחריות על הבחירות האישיות הטמונות בכל אירוע, ובכל אדם שאותו אנו בוחרים להכניס לחיינו.

במפת הלידה שלך אפשר לפגוש קונפליקט כבר בזוית הפעולה בין האופק במזל קשת, מקום פתוח ושואף מרחבים, לבין השמש ומקבץ הכוכבים במזל בתולה(מסומנים בחצי מעגל ירוק בחלק העליון של המפה), מיקום ביקורתי ופרפקציוניסטי שמנסה לשלוט על מה שקורה, בזמן שהאופק במזל קשת כאילו עושה לו - ולעצמך כמובן - כאילו 'דווקא', ובועט במחוייבויות שהוא זקוק להן.. פתוח או סגור? חיי חופש או מחוייבות משפחתית מלאה? התשובה אינה קלה, והיא מלווה אותך מן הסתם לא מעט. המצאותו של כוכב כירון (מסומן בחץ ירוק)מול השמש, מראה על חיים לא קלים ולא רגועים עם לא מעט כאבים עד שלב מסויים, ומכאן והלאה - יכולת לאסוף את הידע הזה ולהפוך להיות מטפלת ויועצת לאחרים, אחרי כל מה שעברת.

בנוסף, מפת הלידה שלך מפגישה אותך עם חלק מסויים שנמצא בתוכך, ואת חווה אותו דרך הגברים שבחייך, אותם את בוחרת בדיוק כדי לחוות אותו שוב ושוב: האופק שלך במזל קשת ובתוכו כוכב יופיטר (מסומן בחץ סגול כהה), מול כוכב מרס (מסומן בחץ אדום)שנמצא במזל תאומים בבית הנישואין והזוגיות. אם נזכור שמרס מהווה את החוויה הגברית במפת הלידה של האשה, נראה למה את נמשכת: כוכב מרס מייצג דמות של גבר/ילד פלרטטני ואוהב נשים, שונא מחוייבות, ואינו קל במערכות יחסים בכלל. העימות הזה בין אהבת המרחבים והחופש שלך ובין הרצון ל'ביית' את מרס הילד התאומי הזה, מביא איתו להרבה ויכוחים ועימותים, ויכשל מראש פעמים רבות בעצם הבחירה שלך בדמות הזו. אם נבין שמרס שולט על מזל טלה הפותח את בית הרומנטיקה שלך, נבין שיש פער בין הגברים אליהם את נמשכת, לבין היכולת שלהם להעניק את הזוגיות המצופה, את האחריות, ואת הצד הגברי שלוקח אחריות, ועומד במשימות. אלה הגברים שאליהם את נמשכת - אם כך, כדאי לקחת אחריות על כך, ולא להתפלא שזה מה שקורה בקשרים האלה. את כותבת 'אני חווה חוסר יציבות בתחום הזוגי', אבל אם אלה הבחירות שלך - מה הפלא?

נוסיף לכך עוד גורם משמעותי: הירח (מסומן בחץ כחול) ומייצג את הנפש שוהה במזל עקרב שאוהב לחקור דברים לעומק כולל מצבים קשים ומצבי שליטה, ויוצר זוית קשה עם כוכב אורנוס, כוכב הניתוקים והשינויים, שנמצא במזל אריה. זו אחת הזויות הפחות סימפטיות באסטרולוגיה לאלה מאתנו שרוצים שקט ושלווה בחיי היומיום שלנו: היא מראה בעיקרון על דמות אם לא יציבה, ועל חיים חסרי יציבות בילדות שלנו עצמנו, כשהיינו קטנים. מכאן גם נלקח מודל חוסר היציבות הזה, והמשיך הלאה גם לחיי המשפחה שבנית לך.

ואחרון אחרון - ממש עכשיו נמצא כוכב אורנוס בשמים (מסומן בחץ צהוב, במעגל החיצוני של המפה) בזוית של עימות מול מקבץ הכוכבים במזל בתולה, ובעיקר בזוית של עימות שנוצרת עכשיו לונוס הרגשית במפת הלידה שלך, זוית שתגיע לשיא בחדשים הקרובים. זוית כזו מראה לנו שחוסר השקט בחייך עדיין לא הגיע לשיאו, והחדשים הקרובים עדיין יביאו איתם רגעים לא קלים של בלגן, ויקח זמן עד שהדברים יתחילו להתייצב, אלמנט שיקרה בעיקר בסוף הרבע הראשון של 09. אולם לאחר מכן תתחיל תקופה של שקט מסויים, שבמהלכה תוכלי להתחיל לייצב את השורות, ואולי גם להבין שחלק מהבחירות שלך הן אלה שאחראיות על חוסר היציבות הזה. רק לקראת אמצע או סוף 2009 אני רואה את הרגיעה מגיעה, אולם דווקא אז כדאי וחשוב לעשות עבודה אמיתית עם עצמך כדי לפגוש לעומק את אותם גורמים שכנראה את סוחבת איתך מילדות ומגילאים אחרים, שהפריעו ועדיין מפריעים לך ליצור חיים שקטים רגועים והרמוניים: עבודת עומק שכזו, ולקיחת אחריות מלאה על הבחירות האישיות שלך מתוך הבנה עמוקה מהיכן נבעו, ולאן אפשר לקחת אותם מכאן והלאה, יעזרו לך לבנות את השקט והרגיעה המיוחלת. כן, לפעמים חלק מאתנו צריכים לעשות את כל הדרך הארוכה הזו, כדי להתבונן מסופה,להבין את הטעויות, ולבנות את הדברים מחדש, והפעם - בצורה יסודית ואיתנה לשנים ארוכות קדימה.

בהצלחה!

נולדתי ב-17.1.1984 בשעה 23:30 בערך, ולפי השנה העברית 1984 הייתה שנה מעוברת (מבחינת הלוח בעברי נולדתי ב-י"ד בשבט). הרבה פעמים אני לא בטוחה אם אני באמת שייכת למזל גדי, ובכלל, מרגישה הרבה יותר הזדהות עם מה שכותבים לגבי מזל דלי. אז מה באמת נכון לגביי?תשובה: ובכן, לא פלא שאת לא מרגישה את הצד ה'גדיי' שלך. במפת הלידה הזו אפשר ללמוד, שמה שאנו קוראים 'מזל', כלומר מיקומה של השמש, אינו אומר בהכרח שחווית ה'אני' שלנו קשורה רק לשמש. 

במפת הלידה הזו, השמש במזל גדי נמצאת במגננה מסויימת. הירח נמצא מולה במזל סרטן, כלומר במיקום רגשני מאוד, הכוכבים יופיטר כוכב השפע וונוס הרגשית נמצאים במזל קשת, ומביאים איתם תחושות של מרחבים ואופטימיות בניגוד גמור לתחושת המיקוד המופנמת הגדיית האופיינית, כשהשמש יוצרת גם במקביל זוית פעולה לא קלה לכוכב מרס במזל עקרב, אלמנט שהופך אותה יצרית אקטיבית ועיקר רגשנית מאוד, שוב בניגוד לאופי הגדיי הבסיסי. 

אם נוסיף לכך את האופק במזל מאזניים, נבין שאכן, הכוכב המשמעותי במפה הזו היא דווקא ונוס שליטת האופק שנמצאת במזל קשת, ומביאה איתה כאמור חווית 'אני' סוערת וספונטנית ששונה מאוד מחוויית השמש.

אבל.. השמש עדיין כאן, במקום של השפעה: אחרי הכל, היא מייצגת במפת הלידה את ה'אני האמיתי' של בעלת המפה. היכן השמש הזו כן באה לידי ביטוי? בבית הרביעי השייך לתיאור הבית המשפחה ואולי דמות האב, ובבית הראשון - שם היא מקרינה יכולת מיקוד וארגון כלפי חוץ, ואף יכולת להיות סמכותית משהו, ולעזור לך להפגין שליטה רבה בחייך.
שלום. הייתי רוצה לישאול על הפרנסה וזיווג תאריך לידה 24.2.73
תשובה: ובכן, החלטתי להביא את השאלה הזו, כדוגמא טובה לשאלה שלא אוכל לענות עליה. ראשית, ביקשתי גם שעת לידה מדויקת, ומקום לידה. שנית, היכן השאלה?..הייתי רוצה לשאול על הפרנסה ועל הזיווג' הוא סוג של טכסט שאין לי ממש מה לעשות איתו. אין כאן שאלה, אלא רק בקשה ממני: ספר לי סיפור מה יהיה ומה קורה.. ובכן, המדור הזה עוסק בשאלות ותשובות, ולא בסיפורים. על כל אחד מהנושאים האלה אני יכול לכתוב ספר, אז.. האם קידמתי פה מישהו? האם קידמתי פה את הקוראים, או אפילו את עצמי? לא ולא. שאלות מהסוג הזה הן שאלות מפונקות מאנשים שלא ממש רוצים להתאמץ יותר מדי כנראה, וזורקים הכל עלי, על הכוכבים, או על מי שלא יהיה, אבל שאלה - אין כאן: יש כאן עבודה, והרבה. 

ולא לכך המדור הזה בנוי, אלא בעיקר לשאלות נקודתיות, שמטרתן לשפוך אור על דברים שהקורא יכול בעזרתם לעשות משהו עם חייו, לשפר משהו, לעבוד על משהו, לעשות פעולה אקטיבית שבאמת תביא איתה שינוי תוך כדי תובנה אמיתית, ולא לקבל תשובות לעוסות ממישהו אחר שנועדו רק לענות על צורך סקרני לדעת, מבלי באמת לעשות משהו עבור חייך. שכן אלה הם חייכם, לא חיי, ואם אני רוצה לענות כאן על שאלות מבלי שתבינו על מה ולמה, אני מונע מכם את הפואנטה, כלומר את היכולת לא רק להבין מה באמת קורה ולשפר, אלא גם לקחת את חייכם בידיכם, ולא לבקש שאחרים יעשו זאת.

ולשאלה - סורי, לא עונה על שאלות רבות היקף שכאלה, ולא עונה על שאלות שאין להן שעת לידה מדויקת ומקום לידה. עונה אך ורק על שאלות שיכולות באמת לשפוך אור על תהליכים או להביא איתן תובנות שטח, ולא להפוך אותי מספר סיפורים שמטרתם - מתן כדור הרגעה לאנשים שלא רוצים לעשות עבור חייהם, אלא רק לשמוע.

מקוה שהתשובה ברורה, ובעיקר - ברור הכוון, וברורה הדרך שנועדה להביא שאלות מדויקות ותשובות יעילות בצדן, לטובת כולנו.

אם תוכלי לרדת מהכוון הכללי ולהפוך זאת לשאלה נקודתית אחרי ההסבר שלי - אשמח לענות.
שלום יאיר. ת. לידה שלי 30.9.1971 בשעה 6.00 בבוקר . רציתי לדעת האם תהיה לי עבודה חדשה בתקופה הקרובה' והאם תהיה לי זוגיות רצינית, אני רווקה, וללא קשר זוגי כבר הרבה מאד זמן. תודה רבה ושבת שלום
תשובה: ובכן, את השאלה הזו אני שם כאן כדוגמא, כדי להראות על איזה סוג של שאלות אסטרולוגיה אינה יכולה לענות, אלא האדם עצמו. כדאי שתביני ותבינו: האדם הוא זה היוצר את המציאות שלו, והכוכבים רק מראים את המודלים הרגשיים שעובדים בפרקי הזמן שהוא יוצר אותה. עבודה חדשה למשל, היא פועל של חיפוש מסיבי וממוקד: זוהי פעולה המאפשרת להשוות את הפרמטרים האישיים שלנו עם מה שהיינו רוצים ומצוי עכשיו בשוק. במפה האסטרולוגית, אפשר לראות מתי הצורך בעבודה יהיה חזק במיוחד, ומתי את עלולה גם לירות לעצמך ברגל תוך כדי חיפוש ובעצם לטרפד את תוצאות החיפוש, אבל שאלות כמו 'מתי תהיה לי עבודה' מראות על איזשהו חוסר אונים בסיסי מול החיים, ואולי גם ציפיה שדברים יגיעו מבחוץ, ולא מבפנים. 

ממש עכשיו יוצר פלוטו זוית פעולה חזקה לשמש במזל הלידה שלך, והזוית הזו מביאה איתה צורך חזק להתפתח ולצמוח, כמו גם לבדוק אפשרויות: מידת ההצלחה של התהליך שאפשר לראות, תלויה במידת ההצלחה שלך לרכז כוחות ואפשרויות לצורך העניין, אבל חיבוק ידים בודאי ובודאי לא יביא תוצאות. 

בפונקציה הנוכחית של זמן חיפוש ואפשרויות, יש לך בהחלט סיכוי סביר למצוא עבודה ב 3 החדשים הקרובים, אבל אלמנטים אישיים כמו פשרה על שכר או על תנאי עבודה, הם פועל יוצא של הבחירות האישיות שלך, ולא של הכוכבים.

כנ'ל נושא הזוגיות: מהי זוגיות 'רצינית'? זו מלה מאוד טריקית, שבה את משתמשת מדי פעם כדי לדחות על הסף זוגיות שאינה נראית לך כזו, אבל עשויה בהחלט להתפתח לכזו אם תתני לה צ'אנס, אבל הבחירה שלך להמנע מדברים שאינם נראים 'רציניים' היא זו בעצם שמונעת ממך להכנס למצב של ניצול אפשרויות בכלל, מעין תירוץ פנימי, ומאפשרת לך להמשיך להיות לבד, ו.. להתלונן. הבדיחה המפורסמת על האיש שניסה לזכות בפיס ללא קניית כרטיס, היא גם מציאות ממשית עבור הרבה מאתנו. האסטרולוגיה יכולה בהחלט להראות סבירויות לתוצאות, אבל בלי הפעולה והבחירה שלכם, אין שום משמעות לתהליך הזה: הכוכבים לא יצאו לזוגיות עבורכם, אבל הם בהחלט יראו את הפוטנציאל אם תבחרו לצאת אליה, הבנתוש?

ולגבי כולם - שאלות שיש בהם אלמנט של 'מתי תהיה לי'.. או 'מתי אמצא', יש בהן מעט זלזול בעצמכם ובכוחותיכם. אשמח לענות על שאלות שיכולות לקדם אתכם ואת חייכם, אבל שאלות מסוג זה יותר מעכבות מאשר מקדמות, שכן הן בעיקרון מבטלות על הסף את כל הבחירות האישיות שלכם, ומשאירות אתכם תלויים לגמרי בחסדי רצונם הטוב של הכוכבים, לטוב ולרע, ולאלה, תאמינו לי, לא ממש אכפת מה קורה כאן, על הכדור שלנו: הם תלויים להם בחלל, עושים חיים, ובסך הכל מהווים עבורנו מעין סמלים של מערכת מעניינת שמראה רק התרחשויות, ולא יוצרת אותן.

ואם הבנתם את זה, תנו לי שאלות שאפשר באמת לעזור להתקדם איתן, שאלות מעמיקות, ולא שאלות חסרות אונים שמשאירות את הגורל בידי הכוכבים, קפיש?...:-) אז קדימה, לקחת את הגורל בשתי ידים, ולהתחיל למצוא עבודה, ולהפוך כל זוגיות שאת מוצאת, חביבתי, ל'רצינית'!

בהצלחה!שלום יאיר. בעלי מתעתד לנסוע לחו"ל בתחילת השנה כדי להתחיל עבודה חדשה. ידוע לי שכשכוכב מרקורי נמצא ברטרו (בהילוך אחורי) עדיף להימנע מלהתחיל דברים חדשים, אודה לך האם תגיד לי מתי מתחיל הרטרט הבא, ומה יקרה אם הוא יסע ברטרו. אודה לתשובתך המיידית ע"מ לסגור תאריך נסיעה. תודה. ע.

תשובה:
ובכן, ראשית לבקשתך - מרקורי נכנס להילוך אחורי בפעם הבאה ב 11 ל ינואר 09 במזל דלי וישהה בהילוך זה עד ה 2 לפברואר. שנית, בדרך כלל ממליץ לחשוב פעמיים על המנעות מעשיית דברים כשמרקורי בהילוך אחורי: חשוב קודם כל להבין את אופי הפעולות, לפני שמחליטים. 

יש פעולות שחיכו זמן רב, ורק כשמרקורי נכנס להילוך אחורי הן מתבצעות. ניתוח למשל, או מעבר דירה, או מימוש חוזה שנחתם מזמן, ועוד ועוד - אפקט הזמן משמעותי כאן, מכיון שכשמרקורי נכנס להילוך אחורי הוא תומך בהשלמת פעולות שלא הושלמו עד פרק הזמן הזה,
אבל לא התחילו בו, אלא קודם לכן.

מהמקום הזה, אם הנסיעה הזו היתה מתוכננת לפרק זמן קודם ונדחתה שוב ושוב - הייתי בהחלט נוסע. אם לא, שווה גם אז לשקול לעומק מה מטרת הנסיעה. אם המטרה קשורה לאלמנטים חדשים לגמרי ולא קשורים לעבר, יתכן וכדאי לדחות, אבל גם על זה יש לי מה לומר: ישנה דיעה שלכל תהליך שאנו עוברים ישנה מטרה. יתכן שאנו צריכים ללמוד דווקא בפעולה המתרחשת בזמן ה'רטרו' כמו שהוא נקרא, משהו חשוב על עצמנו דווקא בגלל שדברים לא קורים כפי שרצינו, או קורים אחרת, ודווקא מהמקום הזה מגיעה מטרה משמעותית יותר. 

בגדול, אין ביכולתנו אף פעם לראות את התמונה הכללית של חיינו כולם בבת אחת, ולהבין מה תפקידן של טעויות בשיקול דעת כמו תפקידן של החלטות טובות, בפאזל הגדול של חיינו. מהמקום הזה, יתכן ודווקא 'נסיעת רטרו' שכזו תביא איתה תובנות חדשות שלא היו שם קודם לכן,  ואיתן - דרכי פעולה ממקום אחר, וכוון חדש ונכון יותר לחייו ולחייכם בכלל..

בכל מקרה - יש לך לא מעט חומר למחשבה. אם בכל זאת תחליטי שהילוכו האחורי של מרקורי אינו הזמן המתאים לנסיעה כזו או אחרת, נסי לדחות אותה לא רק לפרק הזמן המוגדר שבו מרקורי שוהה בתהליך, אלא להוסיף לכך גם שבוע לפני ואחרי הרטרו, שבו מרקורי מתיישר או עוצר, ועדיין לא במיטבו.

בכל מקרה, אשמח לשמוע מה עלה בגורל הנסיעה, והאם ההתחשבות במרקורי שלנו אכן הוכיחה את עצמה..:-)

בהצלחה!
אני קוראת בשקיקה רבה את מדורך המקסים ומשכילה ממנו.יש לי שאלה עקרונית, בתי ילידת 5/2/99 בתל השומר ב1:00 בלילה. קראתי שכוכב השפע אמור להכנס למזל שלה ..איך מתיחסים לנושא בתחום הילדים ?.אני לא מבקשת מפה או ניתוח אסטרולוגי שלה אלא משהו כללי (כמובן אשמח אם תרצי ותוכלי להתייחס אליה) האם גם ילדים מושפעים מכוכב מיטיב איך זה בא לידי ביטוי אצלם, כי אצל מבוגרים מדברים על קריירה וכולי. מה יכול להיות טוב יותר אצל ילדה בת 9 שסך הכל החיים שלה מתנהלים די בנעימות?
 

 תשובה: זו שאלה חביבה, שעוסקת אולי בנושא שלא מעט הורים עוסקים בו מדי פעם: השפעת הכוכבים על ילדים. לשאלה כזו אף אין צורך במפת לידה, כדי להסביר את ההשפעה הכללית.

ובכן, יופיטר נקרא כוכב השפע, כי הוא מרחיב אזורי השפעה מסויימים ומביא אותנו במגע גם עם נושאים שלא היינו מודעים אליהם, דרך הרחבת האופקים שלנו, שמתרחשת בעיקר בשני תחומים: לימודים ונסיעות. יופיטר יעלה על השמש במפת הלידה שלה, והוא ישפיע קודם כל על התחושה. הוא מביא איתו גישה אופטימית ופתוחה, ואם היא כבר נהנית מגישה כזו – האח! איזה כיף! טוב וטוב יוצרים תמיד.. עוד טוב, או במלים אחרות- טובטוב, נכון? 

מעבר לכך, יופיטר מביא איתו עוד כמה וכמה הזדמנויות להיפתח גם לאפשרויות אחרות, כמו לילדים שעד עכשיו לא הכירה ופתאום היא מגלה סקרנות לגביהם, צורות חיים אחרות (ילדים שחיים בקיבוץ מול ילדים שחיים בעיר), יותר טיולים מתמיד כדרך להתפתחות וצמיחה אישית הקשורה גם לטבע, יכולת השפעה רבה יותר על הסביבה הקרובה (ועדת כיתה, למשל) או מינון גבוה יותר של מקובלות, אלמנט משמעותי מאוד בחברת הילדים עכשיו, ואולי גם הרחבת אופקים מעבר לבית הספר באופן כללי כמו חוגים לספורט וטיולים (שני נושאים שקשורים באופן קלאסי ליופיטר), מעורבות חברתית רבה יותר, חריגה מחלקת האלוהים הקטנה שלה ועזרה לזולת, ועוד ועוד. כהורה, יתכן שהייתי אפילו מעודד אותה לחוגי העשרה נוספים ומאפשר הזדמנויות נוספות. 

בהצלחה!

 


שלום יאיר. נולדתי בתאריך 13/9/1966 בשעה 1:30 לפנות בוקר. האם כדאי לי לעזוב עבודתי? לעבור דירה? רע לי מאוד מכל הבחינות: ניתקתי קשרים עם משפחה וחברים כי מרגישה צורך להתרחק. מה לעשות?תשובה: ובכן, תחושות הקושי שלך נובעות משני מקורות שונים. האחד - כוכב סטורן (מסומן בחצי עגול אדום) יושב לך ממש על השמש (ה'אני') ועל מקבץ הכוכבים הגדול במזל בתולה, מביא איתו תחושות של כובד ובדידות מצד אחד, אך גם מכריח אותך להתעמת עם מה שקורה לך עמוק בפנים, למצוא לו מסגרות פעולה, וזאת - תוך כדי פעולת בידוד מסויימת שבה את מרגישה שאין לך כוח ל'שטויות', או לאנשים לא רציניים.

מצד שני, נמצא עכשיו כוכב אורנוס במזל דגים ממש מול אותו מקבץ במזל בתולה, ועושה את הפעולה ההפוכה. אורנוס הוא כוכב שאחראי על שינויים וניתוקים, והוא מכריח אותך לחשוב קצת אחרת על ידי שהוא גורם לך להתנתק מהרבה הרגלים סיטואציות ואנשים שעד עכשיו היו בחייך, כדי לפנות לדרך חדשה. איזו דרך? איך? אורנוס לא מציע דרכים, אלא בעיקר מנתק מדרכים ישנות, כדי להמשיך הלאה למקום אחר.

נכון לרגע זה את נמצאת בין שני הקטבים האלה, וזה מקום בהחלט לא קל. מה עושים? ראשית, זוכרים שזה זמני, ושדברים משתנים בהמשך. בעוד כמה חדשים הכל יראה אחרת. שנית, אולי מנצלים את פרק הזמן הזה כדי לבדוק נושאים אחרים שעד עכשיו לא בדקת: סוגים אחרים של יחסים, שיחות אחרות שבהם את נפתחת יותר, מקומות עבודה שונים, וכן, אפילו מעבר דירה יכול לשנות משהו, הן במצב הרוח והן בגישה הכללית. בהחלט.

כשכל זה יגמר, מן הסתם תראי את החיים אחרת,ואז תוכלי להמשיך וללכת בדרכים החדשות שאת פוגשת עכשיו, או לחזור לאנשים האהובים שהם חלק מחייך ממקום קצת שונה, אולי אפילו קרוב יותר, ומכאן - מן הסתם גם היחסים יהיו שונים. זכרי שבכל שינוי וויתור יש תמיד גם אפשרות להתחלה חדשה: אולי קצת בנאלי, אבל לפעמים חיינו מורכבים גם ממצבים בנאליים שכאלה, מה שבהחלט לא מפחית מעוצמתם כשהם נמצאים ומתרחשים בחיינו.

בהצלחה!
יאיר שלום. נולדתי בתאריך 24/12/1969 שעה 07:15 בבוקר. אני מרצה למתמטיקה ומחשבים במכללות , ולצערי הקריירה שלי נקלעה למשבר לאחרונה , ואני עומד בפני תהליך של פיטורים ממקום עבודה אחד , וקשיים במקום עבודה אחר המרוחק מביתי. יחד עם זאת , אני מחפש מקומות תעסוקה חדשים וכרגע יש סימני שאלה גדולים. מה העתיד צופן לי ? האם תהיה הטבה כלשהי בתחום הקריירה שלי ?


תשובה: ובכן, אין ספק שאתה עובר תהליך משמעותי מאוד בתקופה הזו, וזה לא יהיה תהליך קצר. התהליך הזה מורכב כעת משלושה רבדים, כל רובד מסמל השפעה של כוכב אחר על מפת הלידה שלך בתקופה הזו.

הכוכב הראשון הוא אורנוס (מסומן בחצי עגול כחול). מלפני שלושה חדשים ועד עוד כחצי שנה קדימה, הוא יוצר זוית פעולה לא קלה עם ונוס (מסומנת בחץ אדום) הרגשית שנמצאת אצלך במזל קשת, ומביא איתו זעזועים ושינויים. אורנוס מזעזע את העץ, מפיל את הענפים המיותרים, ומחזק את השרשים שמתרגלים ללחץ שמופעל עליהם, ומתחזקים בהדרגה. אורנוס יוצר שינויים רגשיים, ומכיון שונוס נמצאת אצלך בבית ה 12 מאחורי הקלעים, הוא מזעזע את תחושת הבטחון הבסיסית שלך, ומביא איתו פחד לא קטן מפני תוצאות השינויים האלה. שינויים אורניים בדרך כלל מסתיימים באופן מוצלח, כשהאיש מבין שמיצה תהליך מסויים או דרך מסויימת, והוא צריך לפנות לדרך אחרת - או לשנות את הקונספט של הדרך הנוכחית. יתכן והמדובר בתהליך שבסך הכל ימשך כשנה, אבל השנה הזו תעזור לך לסיים תהליך שיתכן וכבר הסתיים ופשוט המשיך בכוח האינרציה, לטובת חיפוש אחר מקור פעולה אחר.

החלק השני של התהליך מגיע דרך כוכב פלוטו (מסומן בחצי עגול אדום) שמהשבוע הבא נכנס למזל גדי, ויעלה בקרוב מאוד על השמש במפת הלידה שלך, שמסמלת את ה'אני האמיתי'. השינוי כאן הוא שינוי עומק רדיקלי, ולא רק שינוי כוון או שינוי רגשי שמסמל אורנוס: כאן הוא משמעותי מאוד, שכן הוא מסמל בדיקת עומק של מטרות אישיות: האם אני באמת ממצה את מה שאני רוצה? האם אני נמצא במקום שמתאים לי? מה אני באמת רוצה לעשות? ואפילו - מי אני באמת, כפי שאני משתקף בדיאלוג שלי עם הצד המקצועי והעולם בכלל? מעבר פלוטו על השמש מסמל אפשרות של מוות של כל מה שאתה מכיר ויודע, ומכאן - התחלה חדשה. מוות ולידה - אלה המלים של פלוטו, והן קשורות למוות ולידה של תהליכים רגשיים בעיקרון: אם תהיה נאמן לתהליכים האלה, יתכן ויפתח לך דווקא עכשיו פתח לעשייה מסוג אחר, להזדמנויות אמיתיות לצמיחה שלא חלמת עליהן, אבל.. זאת בתנאי שאתה מוכן לוותר על המובן ועל הידוע, ולפרוץ קדימה עם סוג אחר של חשיבה. התהליך הזה ימשך לפחות שלוש שנים, און אנד אוף, ומה שתעשה בו ואיתו - זה מה שיהיה, בסופו של דבר.

ואחרון אחרון - יופיטר עולה תיכף על מרקורי (השנים מסומלים ביחד באליפסה צהובה) במפת הלידה שלך במזל גדי, והוא מביא איתו הזדמנויות חדשות, אפשרויות שלא חשבת עליהן, וכוון חשיבה מסוג אחר. אפשר לומר שהתקשורת שלך תפרח בחדשיים שלושה הקרובים - כל מה שנשאר לך לעשות זה לתפעל את הפריחה הזו למקומות יעילים ואסרטיביים, כדי למצות אותה כראוי.

לפניך אם כך שלושה שלבים של תהליך אחד, שעקרו - אפשרות ניתוק ושינוי, מהפך עומק בחשיבה ובגישה, ואפשרויות חדשות של עשייה ותקשורת: ראה היכן הן נופלות בחייך עכשיו, ונסה למצות אותן כראוי.

בהצלחה!יאיר שלום. נולדתי ב-27/7/1980 בשעה 10:00. השנתיים האחרונות היו לא קלות במיוחד מבחינה אמוציונאלית וחברתית. מספר חוויות טראומטיות הקשורות לבני זוג, חברים וחברות הפכו אותי לאדם שונה הסובל מעצבנות, ירידות מתח, מצבי רוח וחוסר רצון להיפתח לסביבה ומסתגרת (לא הייתי טיפוס כזה בעבר ? אפילו להפך). אני בחורה עצמאית, קרייריסטית, אינטליגנטית ומושכת ?לכאורה מציאה אמיתית. שאלותיי הן: מדוע אינני מצליחה להביא את אופיי המקצועי והאסרטיביות בה ניחנתי לחיי הפרטיים ? דהיינו מציאת בן זוג והאם נראית זוגיות בזמן הקרוב? אני מרגישה כי אני מוכנה לזה ואת מטען העבר אני סוף סוף מתחילה להשאיר שם ואני מוכנה לקבל את העתיד בזרועות פתוחות ? אולם שום דבר לא זז....
תשובה: מעניין, ומפת הלידה שלך מראה אכן על אסרטיביות ויזמה, עצמאות ויכולת פעולה מרשימה. מה גורם איפה לכל אלה להיעלם זמנית, בשנתיים האחרונות? ובכן, התשובה נעוצה בשני צירי פעולה שמתרחשים כרגע בשני מקומות שונים במפת הלידה שלך. בציר האחד, יוצר כוכב אורנוס (מסומן בחצי עגול כחול בצד השמאלי של המפה) -כוכב תזזיתי ועצבני - זוית פעולה בשנה האחרונה עם ונוס (מסומלת בחץ כחול) שנמצאת במפת הלידה שלך במזל תאומים, ובציר השני - כוכב נפטון (מסומן בחצי עגול אדום) המטשטש ומערפל, נמצא מול זנב הדרקון במפת הלידה שלך (מסומן בחץ אדום), המסמל את היעוד שלך.

האפקט של שני אלה אינו קל. נפטון יוצר אפקט של טשטוש וערפול מטרות, אבדן כוון דרך ברור, וקושי להתמקד. במקביל, הוא גם מביא איתו מצבי רוח לא קלים, ופה ושם גם מעט אובדן בטחון עצמי.

כוכב אורנוס יוצר בדרך כלל בזוית לונוס ניתוקים שינויים וזעזועים מסוגים שונים, כמו גם קושי לא רק למסד קשרים, אלא גם לבנות קשרים קבועים שהבסיס שלהם איתן. זו תקופה זעזועית גם בתחומים אחרים, שכן פעמים רבות אורנוס מביא איתו חוסר שקט ועצבנות עם צורך חזק בריגושים, וקושי לפעול באופן מעשי, ולהפעיל כהלכה את הצד האסרטיבי שלנו בצורה יעילה.

לא פלא איפה, שאת מרגישה כפי שאת מרגישה. בחדשים הקרובים, ארבעה חדשים בערך - יגיע התהליך לשיאו, ומשם - רק ילך ויתפוגג לו, שכן אורנוס יעזוב באופן סופי את הזוית הזו וימשיך הלאה, ונפטון בעקבותיו. למה כן אפשר לנצל את פרק הזמן הזה? לעבודת מודעות עומק על נושאים משמעותיים בחייך כמו ניתוקים ושינויים, לפריצות דרך בנושאים מקצועיים ובחשיבה, להארות קטנות וגדולות, ולשיחות חכמות שמפילות אסימון או שנים, ומאפשרות עשייה מסוג אחר בעוד כמה חדשים, כשאורנוס הפרחח הזה ימשיך קדימה.

ועד אז - הרבה סבלנות, ואורך רוח..
ליאיר שלום ! בתי שני נולדה בתאריך 09.09.82 בשעה 24.30 בביה"ח נהריה היא רווקה בת 26 ועד עד היום רווקה. נראה לי שמשום מה נושא הזוגיות 'תקוע' אצלה. אם תוכל לעלות על הבעייה, אודה לך. 

תשובה: ובכן, אפשר לומר שאצלך בתך יש מעין קונפליקט מסויים. השמש (מסומנת בחץ אדום( במזל בתולה מראה על אשה צעירה בעלת מחוייבות ואחריות ברמות גבוהות, סדר וארגון, ומצד שני – האופק במזל קשת (מסומן בחץ אפור) מראה על ההיפך: צורך חזק בחופש אישי, מרחבים ובחירה אישית בכל נושא, ונאמנות לעצמה ורגשותיה. 

ממקום כזה, הצורך להתחתן ולהתחייב מגיע בדרך כלל בגילאים מעט מאוחרים יותר, אחרי שניסתה דברים וחוותה את החיים באופן מעמיק ושלם יותר. אם תתחייב ותמסד קשרים מוקדם מדי, היא עלולה לחוש החמצה בגילאים מאוחרים יותר, וחוסר נאמנות לעצמה ולרגשותיה. 

גם אורנוס כוכב השינויים (מסומן בחץ ירוק) יוצר זוית של עימות מול הירח המסמל בית ומשפחה, ודוחה את הצורך במיסוד לגילאים מאוחרים יותר, בגלל הצורך בריגושים בגילאים צעירים, במקום תחושת בטחון.

בנוסף, יוצר ממש עכשיו בשמים אותו כוכב אורנוס כוכב השינויים זוית פעולה לא קלה לונוס (מסומנת בחץ כחול)הרגשית הקשורה ליחסים ולקשרים אצלה, והזוית הזו מראה על צורך בריגושים והתרגשויות ובהרבה אדרנלין, דרמות וסערות – דברים שנישואים ומערכות יחסים ממוסדות לא ממש מאפשרות לה בשלב הזה של חייה. 

הייתי מציע שתסמכי על בתך: זו בחורה שמעדיפה לנסות ולהתנסות, ולבחור את גבר חייה מתוך תחושה פנימית, אינטואיציה עמוקה ואהבה אמיתית, ולא כי 'כולם מתחתנים'. אם זה לא יקרה לה באופן טבעי ומתוך אותה בחירה אישית עמוקה, כי אז זה פשוט לא יחזיק מעמד, בעיקר עם תרגיש שלא מיצתה את השלב הזה בחייה, או לא התעקשה למצוא את גבר חייה: במפה כזו, הצורך בבחירה פנימית עמוקה הוא האישו, ובלעדיו זה פשוט לא יצליח. 

אז.. מה אני ממליץ? לשחרר. עודף לחצים, בעיקר עם מפה שכזו, מביא איתו סוג של דווקא וגישה מאוד מרדנית, ובטח לא התוצאות המקוות. נסי לסמוך עליה ולאפשר לה לחיות את חייה כפי הבנתה, והיא מצדה תרויח חברה טובה שמבינה לנפשה, במקום אמא דאגנית מדי
.

  

 

 

שאלה: יאיר שלום, נולדתי בתאריך 24.7.70 בשעה 2:00 בלילה. לאחרונה, לאחר 12 שנות עבודה באותו מקום, מצאתי עבודה במקום אחר. רציתי לדעת האם כדאי לי לעזוב? (אני מרגישה צורך חזק).
  
תשובה
: ובכן, נראה שאת צודקת, וגם את תחליטי להשאר, ההשארות הזו שם תהיה כרוכה בלא מעט שינויים. כוכב אורנוס (מסומן בחץ שחור למעלה) נמצא מול ונוס הרגשית (מסומנת בחץ אדום למטה)שנמצאת במפת הלידה שלך במזל בתולה, ונראה שאת עיקר העבודה הוא כבר עשה בשנה שעברה, שכן אז נראה שהצורך לעזוב היה אפילו חזק יותר. 

בנוסף, הוא יוצר גם זוית  פעולה לאופק במזל תאומים, ואחרון אחרון – שבתאי נמצא גם הוא עכשיו ממש על ונוס במזל בתולה,  ומאוד מכביד, הן כספית והן רגשית. 

במפת הלידה שלך אפשר למצוא גם את הירח (מסומן בחץ כחול)במזל טלה שזקוק לעצמאות, מול כוכב אורנוס (מסומן בחץ ירוק) שזקוק מדי פעם לריענון ושינויים. בקצור, באמת הגיע הזמן ללכת, ויפה שעה אחת קודם.. 

בהצלחה!
שאלה: נולדתי ב-2.11.1990 בערך בשעה 17:45. עכשיו אני מסיימת בי"ס תיכון ועדיין מוצאת את עצמי עוברת ממגמה למגמה מבלי להתעניין באף מקצוע. איזה תחום לימודים הכי מתאים לי ללמוד? כמו כן, אני נורא לא החלטית במערכות יחסים, קשרים ארוכים גורמים לי לדיכאון ואובדן אנרגיה ובכל קשר, איני מסוגלת להיות נאמנה לחלוטין לבן הזוג שלי. ממה זה נובע? 
תשובה:
הירח- שמייצג את הנפש ובמפה שלך (מסומן בחץ אדום)- במפת הלידה שלך מראה על קשר חזק לבית וצורך בלימוד דברים הקשורים לשרשים, לצד הכלכלי של החיים (הירח גם במזל שור הפרקטי), או מדעים שונים. מצד שני, ריכוז הכוכבים בבית הקריירה מראה גם על צורך קרייריסטי חזק ועשייה בעמדות של ניהול ושליטה, ונושאי כוח אדם וניהול בכלל. לימודי כלכלה ומנהל עסקים, אלמנטים הקשורים למדעים, ונושאי תדמית ותקשורת – אלה יועילו לך בהמשך. מכיון שהאופק הוא במזל גדי, יקח לך זמן למצוא את עצמך, וההתפתחות שלך מבחינת קריירה ועשייה תהיה מאוחרת. כעת – רק הרחיבי אופקים.

בנושאי יחסים – ונוס (מסומנת  בחץ כחול) שמייצגת את הנשיות שלך בבית העשירי ונראה שנתינת תשומת לב מהירה מדי עובדת נגד היחסים שלך. את זקוקה להשקעה אמיתית ביחסים רציניים, אבל נראה שאינך בשלה לכך עדיין. 

זוית פעולה בין ונוס ליופיטר מראה על צורך חזק מאוד בעצמאות ובחופש אישי, וזה בהחלט לא תורם כרגע ליחסים קבועים. אלה יגיעו כשתהיי מוכנה לקראתם, וזה לא יקרה לפני הצבא, בכל מקרה. 

גם כוכב אורנוס התזזיתי (מסומן בחץ צהוב) שאחראי על ניתוקים, מביא איתו רגעים של חוסר שקט ברגעים שהקרבה והאינטימיות מתגברות, ומקשה על קרבה אינטימית אמיתית לאורך זמן. 

ההמלצה שלי: חכי בסבלנות עם יחסים קרובים, תיהני ממה שיש, והכי חשוב – המנעי מביקורתיות יתר על עצמך: היא מיותרת, ולא מקדמת אותך. 

בנוסף,  נסי שלא להשוות את עצמך ואת היחסים שלך לאחרים: הקצב שלך הוא שונה, וגם אופן הלמידה. 

בקיצ' - סבלנות...

 

  

 

שאלה: נולדתי ב-9 בספטמבר 1950 בטבריה (עבר עשו לי מפה והאסטרולוגית קבעה ששעת לידתי היא בסביבות ארבע לפנות בוקר.) לאחר אין ספור מערכות יחסים כושלות עדיין אני מקווה באופטימיות לגבי מציאת בן זוג - את "הכפפה" שתתאים ליד הענוגה שלי.....ובכלל, אני בתקופה של שינוי יעדים בחיים. האם יצליח לי ??? 

תשובה: ונוס הרגשית (מסומנת בחץ אדום), אותה פלנטה שאחראית על רגשות ומערכות יחסים ועל הנשיות הפרטית שלך, נמצאת בבית הראשון מול יופיטר כוכב החופש (מסומן בצהוב) ממול, וזקוקה למנה גדושה של עצמאות בשטח, ושל התנסויות מסוגים שונים. 

מרקורי כוכב התקשורת בזוית לאורנוס מראה שאת גם משתעממת בקלות: את זקוקה לפרטנר שיתאים לך מבחינה מנטלית ושיהיה גם כיף לדבר איתו, וגם להרחיב אופקים: פרטנר מסוג אחר פשוט משעמם אותך מהר מאוד, כשאין לך אתגר מנטלי מולך. 

בגלל הצמידות בין השמש לסטורן (מסומנת בחצי המעגל הכחול), זה אמור  להגיע בגילאים מאוחרים יותר יחסית, כשתהיי מוכנה לפגוש פרטנר כזה. אז.. נראה שזה בקרוב, אם לא תאבדי סבלנות. 

כוכב אורנוס מסיים ממש עכשיו זוית פעולה לשמש שלך, מה שאומר שהשנה האחרונה היתה שנת הניסויים והשינויים בחשיבה: מעכשיו – זמן לשנות גישה, לנקות משקעים ופחדים שהצטברו והם מפריעים לך יותר ממה שאת חושבת, ולרוץ קדימה עם כל השינויים שאפשר פרקטית בשטח, כולל השינוי בגישה לגבי התחום הזוגי: הוא נמצא שם, הפרטנר שלך, אבל את חייבת לתת לו צ'אנס להתקרב, ולא להיות צינית או לגלות חוסר סבלנות מוקדם מדי...

בהצלחה!


שאלה: נולדתי ב- 19.3.1978 בשעה 22.30, בקפלן רחובות. איך אתה מסביר את זה שנשים בגילי, לרוב, רוצות להתחתן ולהיות אמהות ואני לא בטוחה מה אני רוצה? מדוע אני מרגישה כי הזמן מעין קפא על שמריו? האם המפה שלי מראה כי אני אישה שתבחר לחיות ללא חתונה וללא ילדים? 

 תשובה: ובכן, במפת הלידה שלך נמצאת ונוס(מסומנת בחץ  אדום), אותו כוכב המסמל את הנשיות הפרטית שלך, בבית החמישי שהוא בית הרומנטיקה והאהבה במזל טלה, מזל עצמאי מאוד, לא אוהב מסגרות חונקות, ומרדני לא מעט כשהוא בא לקבוע גבולות לקשר. 

ונוס יוצרת גם זוית עם פלוטו (מסומן בחץ כחול) שנמצא ממול, זוית אתגרית שקוראת תיגר על מה שחייבים לעשות, וביחד עם מיקום ונוס בטלה גורמת לך לעשות דברים בדרך שלך, ורק שלך. 

כוכב אורנוס (מסומן בחץ תכלת) שנמצא מאחורי הקלעים בבית ה 12, מביא איתו צורך שלא לקבע דברים כי הם עלולים להתנתק, ולהשאיר אותך לבד: זה אומר שאם לא מגדירים באופן רשמי דברים, הם גם לא יתנתקו.. זו הדרך שלך להגן על עצמך מפני ניתוקים, ומצד שני – לפעול באופן עצמאי ובוטח. כנ'ל לגבי ילדים: את זקוקה להרבה תשומת לב בקשר, ופוחדת להיות תלויה באחרים ולאבד אותה. אולם הבית החמישי הוא גם בית הילדים, ברגע שהם יגיעו, יציף אותך גל חזק של אהבה ותשכחי את הפחדים האלה. 

אבל זה – כבר לבחירתך... בהצלחה!
שאלה: נולדתי בתאריך 8.7.1978 בין 11:10-בת בבוקר, מה צופנים חיי האהבה שלי, וחיי המקצועיים והחברתיים. אני אדם מאוד בודד וקשה לי לפתוח את עצמי בפני אנשים ועד שזה קורה, כבר מאוחר מדי והם כבר מגבשים עליי דעה מוטעית. מה אני צריך לעשות. תודה
 

תשובה: במפת הלידה נמצאת ונוס המסמלת ביטוי רגשי, תחת צמידות עם סטורן הנוקשה, שמביאה ביישנות, סגירות, וביקורתיות אישית ברמה גבוהה. גם מיקומו של מרס, הכוכב הגברי והיוזם במפה במזל בתולה, רואה בעיקר את הפרטים הקטנים ולא את התמונה הגדולה שנראית מעודדת יותר. 

ואכן, כדאי לא להתעלם מהעובדה שיש הרבה בונוסים במפה: צמידות יפה שבין הירח, הנפש, למרקורי כוכב התקשורת במזל אריה,, מראה על כושר מקסים לתרגם רגשות למלים ובדרך מרשימה, וצמידות נוספת שבין השמש, מיקוד ה"אני" לבין יופיטר כוכב השפע במזל סרטן, מסמלת פתיחות לרעיונות חדשים, וגישה אופטימית. 

זה אומר שהבדידות שאתה מדבר עליה אינה גורלית כלל, ואתה בקלות יחסית יכול לפרוץ אותה, אם תחליט שמגיע לך להיות אהוב ונאהב, ולפרוץ את גבולות הקושי הדמיוני. זה קשור להחלטה אישית, להצטרפות לסדנאות אסרטיביות למיניהן (פורום לנדמרק למשל, בהחלט מומלץ על ידי-עשיתיו בעצמי) מצד אחד, ומצד שני-לשינוי קונספט: התחל לקחת יזמה כבר בהתחלה של היכרות עם אנשים, ואמור להם שהחלקים הטובים שלך מגיעים רק בהמשך, ויש למה לצפות.. אמור זאת בהומור, הפוך את הקושי שלך ליתרון, לך לפגישות עם ידיד טוב שאיתו תוכל לשוחח עד שתפתח, ובעיקר כאמור – אל תהפוך את הקושי לגורלי, ואת המלים "אדם מאוד בודד" לאייטם של חייך: אלה מלים הרסניות, שמקבעות את המציאות הרגשית שלך, ולא משנות אותה.

זה תלוי בך יותר ממה שאתה חושב: גם החיים וגם מפת הלידה שלך, מראים את זה, ובגדול.

 

 

שאלה: שלום יאיר. נולדתי ב-13 אוגוסט שנת 1954 בשעה 12 בצהריים. מאוד מתלבטת אם להשאר בעבודה הנוכחית או להחליף תחום. ישנה תקופה משברית בעבודה, וקשה לי רגשית. מה לעשות?
 

תשובה:  ובכן, ישנה אכן תקופה משברית בסביבה, אבל אינני אוהב להשתמש במלה הזו ובמלים כאלה בכלל. הייתי ממליץ להשתמש במלים אחרות כמו "תקופה מאתגרת" או "תקופה של הזדמנויות חדשות". ממש עכשיו נמצא כוכב פלוטו על מרס במפת הלידה שלך, כשמרס מסמל בעיקר את הדרייב שלנו, ואת הכושר לעשות ולפעול. 

פלוטו מביא איתו יכולת להרחיק גורמים שכבר מיצו את עצמם בחייך, ולהביא אפשרויות חדשות לפעולה: קוראים לזה התחדשות. בגדול, זה זמן מצוין לבדק בית פנימי ואישי, לבדוק אפשרויות חדשות, ובעיקרון – בהחלט להמשיך קדימה, כשהמלה הזו מסמלת בעיקר להמשיך לכל מקום שמאפשר  לך לגדול, לצמוח, לבדוק את כוחותייך, ולהתפתח הלאה. 

בהצלחה!

שאלה: אני קצת תקועה בעיניני פרנסה, לא מצליחה לפרנס את עצמי במה שאני אוהבת לעשות, יש לי כסף אך לא כתמורה לעבודה שאני עושה, ואני גם לא כל כך עושה , לא כמו שאני רוצה ויכולה. מאוד רוצה לצאת לאור!!!! אשמח לקבל יעוץ בנושא, זוהי שנה מאוד משמעותית עבורי, שאלה: הרגשה של לצאת לחירות מדפוסים מכשילים, ועדיין קושי מאוד גדול בפרנסה, . תאריך לידה- 8.9.59, שעה 05:45 תודה וברכה
 

תשובה:  ובכן, מפת הלידה שלך מראה על מקבץ גדול במיוחד של כוכבים  בבית ה 12 שלך. הבית הזה קשור לפוטנציאל, שלא קיבל באופן ישיר לגיטימציה לפעולה, כלומר, זהו מיקום שאומר שלא קיבלת הדרכה או עידוד, ואת חייבת ללמוד לקבל אותם ממקורות אחרים ולא מהורים, או להפעיל אותם בדרך מלאכותית: ללכת לטיפול או ליעוץ מסוגים שונים, ללמוד להיות האב או האם של עצמך, ולשחרר את המקום הפועל והיוזם שבתוכך. 

זה אינו תהליך קל אבל גם לא קשה במיוחד, והרבה אנשים לומדים שאין דרך אחרת  וחיייבים לעבור אותו, כדי להיות אפקטיביים, במקום להאשים אחרים בכך שלא נתנו להם את הכלים. 

השמש, מיקוד הדברים, ונוס הרגשית, מרקורי כוכב התקשורת ופלוטו היצרי – כולם נמצאים כאן, ומראים על פוטנציאל עצום של כוח ויופי רק מחכה להתממש. העניין הוא שגם בגלל האופק במזל בתולה, הביקורתיות הפנימית והפחדים רק גדלים עם הזמן, וגם הפחד ממימוש. ממש עכשיו נמצא שבתי הנוקשה על השמש שלך, ומגביר את הלחץ לצאת החוצה, ובמקביל – גם את הפחדים. 

לדעתי – זה בדיוק הזמן לעשות מעשה: להתחיל בקטן, במשהו ממש לא נחשב, אולי בכמה סידורים טכניים קטנים שקשורים אליו, ולאט לאט לאפשר לדברים לגדול, בתנאי שלא תראי את התמונה הגדולה כל הזמן לנגד עיניך, אלא תפרקי אותה להרבה גורמים קטנים, ותעשי אותם אחד אחד. במקביל, הייתי גם ממליץ על סוג של  טיפול או יעוץ, כדי לפגוש את הפחדים, ולהתחיל ללמוד ללכת קדימה, ובעיקר – לבד. זה נראה קשה עם השנים, אבל בהחלט אפשרי.

 

 

שאלה: אני יליד 06.03.1980, בשעה 11:58:21 (הדיוק על השניה הוא בשל זיקתה החזקה של אימי לאסטרולוגיה... הכריחה את אבי לעמוד עם שעון...). אינני מצליח בתחום המקצועי כפי שאני חושב שמגיע לי. אני צלם, אך עובד בחברת הייטק בשל האפשרויות הכלכליות שניתנות לי שם. האם אצליח בצילום? האם להישאר בהייטק?מה לעשות?

 תשובה: ובכן, המלים "מצליח כפי שמגיע לי להצליח" הן טריקיות במקצת. נראה שאתה מספר לעצמך סיפור קטן, ומאמין בו. סיפור ההצלחה או אי ההצלחה שלך תלוי רק בך, ומפת הלידה שלך מראה זאת, כמו בשאר המקרים. 

השמש, ה"אני האמיתי" נמצאת אמנם בבית העשירי, בית הקריירה, שהוא גם בית התדמית שלנו, ואתה מייצג שם את הנסיך ש"מגיע לו", שנמצא למעלה,ומשקיף על העולם. אבל זוית פעולה לא קלה שמגיעה מכוכב סטורן מבית 4, הבית שמייצג את הבית והמשפחה, מראה שהמכשול האמיתי בדרך להצלחה שלך הוא.. אתה, ובעיקר הביקורתיות הפנימית וחוסר האמון שלך באותו נסיך, שבאמת יוכל להצליח בגדול. 

כן, משהו בך חושש לתדמית הנסיכית והאמנותית שלך בעיני עצמך אין כיסוי, מבקר אותה שוב ושוב, ופה ושם גם מעניש אותה על ידי שימוש לא מודע בנושא הכספים: עמוק בפנים אתה עצמך לא מאמין שביצירתיות יש כסף ושאפשר לחיות ממנה, ולשם השגתו צריך להשקיע הרבה עבודה קשה. זו היתה או עודנה השקפתו של אחד ההורים שאימצת בלי להרגיש, כנראה האב, ולכן הפגישה הכואבת בין ה"אני מאמין" הנסיכי שלך והשקפת העולם שלו שלא משתלם לחיות מיצירתיות אלא רק מעבודה קשה. 

זה אומר בגדול, שחוסר האמון שלך בעצמךוהתחושה שאינך מוצלח מספיק כדי לתת כיסוי להבטחה הנסיכית שלך,הוא זה ש יוצר מציאות שבדיעבד אתה מתלונן עליה: זה אומר שכדי לבצע שינוי, אתה צריך חריש עמוק דרך המלים "מגיע לי", עד שתבין שמה שמגיע לך הוא כרגע בדיוק מה שאתה מקבל, למרות הקושי שלך לראות זאת כרגע.

בהצלחה!שאלה: בתי נולדה בתאריך 76 . 4.11 - שעה : 30 .7 - בי'ח אסף הרופא . היו לה מערכות זוגיות דלילות .ואחת קשה שהותירה אותה בטראומה ,אמנם התאוששה אך נמנעת מקשר.(או שפשוט לא הולך לה ואני לא יודעת ) .שאלתי : מתי היא תצא מהמצב הזה ? האם היית ממליץ על כיוון כלשהו , מוצא .?

  
תשובה: ובכן, עומס של כוכבים בבית ה 12 במפת הלידה של הבת שלך, מראה על עומס רגשי גבוה מאחורי הקלעים, שלא תמיד נראה לעין. אפשר לומר שהיא מעט מופנמת, וזקוקה למעט עבודה על עצמה כדי לצאת אל קדמת הבמה, ובכל התחומים, לא רק בזוגיות. 

בנוסף אנו מוצאים גם את הירח המסמל את דמות האם מול כוכב פלוטו, מה שמראה שמעורבות יתר שלך בחייה עלולה להקשות עליה, למרות שמן הסתם כוונותייך טובות. במקומך הייתי נמנע מלחצים על בתך, מאפשר לה את הזמן הדרוש כדי להשתקם ולרכוש מחדש בטחון, ולאפשר גם למערכות היחסים לחזור לחייה: היא זקוקה לזמן ולחופש אישי כדי לשוב ולמצוא את עצמה, אבל יש לה בהחלט את הכוחות לכך. 

מה שכן, עומס רגשי ודאגנות יתר מצידך ומצד אנשים אחרים, עלולים גם הם להכביד עליה, וכדאי לשחרר את הלחץ, ולאפשר לה למצוא את עצמה ואת הזוגיות שהיא ראויה לה בזמן שלה. ב 2009 אני רואה קשר חדש שעשוי להתרקם לו, אבל גם הוא, כמו ביתך, זקוק להרבה זמן וסבלנות.שאלה: אני כיום בת 22 וחצי, נולדתי ב-11.1.86 בשעה 5 לפנות בוקר. מערכת יחסים רצינית עדיין לא היתה לי ולמעשה הקשרים שחוויתי לא היו טובים במיוחד. רציתי לדעת מדוע זה והאם צפויה לי מערכת יחסים בעתיד הקרוב?

 

תשובה: את אמנם בת מזל גדי, אבל האופק שלך הוא במזל קשת, מה שאומר שאת חסרת סבלנות למדי: אחרי הכל, בגיל הזה, מערכת יחסים עמוקה ורצינית הוא עדיין עניין שלא קרה לרבים מבני גילך. 

אם נוסיף לכך את כוכב אורנוס מאחורי הקלעים שמביא איתו מינון נוסף של חוסר סבלנות וחוסר שיקול דעת אמיתי בבחירת בני זוג, ונטייה ללכת על ריגושים במקום ללכת על עומק בבחירת הפרנטרים שלך, התמונה תהיה שלמה יותר. 

גם זוית פעולה בין מרס ליופיטר במפת הלידה שלך מראים על נטיית לב לבחורים פזיזים במקצת, שרצינות ואחריות של מערכת יחסים לא ממש מעסיקים אותם. מפת הלידה שלך מראה על התפתחות ומערכות יחסים בגילאים מבוגרים יותר, אז תהיי גם את בוגרת יותר, ותביני שמערכת יחסים זקוקה לא רק לסבלנות, אלא גם לפרטנר שתואם את הנדרש ממנה.
נולדתי ב- 3.7.1964 בערך בשעה 18.00 בישראל. עברתי שנתיים לא קלות בתחום הזוגיות והעבודה. כפי הנראה תחום העבודה פחות או יותר הסתדר. אולם התחום הזוגי נראה פחות מבטיח. אשמח לשמוע מה צפוי בתחום הזוגי והאם תחום העבודה נראה יציב ובטוח יותר.
 

תשובה: אכן, תחום הזוגיות אצלך, ובכלל היחסים עם העולם, עברו לא מעט טלטלות בשנתיים וחצי האחרונות, כשכוכב פלוטו היה גם מול מרס וגם מול ונוס במזל תאומים שממול. כעת חוזר פלוטו לאתנחתא קצרה שוב לקשת, אבל או טו טו הוא שב שוב למזל גדי, ונראה שהסערות הגדולות כבר מאחוריך כרגע. 

שינוי נוסף תצטרך לעשות בעוד שנתיים שלוש, אבל.. עוד חזון למועד. כעת כדאי באמת להסתפק במה שיש, לגלות איפוק ואורך רוח עם הירח שלך בטלה שיוצר זוית לאורנוס, ואם הכל ילך כשורה – השנה הקרובה תביא איתה גם קשר מעניין, אם כי קשה לדעת לאן יתפתח כרגע, ואולי גם עדיף שלא לדעת כדי לאפשר שיקול דעת בבוא הזמן. זה נכון גם לתחום העבודה, בגדול. בהצלחה!


אני ילידת 1955 8 13.פרודה מבן זוג כשנה נכון להיום פגשתי גבר נחמד שאלתי האם יש זוגיות ועתיד משותף?הוא מזל דגים ואני חוששת משילוב שני המזלות.
 

תשובה: ובכן, נראה שבמפת הלידה שלך התקופה הקשה באמת כבר מאחוריך, וזה בדיוק הזמן לפתוח את הלב, כפי שאת עושה. העניין הוא שבאסטרולוגיה כדאי להסתכל על כל מפת הלידה של כל אדם ולא רק על מזל השמש שלו, כשמדברים על התאמה. 

פחדים מזוגיות בין מזלות אריה ודגים אינם מוצדקים, ומעבר לזה אגלה לך סוד: פגשתי לא מעט זוגות מוצלחים מהשילוב הזה. הלביאה היא עוצמתית ומפיקה בפוטנציה, ועם הדגיג הנכון, או כל גבר שהוא עדין יצירתי ומפעיל את הדמיון שלה, היא יכולה לעשות נפלאות עבור שניהם, בתנאי שהוא לא עוצר אותה. זה אומר שעל פניו יש פוטנציאל, אבל כמו שאני אומר תמיד: הדלת קיימת שם, אבל כדי להכנס פנימה, צריך ללחוץ על הידית... תיהנו!
ילידת 4.9.1963 נולדתי ב 18.00. נושא הזוגיות תקוע אצלי שנים וברצוני לדעת האם בקרוב תהיה לי זוגיות שאוכל למסדה ואהיה מאושרת בזוגיות הזו?
 

תשובה: ובכן, במפת הלידה שלך נמצא פלוטו ממש בפתח בית הזוגיות כשהוא על ונוס, והשמש בצמידות לאורנוס קצת מתחת, בבית הששי.

 זה אומר שמבחינתך חוויית הזוגית אינה קלה: היא עלולה להביא איתה עימותים בגלל האופק שממול, ויש משהו שאינו פתור בדיאלוג עם האב. פלוטו וונוס מביא איתו יצרים חזקים אבל גם כאב, והצורך בלהיות לבד ובשליטה לא פחות חזק מהצורך בזוגיות  ובפרטנר שיבין ויכיל. 

דרושה כאן עבודת עומק אמיתית על כל הנושא שנקרא "חיים ביחד": איך פוגשים ונחשפים מבלי להפגע ברגישות החזקה שלך? איך באמת יוצרים משהו זוגי מבלי להבלע, בגלל האופק בדגים? זוגיות אינה חבילה שמגיעה בדואר: זהו מקום שיוצרים שני אנשים שמעוניינים בו, והוא דורש עבודה. הרבה עבודה. במקרה שלך – עבודת עומק הקשורה לעבר ולנושאים שהעליתי, תביא איתה תוצאות לא רעות כבר בשנה הבאה.


נולדתי ב-18.5.75 ב-20:15 ת"א, נשואה, אך בשנה שחלפה ידענו עליות וירידות במערכת היחסים ועדיין ישנה תחושה של חוסר יציבות מסוימת והרגשה שהכל "תקוע" ןלא רק במישור האישי, האם ישנו באופק שינוי והתייצבות?

  תשובה: ובכן, מצטער אל לא ממש רואה כאן התייצבות, אלא להיפך: צורך בשינוי עומק, אם בתוך הקשר ואם מחוצה לו, שרק אז יוביל לשיפור. פלוטו יוצר עכשיו זוית פעולה למרס שמייצג את הצד הגברי בקשר, ובעוד שנה בערך יצמד למרס גם אורנוס, מה שאומר שיתכן והצד הגברי בקשר יעשה שינויים בחייו או בסדר העדיפויות שלנו. 

מצד שני, יתכן וזו דווקא תהיי את, אם תקחי יזמה, ותחליטי שאינך מתפשרת על הדברים שחשובים לך, ותשני אותם מהיסוד: התקיעות שאת מדברת עליה היא בעצם סוג של סטטוס קוו זמני שדורש שינוי, אבל את או אתם מפחדים ממנו. 

הגיע הזמן להתבונן בו באומץ ולהרים את הכפפה למען שניכם, בין אם המדובר בשינוי שנעשה מתוך הסכמה ובתוך המערכת, ובין אם המדובר בשינוי של המערכת כולה
.

 


נולדתי ב ? 12.12.1974 בשעה 02:30 לפנות בוקר ,הייתי מעוניינת לדעת מתי אמצא את הבן אדם המתאים וקשר שיוביל לחתונה וזוגיות אמיתית?
 

תשובה: ובכן, מבחינת מפת הלידה שלך - יש השנה ועד אמצע השנה הבאה כמה וכמה הזדמנויות לקשר שכזה. אבל.. חשוב להבין את הקטש במפת הלידה שלך, כיון שגם אם תפגשי אותו את עלולה לפעול באופן שלא יהפוך את הקשר ליציב, אם בכלל, וזאת בגלל מציאותו של כוכב אורנוס על האופק במפת הלידה שלך. אורנוס, כוכב תזזיתי ולא אישי, יוצר פעמים רבות מעין חייץ בינינו לבין המציאות ואנשים קרובים, בעיקר כדי להגן עלינו מפני פגיעות שקרו כנראה בילדות, או אוירה שגרמה לנו להרגיש שונים ויוצאי דופן בגילאים צעירים. 

כדאי לפגוש את המחסום הזה ולהתעמת איתו אחת ולתמיד, כיון שהצורך להשאר בתוך הבועה ולא להפתח לאחרים בגלל הפחד להיחשף, עלול לנטרל מראש את נושא הזוגיות עוד לפני הפגישה הגורלית. 

בעיקרון קל לך יותר להיות לבד ולחיות באופן עצמאי, מאשר להכניס אדם נוסף למערכת. יש כאן עבודה מסויימת שכדאי לעשות על האינדיבידואליזם הזה ותחושת השונות שמלוים אותך מגיל צעיר, ומנטרלים קשרים קרובים מדי בגלל פחד מקרבה ואינטימיות יתר. עבודה אמיתית על המקומות האלה, ובלי פחד, עשויה לחולל נפלאות, ולעזור לך להתקרב למטרות שציינת. 

תאריך הלידה שלי - 20.02.88 בשעה 02:00, ישראל. לאחרונה נפרדתי מארוסי שחייתי איתו שנתיים. תאריך הלידה שלו 03.03.86, רוסיה. רציתי לדעת מה דעתך, האם ש עוד סיכוי למערכת היחסים שלנו בעתיד הקרוב או הרחוק, ומה אתה חושב שעלי לעשות באופן כללי על מנת לשקם את עצמי הן מבחינה אישית-רגשית והן מבחינה כלכלית.

תשובה: ראשית, יש סיכוי למערכת היחסים הזו כיון שההחלטה בסופו של דבר היא שלכם, אם כי נראה לי שהקשר מיצה את עצמו,. לגבי השאר – השמש שלך אמנם במזל דגים הרגשני, אבל מקבץ כוכבים במזלות האיש שכוללים את ונוס והירח ששוהים במזל טלה ומרס במזל קשת, ומרקורי כוכב התקשורת במזל דלי, הם מיקומים טובים לא רק לשרוד איתם, אלא גם מצוינים להתחלות חדשות מכל הסוגים. 

חשוב לשים לב לצמידות שבין מרס, כוכב הדרייב שלך, לכוכב אורנוס: היא זו שבאופן לא מודע הופכת אותך לסוליסטית ומרדנית וגם גורמת לך לוותר על קשרים בגלל הצורך הלא מודע שלך בעצמאות מהסוג של אי אפשר עם ואי אפשר בלי: עצמאות אפשר לפתח גם בתוך היחסים עצמם, ולא צריך לוותר  על הקשר כולו בגלל חוסר אמון שזה יכול להיות אחרת.


נולדתי ב9.3.65 בשעה 22:30 ברמת גן. גרושה עם ילדה. אני אחרי פרידה של שנה וקצת מבן זוג. מתרגלים כרגע לשיגרה חדשה ולחוויות אחרות. לקח לי 5 שנים להגיע לזוגיות הזו. האם אתה חושב לפי המפה שהפעם תגיע האהבה מהר יותר?
 

תשובה: ובכן, לא בטוח... המודל הזוגי של המפה שלך תחרותי מאוד. למעשה כל המפה בנויה כאילו משני מחנות, זה מול זה, ושני מקבצי הכוכבים האלה לא עושים לך חיים קלים. נראה שזוגיות מבחינתך היא כאילו מן מגרש ספורט שכזה, שבו בן הזוג שמסומל על ידי מרס צמוד לאורנוס נמצא ולא נמצא, ובת הזוג יושבת ממול עם הרבה סבלנות – ונוס צמודה לסטורן – ולא מפסיקה לבחון אותו,  לגלות איפוק, ולחכות שסוף סוף זה יקרה. הגיע הזמן לקחת יזמה, להבין שהמודל הזה לא עובד, ושגברים מהסוג שאת מחפשת הם במידה מסויימת לא רק בלתי אפשריים, אלא גם אי אפשר למצות איתם את תהליך הזוגיות כלל כי הסוף ידוע מראש. 

נסי להפנות את התחרותיות לאפיקים אחרים, ועשי קצת עבודה על דיאלוג שלא לוקח את הגבר כסוג של אתגר אלא כפרטנר לתהליך רך ומכיל, שבסופו שניכם תיהנו. זה יקח זמן וזה לא קל, אבל זה עדיף על הצורך לחכות שוב חמש שנים כמו זיקית על ענף שמחכה לזבוב הנכון, שאיתו אפשר לפצוח במלחמה חדשה שבו תמיד שניכם מפסידים..נולדתי ב 23/4/1983 בשעה 22.00 בחיפה. לצערי, עד היום לא הייתה לי אף מערכת יחסים זוגית משמעותית. האם יש משהו באופק? אני לא מדברת רק על נישואין אלא בכלל מערכת יחסים טובה ומלאה.


  תשובה: ובכן, שני אלמנטים במפת הלידה שלך "מפריעים" לתחום הזוגי. האחד, ונוס במזל תאומים בזוית של עימות לאורנוס כוכב הניתוקים הריגושים והשינויים, שמתקשה לשמור על מתח  ועניין ביחסים לאורך זמן, משתעממת מהר, וזקוקה להרבה ספייס וחופש אישי, והשני – הירח במזל בתולה ששולח זוית של מתח לשמש, וביחד איתה מביא גם לא מעט ביקורתיות, קיטורים, וחוסר שביעות רצון כמעט מכל קשר. 

האופק במזל קשת מראה גם הוא על רצון לחופש ועצמאות, וכדאי לבדוק עם עצמך עד כמה באמת את מתאימה למערכת יחסים זוגית לאורך זמן, ועד כמה את נהנית מהחופש האישי שיש לך, שמעניק לך בונוסים לא קטנים מבחינה רגשית ואישיותית. 

בגדול, המחיר לעצמאות שאת עלולה לפגוש בזוגיות עלול להיות יקר מדי עבורך, ובאופן לא נראה שלעיתים את מנתבת את הדברים כך שבסופו של דבר תשארי עצמאית בשטח... חומר למחשבה. בקיצור, זה תלוי בך הרבה יותר ממה שאולי נראה לך, ומכאן גם היכולת לשנות אם תחליטי.

נולדתי ב-7.1.1953 בין השעות 5.00-6.00 בבוקר , לפני כשנה סיימתי לימודי משפטים. האם תהיה לי פרנסה טובה כעו"ד, ובאיזה תחום משפטי כדי לי יותר להתרכז ?
 

תשובה: ובכן, המונח "פרנסה טובה" היא מאוד אישי בכל מפה. במפה שלך נמצא שליט בית הכספים בבית החברות הגדולים והארגונים, ויוצר זוית הרמונית לונוס ומרס, אלמנט חיובי לגבי הנושא. הצמידות שלו לנפטון, ומיקומם של ונוס ומרס במזל דגים, מראה על צורך להגדיר מטרות באופן מדויק, ולא לאפשר למצבי הרוח שלך ולמעורבות הרגשית לקבל החלטות עבורך מבחינת כספים. 

לגבי התחום המשפטי: מרקורי שממש נמצא על האופק במזל גדי, מדגיש ענייני חוזים, חוק ומשפט. הירח במזל מאזניים במקום הגבוה ביותר במפה, מראה על צורך לעסוק בנושאי אדם וחברו, שותפויות, ונושאי נישואים ובינו לבינה. 

הצמידות שבין מרס לונוס מדגישה גם היא נושאי שותפויות, ובינו לבינה. השמש מול אורנוס מאפשרת הצלחה בדיני חברות. יש כישורים בכמה תחומים, אבל ההעדפה כנראה היא בנושאי יחסים, שותפויות, ובינו לבינה.שלום יאיר. נולדתי ב 04.04.58 בשעה חמש לפנות בוקר . למעלה מחמש שנים אני בזוגיות עם עליות וירידות. האם כדאי למסד את הקשר?
 

תשובה: ובכן, במפת הלידה שלך אפשר למצוא את הצורך הזה בעימותים. השמש, מיקוד האני, מול הירח – עולם הרגש, כבר מראה שזה פחות או יותר היה גם המודל בבית, מבחינת מודל הזוגיות והנישואים. 

כוכב מרס במפה שלך מול אורנוס מראה על צורך בריגושים וניתוקים מהפרטנר, וונוס הרגשית מול פלוטו הכוחני מראה על צורך להגדיר שוב ושוב טריטוריות ביחסים. 

על פניו, נראה שאת בעצמך יוזמת חלק לא קטן מהדרמות והסערות האלה שגם מרגשות אותך לא מעט... מהמקום הזה, לא חשוב אם תמסדי את הקשר הזה או לא, כיון שגם הקשר הבא מן הסתם יהיה כזה. 

מצד שני, אם הפרטנר חכם ומודע לעצמו, אולי כדאי למסד – ואז לעשות עבודה כנה ואמיתית על העולמות הרגשיים של שניכם, כדי לשנות את הדברים אם הם מפריעים לשניכם.שאלה: נולדתי ב27.9.1963 בשעה 8:00. לפני 3 שנים לאחר כ 3 שנות גירושים + 2 ילדים עברתי להתגורר עם בן זוג אילתי ולפני חצי שנה הקשר הסתיים. קשה לי לתקשר עם גברים באילת ואני מנסה להסיח את דעתי מהצורך בקשר עם המין השני. הקשר האחרון שלי היה עם בן מזל טלה שלא התאים לי כמאזניים ואני לא רוצה "ליפול שוב".האם עלי לנסות "לחפש" באילת והערבה, האם לחפש בכלל?בנוסף אני מפחדת לתת יותר מדי כמו בזוגיות האחרונה שלי ובקשרים רבים שהיו לי, יש לי צורך "לטפל" בבן זוג ואני רוצה להיגמל מצורך זה. מה לעשות? אני זקוקה לזוגיות.
 

תשובה: ראשית, לבני המאזניים קשה אולי לחיות יותר בלי זוגיות מאשר למזלות אחרים: הצורך בפידבק ובנתינה מגדיר היטב את הנוכחות שלהם, ובלעדיה הם כאילו "חצי בן אדם", אבל זה יותר בראש, כמו שאומרים, מאשר במציאות. 

בנוסף, במפת הלידה שלך נמצא כוכב מרס, דמות הגבר שלך, במזל עקרב, אלמנט שמצביע על צורך בהתמסרות טוטאלית בקשר לדמות הגבר הזה, מה גם כשמרס צמוד לכוכב נפטון,  שאומר שתמיד יש בו משהו לא ברור, חסר שרשים, אבוד כלשהו, והוא זקוק לטיפול כזה או אחר שתורם לך לא מעט. 

הבחירה שלך בבני זוג כאלה גורמת לך להראות טוב בעיני עצמך, ולחוש שאת משקיעה הרבה ובאמת "בסדר", אבל האמת היא שההשקעה האמיתית שאת זקוקה לה היא..בעצמך. את זו שזקוקה להרבה תשומת לב וטיפול, אבל משקיעה זאת באחרים. אולי טוב שבתקופה זו אין לך זוגיות מהסוג שאת מכירה טוב, כיון שפסק הזמן הזה יגרום לך אולי לראות את הדברים אחרת, והאמת היא שהגיע הזמן להתאהב קצת יותר בעצמך, להעניק לעצמך יותר, ולא לראות זאת דרך בן הזוג. 

הקשבה לעצמך בלי פרטנר שזקוק להשקעה, תביא איתה תקופה בריאה ומוצלחת יותר, ובתחילת שנת 2009 תגיע גם תקופה בונה יותר, עם קשר בגובה העינים, ולא גבר אבוד שצריך לטפל בו. ובקשר לאילת ולערבה – נצלי את המרס העקרבי שלך ללקיחת יזמה, ולפנייה למקומות אחרים, ובינתיים כאמור – השקיעי בעצמך. זה ישתלם, חביבתי.
שאלה: שלום יאיר. בתי נולדה ביום ראשון 15בינואר 1884 בערך בשעה אחד וחצי בצהרים. מדוע עד היום לא היתה לה זוגיות והאם תהיה לה בקרוב. תודה - אמא מודאגת.


תשובה:  ובכן, במפת הלידה של הבת שלך, נמצאים רוב הכוכבים באופק המערבי של המפה, מה שמראה על התפתחות אישית, כולל מערכות יחסים מחייבות, בעיקר לגילאים בוגרים יותר. 

מיקומם של השמש ומרקורי במזל גדי, מראים על אישיות קצת סגורה, שזקוקה להרבה עידוד ובטחון אישי, והקצב האישי האיטי שדיברתי עליו הוא הקצב שלה, וכדאי לקבל אותו ככזה, ואותה - כפי שהיא, בלי לחץ.
 
במקביל, הירח שלה במזל תאומים בבית הראשון, מראה על פן צעיר שהיא מציגה לעיתים כלפי חוץ, פן סקרני ועירני, שגם הוא – עדיין לא בשל ליחסים בוגרים וממוסדים באמת. צמידות בין ונוס לאורנוס עשויה להראות גם על חוסר סבלנות כרגע ליחסים ממוסדים יותר. 

עצתי – קבלי אותה כפי שהיא, סמכי עליה, גלי איפוק, ו...זה יגיע. לחץ עליה רק יתסכל את שתיכן, והוא קשור בעיקר אליך, לא אליה: היא מודעת לקצב שלה. כל מה שנותר זה רק לבקש ממך להיות מודעת לו גם כן...

מה  שכן, משהו בהחלט יעזור כאן לבת מצידך: חיבוק, ובגדול.

« 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »
דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים