דף הבית
אודותי
ההורוסקופ היומי
פורום
מאמרים
קישורים
כתבו לי
הפוך לדף הבית
הרשם לניוזלטר
שם:
דוא"ל:
דף הבית » אפיוני מזלות
גדי
 

גדי
22/12-20/1

מה לא אמרו על הגדיים?.. אמרו עליהם שהם יבשים, שהם
מינימליסטיים, שהם זקוקים לעובדות בלבד ולא מושפעים מכל מה שקשור לרגשות או לעולם הרוחני, שהם מודדים אדם לפי מה שהשיג ולפי המקום שהגיע אליו מבחינה מקצועית, ולא לפי מה שיש לו להציע מבחינה רגשית כאדם, שהם קמצנים פחד, שהם פדנטים ופרפקציוניסטים הרבה יותר מהבתולות, שהם לוקחים את עצמם ברצינות תהומית והם בכלל נטולי הומור, שהם הישגיים במיוחד ומוכנים גם לדרוך על אחרים כדי להגיע לקריירה מרשימה ולשליטה
באחרים.. אמרו ואמרו.

האם כל זה נכון? הבה נתבונן מעט. מזל גדי שייך ליסוד האדמה
המעשי, ולקבוצת המזלות הקרדינליים, אלה שיוצרים אנרגיה . שבתאי הוא השליט של מזל גדי, וככזה הוא מכריח אותו לפעול בצורה מאוד ממושמעת ולקבוע גבולות מוגדרים, וגם דורש ממנו תוצאות מעשיות, כאן ועכשיו.

אולי בגלל זה, זקוק מאוד הגדי למסגרות
מחייבות כאלה ואחרות, כדי ליצור לו שדות לפעולה. קשה לו מאוד לפעול בצורה ספונטנית כמו הקשת או הטלה, והוא נחשב למזל עצור, סגור ומאופק, ומנסה להיות רוב הזמן בשליטה, ולא לאבד אותה. כי עמוק בפנים הגדי מאוד… ביישן, כן כן, וקשה לו להגיב בצורה ספונטנית למתרחש. על כן הוא בונה כבר מגיל צעיר מעין חומה קטנה ובלתי נראית שתשמור עליו, ולשם כך הוא משתמש במסגרות נוקשות כדי שיעזרו לו שלא להיחשף  יותר מדי כלפי חוץ. 

מה שאולי לא יודעים, זה שהגדי הוא מזל שמאוד קשה עם עצמו : קשה לו להאמין
שבאמת אוהבים אותו, והוא גם מאוד ביקורתי על פעולותיו שלו. על כן הוא גם זקוק למסגרות פעולה, בהם יוכל לבטא את עצמו, ולדעת בדיוק היכן הוא עומד. בגלל חוסר האמון הבסיסי שלו בעצמו, הוא זקוק לעיתים ליותר הערכה מאשר לאהבה : אהבה היא מקום מוזר ומשתנה ולא יציב שתמיד יכול להעלם, ולגדי גם לא קל לקבל אותה וליהנות ממנה, כיון שהוא גם מאוד אבל הערכה נשארת, כי היא קשורה לפעולות ועובדות, ולא לקריזות בלתי ברורות וחסרות בסיס. לכן הגדי גם זקוק להצלחה שנראית לעין, הן חומרית והן רגשית, והוא עולה מעלה בסולם בעיקר בגילאים מאוחרים. 

הביישנות הטבעית של הגדי וחוסר האמון בעצמו, גורמים לו בדרך כלל לצאת
מהקליפה הרגשית באמת בעיקר באמצע שנות השלושים. עד אז הוא מרגיש מבוגר וקצת שונה מהסביבה. אחרי הגילאים האלה משהו טוב קורה לגדי שלנו: הוא גומר את כל המחויבויות שלו בהצלחה, עומד במשימות שלו, מקבל בטחון ומרגיש שהוא שווה סוף סוף, וכעת הוא יכול לרוץ קדימה. בזמן שאחרים כבר מזמן נהנים מפירות ההשקה שלהם לאורך השנים, הגדי רק מתעורר, אבל כשזה קורה זה קורה באופן משמעותי מאוד. הוא נותן גז, מוצא את מקומו, בונה לעצמו מסגרות מחייבות, ו.. מתחיל לפרוח. 

אולי משום כך אומרים על הגדי שבצעירותו הוא מבוגר
קטן עם עינים חכמות וביישניות שרואות הכל, אבל ככל שהוא מתבגר יותר הוא הופך צעיר יותר, ואז גם אפשר ליהנות יותר מהאיכות שלו שצבר לאורך השנים: בגלל שהוא רציני כל כך, ומעשי עם כל הנסיון שצבר לו – הגדי לא  מפספס שום אבן ומכשול בדרך.. - ועם חוש ההומור המיוחד והציני בזמן שהוא שומר על ארשת  פנים אדישה שלא מסגירה רגשות - רק אז אפשר לראות גם את חיוכו הקטן המפורסם בזוית הפה, חיוך ציני קטן שאומר הכל, הלא הוא חיוך הגדי..

 

בחר מזל לקבלת אפיון
טלה
שור
מאזניים
סרטן
אריה
בתולה
תאומים
עקרב
קשת
גדי
דלי
דגים
דף הבית
|
אודותי
|
ההורוסקופ היומי
|
פורום
|
תחזית שבועית
|
מאמרים
|
קישורים
|
כתבו לי
© כל הזכויות שמורות ליאיר טריבלסקי 2008

עיצוב ובניית אתרים
עיצוב ובניית אתרים